طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر
31 اردیبهشت 1397 13:46:00
حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر واقع در منطقه هشت شهرداری اهواز خبر داد.
پارکهای منطقه هفت تجهیز شد
31 اردیبهشت 1397 10:25:00
مدیرمنطقه هفت اهواز از تجهیز پارکهای منطقه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز رضا ارشادی در این خصوص گفت: پارک کوهساران یکی از جاذبه های زیبای شهر اهواز است که در محله منبع آب واقع شده و ...
200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد
31 اردیبهشت 1397 10:12:00
  200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد مدیر شهرداری منطقه شش اهواز گفت: در ادامه فعالیت های خدماتی و به منظور سرزنده کردن فضای سبز ، 200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه های سبز محدوده منطق...
شهردار اهواز خواستار پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد
30 اردیبهشت 1397 09:50:00
   شهردار اهواز در نشست مشترک مدیران شهرداری و آبفای اهواز خواستار هماهنگی بیشتر دو مجموعه در راستای پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار ...
تاکید شهردار اهواز بر تقویت وجوه مردمی در مناسبت های دینی انقلابی
29 اردیبهشت 1397 13:46:00
  شهردار اهواز درجلسه با مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان بر پررنگ تر کردن وجوه مردمی مراسمات در مناسبت های دینی و انقلابی تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز در این جلسه با حضور منصور کتانباف شهردار...
تشریح برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز در ماه رمضان
29 اردیبهشت 1397 08:39:00
   معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را جهت اجرا تدارک دیده است. احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهوا...

اخبار

دوشنبه 16 بهمن 1396
تعداد بازدید: 122
تعداد نظرات: 0

«فجر فاطمی» با برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز

«فجر فاطمی» با برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز

     بهمن ماه فرا رسیده است. بهمنی که برای همه ما یادآور خاطرات شیرین روزهای حماسه و پیروزی انقلاب است. چه افرادی که روزهای انقلاب را در سال 57 به چشم دیده اند و چه افرادی که خاطرات آن روزها را از زبان دیگران شنیده اند. در بهمن ماه سرد یادآوری این خاطرات گرمای لذت بخشی به دلها می دهد. هرچند امسال دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) همزمان شده است ولی گره خوردن این دو حسی از حماسه و مقاومت را در دلها به وجود می آورد.

شهرداری اهواز در این روزهایی که بیش از گذشته گرم و پر شور است برنامه های متنوعی را تدارک دیده است تا فجر امسال را با عطر و بوی فاطمی برگزار کند.

احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز در خصوص برنامه های شهرداری اهواز در دهه فجر گفت: همزمان با فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در مناطق هشتگانه شهر اهواز فضاسازی ویژه ای متناسب با این ایام انجام         می شود.

سراج در ادامه افزود: ما در مناطق مختلف شهر اهواز برنامه های متنوعی را تدارک دیده ایم. منطقه یک و سه در این ایام نمایشگاه و جشنی را در خیابان سلمان فارسی و پارک زیتون  به مدت 7 شب اجرا خواهند کرد. این نمایشگاه شامل غرفه های مختلفی از جمله سلامت، پاسخ به سوالات دینی، دستاوردهای انقلاب، شهدا، نقاشی کودک، روزنامه دیواری و ... می باشد. همچنین در کنار برپایی نمایشگاه به مدت 7 شب جشن هایی نیز برای عموم شهروندان در خیابان سلمان فارسی و پارک زیتون برگزار می شود.

وی اذعان کرد: در منطقه دو نیز دو جشن ویژه دانش آموزان دختر و پسر  برگزار خواهد شد و در آن از دانش آموزان اهوازی دعوت به عمل می آید. در دیگر مناطق شهر اهواز نیز برنامه هایی با عنوان «فجر فاطمی» برگزار می شود. منطقه چهار «فجر فاطمی» را 19 بهمن ماه ساعت 20 در پارک شهرک الهیه   منطقه پنج، 20 بهمن ماه واقع در پارک جوان و منطقه شش مورخ 21 بهمن ماه در کوی علوی اقدام به اجرای این برنامه خواهند کرد.

معاون شهردار اهواز همچنین افزود: 18 بهمن ماه نیز مناطق هفت و هشت در کوی رمضان و پارک رشد فولادشهر برنامه «فجر فاطمی» را برگزار می کند. در این برنامه ها بخشهای مختلفی از جمله اجرای تئاتر، گروه سرود، خاطره گویی، مسابقه و ... گنجانده خواهد شد و در حاشیه برگزاری این مراسم ایستگاههای سلامت و فرهنگی نیز دایر می شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز به برپایی جشنی ویژه کارگران خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و گفت: به منظور رفاه حال کارگران شهرداری و خدمت به این افراد جشنی نیز به مدت 8 شب در دهه فجر ویژه کارگران خدماتی شهرداری و خانواده هایشان برگزار خواهد شد.پس از گذشت بیش از یکسال با دستور شهردار اهواز و با به کارگیری تیمی تخصصی این پارک مجددا احیا شد و برای اولین بار جشن هایی با حضور کارگران خدماتی شهرداری در آن برگزار می شود. در این جشن هر شب کارگران یکی از مناطق همراه با خانواده هایشان مهمان ما هستند و در این مراسم از هنرمندان استانی و کشوری نیز دعوت شد. 

برگزاری جشنواره آدمکهای استکباری و نصب طاق نصرت در روز 22 بهمن و در مسیر راهپیمایی، برپایی غرفه فرهنگی در مسیر راهپیمایی، اجرای گروه سرود انقلابی در روز 22 بهمن و... از دیگر اقداماتی است که ما برای این ایام در نظر گرفته ایم و امیدواریم که مورد رضایت و قبول شهروندان قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از این گزارش به برگزاری کارگاههای آموزش شهروندی با موضوعات فرزندپروری، سواد رسانه ای، آسیبهای دنیای مجازی، آتش نشانی، فرهنگ ترافیک، پسماند و تفکیک زباله و ... اشاره کرد و تصریح کرد: این کارگاهها در مدارس طرح شهردار خانواده و شهردار مدرسه برگزار می شود و در حاشیه برگزاری این کارگاهها محصولات چاپی آموزش شهروندی نیز میان دانش آموزان توزیع می شود. همچنین به منظور ایجاد شور و نشاط در مدارس جشنواره ورزشی نیز به مناسبت دهه فجر همراه با اهدای جوایز در مدارس مجری طرح شهردار مدرسه برگزار می شود.

 این مقام مسئول ادامه داد: به مناسبت دهه فجر اولین فیلم سینمایی کودک با محتوای آموزشی ویژه کودکان و با محوریت درس ریاضی تهیه شده و به صورت لوح فشرده میان دانش آموزان توزیع می شود.

سراج در خصوص برنامه های ورزشی در دهه فجر نیز گفت: روز جمعه 20 بهمن ماه پیاده روی خانوادگی بزرگی ترتیب داده شده که شهروندان اهوازی می توانند در این پیاده روی حضور پیدا کرده و در قرعه کشی که در پایان برگزار می شود شرکت کنند.

این پیاده روی ازساعت 7:30 صبح جمعه از حدفاصل کتابخانه مرکزی در جاده ساحلی آغاز و تا پل طبیعت ادامه خواهد داشت و در پایان به 60 نفرجوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد. بعد از ظهر جمعه 20 بهمن ماه نیز مسابقه پرواز بادبادکها در جاده ساحلی کیانپارس و21 بهمن ماه ساعت 19 جشن پرواز بالن با اهدای جوایزی به قید قرعه برگزار می شود.

همچنین در چهارمنطقه از اهواز نیز مسابقات فوتبال محلات بانام «جام فجر» با شرکت 64 تیم برگزاز خواهد شد.

معاون شهردار اهواز در ادامه خبر از راه اندازی بازارچه فصلی خود اشتغالی دربلوار ساحلی کیانپارس داد و افزود: شهرداری اهواز با همکاری اداره کل اموربانوان استانداری خوزستان و با حمایت بازار فرش امام رضا(ع) از 18 بهمن ماه اولین بازارچه فصلی خود اشتغالی را ویژه بانوان راه اندازی می کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این بازارچه خود اشتغالی با نام «ریحانه النبی» شامل 100 غرفه متنوع صنایع غذایی، صنایع دستی، محصولات بهداشتی ، پوشاک و ... می باشد که ویژه بانوان است. غرفه های این بازارچه فصلی با معرفی کمیته امداد، بهزیستی، فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی و بسیج در اختیار بانوان کارآفرین قرار می گیرد.

سراج با بیان اینکه این کار برای اولین بار در شهر اهواز انجام شده است، افزود: این بازارچه از 18 بهمن ماه تا 25 اسفند ماه در محل بلوار ساحلی کیانپارس جنب کتابخانه مرکزی دایر می باشد.

سراج در پایان ضمن دعوت از تمامی شهروندان جهت حضور در برنامه های مختلف فرهنگی شهرداری گفت: تمام تلاش و همت ما ایجاد ساعات و لحظاتی خوش و سرگرم کننده همراه با آموزه های دینی و انقلابی برای شهروندان است.

گروه: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی, سازمان فرهنگی ورزشی
نویسنده خبر: ف. صادقیان
تصاویر
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها