طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر
31 اردیبهشت 1397 13:46:00
حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر واقع در منطقه هشت شهرداری اهواز خبر داد.
پارکهای منطقه هفت تجهیز شد
31 اردیبهشت 1397 10:25:00
مدیرمنطقه هفت اهواز از تجهیز پارکهای منطقه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز رضا ارشادی در این خصوص گفت: پارک کوهساران یکی از جاذبه های زیبای شهر اهواز است که در محله منبع آب واقع شده و ...
200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد
31 اردیبهشت 1397 10:12:00
  200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد مدیر شهرداری منطقه شش اهواز گفت: در ادامه فعالیت های خدماتی و به منظور سرزنده کردن فضای سبز ، 200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه های سبز محدوده منطق...
شهردار اهواز خواستار پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد
30 اردیبهشت 1397 09:50:00
   شهردار اهواز در نشست مشترک مدیران شهرداری و آبفای اهواز خواستار هماهنگی بیشتر دو مجموعه در راستای پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار ...
تاکید شهردار اهواز بر تقویت وجوه مردمی در مناسبت های دینی انقلابی
29 اردیبهشت 1397 13:46:00
  شهردار اهواز درجلسه با مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان بر پررنگ تر کردن وجوه مردمی مراسمات در مناسبت های دینی و انقلابی تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز در این جلسه با حضور منصور کتانباف شهردار...
تشریح برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز در ماه رمضان
29 اردیبهشت 1397 08:39:00
   معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را جهت اجرا تدارک دیده است. احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهوا...

اخبار

دوشنبه 05 خرداد 1393
تعداد بازدید: 615
تعداد نظرات: 0

نشست فرهنگ، توسعه و اقتصاد برگزار شد

نشست فرهنگ، توسعه و اقتصاد برگزار شد

نشست تخصصی فرهنگ، توسعه و اقتصاد با حضور مدیران و کارشناسان فرهنگی، مالی و سرمایه گذاری به همت مدیریت مطالعات و پژوهش معاونت برنامه ریزی و توسعه درسالن اجتماعات دفترشهردار برگزار شد.
دکتر سید مرتضی افقه، عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه شهیدچمران اهواز با مرور مفاهیم مختلف توسعه از ابتدا تا امروز گفت : کامل ترین نوع توسعه، توسعه انسانی است. وی گفت مشکل ما در خوزستان نبود پول و سرمایه نیست، بلکه مشکل اصلی هدر دادن سرمایه است.
وی در زمینه "تاثیر عوامل غیر اقتصادی بر توسعه اقتصادی" بزرگترین سرمایه هر کشور را آدم های نخبه آن دانست و گفت : وقتی ما از نخبگان جامعه خود استفاده نمی کنیم، در واقع بزرگترین سرمایه های خود را هدر داده ایم.
وی با بیان اینکه ما باید بدنبال راهی برای ثروتمند کردن افراد جامعه باشیم، افزود : اگر ما پارک های بزرگ و زیبا را در کنار منازل فرسوده بسازیم، هیچ افتخاری ندارد. وی همچنین اضافه کرد : بر اساس یکی از تعاریف توسعه، توسعه فرایندی است که به افراد جامعه اعتماد به نفس بدهد. در این صورت است که افراد بدنبال پیشرفت زندگی خود و جامعه خود خواهند بود و فقر از جامعه می رود.
وی در ارتباط با توسعه اقتصادی اهواز گفت : در واقع توسعه فکری منجر به توسعه اقتصادی می شود و تا زمانی که ما توسعه فکری ایجاد نکنیم، به توسعه اقتصادی نمی رسیم.
وی ارتباط مفاهیم دینی با مفاهیم توسعه از این دیدگاه، را ارتباطی تنگاتنگ توصیف کرد و ادامه داد : ما در دین روایات بسیار زیادی داریم که فقر را مذموم می دانند.
وی وظیفه بخش فرهنگی تحقیق، تفکر و برنامه ریزی برای چگونه رسیدن به توسعه فرهنگی دانست و گفت : مدیران و کارشناسان بخش فرهنگی باید با استفاده از نخبگان به گونه ای برنامه ریزی و عمل کنند که به چنین توسعه ای برسیم.
گفتنی است در پایان این نشست که در سالن اجتماعات دفتر شهردار برگزار شد و مدیران و کارشناسانی از معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، معاونت مالی و اداری- معاونت مشارکت ها و سرمایه گذاری و معاونت برنامه ریزی و توسعه حضور داشتند، جلسه پرسش و پاسخ نیز انجام شد.

گروه: مهمترین خبرها, مدیریت مطالعات و پژوهش
نویسنده خبر: ن. عظیمی
تصاویر
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها