Menu

اخبار

مهمترین خبرها

رییس شورای شهر: 15 درصد از تولید کل کشور از خوزستان است
26 دی 1397 14:52:00
   صبح امروز دومین نشست مشترک کارگروه‌های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی شهرداری‌های کشور در محل سالن جلسات هتل نیشکر اهواز و به میزبانی شهرداری اهواز برگزار شد. عبدالزهرا سنواتی، رئیس شورا...
 40 درصد مشاغل مزاحم از سطح شهر اهواز جمع‌آوری می‌شود
26 دی 1397 14:45:00
    سرپرست سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری اهواز با اشاره به انتقال خدمات خودرویی به خارج از شهر، گفت: اگر صنایع مربوط به خدمات خودرویی به بیرون از شهر انتقال یابند، 40 درصد از مشاغل مزاحم از سطح شهر جمع&zw...
فراخوان المانهای موقت نوروز 98 توسط سامان زیباسازی شهرداری اهواز منتشر شد
26 دی 1397 09:20:00
   به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز: این سازمان  در راستاي شاداب سازی و ایجاد شور و نشاط عمومی جهت استقبال از بهار سال 98  فراخوان المانهای موقت نوروزی با محوریت بهار و نوروز در شه...
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری اهواز و شهرداری مشهد
25 دی 1397 09:25:00
تفاهم نامه همکاری­های علمی و پژوهشی بین شهرداری اهواز و شهرداری مشهد در زمینه های تحقیقاتی منعقد شد. ابراهیم نوشادی، معاون برنامه­ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با بیان ضرورت بهره گیری از امکانات با...
فراخوان سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت منتشر شد
25 دی 1397 09:15:00
به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادرکعب عمیر مدیرعامل این سازمان از برگزاری سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت مجسمه سازی شهر اهواز خبر داد. مهندس کعب عمیر گفت: دومین سمپوزیوم مجسمه سازی اهواز در سطح...
باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت آسفالت شد
24 دی 1397 10:36:00
مدیر عامل سازمان عمران گفت: باند کندرو در ضلع شمالی پل ولایت قیرپاشی و آسفالت شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان عمران ، عباس دغاغله در ادامه افزود : باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت از ابتدای عرشه بسمت تقاطع شهید بندر (...

اخبار

دوشنبه 21 اسفند 1396
تعداد بازدید: 522
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

نشست مشترک کتانباف شهردار اهواز، سرهنگ صفری فرمانده، روسا، معاونتها، روسای کلانتری های نیروی انتظامی شهرستان اهواز، معاونین و مدیران شهرداری  برگزارشد.

به گزارش سایت شهرداری ، شهردار اهواز هدف از این نشست را هماهنگی در جهت خدمت رسانی مناسب به شهروندان اهوازی اعلام کرد و گفت: این همکاری در همه ی ایام سال بویژه ایام پایانی و نوروز باید ادامه پیدا کند، ایامی که حضور مردم در اماکن عمومی افزایش می یابد و طبیعتاً نظم بخشی در این ایام به شهر همت بیشتری را می طلبد. شهرداری اهواز آماده ی کمک به پلیس در این خصوص است.

منصور کتانباف از ساخت و سازهای غیر مجاز به عنوان یکی از معضلات شایع در ایام تعطیلات نام برد و اذعان کرد: در تعطیلات ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف زمین های غیرمجاز فعال می شوند. نیروی انتظامی، اجراییات، یگان حفاظت سازمان مسکن و شهرسازی باید در این زمینه هوشیار باشند.

وی با اشاره به معضلات مشاغل غیر رسمی خاطرنشان کرد: در موضوعات سد معبر، دستفروشی و مشاغل غیررسمی به دنبال برخورد سلبی نیستیم، بلکه قصد داریم با گفتگو و ارشاد با این مسئله برخورد کنیم. ضمن آنکه وانت هایی که در دو یا سه ردیف عرض خیابان را اشغال می کنند غالباً بدون پلاک هستند. این امر از نظر قانونی جرم است و امیدواریم جمع آوری شوند. 

شهردار اهواز به مشکل احشام در برخی محلات اهواز اشاره کرد و گفت: چند محله است که در آنجا احشام نگهداری می شود و رهاسازی این احشام در ساحل(که مرکز اصلی تفرجگاه شهروندان است) نازیبایی، آسیب به فضای سبز و نارضایتی مردم را در پی دارد که حتما باید موضوع سریعتر مدیریت شود.

این مقام مسئول با اشاره به برخی تمیهدات ایام نوروز بیان کرد: با تصویب شورای عالی ترافیک استان طرحی ویژه تعطیلات برای حفاظت از خودروهای پارک شده پیش بینی شده است تا شهروندان و مهمانان با خاطری آسوده بتوانند در این ایام به گردش و استراحت بپردازند.

کتانباف به مطالبات نیروهای پیمانکار خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی شهرداری اهواز از سنوات گذشته، حقوق نیروهای خدماتی پیمانکاران است. ولی در این دوره علیرغم تمام تنگناها و عدم تحقق آن، با تعریف نظام پرداخت، از مهر تاکنون حقوق به علاوه عیدی این پرسنل زحمتکش ماهیانه پرداخت شده است.

وی افزود: در واقع مطالبات این کارکنان مربوط به ماههای قبل تر است و رقم قابل توجهی است و در چند ماه، امکان جبران عقب ماندگی های قبلی نیست، ولی ما      بی تفاوت نیستیم و در تلاشیم به تدریج همه ی این مطالبات را در برنامه زمان بندی پرداخت کنیم، کما اینکه در برخی مناطق یک ماه از بدهی قبلی پرداخت شده است. و امیدواریم بتوانیم طبق این برنامه ی پرداخت پیش برویم، هرچند انجام درست این نظام منوط به تحقق درآمدهاست.

شهردار اهواز ادامه داد: برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران، حساب مشترکی با پیمانکار افتتاح شده است. مطالبات پیمانکار را به این حساب واریز می کنیم، به این ترتیب با داشتن کارکرد نیروها، ابتدا حقوق کارگران را واریز می کنیم و باقی مانده به پیمانکار تعلق می گیرد.

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اهواز نیز با بیان اینکه بخشی از وظایف شهرداری و نیروی انتظامی به هم وابسته است، اظهارداشت: این دو مجموعه در خدمت رسانی به مردم نیازمند همگرایی میان هم هستند.

سرهنگ صفری به ماموریت های آخر سال بین هر دو سازمان گفت: چهارشنبه آخر سال، اسکان، تامین امنیت مسافران نوروزی، تامین امنیت منازل همشهریان در ایام نوروز از جمله اولویتهای نیروی انتظامی در شهر است.

وی به معضلات شهری اشاره کرد و گفت: ساماندهی کودکان کار، وانت بارها، قلیان ها و ...از مهمترین مطالبات مردم و مسئولین است که امیدواریم با کمک هم این موضوع را حل کنیم.

در پایان این جلسه، شهردار اهواز با اهدای لوح تقدیر از زحمات فرمانده، روسا، معاونین و روسای کلانتری های نیروی انتظامی اهواز تشکر کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها