طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

وعده شهردار به مردم اهواز: افتتاح چند پروژه عمرانی در سه ماهه نخست سال97
26 اسفند 1396 18:11:00
    کتانباف شهردار اهواز به همراه حاتمی مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین الملل و ارشادی مدیر منطقه هفت از چند پروژه ی عمرانی بازدید کرد. شهردار اهواز در حاشیه بازدید از تقاطع چند سطحی شهید بندر اظهار داشت: ا...
بازدید شهردار کلانشهر اهواز از پروژه های فنی و عمرانی منطقه هفت
26 اسفند 1396 14:57:00
    شهردار اهواز به همراه حاتمی مدیر کل ارتباطات، ارشادی مدیر منطقه هفت اهواز و جمعی از معاونین و مدیران از پروژه های فنی و عمرانی شهرداری منطقه هفت اهواز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ...
آسفالت خیابانهاي حصیر آباد
26 اسفند 1396 09:16:00
   مدیر شهرداری منطقه هفت اهواز از آسفالت خیابانهاي١٢ و ١٣ حصیر آباد و فرعی های این محله خبر داد به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت اهواز ، خیابانهای 12 و 13 حصیر آباد به همت معاونت فنی و عمرانی منطقه آسفا...
بازدید شهردار و اعضای شورای شهر از نمایشگاه گل و گیاه اهواز
25 اسفند 1396 11:28:00
      کتانباف شهردار اهواز به همراه موسوی نژاد و موسوی زاده از اعضای شورای اسلامی شهر از نمایشگاه گل و گیاه واقع در بلوار ساحلی کیانپارس بازدید کردند. در حاشیه این بازدید سید ناصرموسوی نژاد با...
سرویس دهی به کوی بنکداران راه اندازی شد
25 اسفند 1396 08:49:00
به گزارش اداره روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی اهواز (رسارا) خطوط ناوگان حمل و نقل درون شهری به کوی بنکداران واقع در مهدیس متصل شد. مدیر اداره روابط عمومی گفت : ایستگاه مبدأ خط کوی بنکداران خیابان دکتر شریعتی روبروی سینما...
برقراری روشنایی فاز اول پارک شهروند
25 اسفند 1396 00:40:00
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری اهواز عملیات تامین فاز اول روشنایی پارک‌ شهروندپایان یافت

اخبار

پنجشنبه 09 آذر 1396
تعداد بازدید: 206
تعداد نظرات: 0

طرح همیار سبز در اهواز اجرایی می شود

طرح همیار سبز در اهواز اجرایی می شود
حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اجرایی شدن طرح همیار سبز به صورت گسترده و ویژه سنین مختلف در کلانشهر اهواز خبر داد.
  حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با اشاره به حلقه مفقوده آموزش در حوزه فضای سبز شهری، اظهار کرد: امروزه با وجود آلایندگی های مختلف زیست محیطی، تعداد زیاد کارخانه ها و ماشین ها، که شهرها را احاطه کرده است، آموزش فضای سبز یکی از نیازهای اصلی جوامع انسانی و شهر نشینی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه درختان و گیاهان فواید و مزایایی بسیاری دارند و نقش بسزایی را در زندگی انسانها ایجاد می کنند، تصریح کرد: هر درخت با گرفتن دی اکسید کربن، اکسیژن را به انسان هدیه می دهد و این یکی از نعمت های بزرگ الهی به حساب می آید. انسانها شاید با نخوردن غذا چند روزی زنده بمانند ولی قطعا بدون اکسیژن زندگی برای آنها غیر ممکن خواهد بود.

امیری فرد عنوان کرد: کاهش آلودگی های زیست محیطی (بوسیله گرفتن گرد و غبار و آلاینده های دیگر)، کاهش حرارت دمای کره زمین (بوسیله سایه ای که ایجاد می کنند)، کاهش آلودگی صدا (به عنوان دیوار سبز)، جلوگیری از فرسایش خاک (بوسیله ریشه های آنها در زیر خاک)، تولید اکسیژن (بوسیله گرفتن گازهای سمی)، ایجاد مناظر زیبا و دلنشین  از جمله فواید و مزایای درختان و فضای سبز می باشد و باعث آرامش روحی انسان می شود.

ایشان با طرح این سئوال که نیاز به اجرای طرح همیار سبز به چه شکل آغاز شد؟ افزود: با توجه به روند توسعه شهرنشینی، افزایش آلودگی های زیست محیطی و نقش بسزایی که فضای سبز در حفظ و کنترل آلودگی ها دارد و به منظور داشتن شهری زیبا با آب و هوای سالم که حق مسلم همه شهروندان می باشد، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز تمام تلاش خود را بکار گرفته تا با مشارکت خانواده ها و شهروندان عزیز، مسائل پیرامون کاشت و نگهداری فضای سبز را در جامعه نهادینه و آموزش های ویژه را در این خصوص برنامه ریزی کند.

بدین منظور و با هدف جلب مشارکت شهروندان به غنی سازی این فرهنگ ارزشمند، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در نظر گرفت تا طرح همیار سبز را برای اولین بار در کلانشهر اهواز اجرا نماید.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در ادامه بیان کرد: همیار سبز به کسی خطاب می شود که با نیازهای اولیه نگهداری از درختان و فضای سبز آشنا باشد و در حفظ و نگهداری از آنها زمان گذاشته و تمام تلاش خود را بکار گیرد، همچنین در مسیر تلاش جهت اشاعه ی این فرهنگ از طریق بیان سختی ها و زحمات موجود در مسیر ایجاد و احداث فضای سبز، توجه بیشتر به عدم آسیب رساندن به فضای سبز و عدم قطع درختان محل زندگی و تلاش در حفظ و توسعه فضای سبز سطح شهر با هدف اهدای شهری زیبا و محیط زیستی سالم و پایدار به آیندگان بکوشد.

حمید امیری فرد از برنامه های تشویقی این سازمان گفت و توضیح داد: در راستای نیل به این هدف امکان بازدیدهای علمی و تفریحی همیاران سبز از نهالستانهای موجود با حضور کارشناسان فضای سبز و آشنایی با نکات مربوط به کاشت، تولید و تکثیر گیاهان و نیز آموزش نکات مربوط به نگهداری از فضای سبز فراهم آمده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امکان استفاده رایگان از امکانات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در قبال ارائه عملکرد مناسب از سوی همیاران سبز، اهدای لوح تقدیر از طرف شهردار اهواز به همیاران سبز فعال، چاپ عکس همیاران سبز نمونه در نشریات و بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر، برگزاری مسابقات با هدف ترویج فرهنگ توسعه فضای سبز با همکاری همیاران سبز، اهدای نشان سفیر سبز به همیاران سبز نمونه در حوزه فضای سبز شهری از دیگر برنامه های تشویقی سازمان پارکها و فضای سبز در قبال عملکرد همیاران سبز می باشد.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
تصاویر
  • طرح همیار سبز در اهواز اجرایی می شود
  • طرح همیار سبز در اهواز اجرایی می شود
  • طرح همیار سبز در اهواز اجرایی می شود
  • طرح همیار سبز در اهواز اجرایی می شود
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها