طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

 استفاده از میله های جاذب رطوبت در فضای سبز اهواز
30 شهریور 1397 08:11:00
   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ طرح استفاده از میله های جاذب رطوبت در فضای سبز اهواز به معاونت خدمات شهری ارسال شد.
آغاز عملیات پیاده رو سازی در منطقه هفت
30 شهریور 1397 07:47:00
   عملیات کفپوش گذاری و پیاده رو سازی در خیابان 4 خالدی منطقه هفت اهواز در حال انجام است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز، عملیات کفپوش گذاری و پیاده رو سازی به همت نیروهای زحمت کش فنی در خیابا...
کرایه تاکسی شهری اهواز افزایش یافت
29 شهریور 1397 08:58:00
   نرخ کرایه تاکسی شهری در اهواز 10درصد افزایش یافت . به گزارش واحد ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز، نرخ کرایه تاکسی  شهری 10درصد افزایش پیدا کرد. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی اهواز اعلام کرد: بات...
چمن زنی 20 هزار متر مربع از فضای سبز منطقه 5 شهرداری اهواز
29 شهریور 1397 08:49:00
  20هزار مترمربع از فضای سبز منطقه 5 شهرداری اهواز چمن زنی شد . به گزارش امور ارتباطات ، مدیر منطقه 5 شهرداری اهواز در تشریح عملکرد فضای سبز سطح حوزه عنوان کرد: با تلاش نیروهای پاکبان فضای سبز منطقه عملیات چ...
موزه حیات وحش به شهرداری اهواز واگذار می شود
28 شهریور 1397 10:28:00
  مدیر عامل  سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت:  بزودی تفاهم‌نامه‌ای  با سازمان محیط زیست استان خوزستان در خصوص واگذاری ساختمان موزه حیات وحش به شهرداری اهواز  امضا می شود.
 نواختن زنگ پسماند همزمان با بازگشايي مدارس در اهواز
28 شهریور 1397 09:48:00
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اهواز خبرداد: همزمان با بازگشايي مدارس زنگ پسماند و آموزش شهروندي نواخته مي شود. محمدرضا قنواتي گفت: براساس برنامه ريزي صورت گرفته با شروع مدارس همانند سالهاي گذشته سازمان م...

اخبار

ﺳﻪشنبه 28 فروردین 1397
تعداد بازدید: 210
تعداد نظرات: 0

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

   در نشست فرهنگی شهرداری اهواز، کتانباف به ضرورت جریان سازی فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز شهردار اهواز در این جلسه ضمن تقدیر از پرسنل  شهرداری خواستار خدمت رسانی مضاعف به ساکنین شهر شد و گفت : مجموعه امور فرهنگی اجتماعی، هنری ورزشی در شهرداری ها تابع قوانین و دستوالعمل های خاص می باشد و انواع فعالیت ها در این راستا را می توان به دو شکل فعالیت های آموزشی خطی و نقطه ای بیان کرد.

کتانباف فعالیتهای فرهنگی شهرداری را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: بخشی از فعالیتها اقدامات نقطه ای هستند که دربرگیرنده امور مناسبتی اند. اینگونه اقدامات به تنهایی از عهده شهرداری برنمی آیند و جهت اثربخشی سایر ارگانهای مسئول در این زمینه ها وارد عمل می شوند.

شهردار اهواز اقدامات خطی را بخش دیگری از فعالیتهای فرهنگی خواند و گفت: در این حوزه باید شهرداری جریان ساز باشد. باید جریان را براساس اهداف سازمانی تعریف و اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: خدمت جهادی با رویکرد و رفتار انقلابی مورد تاکید مقام معظم رهبری است وطبق فرمایشات ایشان کلید رهایی کشور خدمت جهادی و کار جهادی است و خط مشی ما نیز خارج از این کلام نیست زیرا  شهرداری اهواز در این دوره قصد انجام خدمت جهادی را دارد و این جریان فکری نیز می بایست بر شهرداری حاکم شود؛ بنابراین معاونت فرهنگی باید جریان سازی کند و آن را در قالب آموزش شهروندی نشر دهد که شاخص ما در این راستا شاخص جهادی خواهد شد و در این مسیر باید آموزش دید و آموزش داد  که رکن اساسی شهرداری است زیرا در حوزه های اطلاع رسانی ، فرهنگی اجتماعی و ورزش اصل بر آموزش است .

وی در خصوص وضعیت موجود سرا های محله در اهواز سخنانی را بیان کرد و بهره مندی از امکانات آن را حق مسلم شهروندان دانست و گفت: یکی از فضاهای مناسب برای آموزش شهروندی همین سراهای محله هستند.

کتانباف  در همین خصوص گفت: سرای محله کیانشهر دراردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد و برای آموزش شهروندی و سایر خدمات تعریف شده در سرا های محله از آنها بهره برداری بعمل می آید..

منصور کتانباف ضمن تاکید بر حضور هفتگی و مستمر مدیران بهمراه معاونین خود در تمامی مساجد سطح منطقه، دیدار با مردم و خانواده شهدا را از اولویت ها ی فعالیت های فرهنگی برشمرد و به معاونین و مدیران دستور اکید داد که این امر می بایست جزئی از امورات اجرایی آنها باشد.

شهردار اهواز در ادامه به مسئله ی گردشگری و توریسم اشاره کرد و گفت: توریسم در جهان یک صنعت است و در اهواز نیز پتانسیل این امر وجود دارد تا بتوان از آن بهره برداری کرد که این امر مستلزم برنامه ریزی فرهنگی است و باید به سمتی حرکت کنیم که در شهر تولید ثروت کنیم زیرا هر چه این تولید بالا رود ، منافع بیشتری به همراه خواهد داشت.

وی در بحث توانمند سازی زنان اظهار کرد: ما می توانیم یک جمعیت 10 هزار نفره را ساماندهی کنیم و ضمن تزریق آنان به بازار کارزمینه را برای بقیه افراد نیز فراهم سازیم  تا10 هزار نفر بعدی جایگزین شوند که در این خصوص باید کارآفرینان حاضر در اهواز را جذب کرد.

کتانباف خواستار رسیدگی به زیباسازی شهر و ساخت ، نصب و رنگ آمیزی المان های شهری  شد و با اشاره به اینکه زمان باقیمانده تا عید سعید فطر 63 روز است، ادامه داد: باید از این فرصت استفاده کرد و عید فطر را متفاوت تر از هر سال برگزار کنیم زیرا این عید بزرگترین عید اسلامی است .

وی خطاب به سازمان بهسازی و نوسازی در خصوص تکمیل سرای محلات و فرهنگسرای الغدیر گفت: تا کنون 45 میلیارد ریال برای ساخت و تکمیل سرای محلات و فرهنگسراها ، تحویل  سازمان شده است که می بایست حداکثر تا آخر مرداد ماه تمامی آنها قابل بهره برداری باشند .

این مقام مسئول  اظهار کرد : کار فرهنگی جریانی ، خطی و نقطه ای است که با خدمت جهادی و رفتار انقلابی و با روحیه ایثار تا شهادت در مسیر خدمت به مردم ادامه دارد.

کتانباف افزود: مردم اعتقاداتشان به مسائل ملی و مذهبی کم نیست و اگر با دقت نظر نگاه کنیم خواهیم دید مردم در ایام محرم منتظر دستگاه ها  و ارگانهای دولتی نیستند و خودجوش اقدام می کنند که می بایست با آموزش در سایر ایام ملی مذهبی دیگر هم اینگونه باشند.

شهردار اهواز در پایان خاطرنشان کرد: موضوعات فرهنگی بسیار گسترده تراز موضوعات مطرح شده است و نباید تنها به ساخت فرهنگسرا و سرای محله بسنده کنیم بلکه باید از داشته ها بهره برداری کرد و این امکان پذیر نیست جز آنکه  از متخصصان امر در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی ، فرهنگی و اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش و فرهنگ سازی درجهت برگزاری سخنرانی ، کلاس های آموزشی در مساجد ، فرهنگسرا ها و سراهای محله استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست  احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز  بهمراه معاونین فرهنگی مناطق هشتگانه و  فریده باقری مشاور امور بانوان وخانواده شهرداری اهواز حضور داشتند.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها