Menu

اخبار

مهمترین خبرها

آغاز عملیات آسفالت ریزی  ورودی اهواز از سمت شیبان در منطقه 3
04 اسفند 1397 14:01:00
   ترمیم و بهسازی آسفالت ورودی اهواز از سمت شیبان در محدوده منطقه 3 با انجام عملیات آسفالت ریزی در حال پیشرفت و تکمیل است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه 3، مجتبی یوسفی مدیر منطقه با بیان این مطلب گفت: ...
کاشت ۴۸ نهال به یاد خبرنگار خوزستانی
04 اسفند 1397 07:37:00
 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از کاشت ۴۸ اصله نهال در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار فقید خوزستانی سوزان بختیاری زاده از سوی انجمن مهرورزان زمین پاک خوزستان با همکاری سازمان پارکها و فضا...
آغاز عملیات ترمیم و بازسازی بازار سرپوشیده امام (ره)
03 اسفند 1397 12:52:00
   با نزدیک شدن به ایام نوروز و به منظور ایجاد نمائی زیبا و چشم نواز، عملیات ترمیم و بازسازی بازار سرپوشیده امام (ره) توسط منطقه یک شهرداری اهواز آغاز شد.  مهراب فلسفی زاده مدیر منطقه یک شهرداری اهواز ب...
پاکسازی 32 هزارو 500 مترمربع از پارکها و فضای سبز محدوده منطقه شش
02 اسفند 1397 10:21:00
   32 هزارو 500 مترمربع از فضای سبز محدوده منطقه شش شهرداری اهواز توسط واحد فضای سبز حوزه خدمات شهری منطقه پاکسازی شد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه شش اهواز محمد عتاب اهوازی مدیر منطقه گفت: در...
برای اولین بار دراهواز; آغاز دوره آموزشهای تخصصی ویژه رانندگان تاکسی اهواز
01 اسفند 1397 14:45:00
  دوره های آموزشهای تخصصی رانندگان تاکسی شهری اهواز با حضور استادان جهاد دانشگاهی خوزستان برگزارشد. به گزارش امور ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز، کلاسهای آموزشی تخصصی رانندگان تاکسی شهری با تدریس استادان جه...
برگزاری هفته پاکسازی ونظافت عمومی باعنوان شهرروبی
01 اسفند 1397 14:32:00
   جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد و سازمان مدیریت پسماند با هدف هم بستگی و ارتقاء همکاری بین سمن ها در اجرای برنامه ها ومناسبتهای زیست محیطی برگزار شده است.. محمدرضا قنواتی با بیان اینکه انجمن ها و سازمان...

اخبار

دوشنبه 16 بهمن 1396
تعداد بازدید: 251
تعداد نظرات: 0

«فجر فاطمی» با برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز

«فجر فاطمی» با برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز

     بهمن ماه فرا رسیده است. بهمنی که برای همه ما یادآور خاطرات شیرین روزهای حماسه و پیروزی انقلاب است. چه افرادی که روزهای انقلاب را در سال 57 به چشم دیده اند و چه افرادی که خاطرات آن روزها را از زبان دیگران شنیده اند. در بهمن ماه سرد یادآوری این خاطرات گرمای لذت بخشی به دلها می دهد. هرچند امسال دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) همزمان شده است ولی گره خوردن این دو حسی از حماسه و مقاومت را در دلها به وجود می آورد.

شهرداری اهواز در این روزهایی که بیش از گذشته گرم و پر شور است برنامه های متنوعی را تدارک دیده است تا فجر امسال را با عطر و بوی فاطمی برگزار کند.

احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز در خصوص برنامه های شهرداری اهواز در دهه فجر گفت: همزمان با فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در مناطق هشتگانه شهر اهواز فضاسازی ویژه ای متناسب با این ایام انجام         می شود.

سراج در ادامه افزود: ما در مناطق مختلف شهر اهواز برنامه های متنوعی را تدارک دیده ایم. منطقه یک و سه در این ایام نمایشگاه و جشنی را در خیابان سلمان فارسی و پارک زیتون  به مدت 7 شب اجرا خواهند کرد. این نمایشگاه شامل غرفه های مختلفی از جمله سلامت، پاسخ به سوالات دینی، دستاوردهای انقلاب، شهدا، نقاشی کودک، روزنامه دیواری و ... می باشد. همچنین در کنار برپایی نمایشگاه به مدت 7 شب جشن هایی نیز برای عموم شهروندان در خیابان سلمان فارسی و پارک زیتون برگزار می شود.

وی اذعان کرد: در منطقه دو نیز دو جشن ویژه دانش آموزان دختر و پسر  برگزار خواهد شد و در آن از دانش آموزان اهوازی دعوت به عمل می آید. در دیگر مناطق شهر اهواز نیز برنامه هایی با عنوان «فجر فاطمی» برگزار می شود. منطقه چهار «فجر فاطمی» را 19 بهمن ماه ساعت 20 در پارک شهرک الهیه   منطقه پنج، 20 بهمن ماه واقع در پارک جوان و منطقه شش مورخ 21 بهمن ماه در کوی علوی اقدام به اجرای این برنامه خواهند کرد.

معاون شهردار اهواز همچنین افزود: 18 بهمن ماه نیز مناطق هفت و هشت در کوی رمضان و پارک رشد فولادشهر برنامه «فجر فاطمی» را برگزار می کند. در این برنامه ها بخشهای مختلفی از جمله اجرای تئاتر، گروه سرود، خاطره گویی، مسابقه و ... گنجانده خواهد شد و در حاشیه برگزاری این مراسم ایستگاههای سلامت و فرهنگی نیز دایر می شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز به برپایی جشنی ویژه کارگران خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و گفت: به منظور رفاه حال کارگران شهرداری و خدمت به این افراد جشنی نیز به مدت 8 شب در دهه فجر ویژه کارگران خدماتی شهرداری و خانواده هایشان برگزار خواهد شد.پس از گذشت بیش از یکسال با دستور شهردار اهواز و با به کارگیری تیمی تخصصی این پارک مجددا احیا شد و برای اولین بار جشن هایی با حضور کارگران خدماتی شهرداری در آن برگزار می شود. در این جشن هر شب کارگران یکی از مناطق همراه با خانواده هایشان مهمان ما هستند و در این مراسم از هنرمندان استانی و کشوری نیز دعوت شد. 

برگزاری جشنواره آدمکهای استکباری و نصب طاق نصرت در روز 22 بهمن و در مسیر راهپیمایی، برپایی غرفه فرهنگی در مسیر راهپیمایی، اجرای گروه سرود انقلابی در روز 22 بهمن و... از دیگر اقداماتی است که ما برای این ایام در نظر گرفته ایم و امیدواریم که مورد رضایت و قبول شهروندان قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از این گزارش به برگزاری کارگاههای آموزش شهروندی با موضوعات فرزندپروری، سواد رسانه ای، آسیبهای دنیای مجازی، آتش نشانی، فرهنگ ترافیک، پسماند و تفکیک زباله و ... اشاره کرد و تصریح کرد: این کارگاهها در مدارس طرح شهردار خانواده و شهردار مدرسه برگزار می شود و در حاشیه برگزاری این کارگاهها محصولات چاپی آموزش شهروندی نیز میان دانش آموزان توزیع می شود. همچنین به منظور ایجاد شور و نشاط در مدارس جشنواره ورزشی نیز به مناسبت دهه فجر همراه با اهدای جوایز در مدارس مجری طرح شهردار مدرسه برگزار می شود.

 این مقام مسئول ادامه داد: به مناسبت دهه فجر اولین فیلم سینمایی کودک با محتوای آموزشی ویژه کودکان و با محوریت درس ریاضی تهیه شده و به صورت لوح فشرده میان دانش آموزان توزیع می شود.

سراج در خصوص برنامه های ورزشی در دهه فجر نیز گفت: روز جمعه 20 بهمن ماه پیاده روی خانوادگی بزرگی ترتیب داده شده که شهروندان اهوازی می توانند در این پیاده روی حضور پیدا کرده و در قرعه کشی که در پایان برگزار می شود شرکت کنند.

این پیاده روی ازساعت 7:30 صبح جمعه از حدفاصل کتابخانه مرکزی در جاده ساحلی آغاز و تا پل طبیعت ادامه خواهد داشت و در پایان به 60 نفرجوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد. بعد از ظهر جمعه 20 بهمن ماه نیز مسابقه پرواز بادبادکها در جاده ساحلی کیانپارس و21 بهمن ماه ساعت 19 جشن پرواز بالن با اهدای جوایزی به قید قرعه برگزار می شود.

همچنین در چهارمنطقه از اهواز نیز مسابقات فوتبال محلات بانام «جام فجر» با شرکت 64 تیم برگزاز خواهد شد.

معاون شهردار اهواز در ادامه خبر از راه اندازی بازارچه فصلی خود اشتغالی دربلوار ساحلی کیانپارس داد و افزود: شهرداری اهواز با همکاری اداره کل اموربانوان استانداری خوزستان و با حمایت بازار فرش امام رضا(ع) از 18 بهمن ماه اولین بازارچه فصلی خود اشتغالی را ویژه بانوان راه اندازی می کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این بازارچه خود اشتغالی با نام «ریحانه النبی» شامل 100 غرفه متنوع صنایع غذایی، صنایع دستی، محصولات بهداشتی ، پوشاک و ... می باشد که ویژه بانوان است. غرفه های این بازارچه فصلی با معرفی کمیته امداد، بهزیستی، فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی و بسیج در اختیار بانوان کارآفرین قرار می گیرد.

سراج با بیان اینکه این کار برای اولین بار در شهر اهواز انجام شده است، افزود: این بازارچه از 18 بهمن ماه تا 25 اسفند ماه در محل بلوار ساحلی کیانپارس جنب کتابخانه مرکزی دایر می باشد.

سراج در پایان ضمن دعوت از تمامی شهروندان جهت حضور در برنامه های مختلف فرهنگی شهرداری گفت: تمام تلاش و همت ما ایجاد ساعات و لحظاتی خوش و سرگرم کننده همراه با آموزه های دینی و انقلابی برای شهروندان است.

گروه: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی, سازمان فرهنگی ورزشی
نویسنده خبر: ع. نبوی
تصاویر
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها