طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

فضای سبز حوزه منطقه سه بطور مستمر در حال نگهداری و احیاست
30 مرداد 1397 11:19:00
   رسیدگی به فضای سبز پارک ها و بلوارها با اقدامات جدید و گسترده در کل ایام سال از برنامه های حوزه فضای سبز منطقه سه است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه سه مجتبی یوسفی مدیر منطقه با بیان این مطلب که رسی...
تسطیح و نخاله برداری در کوی مهدیس در منطقه 8
30 مرداد 1397 11:07:00
   مدیر منطقه 8 کلانشهر اهواز گفت: نخاله برداری و تسطیح زمین های خالی فرهنگیان در کوی مهدیس در حال انجام است  .  به گزارش اداره امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 کلانشهر اهواز ذبیح اله خدامرادی با اعلا...
آغاز طرح ساماندهی خودروهای مسافربر شخصی
30 مرداد 1397 09:26:00
   مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی گفت: در طرح ساماندهی خودروهای مسافر بر شخصی به آن دسته از رانندگانی که دارای شرایط لازم جهت قرار گرفتن در ناوگان حمل و نقل شهری هستند کد فعالیت سازمان واگذار می شود. حسینی زاده ...
تشریح برنامه های شهرداری اهواز در استقبال از مهر 
29 مرداد 1397 12:12:00
     شهردار اهواز در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان برنامه های سازمان خود را به مناسبت فرا رسیدن سال جدید تحصیلی تشریح کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور شریعتی استاندار خوزستان...
اجرای بیش از 22 هزار متر مربع آسفالت در معابر کوی مهدیس در منطقه 8
29 مرداد 1397 09:35:00
مدیر منطقه 8 شهرداری اهواز از اجرای بیش از 22 هزار مترمربع آسفالت در خیابان های آزاده و انتظام در کوی مهدیس خبر داد . به گزارش اداره امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 کلانشهر اهواز ذبیح اله خدامرادی با اعلام این خبر اف...
آیین کلنگ زنی پیاده راه پایانه مسافربری سیاحت
29 مرداد 1397 07:19:00
     عملیات اجرایی ساخت پیاده راه پایانه مسافربری سیاحت صبح امروز با حضور فضل احمدی نیا ریاست سازمان پایانه های شهرداری اهواز آغاز شد. به گزارش واحد ارتباطات سازمان پایانه های شهرداری اهوز آئین کلنگ زنی...

اخبار

دوشنبه 21 اسفند 1396
تعداد بازدید: 386
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

نشست مشترک کتانباف شهردار اهواز، سرهنگ صفری فرمانده، روسا، معاونتها، روسای کلانتری های نیروی انتظامی شهرستان اهواز، معاونین و مدیران شهرداری  برگزارشد.

به گزارش سایت شهرداری ، شهردار اهواز هدف از این نشست را هماهنگی در جهت خدمت رسانی مناسب به شهروندان اهوازی اعلام کرد و گفت: این همکاری در همه ی ایام سال بویژه ایام پایانی و نوروز باید ادامه پیدا کند، ایامی که حضور مردم در اماکن عمومی افزایش می یابد و طبیعتاً نظم بخشی در این ایام به شهر همت بیشتری را می طلبد. شهرداری اهواز آماده ی کمک به پلیس در این خصوص است.

منصور کتانباف از ساخت و سازهای غیر مجاز به عنوان یکی از معضلات شایع در ایام تعطیلات نام برد و اذعان کرد: در تعطیلات ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف زمین های غیرمجاز فعال می شوند. نیروی انتظامی، اجراییات، یگان حفاظت سازمان مسکن و شهرسازی باید در این زمینه هوشیار باشند.

وی با اشاره به معضلات مشاغل غیر رسمی خاطرنشان کرد: در موضوعات سد معبر، دستفروشی و مشاغل غیررسمی به دنبال برخورد سلبی نیستیم، بلکه قصد داریم با گفتگو و ارشاد با این مسئله برخورد کنیم. ضمن آنکه وانت هایی که در دو یا سه ردیف عرض خیابان را اشغال می کنند غالباً بدون پلاک هستند. این امر از نظر قانونی جرم است و امیدواریم جمع آوری شوند. 

شهردار اهواز به مشکل احشام در برخی محلات اهواز اشاره کرد و گفت: چند محله است که در آنجا احشام نگهداری می شود و رهاسازی این احشام در ساحل(که مرکز اصلی تفرجگاه شهروندان است) نازیبایی، آسیب به فضای سبز و نارضایتی مردم را در پی دارد که حتما باید موضوع سریعتر مدیریت شود.

این مقام مسئول با اشاره به برخی تمیهدات ایام نوروز بیان کرد: با تصویب شورای عالی ترافیک استان طرحی ویژه تعطیلات برای حفاظت از خودروهای پارک شده پیش بینی شده است تا شهروندان و مهمانان با خاطری آسوده بتوانند در این ایام به گردش و استراحت بپردازند.

کتانباف به مطالبات نیروهای پیمانکار خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی شهرداری اهواز از سنوات گذشته، حقوق نیروهای خدماتی پیمانکاران است. ولی در این دوره علیرغم تمام تنگناها و عدم تحقق آن، با تعریف نظام پرداخت، از مهر تاکنون حقوق به علاوه عیدی این پرسنل زحمتکش ماهیانه پرداخت شده است.

وی افزود: در واقع مطالبات این کارکنان مربوط به ماههای قبل تر است و رقم قابل توجهی است و در چند ماه، امکان جبران عقب ماندگی های قبلی نیست، ولی ما      بی تفاوت نیستیم و در تلاشیم به تدریج همه ی این مطالبات را در برنامه زمان بندی پرداخت کنیم، کما اینکه در برخی مناطق یک ماه از بدهی قبلی پرداخت شده است. و امیدواریم بتوانیم طبق این برنامه ی پرداخت پیش برویم، هرچند انجام درست این نظام منوط به تحقق درآمدهاست.

شهردار اهواز ادامه داد: برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران، حساب مشترکی با پیمانکار افتتاح شده است. مطالبات پیمانکار را به این حساب واریز می کنیم، به این ترتیب با داشتن کارکرد نیروها، ابتدا حقوق کارگران را واریز می کنیم و باقی مانده به پیمانکار تعلق می گیرد.

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اهواز نیز با بیان اینکه بخشی از وظایف شهرداری و نیروی انتظامی به هم وابسته است، اظهارداشت: این دو مجموعه در خدمت رسانی به مردم نیازمند همگرایی میان هم هستند.

سرهنگ صفری به ماموریت های آخر سال بین هر دو سازمان گفت: چهارشنبه آخر سال، اسکان، تامین امنیت مسافران نوروزی، تامین امنیت منازل همشهریان در ایام نوروز از جمله اولویتهای نیروی انتظامی در شهر است.

وی به معضلات شهری اشاره کرد و گفت: ساماندهی کودکان کار، وانت بارها، قلیان ها و ...از مهمترین مطالبات مردم و مسئولین است که امیدواریم با کمک هم این موضوع را حل کنیم.

در پایان این جلسه، شهردار اهواز با اهدای لوح تقدیر از زحمات فرمانده، روسا، معاونین و روسای کلانتری های نیروی انتظامی اهواز تشکر کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها