Menu

اخبار

مهمترین خبرها

آغاز عملیات ترمیم و بازسازی بازار سرپوشیده امام (ره)
03 اسفند 1397 12:52:00
   با نزدیک شدن به ایام نوروز و به منظور ایجاد نمائی زیبا و چشم نواز، عملیات ترمیم و بازسازی بازار سرپوشیده امام (ره) توسط منطقه یک شهرداری اهواز آغاز شد.  مهراب فلسفی زاده مدیر منطقه یک شهرداری اهواز ب...
پاکسازی 32 هزارو 500 مترمربع از پارکها و فضای سبز محدوده منطقه شش
02 اسفند 1397 10:21:00
   32 هزارو 500 مترمربع از فضای سبز محدوده منطقه شش شهرداری اهواز توسط واحد فضای سبز حوزه خدمات شهری منطقه پاکسازی شد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه شش اهواز محمد عتاب اهوازی مدیر منطقه گفت: در...
برای اولین بار دراهواز; آغاز دوره آموزشهای تخصصی ویژه رانندگان تاکسی اهواز
01 اسفند 1397 14:45:00
  دوره های آموزشهای تخصصی رانندگان تاکسی شهری اهواز با حضور استادان جهاد دانشگاهی خوزستان برگزارشد. به گزارش امور ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز، کلاسهای آموزشی تخصصی رانندگان تاکسی شهری با تدریس استادان جه...
برگزاری هفته پاکسازی ونظافت عمومی باعنوان شهرروبی
01 اسفند 1397 14:32:00
   جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد و سازمان مدیریت پسماند با هدف هم بستگی و ارتقاء همکاری بین سمن ها در اجرای برنامه ها ومناسبتهای زیست محیطی برگزار شده است.. محمدرضا قنواتی با بیان اینکه انجمن ها و سازمان...
روکش آسفالت خیابان اصلی کوی سعدی در منطقه چهار
01 اسفند 1397 12:51:00
   مدیر منطقه چهار اهواز از روکش آسفالت خیابان اصلی کوی سعدی خبر داد. به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه چهار اهواز، آرش دُر گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی و فرسایش آسفالت، خیابان سعدی در حال روکش آسفا...
دیدار شهردار اهواز با سفیر اتریش
30 بهمن 1397 13:28:00
   شهردار اهواز به همراه رییس و نایب رییس شورای شهر شب گذشته میزبان سفیر اتریش بودند. به گزارش سایت شهرداری اهواز در این دیدار که با حضور کتانباف شهردار اهواز، اشتفان شلتس سفیر اتریش، سنواتی و باباپور رییس و...

اخبار

دوشنبه 23 بهمن 1396
تعداد بازدید: 309
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز خطاب به مدیران: نباید به دیدن نواقص عادت کنیم

شهردار اهواز خطاب به مدیران: نباید به دیدن نواقص عادت کنیم

    جلسه شورای اداری شهرداری اهواز به ریاست منصور کتانباف برگزار شد.    

  در ابتدای این جلسه شهردار اهواز با تقدیر از حماسه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: امسال نیز مردم با شکوه تر از همیشه به میدان آمدند و با انقلابی که ثمره ی خون شهیدان و ایثارگری جانبازان و استقامت مردم به رهبری امام خمینی(ره) بود، تجدید بیعت کردند.

وی افزود: حماسه ی دیروز ملت باز هم مسئولیت ما مدیران را سنگین تر کرد و نشان داد که این مردم شایسته ی خدمت و رفاه هستند.

شهردار اهواز افزود:  مدیران باید چندین برابر امکانات خود، خدمات مطلوب ارائه کنند و این امر میسر نمی شود، مگر اینکه برای خدمت انگیزه داشته باشیم و این انگیزه آن است که خدمت را به مثابه عبادت ببینیم چرا که شخصی که برای استفاده از مزایای یک سمت، آن را قبول می کند، قطعاً نمی تواند به هدف عالی سیستم که همانا خدمت رسانی است، دست یابد. اگر انگیزه ی الهی داشته باشیم، خداوند نیز به کار ما برکت می دهد و این رمز موفقیت و ماندگاری پیامبران، ائمه، اولیای الهی و انسان های بزرگ است.

وی تلاش های شبانه روزی مجموعه ی شهرداری اهواز جهت آماده سازی مسیر راهپیمایی، آذین بندی و سایر اقدامات را قابل تقدیر دانست.

شهردار اهواز در ادامه ی صحبت های خود از برگزاری جشن های پیروزی ویژه ی کارکنان معاونت خدمات شهری به همراه خانواده شان تشکر کرد وگفت: این حداقل کاری بود که توانستیم برای این کارکنان شریف و زحمتکش انجام دهیم. اقدامات رفاهی دیگری جهت پرسنل خدمتگذار شهرداری در حال انجام است که لازم است معاونت مالی و اقتصادی پیگیری های مقتضی را انجام دهد.

کتانباف با اشاره به در پیش رو بودن ایام نوروز گفت: با توجه به ورود مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور کلانشهر اهواز باید آماده ی استقبال از این ایام باشد.

وی در تشریح اقدامات شهرداری اهواز به مناسبت استقبال از نوروز از آماده سازی پارکهای ساحلی به عنوان یکی از اولویت های اول این اقدامات نام برد و اظهار داشت: این طرح که مدتی است آغاز شده هنوز تکمیل نشده و باید معاونت ها، مناطق و سازمان های ذیربط در مدت زمان باقیمانده  اقدامات لازم را انجام دهند. باید در ایام نوروز پارک های ساحلی آماده ی پذیرایی از شهروندان اهوازی و مهمانان نوروزی باشد.

شهردار اهواز به بخشی از اقدامات لازم در زمینه ی بهسازی پارک ها اشاره کرد و گفت: بهسازی نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی، تکمیل روشنایی پارکها، پاکسازی محیط، تکمیل فضای سبز، بازپیرایی و هرس درختان، نصب و تعمیر وسایل بازی کودکان و تجهیزات تندرستی، رنگ آمیزی و زیباسازی و ...بخشی از اقدامات مورد نیاز در این موضوع هستند.

کتانباف دستور داد: مدیریت هر پارک باید احیا شود و مدیر هر پارک با دارا بودن اختیارات و نیروهایی در حوزه های خدمات شهری، اجراییات و تجهیزاتی، جوابگوی نیازهای هر پارک باشند.

وی از طرح پاکسازی سراسری و عمومی در سطح استان خبر داد و اذعان داشت: به جز نظافت عمومی در سطح شهر در کلیه ی نقاط و زمین هایی که در آنها، نخاله ریزی و برکه های گنداب است باید پاکسازی انجام شوند. به دلیل وسعت کار مقرر شد دستگاههای دیگر نیز به کمک شهرداری بیایند و این موضوع در جلسه ای با محوریت سازمان محیط زیست تصمیم گیری می شود و همه ارگانها مکلف به پاکسازی می شوند، پس لازم است نقاط هدف شناسایی شوند.

شهردار اهواز از لزوم همسطح سازی دریچه های فاضلاب سخن گفت و خطاب به معاونت فنی و عمرانی دستور داد: هر چه سریعتر طی یک اقدام ضربتی، نسبت به برطرف کردن این نقیصه، اقدام کنید، زیرا این دست اندازها، باعث تصادفات و خسارات می شود. ضمناً کلیه ی اقدامات در زمینه آسفالت و بهسازی باید فقط تحت نظر عوامل فنی و مهندسی انجام شود. مردم از ما کار با کیفیت می خواهند. نباید به دیدن نواقص عادت کنیم.

وی سال جاری و سال آینده را سال کمبود شدید آب و برق دانست و گفت: با توجه به مشکلات موجود باید در کلیه ی کارها بویژه امور خدمات شهری و فضای سبز، صرفه جویی در آبیاری را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم.

منصورکتانباف، اقداماتی نظیر رنگ آمیزی و بهسازی ایستگاههای اتوبوس، پل های عابر پیاده، جدول کاری ها، نصب تابلوهای علائم ترافیکی، تابلوهای اسامی خیابانها و معابر، ساماندهی سگ های ولگرد، بازسازی چمن های مصنوعی را از جمله وظایف اولیه شهرداری دانست و دستور داد نواقص هر چه سریعتر برطرف شود.

شهردار اهواز در پایان با اشاره به ایام فاطمیه، گفت: ما نیز به سهم خود باید این ایام را گرامی بداریم، ضمن آنکه در آذین بندی ها باید روش های مدرن را جایگزین روش های سنتی کرد.

 

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها