طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

آبنمای موزیکال بزرگ بوستان ولایت اهواز روشن شد
29 اسفند 1396 23:28:00
تعمیر وباز سازی آبنمای موزیکال بزرگ بوستان  ولایت اهواز منطقه کوی نفت توسط سازمان زیباسازی شهرداری اهوازپایان یافت. به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری اهواز، قادرکعب عمیرمدیر عامل سازمان در این خصوص اظه...
بازدید شهردار اهواز از ستاد اسکان مهمانان نوروزی
29 اسفند 1396 17:02:00
صبح امروز بیست و نهم اسفند 96، شهردار اهواز به همراه مدیران و مسئولان شهرداری از ستاد اسکان مهمانان نوروزی دیدن کرد. منصور کتانباف هدف از این بازدید را ارزیابی روند پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی عنوان و اظهار...
آسفالت پروژه اصلاح هندسی انتهای بلوار فروردین و خیابان نصرت
29 اسفند 1396 16:28:00
   معاونت حمل و نقل وترافیک شهرداری منطقه چهار با هدف رفاه حال شهروندان طراحی، زیر سازی و آسفالت و اصلاح هندسی انتهای بلوار فروردین و خیابان نصرت را به پایان رسانید. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چ...
پیام نوروزی شهردار اهواز
28 اسفند 1396 21:51:00
با سلام و احترام     پیشاپیش فرارسیدن عید باستانی نوروز  و حلول سال نو همچنین حلول ماه پرخیر و برکت رجب  را به همکاران ارجمند بویژه پاکبانان زحمتکش، نیروهای خدوم حوزه های خدمات شهری، بانوان همکا...
 گزارش فضاسازی نوروزی شهرداری اهواز در آستانه نوروز 97
28 اسفند 1396 13:26:00
   مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز بخشی از اقدامات فضاسازی نوروزی را شرح داد.  به گزارش سایت شهرداری اهواز فرزین حاتمی کاکش با تبریک سال نو به همشهریان اهوازی، به اقدامات شهرداری در زمینه...
استقرار کیوسک های از من بپرس در سطح مناطق هشتگانه شهرداری
28 اسفند 1396 12:30:00
    کیوسک های از من بپرس در سطح مناطق هشتگانه شهر مستقر شدند. به گزارش سایت شهرداری اهواز، فرزین حاتمی کاکش مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری از استقرار 16 کیوسک «از من بپرس » ویژه مس...

اخبار

دوشنبه 22 آبان 1396
تعداد بازدید: 325
تعداد نظرات: 0

کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد

کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد

جلسه ی بررسی عملکرد شهرداری اهواز در حوزه های عمرانی و خدمات شهری به ریاست منصور کتانباف شهردار اهواز و معاونین و مدیران مناطق برگزار شد.

در این جلسه شهردار اهواز با تسلیت ایام اربعین و مناسبت های دهه پایانی ماه صفر اظهار داشت: امسال بیش از دو میلیون نفر از هموطنانمان برای زیارت اربعین امام حسین(ع) راهی عتبات شدند و امیدواریم زیارت این عزیزان مورد قبول پروردگار متعال بوده که جا دارد از کلیه ی ارگانها و نهادهایی که این مسیر را تسهیل کردند بویژه پرسنل شهرداری اهواز تقدیر و تشکر کنیم.

وی همچینین مناسبتهای آذر ماه را یادآور شد و گفت: پنجم آذر ماه سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین مصادف است که این مناسبت و خدمات این نهاد را به انقلاب و کشور گرامی می داریم.

منصور کتانباف با تاکید بر اهمیت نگهداری از شهر به عنوان اولویت اصلی کار شهرداری افزود: همیشه نباید توسعه مد نظر باشد. اگر صرفاً توسعه را مد نظر قرار دهیم، به زیرساخت ها و امکانات موجود آسیب جدی وارد می شود، کما اینکه در برخی از نقاط این اتفاق افتاده است. پس اولویت اول شهرداری ها باید حفظ شهر باشد و مساله ی بعدی، توسعه است.

وی با تقدیر از زحمات 50 روزه مجموعه خدمات شهری در خصوص رفت و روب و پسماند اظهار داشت: هنوز تا نقطه ی مطلوب فاصله داریم و پس از آن باید به وضعیت ایده آل فکر کنیم که در آن شهروندان پس از نهادینه شدن آموزش های شهروندی، در انجام این خدمات مشارکت تعیین کننده داشته باشند تا علاوه بر ارائه آموزش های شهروندی، متولیان خدمات شهری بر قراردادهای خدمات شهری مسلط بوده و نظارت دقیق را بر اجرای مفاد این قرارداد داشته باشند و با تخلفات به صورت قانونی برخورد کنند.

شهردار اهواز به مقوله ی توسعه  اشاره کرد و گفت: طبق طرح تفضیلی اراضی با کاربری های مختلفی براساس الزامات گوناگون، مشخص شده است و طبق این طرح باید توسعه صورت پذیرد. به عبارت دیگر توسعه با حفظ سرانه ی محلات صورت می گیرد. پس باید پروژه ها به تناسب پروژه های محلی، منطقه ای و شهری تقسیم شوند. اگر پارکهای محله ای فعال باشند، مراجعه به پارک ساحلی کاهش می یابد و بسیاری از مشکلات پارکهای ساحلی بوجود نمی آید. بنابراین همه چیز از محله آغاز می شود و باید تعریف درستی از محله داشته باشیم.

کتانباف، وجود درآمد را برای حفظ و توسعه ضروری خواند و گفت: منابع درآمدی شهرداری اعم از متمرکز، پایدار و عوارض محدود است، پس باید با تمهیدات مناسب از قبیل ممیزی دقیق، صدور فیش عوارض و غیره، این درآمدهای قانونی را وصول کرد.

شهردار اهواز به تفاوت کالبد و روح شهری اشاره کرد و گفت: نگهداری، توسعه ی شهر و کنترل هزینه ها و...جزو کالبد شهر هستند و روح شهر عبارت است از فضای اجتماعی و فرهنگی که برای ارتقای آن باید آموزش های شهروندی را در حوزه های شهری گسترش داد. باید حساسیت روی حفظ محیط زیست و درختان به وجود آید. به مردم باید در این زمینه ها آگاهی بخشی لازم ارائه شود. در امور فرهنگی همه ی ارگان های مسئول باید به میدان بیایند و وظایف خود را انجام دهند.

وی همچنین خواستار استفاده از تجربیات سایر شهرداری های کلانشهرها در حوزه های مختلف عمرانی، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی شد.

در این جلسه همچنین کتانباف خطاب به معاونین و مدیران دستور داد: با توجه به رو به اتمام بودن ظرفیت آرامستان بهشت آباد، تهمیدات لازم برای تشویق مردم جهت دفن اموات خود در آرامستان باغ فردوس، انتقال سازمان آرامستان ها به آنجا و تجهیز و فراهم آوردن امکانات لازم در مکان جدید هر چه سریعتر انجام شود و در اسرع وقت صورتجلسه خدمات شهری بین شهرداری منطقه هشت و شهرداری کوت عبداله جهت انجام خدمات شهری در کوی مهدیس صورت پذیرد.

شهردار اهواز در پایان در خصوص تغییرات جدید در مجموعه ی مدیران گفت: این تغییرات در هر سیستمی امری طبیعی است و از همه ی مدیران سابق تشکر و تقدیر می کنم و مدیران جدید هم باید با استفاده از ظرفیت نیروهای درون مجموعه، شهر را توسعه دهند و کارآمدی مجموعه را اثبات کنند.

 

 

 

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها