طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهروندان اهوازی پرشورتر از گذشته عید سعید غدیر را جشن خواهند گرفت
27 مرداد 1397 09:44:00
به گزارش امور ارتباطات احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی از آمادگی آن معاونت برای برگزاری جشن های عید سعید غدیر در اهواز خبر داد. سراج گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از 50 جشن و ساما...
جزییات طرح ممیزی املاک شهر اهواز
26 مرداد 1397 20:37:00
     مجری طرح ممیزی املاک شهر اهواز طی گزارشی جزییاتی از این طرح را ارائه کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، هاشم بالدی که خرداد ماه سال جاری با حکم شهردار اهواز به عنوان مجری طرح ممیزی املاک شهر اهواز معر...
دیدار شهردار و اعضای شورای شهر اهواز با آزادگان
26 مرداد 1397 02:00:00
   کتانباف شهردار اهواز و فلسفی رییس و ایزدی، سنواتی و حاجتی اعضای شورای اسلامی شهر به همراه میررضاییان مسئول بسیج شهرداری اهواز، در آستانه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن، با تنی چند از آزادگان سرافراز د...
بررسی وضعیت قطار شهری اهواز با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
26 مرداد 1397 01:58:00
   دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی با حضور مسئولین استانی و شهری در استانداری خوزستان، آخرین وضعیت پروژه قطار شهری اهواز را بررسی کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز؛ در این نشست که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص...
سوختگی شدید عوامل اجرائیات شهرداری اهواز در پی حمله زمین‌خواران
26 مرداد 1397 01:00:00
مدیر پیشگیری از تخلفات شهری شهرداری اهواز از سوختگی شدید عوامل اجرائیات شهرداری اهواز در پی حمله زمین‌خواران خبر داد. وی گفت: یک فرد زمین خوار با حمله به لودر اجرائیات شهرداری و آتش زدن آن به دو نفر از عوامل اجرا...
شهردار اهواز: برای خانواده های ساکن منبع آب نیاز به ساخت 800 واحد مسکونی داریم
25 مرداد 1397 13:44:00
منصور کتانباف چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت ساکنان کوی منبع آب و حصیرآباد در شورای شهر اهواز ادامه داد: از سال 90 بحث ساخت یکهزار واحد برای جابجایی برخی ساکنان منبع آب که در نقطه پر حادثه بودند مطرح بود و مجوز ساخت 500 خا...

اخبار

ﺳﻪشنبه 28 فروردین 1397
تعداد بازدید: 238
تعداد نظرات: 0

جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد

 جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد

  جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد.

 توسعه و پیشرفت شهر اهواز و ایجاد منابع درآمدی پایدار از طریق سرمایه گذاری و مشارکت مردمی با استفاده از تجربیات اساتید متخصص در امر سرمایه گذاری ، برنامه ریزی مدون و ایجاد ساختار مناسب امکان پذیراست و لازم است بسته های مشارکتی و فرصت های سرمایه گذاری در تمام سازمان ها و مدیریت های شهرداری شناسایی شود.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  در این جلسه که با حضور کتانباف شهردار اهواز ، استاد ندیم پدر سرمایه گذاری ایران وهیات همراه و صفی خانی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  در این سازمان  تشکیل شد ، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص تهیه بسته های مشارکتی تعدادی  از پروژه های سرمایه گذاری شامل : پارکینگ طبقاتی رفاه ، پارکینگ طبقاتی طالقانی ، احداث ساختمان تجاری – اداری نهج البلاغه ، احداث پارک ایرانیان ، نوسازی پارک حجاب ، احداث مجتمع ایستگاهی مترو (خیابان سلمان فارسی شرقی) ، احداث بازار آبزیان ، احداث پل های عابرپیاده مکانیزه ، ایستگاه های اتوبوس مکانیزه ارائه شد.

شهردار اهواز با برشمردن برخی از فرصت های پروژه های فوق در این جلسه گفت: پارک حجاب از پارک های قدیمی اهواز است که ضرورت دارد با یک بسته مشارکتی مناسب شامل طرح ها و ایده های کاربردی زمینه احیا و نوسازی این پارک فراهم شود. وجود ایستگاه مترو نیز از جذابیت های این پارک است. در این رابطه مذاکرات با شهرداران ارومیه و تبریز انجام شده که با توجه به وجود مسجد آذربایجانی ها ( که از قدمت بالایی برخوردار است) شرایط فعالیت سرمایه گذاران شهرهای مذکور جهت نوسازی این پارک فراهم می باشد.

وی افزود: همچنین ضرورت دارد مطالعات پارک ایرانیان (مینیاتور) در محل پارک شهروند در اسرع وقت انجام و تکمیل شود.

کتانباف در ادامه بیان کرد: ساخت مجتمع های ایستگاهی مترو میدان فرودگاه و خیابان سلمان فارسی شرقی از فرصت های سرمایه گذاری مطلوب جهت سرمایه گذاران است و  با توجه به جا نمایی آنها ضرورت دارد فراخوان ساخت با لحاظ نمودن ضوابط و مقررات سازمان قطار شهری و معاونت شهرسازی انجام شود .

در این رابطه منتخب شورای اسلامی شهر پنجم اهواز به ضرورت احداث پارکینگ های طبقاتی و سرویس بهداشتی در شهر اشاره کرد و گفت: پروژه احداث پارکینگ طبقاتی جنب فروشگاه رفاه می تواند نیاز و کمبود بخشی از فضای پارک را تامین کند. بنابراین لازم است در اسرع وقت فراخوان آن انجام پذیرد.

وی افزود: احداث سرویس های بهداشتی از نیازهای شهر است که شهرداری اهواز آمادگی دارد با مشارکت بخش خصوصی این امر را به انجام رسانده و با استفاده از فضای تبلیغات در بالای این مکان ها و یا فروش گل و گیاه در اطراف آنها بازگشت سرمایه و سودآوری سرمایه گذار را فراهم سازد.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت ساخت مرکز همایش های بین المللی در کلانشهر اهواز گفت: وجود صنایع مختلف، ارتباطات و مراودات متعدد در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و.... در سطح داخل و بین الملل در شهر اهواز ، ضمن آنکه لزوم وجود این مرکز را یادآوری می کند، برگشت سرمایه و سودآوری را برای بخش خصوصی متضمن می شود.

در ادامه شهردار اهواز با بیان اینکه در سازمان های مختلف شهرداری پتانسیل های خوبی جهت جذب مشارکت بخش خصوصی وجود دارد گفت: علیرغم تصور عمومی که سازمان های  اتوبوسرانی و تاکسیرانی سازمان های درآمد زا نیستند ولی با  ایجاد بستر مناسب می توان این سازمان ها را به درآمد زایی رساند. استفاده از رادیو شهر در اتوبوس ها جهت تبلیغ صنوف مختلف یا واگذاری پایانه های حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی می تواند فرصت های سرمایه گذاری مناسب جهت ایجاد منابع درآمد پایدار در این حوزه باشد. 

در این دیدار داوود ندیم از نخبگان سرمایه گذاری در کشور با اشاره به اقدامات لازم جهت آماده کردن بسترهای لازم در زمینهی سرمایه گذاری گفت: در یک بازه زمانی دوماهه ضرورت دارد اتاق فکر اقتصادی در سازمان های شهرداری متشکل از اساتید و کارشناسان جهت استفاده بهینه از مجوز ها، دستورالعملها سازمانها در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد منابع درآمدی پایدار،  تشکیل بانک فرصت های سرمایه گذاری و فعالین و سرمایه گذاری در هر سازمان تشکیل شود. ضمن آنکه لازم است همه ی سازمان ها برنامه اقتصادی خود را برای دوسال آینده ترسیم کنند. 

وی عنوان کرد: سازمان شهرداری ها برای پروژه های سرمایه گذاری مبلغ 40 میلیارد ریال با سود 4% اختصاص می دهد که از این فرصت می توان جهت حمایت سرمایه گذاران استفاده کرد.

 صفی خانی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی نیز در ادامه افزود: ضرورت دارد دریک بازه زمانی مشخص اطلاعات لازم جهت برگزاری فراخوان پروژه های مذکور توسط سازمان ها، مدیریت ها و معاونت های شهرداری تهیه و ارائه شود.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در پایان ضمن قدردانی از حضور شهردار اهواز اعلام کرد: با استفاده از تجارب اساتید امر سرمایه گذاری و ایجاد ساختار مناسب زمینه ارتقا حوزه سرمایه گذاری فراهم خواهد شد.

گروه: سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی
نویسنده خبر: شیدا واحدی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها