طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

نواختن زنگ پسماند با هدف آشنایی دانش آموزان با مدیریت پسماندهای شهری
29 مهر 1397 12:28:00
    با هدف آشنایی دانش آموزان با مباحث علمی و عملی مدیریت پسماندهای شهری زنگ پسماند در مدرسه دخترانه عفت نواخته شد. این مراسم به منظور تشويق دانش آموزان و آشنايي آنها با اهميت تفکيک پسماند از مبدا ساعت 8 ...
برگزاری جلسه توجیهی تدوین بودجه سازمانهای وابسته شهرداری اهواز
29 مهر 1397 07:47:00
   جلسه توجیهی فرآیند تدوین بودجه سال 98 سازمانهای وابسته شهرداری اهواز با حضور نمایندگان حوزه های مالی و برنامه ریزی این سازمانها و کار گروه تدوین بودجه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در محل سالن جلس...
گزارش تصویری چکیده اقدامات شهرداری اهواز در مرز چذابه 
28 مهر 1397 14:40:00
    شهرداری اهواز همچون سالهای گذشته اقدامات گسترده و موثری را در مرز چذابه که یکی از سه مسیر عبور کاروان اربعین حسینی است، را در زمینه های مختلف ارائه می دهد.
تجلیل مدیرقرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از نیروهای مردمی
28 مهر 1397 14:24:00
    مدیر قرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از آمادگی همه ی دستگاهها برای خدمت رسانی به زایرین اباعبداله الحسین(ع) خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، علی حسین حسین زاده با اعلام این خبر افزود: روزانه در مر...
گزارش کار 6 ماهه معاونت فنی و عمرانی منطقه هفت
28 مهر 1397 13:44:00
    مدیر منطقه هفت اهواز از اقدامات جهادی معاونت فنی و عمرانی منطقه در راستای رفاه شهروندان در سال جاری خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز، رضا ارشادی گفت: پروژه ساختمان سرای م...
برگزاری آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت در سطح منطقه سه
28 مهر 1397 11:07:00
    مدیر منطقه سه شهرداری اهواز از برگزاری مراسم آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی در سطح منطقه سه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری ...

اخبار

دوشنبه 21 اسفند 1396
تعداد بازدید: 436
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

شهردار اهواز تاکیدکرد:  لزوم هماهنگی هرچه بیشتر شهرداری اهواز و نیروی انتظامی

نشست مشترک کتانباف شهردار اهواز، سرهنگ صفری فرمانده، روسا، معاونتها، روسای کلانتری های نیروی انتظامی شهرستان اهواز، معاونین و مدیران شهرداری  برگزارشد.

به گزارش سایت شهرداری ، شهردار اهواز هدف از این نشست را هماهنگی در جهت خدمت رسانی مناسب به شهروندان اهوازی اعلام کرد و گفت: این همکاری در همه ی ایام سال بویژه ایام پایانی و نوروز باید ادامه پیدا کند، ایامی که حضور مردم در اماکن عمومی افزایش می یابد و طبیعتاً نظم بخشی در این ایام به شهر همت بیشتری را می طلبد. شهرداری اهواز آماده ی کمک به پلیس در این خصوص است.

منصور کتانباف از ساخت و سازهای غیر مجاز به عنوان یکی از معضلات شایع در ایام تعطیلات نام برد و اذعان کرد: در تعطیلات ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف زمین های غیرمجاز فعال می شوند. نیروی انتظامی، اجراییات، یگان حفاظت سازمان مسکن و شهرسازی باید در این زمینه هوشیار باشند.

وی با اشاره به معضلات مشاغل غیر رسمی خاطرنشان کرد: در موضوعات سد معبر، دستفروشی و مشاغل غیررسمی به دنبال برخورد سلبی نیستیم، بلکه قصد داریم با گفتگو و ارشاد با این مسئله برخورد کنیم. ضمن آنکه وانت هایی که در دو یا سه ردیف عرض خیابان را اشغال می کنند غالباً بدون پلاک هستند. این امر از نظر قانونی جرم است و امیدواریم جمع آوری شوند. 

شهردار اهواز به مشکل احشام در برخی محلات اهواز اشاره کرد و گفت: چند محله است که در آنجا احشام نگهداری می شود و رهاسازی این احشام در ساحل(که مرکز اصلی تفرجگاه شهروندان است) نازیبایی، آسیب به فضای سبز و نارضایتی مردم را در پی دارد که حتما باید موضوع سریعتر مدیریت شود.

این مقام مسئول با اشاره به برخی تمیهدات ایام نوروز بیان کرد: با تصویب شورای عالی ترافیک استان طرحی ویژه تعطیلات برای حفاظت از خودروهای پارک شده پیش بینی شده است تا شهروندان و مهمانان با خاطری آسوده بتوانند در این ایام به گردش و استراحت بپردازند.

کتانباف به مطالبات نیروهای پیمانکار خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی شهرداری اهواز از سنوات گذشته، حقوق نیروهای خدماتی پیمانکاران است. ولی در این دوره علیرغم تمام تنگناها و عدم تحقق آن، با تعریف نظام پرداخت، از مهر تاکنون حقوق به علاوه عیدی این پرسنل زحمتکش ماهیانه پرداخت شده است.

وی افزود: در واقع مطالبات این کارکنان مربوط به ماههای قبل تر است و رقم قابل توجهی است و در چند ماه، امکان جبران عقب ماندگی های قبلی نیست، ولی ما      بی تفاوت نیستیم و در تلاشیم به تدریج همه ی این مطالبات را در برنامه زمان بندی پرداخت کنیم، کما اینکه در برخی مناطق یک ماه از بدهی قبلی پرداخت شده است. و امیدواریم بتوانیم طبق این برنامه ی پرداخت پیش برویم، هرچند انجام درست این نظام منوط به تحقق درآمدهاست.

شهردار اهواز ادامه داد: برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران، حساب مشترکی با پیمانکار افتتاح شده است. مطالبات پیمانکار را به این حساب واریز می کنیم، به این ترتیب با داشتن کارکرد نیروها، ابتدا حقوق کارگران را واریز می کنیم و باقی مانده به پیمانکار تعلق می گیرد.

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اهواز نیز با بیان اینکه بخشی از وظایف شهرداری و نیروی انتظامی به هم وابسته است، اظهارداشت: این دو مجموعه در خدمت رسانی به مردم نیازمند همگرایی میان هم هستند.

سرهنگ صفری به ماموریت های آخر سال بین هر دو سازمان گفت: چهارشنبه آخر سال، اسکان، تامین امنیت مسافران نوروزی، تامین امنیت منازل همشهریان در ایام نوروز از جمله اولویتهای نیروی انتظامی در شهر است.

وی به معضلات شهری اشاره کرد و گفت: ساماندهی کودکان کار، وانت بارها، قلیان ها و ...از مهمترین مطالبات مردم و مسئولین است که امیدواریم با کمک هم این موضوع را حل کنیم.

در پایان این جلسه، شهردار اهواز با اهدای لوح تقدیر از زحمات فرمانده، روسا، معاونین و روسای کلانتری های نیروی انتظامی اهواز تشکر کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها