طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اجرای ناحیه محوری در شهرداری اهواز وارد مرحله جدیدی شد
03 اردیبهشت 1397 12:47:00
اجرای طرح ناحیه محوری در شهرداری اهواز با برگزاری نخستین نشست شهردار اهواز با منتخبین جهت شهرداران نواحی وارد مرحله جدیدی شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در این...
علیرضا عالی پور:  مدیریت جدید شهرداری اهواز در خدمات‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار رویکرد جهادی دارد
03 اردیبهشت 1397 12:31:00
     معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در خصوص فعالیتهای شهرداری اهواز در مناطق مختلف بویژه محلات کم برخوردار گفت:رویکرد مدیریت جدید شهرداری در خدمات‌رسانی به ویژه در نقاط حاشیه و مناطق کم‌برخوردار ...
شهردار اهواز: سالانه 50 دستگاه اتوبوس کولردار به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می شود
03 اردیبهشت 1397 12:00:00
    شهردار اهواز با حضور در سازمان اتوبوسرانی ضمن بررسی مشکلات و معضلات از خرید سالانه 50 دستگاه اتوبوس کولردار خبر داد. به گزارش اداره روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی اهواز (رسارا) نشست هم اندیشی منصور کتا...
مدیرعامل سازمان پارکهای شهرداری اهواز: تا پایان سال ۳۵ هزار اصله مورینگا اولیفرا در اهواز کاشته می شود
03 اردیبهشت 1397 08:41:00
    مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: تا پایان سال35 هزار اصله گیاه مورینگا اولیفرا در اهواز کاشته می شود. حمید امیری فرد با اشاره به گونه های مختلف کشت شده در کمربند سبز اهواز اضافه کرد...
شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج): به فرموده مقام معظم رهبری راه حل بسیاری از معضلات فعلی برنامه ریزی قوی و مدیریت جهادی است
02 اردیبهشت 1397 16:14:00
   سردار شاهوارپور در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز گفت: به فرموده مقام معظم رهبری راه حل بسیاری از مشکلات فعلی برنامه ریزی قوی و مدیریت جهادی است فرمانده لشکر ولیعصر (عج) سپاه خوزستان  ...
شهردار اهواز  در دیدار با سردار سرتیپ حسن شاهوارپور: برای اجرای فرامین رهبری در حوزه مدیریت شهری اعلام آمادگی  می کنیم
02 اردیبهشت 1397 16:10:00
   اعضای شورای شهر، شهرداراهواز و مدیران شهرداری با سردار سرتیپ حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) دیدار کردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور ...

اخبار

ﺳﻪشنبه 28 فروردین 1397
تعداد بازدید: 138
تعداد نظرات: 0

جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد

 جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد

  جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد.

 توسعه و پیشرفت شهر اهواز و ایجاد منابع درآمدی پایدار از طریق سرمایه گذاری و مشارکت مردمی با استفاده از تجربیات اساتید متخصص در امر سرمایه گذاری ، برنامه ریزی مدون و ایجاد ساختار مناسب امکان پذیراست و لازم است بسته های مشارکتی و فرصت های سرمایه گذاری در تمام سازمان ها و مدیریت های شهرداری شناسایی شود.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  در این جلسه که با حضور کتانباف شهردار اهواز ، استاد ندیم پدر سرمایه گذاری ایران وهیات همراه و صفی خانی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  در این سازمان  تشکیل شد ، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص تهیه بسته های مشارکتی تعدادی  از پروژه های سرمایه گذاری شامل : پارکینگ طبقاتی رفاه ، پارکینگ طبقاتی طالقانی ، احداث ساختمان تجاری – اداری نهج البلاغه ، احداث پارک ایرانیان ، نوسازی پارک حجاب ، احداث مجتمع ایستگاهی مترو (خیابان سلمان فارسی شرقی) ، احداث بازار آبزیان ، احداث پل های عابرپیاده مکانیزه ، ایستگاه های اتوبوس مکانیزه ارائه شد.

شهردار اهواز با برشمردن برخی از فرصت های پروژه های فوق در این جلسه گفت: پارک حجاب از پارک های قدیمی اهواز است که ضرورت دارد با یک بسته مشارکتی مناسب شامل طرح ها و ایده های کاربردی زمینه احیا و نوسازی این پارک فراهم شود. وجود ایستگاه مترو نیز از جذابیت های این پارک است. در این رابطه مذاکرات با شهرداران ارومیه و تبریز انجام شده که با توجه به وجود مسجد آذربایجانی ها ( که از قدمت بالایی برخوردار است) شرایط فعالیت سرمایه گذاران شهرهای مذکور جهت نوسازی این پارک فراهم می باشد.

وی افزود: همچنین ضرورت دارد مطالعات پارک ایرانیان (مینیاتور) در محل پارک شهروند در اسرع وقت انجام و تکمیل شود.

کتانباف در ادامه بیان کرد: ساخت مجتمع های ایستگاهی مترو میدان فرودگاه و خیابان سلمان فارسی شرقی از فرصت های سرمایه گذاری مطلوب جهت سرمایه گذاران است و  با توجه به جا نمایی آنها ضرورت دارد فراخوان ساخت با لحاظ نمودن ضوابط و مقررات سازمان قطار شهری و معاونت شهرسازی انجام شود .

در این رابطه منتخب شورای اسلامی شهر پنجم اهواز به ضرورت احداث پارکینگ های طبقاتی و سرویس بهداشتی در شهر اشاره کرد و گفت: پروژه احداث پارکینگ طبقاتی جنب فروشگاه رفاه می تواند نیاز و کمبود بخشی از فضای پارک را تامین کند. بنابراین لازم است در اسرع وقت فراخوان آن انجام پذیرد.

وی افزود: احداث سرویس های بهداشتی از نیازهای شهر است که شهرداری اهواز آمادگی دارد با مشارکت بخش خصوصی این امر را به انجام رسانده و با استفاده از فضای تبلیغات در بالای این مکان ها و یا فروش گل و گیاه در اطراف آنها بازگشت سرمایه و سودآوری سرمایه گذار را فراهم سازد.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت ساخت مرکز همایش های بین المللی در کلانشهر اهواز گفت: وجود صنایع مختلف، ارتباطات و مراودات متعدد در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و.... در سطح داخل و بین الملل در شهر اهواز ، ضمن آنکه لزوم وجود این مرکز را یادآوری می کند، برگشت سرمایه و سودآوری را برای بخش خصوصی متضمن می شود.

در ادامه شهردار اهواز با بیان اینکه در سازمان های مختلف شهرداری پتانسیل های خوبی جهت جذب مشارکت بخش خصوصی وجود دارد گفت: علیرغم تصور عمومی که سازمان های  اتوبوسرانی و تاکسیرانی سازمان های درآمد زا نیستند ولی با  ایجاد بستر مناسب می توان این سازمان ها را به درآمد زایی رساند. استفاده از رادیو شهر در اتوبوس ها جهت تبلیغ صنوف مختلف یا واگذاری پایانه های حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی می تواند فرصت های سرمایه گذاری مناسب جهت ایجاد منابع درآمد پایدار در این حوزه باشد. 

در این دیدار داوود ندیم از نخبگان سرمایه گذاری در کشور با اشاره به اقدامات لازم جهت آماده کردن بسترهای لازم در زمینهی سرمایه گذاری گفت: در یک بازه زمانی دوماهه ضرورت دارد اتاق فکر اقتصادی در سازمان های شهرداری متشکل از اساتید و کارشناسان جهت استفاده بهینه از مجوز ها، دستورالعملها سازمانها در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد منابع درآمدی پایدار،  تشکیل بانک فرصت های سرمایه گذاری و فعالین و سرمایه گذاری در هر سازمان تشکیل شود. ضمن آنکه لازم است همه ی سازمان ها برنامه اقتصادی خود را برای دوسال آینده ترسیم کنند. 

وی عنوان کرد: سازمان شهرداری ها برای پروژه های سرمایه گذاری مبلغ 40 میلیارد ریال با سود 4% اختصاص می دهد که از این فرصت می توان جهت حمایت سرمایه گذاران استفاده کرد.

 صفی خانی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی نیز در ادامه افزود: ضرورت دارد دریک بازه زمانی مشخص اطلاعات لازم جهت برگزاری فراخوان پروژه های مذکور توسط سازمان ها، مدیریت ها و معاونت های شهرداری تهیه و ارائه شود.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در پایان ضمن قدردانی از حضور شهردار اهواز اعلام کرد: با استفاده از تجارب اساتید امر سرمایه گذاری و ایجاد ساختار مناسب زمینه ارتقا حوزه سرمایه گذاری فراهم خواهد شد.

گروه: سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی
نویسنده خبر: شیدا واحدی
تصاویر
 • جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد
 • جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد
 • جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد
 • جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد
 • جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد
 • جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها