Menu

اخبار

مهمترین خبرها

حاتمی کاکش: اسکان مسافران نوروزی در بیش از ۱۲۶۵ چادر شهرداری در سه روز
03 فروردین 1398 13:32:00
  رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد استقبال از بهار شهرداری اهواز، آخرین آمار اسکان مسافران نوروزی توسط شهرداری اهواز را اعلام کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در جلسه امروز ستاد استقبال از بهار که در محل نمایشگاه دائمی...
راه اندازی قطار گردشگری اهواز 
03 فروردین 1398 12:12:00
   قطار گردشگری اهواز ویژه ایام نوروز از ۴ فروردین راه اندازی می شود. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در جلسه شب گذشته ستاد نوروزی که با حضور درویش زاده مدیرکل راه آهن جنوب، عالیپور معاون خدمات شهری و لویمی معاون...
افتتاح سومین پایگاه  امداد آبی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز
02 فروردین 1398 16:29:00
  به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ، آتشپاد تراب پور رئیس سازمان آتش نشانی گفت: جهت پوشش حوادث رودخانه ای و همچنین به منظور تقویت ناوگان امداد، عملیات آبی و نظارت بیشتر بر عملکرد ...
برگزاری جلسه ساماندهی فضاهای آزاد جهت استفاده پارگینگ خودروها و اسکان میهمانان نوروزی
02 فروردین 1398 15:48:00
   جلسه تخصصی ساماندهی فضاهای آزاد جدید در محدوده منطقه دو ، سه و هفت جهت استفاده پارکینگ خودروها و اسکان میهمانان نوروزی صبح امروز به ریاست پور سلیمی معاون دادستان در نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد. ...
نمایشگاه بین المللی و پارک لاله اهواز، پذیرای مهمانان نوروزی
02 فروردین 1398 11:19:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: نمایشگاه بین المللی و پارک لاله اهواز با ظرفیت بیش از ۴ هزار نفر، پذیرای مهمانان نوروزی هستند. علیرضا عالی‌پور، معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه محل ...
شهردار اهواز: برای ایجاد تحول در شهر برنامه ریزی کنید
01 فروردین 1398 17:22:00
شهردار اهواز در نخستین روز از سال 98 بر لزوم برنامه ریزی در راستای ایجاد تحول در شهر تاکید کرد. نخستین جلسه شهردار اهواز در سال 98 در محل ستاد نوروزی شهرداری  با حضور کتانباف شهردار اهواز، عالیپور معاون خدمات شهر...

اخبار

ﺳﻪشنبه 28 فروردین 1397
تعداد بازدید: 323
تعداد نظرات: 0

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

   در نشست فرهنگی شهرداری اهواز، کتانباف به ضرورت جریان سازی فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز شهردار اهواز در این جلسه ضمن تقدیر از پرسنل  شهرداری خواستار خدمت رسانی مضاعف به ساکنین شهر شد و گفت : مجموعه امور فرهنگی اجتماعی، هنری ورزشی در شهرداری ها تابع قوانین و دستوالعمل های خاص می باشد و انواع فعالیت ها در این راستا را می توان به دو شکل فعالیت های آموزشی خطی و نقطه ای بیان کرد.

کتانباف فعالیتهای فرهنگی شهرداری را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: بخشی از فعالیتها اقدامات نقطه ای هستند که دربرگیرنده امور مناسبتی اند. اینگونه اقدامات به تنهایی از عهده شهرداری برنمی آیند و جهت اثربخشی سایر ارگانهای مسئول در این زمینه ها وارد عمل می شوند.

شهردار اهواز اقدامات خطی را بخش دیگری از فعالیتهای فرهنگی خواند و گفت: در این حوزه باید شهرداری جریان ساز باشد. باید جریان را براساس اهداف سازمانی تعریف و اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: خدمت جهادی با رویکرد و رفتار انقلابی مورد تاکید مقام معظم رهبری است وطبق فرمایشات ایشان کلید رهایی کشور خدمت جهادی و کار جهادی است و خط مشی ما نیز خارج از این کلام نیست زیرا  شهرداری اهواز در این دوره قصد انجام خدمت جهادی را دارد و این جریان فکری نیز می بایست بر شهرداری حاکم شود؛ بنابراین معاونت فرهنگی باید جریان سازی کند و آن را در قالب آموزش شهروندی نشر دهد که شاخص ما در این راستا شاخص جهادی خواهد شد و در این مسیر باید آموزش دید و آموزش داد  که رکن اساسی شهرداری است زیرا در حوزه های اطلاع رسانی ، فرهنگی اجتماعی و ورزش اصل بر آموزش است .

وی در خصوص وضعیت موجود سرا های محله در اهواز سخنانی را بیان کرد و بهره مندی از امکانات آن را حق مسلم شهروندان دانست و گفت: یکی از فضاهای مناسب برای آموزش شهروندی همین سراهای محله هستند.

کتانباف  در همین خصوص گفت: سرای محله کیانشهر دراردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد و برای آموزش شهروندی و سایر خدمات تعریف شده در سرا های محله از آنها بهره برداری بعمل می آید..

منصور کتانباف ضمن تاکید بر حضور هفتگی و مستمر مدیران بهمراه معاونین خود در تمامی مساجد سطح منطقه، دیدار با مردم و خانواده شهدا را از اولویت ها ی فعالیت های فرهنگی برشمرد و به معاونین و مدیران دستور اکید داد که این امر می بایست جزئی از امورات اجرایی آنها باشد.

شهردار اهواز در ادامه به مسئله ی گردشگری و توریسم اشاره کرد و گفت: توریسم در جهان یک صنعت است و در اهواز نیز پتانسیل این امر وجود دارد تا بتوان از آن بهره برداری کرد که این امر مستلزم برنامه ریزی فرهنگی است و باید به سمتی حرکت کنیم که در شهر تولید ثروت کنیم زیرا هر چه این تولید بالا رود ، منافع بیشتری به همراه خواهد داشت.

وی در بحث توانمند سازی زنان اظهار کرد: ما می توانیم یک جمعیت 10 هزار نفره را ساماندهی کنیم و ضمن تزریق آنان به بازار کارزمینه را برای بقیه افراد نیز فراهم سازیم  تا10 هزار نفر بعدی جایگزین شوند که در این خصوص باید کارآفرینان حاضر در اهواز را جذب کرد.

کتانباف خواستار رسیدگی به زیباسازی شهر و ساخت ، نصب و رنگ آمیزی المان های شهری  شد و با اشاره به اینکه زمان باقیمانده تا عید سعید فطر 63 روز است، ادامه داد: باید از این فرصت استفاده کرد و عید فطر را متفاوت تر از هر سال برگزار کنیم زیرا این عید بزرگترین عید اسلامی است .

وی خطاب به سازمان بهسازی و نوسازی در خصوص تکمیل سرای محلات و فرهنگسرای الغدیر گفت: تا کنون 45 میلیارد ریال برای ساخت و تکمیل سرای محلات و فرهنگسراها ، تحویل  سازمان شده است که می بایست حداکثر تا آخر مرداد ماه تمامی آنها قابل بهره برداری باشند .

این مقام مسئول  اظهار کرد : کار فرهنگی جریانی ، خطی و نقطه ای است که با خدمت جهادی و رفتار انقلابی و با روحیه ایثار تا شهادت در مسیر خدمت به مردم ادامه دارد.

کتانباف افزود: مردم اعتقاداتشان به مسائل ملی و مذهبی کم نیست و اگر با دقت نظر نگاه کنیم خواهیم دید مردم در ایام محرم منتظر دستگاه ها  و ارگانهای دولتی نیستند و خودجوش اقدام می کنند که می بایست با آموزش در سایر ایام ملی مذهبی دیگر هم اینگونه باشند.

شهردار اهواز در پایان خاطرنشان کرد: موضوعات فرهنگی بسیار گسترده تراز موضوعات مطرح شده است و نباید تنها به ساخت فرهنگسرا و سرای محله بسنده کنیم بلکه باید از داشته ها بهره برداری کرد و این امکان پذیر نیست جز آنکه  از متخصصان امر در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی ، فرهنگی و اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش و فرهنگ سازی درجهت برگزاری سخنرانی ، کلاس های آموزشی در مساجد ، فرهنگسرا ها و سراهای محله استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست  احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز  بهمراه معاونین فرهنگی مناطق هشتگانه و  فریده باقری مشاور امور بانوان وخانواده شهرداری اهواز حضور داشتند.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها