طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

بازدید شهردار و اعضای شورای شهر از نمایشگاه گل و گیاه اهواز
25 اسفند 1396 11:28:00
      کتانباف شهردار اهواز به همراه موسوی نژاد و موسوی زاده از اعضای شورای اسلامی شهر از نمایشگاه گل و گیاه واقع در بلوار ساحلی کیانپارس بازدید کردند. در حاشیه این بازدید سید ناصرموسوی نژاد با...
سرویس دهی به کوی بنکداران راه اندازی شد
25 اسفند 1396 08:49:00
به گزارش اداره روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی اهواز (رسارا) خطوط ناوگان حمل و نقل درون شهری به کوی بنکداران واقع در مهدیس متصل شد. مدیر اداره روابط عمومی گفت : ایستگاه مبدأ خط کوی بنکداران خیابان دکتر شریعتی روبروی سینما...
برقراری روشنایی فاز اول پارک شهروند
25 اسفند 1396 00:40:00
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری اهواز عملیات تامین فاز اول روشنایی پارک‌ شهروندپایان یافت
برگزاری دومین مرحله از طرح پاکسازی سواحل کارون
24 اسفند 1396 22:33:00
    دومین هفته از برنامه پاکسازی ویژه سواحل شرق و غرب کارون همزمان با هفدهمین هفته ی طرح خدمات رسانی ویژه  به هشت محله در هشت منطقه شهرداری اهواز با حضور کتانباف شهردار اهواز، باباپور نایب رییس و کعب عمیر،...
 در بازديد شهرداراهواز از سازمان ساماندهى مشاغل شهرى  مطرح شد: لزوم تدوین چشم انداز سال 97
24 اسفند 1396 17:32:00
    مهندس كتانباف شهردار اهواز در بازديد از سازمان ساماندهى مشاغل شهرى  دستورات لازم در خصوص رفع مشكلات اين سازمان را صادر كرد. شهردار اهواز در اين بازديد، فعاليت ها و عملکرد سازمان را در سال ٩٦ مو...
پل روگذر شهید هاشمی نور پردازی شد
24 اسفند 1396 08:40:00
   به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادر کعب عمیر مدیرعامل سازمان با اشاره به اینکه شبانه روز شهروندان زیادی در حال تردد از تقاطع غیرهم سطح پل‌ شهید هاشمی هستند، اظهار کرد: به منظور ...

اخبار

ﺳﻪشنبه 19 دی 1396
تعداد بازدید: 298
تعداد نظرات: 0

کتانباف: حرمت اهواز را نگه داریم

کتانباف: حرمت اهواز را نگه داریم

نشست منصور کتانباف شهردار اهواز با اعضای خانه ی مطبوعات خوزستان برگزار شد.

در ابتدای این نشست شهردار اهواز با تاکید بر نقش موثر مطبوعات و رسانه ها گفت: معمولا مسئولین به اندازه ی رسانه ها به مسائل اشراف ندارند، پس رصد کردن موضوعات شهری در رسانه ها و روزنامه ها برای شهرداری فرصت است، در تهران با وجود پیشرفتهای لازم در حوزه ارتباط شهرداری با شهروندان باز هم نقاط پنهان متعددی وجود داشت و دارد.در همین جا از رسانه ها می خواهم که آینه ی شهرداری باشند، آینه نقاط مثبت و منفی را با هم نشان می دهد.

منصور کتانباف در تحلیل مقابله با معضل فساد و تخلفات در شهرداری تشریح کرد: شهرداری ارگانی است که هم می تواند لغزشگاه و عبادتگاه باشد، اگر کسی خدمت کند به فرموده ی امام خمینی(ره) عبادت کرده است. برای مقابله با فساد نیاز به کارهای ایجابی داریم، یعنی امور فسادزا را برون سپاری کنیم و برای نیل به این هدف باید زیرساخت این موضوعات آماده شود، و این پروسه ی زمان بر را باید از امروز شروع کنیم، با این شفاف سازی و مکانیزه کردن امور، درصد تخلف کاهش    می یابد.

وی ادامه داد: باید روش های منسوخ را کنار گذاشت. استقرار نرم افزار جامع، بایگانی الکترونیکی، دفاتر شهر الکترونیک باید در اهواز انجام شود.کار نرم افزاری مقدمه ی کار سخت افزاری است. همه پلاکهای شهر باید ممیزی شوند. آخرین بار ممیزی در سال 84 انجام شد. قراردادGIS در همین دوره کوتاه بسته شد. این یک کار زیرساختی است که به تدریج اثرات مطلوب آن مشخص می شود.

شهردار اهوازضمن تمجید از اعضای شورای اسلامی شهر، اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر انسانهای شریفی هستند که به نیت خدمت به مردم آمده اند و امیدوارم با همفکری بتوانیم امور را بهتر پیش ببریم.

وی با بیان اینکه یکی از ریشه های مشکلات درآمدی، امور فرهنگی است خاطرنشان کرد: یکی از دلایل عدم توفیق در درآمدهای شهرداری، ارزش پایین املاک در اهواز است و یکی از دلایل این معضل، تبلیغات و نمایش کاستی های اهواز در رسانه های مختلف نوشتاری و مجازی است. پرسش من این است که آیا شهرها وکلانشهرهای دیگر مشکلات آلودگی، امنیتی، اقتصادی، حاشیه نشینی، اجتماعی و غیره ندارند؟! بیایید از سیاه نمایی های ناخواسته در مورد اهواز و خوزستان پرهیز کنیم. بیایید به جای دامن زدن و برجسته کردن مشکلات، در جهت حل آنها کوشا باشیم و حرمت اهواز را نگه داریم و فرهنگ کار و تلاش در بین شهروندان  را نهادینه کنیم.

کتانباف سال 97 را سال تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرداری عنوان کرد و گفت: معارضین تاسیساتی و ملکی پروژه ی تعریض پل دغاغله و تقاطع زردشت در حال برطرف شدن است. در تقاطع چند سطحی شهید بندر انواع معارضین به شکل های مختلف باعث کند شدن روند پروژه شدند. با تزریق پول،پیمانکار پروژه تقاطع شهید بندر در چند جبهه مشغول فعالیت است و امیدواریم تا پایان سال یک محور اصلی آن زیر بار ترافیک برود.

وی تصریح کرد: پروژه های پل شهیدان خادم سید الشهدا که پل اتصال کوی ولایت به کوی رمضان است و تکمیل مسیر پل ششم از سمت باشگاه سازمان آب و برق که در دوره قبلی مسئولیتم کلنگ زنی شد، آخرین روزهای کاری خود را پشت سر می گذارد و تا پایان سال انجام می شود. پروژه های تقاطع غیرهمسطح امام شرقی نیز به تازگی شروع به کار کرده است.

شهردار اهواز ادامه داد: در خصوص دریافت تسهیلات، مذاکرات سازنده ای با بانک شهر آغاز شده و با نهایی شدن آن، خط اعتباری ویژه ای به پروژه های عمرانی شهرداری اهواز اختصاص می یابد.          در خصوص قطار شهری نیز این پروژه  به دلیل راه اندازی مجدد، در حال جذب اعتبارات است.

وی در پایان از حمایتها و مساعدتهای استاندار خوزستان نیز تقدیر و تشکر کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
  • کتانباف: حرمت اهواز را نگه داریم
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها