طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

احداث باغ های صخره ای در مناطق هشتگانه شهرداری
27 اسفند 1396 15:01:00
    به گزارش سایت شهرداری به دستور شهردار اهواز مبنی بر تشکیل ستاد استقبال از نوروز و اجرای پروژه‌های گل‌کاری به مناسبت فرارسیدن نوروز 97، احداث باغ‌های صخره ای در سطح مناطق هشت‌گانه اه...
تمهیدات شهرداری اهواز برای اسکان مهمانان نوروزی
27 اسفند 1396 14:41:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز تمهیدات شهرداری برای اسکان مهمانان نوروزی در سطح شهر را تشریح کرد. علیرضا عالی‌پور با بیان اینکه محل نمایشگاه بین‌المللی خوزستان و پارک لاله اهواز از سوی شهرداری اهواز جهت اسکا...
اقدامات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز درآستانه بهار97
27 اسفند 1396 11:18:00
به گزارش روابط عمومی سازمان زیبا سازی قادرکعب عمیرمدیرعامل سازمان ازپروژه های انجام شده در روزهای پایانی سال 96خبرداد.
وعده شهردار به مردم اهواز: افتتاح چند پروژه عمرانی در سه ماهه نخست سال97
26 اسفند 1396 18:11:00
    کتانباف شهردار اهواز به همراه حاتمی مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین الملل و ارشادی مدیر منطقه هفت از چند پروژه ی عمرانی بازدید کرد. شهردار اهواز در حاشیه بازدید از تقاطع چند سطحی شهید بندر اظهار داشت: ا...
بازدید شهردار کلانشهر اهواز از پروژه های فنی و عمرانی منطقه هفت
26 اسفند 1396 14:57:00
    شهردار اهواز به همراه حاتمی مدیر کل ارتباطات، ارشادی مدیر منطقه هفت اهواز و جمعی از معاونین و مدیران از پروژه های فنی و عمرانی شهرداری منطقه هفت اهواز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ...
آسفالت خیابانهاي حصیر آباد
26 اسفند 1396 09:16:00
   مدیر شهرداری منطقه هفت اهواز از آسفالت خیابانهاي١٢ و ١٣ حصیر آباد و فرعی های این محله خبر داد به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت اهواز ، خیابانهای 12 و 13 حصیر آباد به همت معاونت فنی و عمرانی منطقه آسفا...

اخبار

چهارشنبه 22 شهریور 1396
تعداد بازدید: 419
تعداد نظرات: 0

عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است

عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است

    محمد عتاب اهوازی، سرپرست شهرداری اهواز به همراه مهران باباپور نایب رییس شورای اسلامی شهر، سید ناصر موسوی نژاد، عبدالزهرا سنواتی و فتح اله حاجتی از اعضای شورای شهر به همراه تنی چند از معاونین و مدیران شهرداری از کوی منبع آب بازدید کردند و در جلسه ای با حضور نمایندگان محل در مسجد انقلاب مهدی(عج) به بررسی مشکلات کوی منبع آب پرداختند.

سرپرست شهرداری اهواز به دیدارهای اخیر خود از مناطق کمتر برخوردار اشاره کرد و گفت: یکی از اولویتهای اصلی این دوره مدیریت شهری، تمرکز بر مناطق کمتر برخوردار است و بر این اساس امروز به میان شما آمده ایم تا به شما خدمت کنیم.

محمد عتاب اهوازی با تاکید بر کاربردی و تخصصی بودن جلسات اخیر خود در محلات حاشیه نشین اظهار داشت: به این منظور جلسات خود را در مسجد محلات و با هماهنگی ائمه جماعات برگزار می کنیم و در هر محله انتظار داریم تیمی از معتمدین و کارشناسان محل تشکیل و مشکلات محل را جمع بندی، اولویت بندی و به شهرداری منطقه اعلام کنند تا پس از جلسات مشترک اقدامات خود را شروع کنیم.

وی تاکید کرد: بنده به عنوان سرپرست شهرداری و شورای اسلامی شهر، ضامن اجرای این تصمیمات مشترک هستیم و قطعا هر مدیری در اجرای مصوبات همکاری نکند با وی برخورد می شود.

سرپرست شهرداری اهواز به مشکلات کوی منبع آب اشاره کرد و افزود: برخی از این معضلات در محدوده ی وظایف شهرداری است و برخی دیگر مربوط به ارگانهای دیگر است. به عنوان مثال روشنایی پارک ها به عهده ی شهرداری است و روشنایی معابر آن در حیطه ی وظایف شرکت توزیع نیروی برق است. مشکلات سند اراضی بر دو بخش است: در تعدادی از این اراضی، سازه ها به صورت غیرمجاز ساخته شده اند که ما طبق قانون موظف هستیم به کمیسیون ماده پنج معرفی کنیم و بخشی دیگر نیز سند دارند و جزء بافت فرسوده هستند که ما آنها را به بانک جهت اخذ وام برای بازسازی معرفی می کنیم.  

عتاب اهوازی در پایان گفت: حل پاره ای از مشکلات، زمان بر بوده و قطعاً مردم ما فهیم هستند و محدودیتهای ما را درک می کنند. پس وظیفه ی ماست که با کار جهادی و با یک برنامه ی زمان بندی و هدف دار به این مردم فهیم خدمت کنیم.

سپس سیدناصرموسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر، انقلاب اسلامی را از الطاف بزرگ الهی به کشور خواند و گفت: این انقلاب و نظام که نتیجه و ثمره ی خون شهدا و زحمات رزمندگان، ایثارگران و مردم صبور و فهیم است برکات زیادی داشته و دارد که شکل گیری شورای اسلامی شهر یکی از این برکات است.

منتخب مردم اهواز در شورای پنجم اظهار داشت: شما مردم با رای خود، بنده و امثال بنده را به سمت خادمی خود انتخاب کردید و ما باید از این امانتی که شما در اختیارمان گذاشتید به خوبی محافظت کنیم و در راستای خدمت رسانی به مردم شریف اهواز از آن بهره برداری کنیم. اگر ما بتوانیم در این چهار سال کار کنیم شهروندان به ما اعتماد خواهند کرد.

موسوی نژاد مطالبه گری مردم را یک حسن بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: هرگاه شهروندان از مسئولین خواسته های به حق خود را مطالبه کنند و بر این امر پافشاری کنند مسئولین ناچار هستند که ترتیب اثر بدهند.

عضو شورای اسلامی شهر به موضوع انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری اشاره کرد و گفت: براساس سوگندی که یاد کردیم، آقایان کتانباف و عتاب اهوازی تا هنگامی که خادم مردم هستند مورد حمایت ما هستند و خوشبختانه در این چند روزه آقای اهوازی با رویکردی جهادی و البته کارشناسی به مناطق محروم سرکشی می کند و وعده ی بیهوده نمی دهد و به قولهایش عمل می کند.

در ادامه مهران باباپور نائب رییس شورای اسلامی شهر در سخنانی گفت: از جنس مردم هستیم و بر سر منافع شهروندان با هیچ کس تبانی نمی کنیم و در روزهای اولیه خدمتمان به کوی منبع آب پر افتخار آمده ایم تا اعلام کنیم که خادم شما مردم هستیم. محله ای که همواره در راه انقلاب،اسلام و کشور در عرصه های مختلف شامل جنگ و انتخابات از جان و مال خود گذشتند.

وی با استقبال از انتقادات مطرح شده گفت: اگر انتقادی نباشد اصلاحی انجام نمی شود.

منتخب مردم در شورای پنجم به ریشه ی مشکلات مناطق کمتر برخوردار اشاره کرد و خاطرنشان کرد: استان خوزستان به عنوان یکی از برخوردارترین استانهای کشور است. ولی متاسفانه پس از هشت سال جنگ، منابع لازم برای بازسازی و توسعه به استان اختصاص داده نشد و از آن وقت بذر بسیاری از این محرومیتها کاشته شد. محرومیت در حق مردمی که به فرموده ی امام خمینی(ره) دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرد و مردم این استان نیز بدلیل نجابت خود، مطالبه گر نبودند.

باباپور افزود: باید با اتحاد مشکلات را پیگیری و تا حصول نتیجه مطالبه گر باشیم و برای حل مشکل سندهای اراضی باید به بالاترین مراجع استان مراجعه کنیم.

نایب رییس شورای شهر خطاب به سرپرست شهرداری اهواز گفت: باید حداقل امکانات و خدمات شهری در این منطقه لحاظ شود و در صورتیکه در بودجه لحاظ نشده باشد، لایحه اصلاحیه را ارائه کنید.

 فتح الله حاجتی عضو شورای اسلامی شهردر سخنانی یاد و خاطره شهدای منبع آب را گرامی داشت و گفت: با توجه به اینکه بنده در کمیسیون های خدمات شهری و سلامت عضویت دارم اعلام می کنم برنامه های ویژه ای در حوزه سلامت برای کلیه ی مناطق تدارک دیده ایم که با هماهنگی سایر اعضای شورای شهر و همچنین شهرداری اهواز آن را به اجرا خواهیم گذاشت. همچنین در این زمینه برای نخستین بار تسهیلات ویژه ای را برای پرسنل زحمتکش شهرداری اجرا خواهیم کرد.

وی به مشکلات کوی آل صافی اشاره کرد و گفت: معتقدم مشکل اسناد املاک منبع آب حل شدنی است و به موضوع بافت فرسوده عنایت ویژه ای خواهیم داشت.

 

 

   

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
  • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها