طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهردار اهواز خواستار پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد
30 اردیبهشت 1397 09:50:00
   شهردار اهواز در نشست مشترک مدیران شهرداری و آبفای اهواز خواستار هماهنگی بیشتر دو مجموعه در راستای پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار ...
تاکید شهردار اهواز بر تقویت وجوه مردمی در مناسبت های دینی انقلابی
29 اردیبهشت 1397 13:46:00
  شهردار اهواز درجلسه با مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان بر پررنگ تر کردن وجوه مردمی مراسمات در مناسبت های دینی و انقلابی تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز در این جلسه با حضور منصور کتانباف شهردار...
تشریح برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز در ماه رمضان
29 اردیبهشت 1397 08:39:00
   معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را جهت اجرا تدارک دیده است. احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهوا...
اعلام اسامی جدید معابر و خیابان های اهواز
28 اردیبهشت 1397 12:07:00
   مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز گفت: با تایید فرمانداری شهرستان اهواز، مصوبه ی شورای اسلامی شهر اهواز مبنی بر نام گذاری جدید معابر و خیابانهای شهر( دوره دوازدهم شورای نامگذاری) ابلاغ شد. حا...
برگزاری کنفرانس آموزشی ساماندهی زباله های عفونی بیمارستانها
28 اردیبهشت 1397 10:11:00
    مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز از برگزاری کنفرانس آموزشی آخرین دستاوردهای علمی جهت ساماندهی پسماندهای عفونی بیمارستانها با حضور دکتر عبادی وپرسنل سازمان درمحل سازمان مدیریت پسماند خب...
تاکید شهردار اهواز بر تسریع در استقرار سیستم های واسط درآمدی
27 اردیبهشت 1397 16:42:00
       شهردار اهواز در جلسه استقرار سیستم واسط درآمدی در شهرداری بر تسریع در طرح اصلاح فرآیندها تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز در این جلسه که با حضور کتانباف شهردار اهواز، نوشادی معاون...

اخبار

دوشنبه 21 اسفند 1396
تعداد بازدید: 210
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

نشست مشترک کتانباف شهردار اهواز، سرهنگ صفری فرمانده، روسا، معاونتها، روسای کلانتری های نیروی انتظامی شهرستان اهواز، معاونین و مدیران شهرداری  برگزارشد.

به گزارش سایت شهرداری ، شهردار اهواز هدف از این نشست را هماهنگی در جهت خدمت رسانی مناسب به شهروندان اهوازی اعلام کرد و گفت: این همکاری در همه ی ایام سال بویژه ایام پایانی و نوروز باید ادامه پیدا کند، ایامی که حضور مردم در اماکن عمومی افزایش می یابد و طبیعتاً نظم بخشی در این ایام به شهر همت بیشتری را می طلبد. شهرداری اهواز آماده ی کمک به پلیس در این خصوص است.

منصور کتانباف از ساخت و سازهای غیر مجاز به عنوان یکی از معضلات شایع در ایام تعطیلات نام برد و اذعان کرد: در تعطیلات ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف زمین های غیرمجاز فعال می شوند. نیروی انتظامی، اجراییات، یگان حفاظت سازمان مسکن و شهرسازی باید در این زمینه هوشیار باشند.

وی با اشاره به معضلات مشاغل غیر رسمی خاطرنشان کرد: در موضوعات سد معبر، دستفروشی و مشاغل غیررسمی به دنبال برخورد سلبی نیستیم، بلکه قصد داریم با گفتگو و ارشاد با این مسئله برخورد کنیم. ضمن آنکه وانت هایی که در دو یا سه ردیف عرض خیابان را اشغال می کنند غالباً بدون پلاک هستند. این امر از نظر قانونی جرم است و امیدواریم جمع آوری شوند. 

شهردار اهواز به مشکل احشام در برخی محلات اهواز اشاره کرد و گفت: چند محله است که در آنجا احشام نگهداری می شود و رهاسازی این احشام در ساحل(که مرکز اصلی تفرجگاه شهروندان است) نازیبایی، آسیب به فضای سبز و نارضایتی مردم را در پی دارد که حتما باید موضوع سریعتر مدیریت شود.

این مقام مسئول با اشاره به برخی تمیهدات ایام نوروز بیان کرد: با تصویب شورای عالی ترافیک استان طرحی ویژه تعطیلات برای حفاظت از خودروهای پارک شده پیش بینی شده است تا شهروندان و مهمانان با خاطری آسوده بتوانند در این ایام به گردش و استراحت بپردازند.

کتانباف به مطالبات نیروهای پیمانکار خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی شهرداری اهواز از سنوات گذشته، حقوق نیروهای خدماتی پیمانکاران است. ولی در این دوره علیرغم تمام تنگناها و عدم تحقق آن، با تعریف نظام پرداخت، از مهر تاکنون حقوق به علاوه عیدی این پرسنل زحمتکش ماهیانه پرداخت شده است.

وی افزود: در واقع مطالبات این کارکنان مربوط به ماههای قبل تر است و رقم قابل توجهی است و در چند ماه، امکان جبران عقب ماندگی های قبلی نیست، ولی ما      بی تفاوت نیستیم و در تلاشیم به تدریج همه ی این مطالبات را در برنامه زمان بندی پرداخت کنیم، کما اینکه در برخی مناطق یک ماه از بدهی قبلی پرداخت شده است. و امیدواریم بتوانیم طبق این برنامه ی پرداخت پیش برویم، هرچند انجام درست این نظام منوط به تحقق درآمدهاست.

شهردار اهواز ادامه داد: برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران، حساب مشترکی با پیمانکار افتتاح شده است. مطالبات پیمانکار را به این حساب واریز می کنیم، به این ترتیب با داشتن کارکرد نیروها، ابتدا حقوق کارگران را واریز می کنیم و باقی مانده به پیمانکار تعلق می گیرد.

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اهواز نیز با بیان اینکه بخشی از وظایف شهرداری و نیروی انتظامی به هم وابسته است، اظهارداشت: این دو مجموعه در خدمت رسانی به مردم نیازمند همگرایی میان هم هستند.

سرهنگ صفری به ماموریت های آخر سال بین هر دو سازمان گفت: چهارشنبه آخر سال، اسکان، تامین امنیت مسافران نوروزی، تامین امنیت منازل همشهریان در ایام نوروز از جمله اولویتهای نیروی انتظامی در شهر است.

وی به معضلات شهری اشاره کرد و گفت: ساماندهی کودکان کار، وانت بارها، قلیان ها و ...از مهمترین مطالبات مردم و مسئولین است که امیدواریم با کمک هم این موضوع را حل کنیم.

در پایان این جلسه، شهردار اهواز با اهدای لوح تقدیر از زحمات فرمانده، روسا، معاونین و روسای کلانتری های نیروی انتظامی اهواز تشکر کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها