طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

فضای سبز حوزه منطقه سه بطور مستمر در حال نگهداری و احیاست
30 مرداد 1397 11:19:00
   رسیدگی به فضای سبز پارک ها و بلوارها با اقدامات جدید و گسترده در کل ایام سال از برنامه های حوزه فضای سبز منطقه سه است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه سه مجتبی یوسفی مدیر منطقه با بیان این مطلب که رسی...
تسطیح و نخاله برداری در کوی مهدیس در منطقه 8
30 مرداد 1397 11:07:00
   مدیر منطقه 8 کلانشهر اهواز گفت: نخاله برداری و تسطیح زمین های خالی فرهنگیان در کوی مهدیس در حال انجام است  .  به گزارش اداره امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 کلانشهر اهواز ذبیح اله خدامرادی با اعلا...
احداث 4 محل موقت ذبح دام بمناسبت عید سعید قربان
30 مرداد 1397 10:09:00
   معاون خدمات شهری از احداث 4 محل موقت ذبح دام بمناسبت عید سعید قربان خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات حوزه معاونت خدمات شهری علیرضا عالیپور با اعلام این خبر افزود: با توجه به در پیش رو بودن عید سعید قربان ...
آغاز طرح ساماندهی خودروهای مسافربر شخصی
30 مرداد 1397 09:26:00
   مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: در طرح ساماندهی خودروهای مسافر بر شخصی به آن دسته از رانندگانی که دارای شرایط لازم جهت قرار گرفتن در ناوگان حمل و نقل شهری هستند کد فعالیت سازمان واگذار می شود. رستم من...
تشریح برنامه های شهرداری اهواز در استقبال از مهر 
29 مرداد 1397 12:12:00
     شهردار اهواز در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان برنامه های سازمان خود را به مناسبت فرا رسیدن سال جدید تحصیلی تشریح کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور شریعتی استاندار خوزستان...
اجرای بیش از 22 هزار متر مربع آسفالت در معابر کوی مهدیس در منطقه 8
29 مرداد 1397 09:35:00
مدیر منطقه 8 شهرداری اهواز از اجرای بیش از 22 هزار مترمربع آسفالت در خیابان های آزاده و انتظام در کوی مهدیس خبر داد . به گزارش اداره امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 کلانشهر اهواز ذبیح اله خدامرادی با اعلام این خبر اف...

اخبار

دوشنبه 19 اسفند 1392
تعداد بازدید: 750
تعداد نظرات: 0

باحضور مسئولان، امضاي تفاهم نامه و تجليل از پژوهشگران برتر شهرداري اهواز

باحضور مسئولان، امضاي تفاهم نامه و تجليل از پژوهشگران برتر شهرداري اهواز

به منظور گسترش همکاری های علمی و پژوهشی درشهرداري اهواز، دو تفاهم نامه همكاري با دانشگاه آزاداسلامي واحد اهواز و پارک علم و فن آوری خوزستان منعقد گردید.
این تفاهم نامه ها در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر شهرداری اهواز به امضای مهندس سید خلف موسوی، شهردار اهواز و روسای پارک علم و فن آوری خوزستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز رسیدند.
در این مراسم، شهردار اهواز گفت: يكي از اركان مهم تصمیم‌گیری برای انجام کارهای عمرانی در کلانشهر اهواز مي بایست انجام مطالعات آن باشد.
شهردار اهواز با بیان اینکه اگر دانشگاه‌ها پیوند محکم با شهرداری نداشته باشند، نمی‌توانیم به اهداف عالي خود كه همانا توسعه پايدار باشد دست یابیم، تصریح کرد: دوران آزمون و خطا در شهر اهواز گذشته است و باید بر اساس تصمیمات علمی و آگاهانه حرکت کنیم.
در اين مراسم آقاي عماد معاون برنامه ريزي و توسعه استانداري خوزستان به اهميت انجام فعاليت هاي پژوهشی و آموزشی ضمن خدمت در استان خوزستان و شهر اهواز پرداخت و خواستار توجه ويژه و جدي مسئولان به اين مقوله ها شد. وي همچنين بر لزوم توجه به توسعه انساني تاكيد كرد.
همچنين در ابتداي اين مراسم، مهندس نوشادي معاون برنامه ريزي و توسعه شهرداري اهواز به بيان بخش هايي از عملكرد مديريت مطالعات و پژوهش پرداخت و از افزايش كمي و كيفي فعاليت اين مديريت با تشكيل شوراي عالي پژوهش خبر داد. وی ادامه داد: اولین سیاست ما، ارتقاء و توانمند سازی نیروی انسانی از طریق آموزش و پژوهش بود که برای دست یافتن به این مهم کارگروه‌های تخصصی و اتاق فکرهایی را تشکیل دادیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری اهواز خاطرنشان کرد: انتقال تجارب کلانشهر‌ها و ایجاد بانك هاي اطلاعاتي و كتابخانه های تخصصي مدیریت شهری و ... صورت می‌گیرد که به دنبال توسعه این سیاست در شهرداری اهواز برای سال آینده هستیم.
وی با بیان اینکه بدنه شهرداری علاقمند به ارتقاء، تغییر و تحول است اذعان کرد: شهرداری خواهان اتصال به بدنه علمی جامعه می باشد.
معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری اهواز همچنين سیاست دوم شهرداری اهواز برای مقوله پژوهش را بهره‌مندی از حوزه‌های علمی و تخصصی برشمرد و افزود: ما به دنبال ارتباط علمي و عملي با مراکز دانشگاهي و نيز استفاده از پژوهشگران حوزه مديريت شهري هستیم تا به سمت پژوهش‌های کاربردی حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه آیین نامه پژوهشی را در شهرداری اهواز تنظیم کرده‌ایم عنوان کرد: شورای عالی پژوهش به رياست شهردار محترم نیز در شهرداری اهواز تشکیل شده است واز اولویت هاي اصلی پژوهش در شهرداري اهواز مي توان به منابع درآمدی پايدار، محيط زيست، احساس تعلق و هویت شهری و ارائه خدمات شهري مطلوب و تحقق شهر و شهرداری الکترونیک در شهرداری اشاره كرد.
نوشادی اظهار کرد: شهرداری اهواز می بایست هم به دنبال مشارکت‌های کلان و هم بهره مندی از سرمایه های خرد شهروندان باشد.
وی در ادامه افزود: با توجه به وجود صنایع نفت و گاز در شهر اهواز، می بایست این صنایع بخشی از هزینه های افزایش کیفیت زندگی در شهر اهواز را تامین نمایند.
همچنین دکتر حسین پور، ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در این مراسم با ابراز خوشحالی از انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری اهواز گفت: تلاش ما برای افزایش همکاری ها و استفاده از پتانسیل دانشگاه برای کمک به مدیریت شهری است. وی که در جمع مدیران استانی و شهری، اعضای شورای شهر اهواز، اساتید دانشگاه های استان و پژوهشگران و تلاشگران عرصه پژوهش سخن می گفت، افزود: دانشگاه با تمام توان خود آماده همکاری در زمینه های مورد نیاز شهرداری اهواز است.
وی ابراز امیدواری کرد انعقاد تفاهم نامه همکاری بتواند گام بلندی در تقویت ارتباط بدنه علمی جامعه و دانشگاه باشد.
دکتر مختاری، رئیس پارک علم و فن آوری خوزستان نیز با تاکید بر لزوم توسعه شرکت های دانش محور گفت: ما دارای آمادگی کامل برای همکاری با شهرداری اهواز هستیم.
دراين مراسم، همچنین از طرح های پژوهشی و کتابهای منتشر شده در مدیریت مطالعات و پژوهش معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری اهواز رونمایی شد و از پژوهشگران برتر شهرداری اهواز نیز تجليل گرديد.


 

گروه: مهمترین خبرها, مدیریت مطالعات و پژوهش
نویسنده خبر: ن. عظیمی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها