طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اجرای ناحیه محوری در شهرداری اهواز وارد مرحله جدیدی شد
03 اردیبهشت 1397 12:47:00
اجرای طرح ناحیه محوری در شهرداری اهواز با برگزاری نخستین نشست شهردار اهواز با منتخبین جهت شهرداران نواحی وارد مرحله جدیدی شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در این...
علیرضا عالی پور:  مدیریت جدید شهرداری اهواز در خدمات‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار رویکرد جهادی دارد
03 اردیبهشت 1397 12:31:00
     معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در خصوص فعالیتهای شهرداری اهواز در مناطق مختلف بویژه محلات کم برخوردار گفت:رویکرد مدیریت جدید شهرداری در خدمات‌رسانی به ویژه در نقاط حاشیه و مناطق کم‌برخوردار ...
شهردار اهواز: سالانه 50 دستگاه اتوبوس کولردار به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می شود
03 اردیبهشت 1397 12:00:00
    شهردار اهواز با حضور در سازمان اتوبوسرانی ضمن بررسی مشکلات و معضلات از خرید سالانه 50 دستگاه اتوبوس کولردار خبر داد. به گزارش اداره روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی اهواز (رسارا) نشست هم اندیشی منصور کتا...
مدیرعامل سازمان پارکهای شهرداری اهواز: تا پایان سال ۳۵ هزار اصله مورینگا اولیفرا در اهواز کاشته می شود
03 اردیبهشت 1397 08:41:00
    مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: تا پایان سال35 هزار اصله گیاه مورینگا اولیفرا در اهواز کاشته می شود. حمید امیری فرد با اشاره به گونه های مختلف کشت شده در کمربند سبز اهواز اضافه کرد...
شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج): به فرموده مقام معظم رهبری راه حل بسیاری از معضلات فعلی برنامه ریزی قوی و مدیریت جهادی است
02 اردیبهشت 1397 16:14:00
   سردار شاهوارپور در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز گفت: به فرموده مقام معظم رهبری راه حل بسیاری از مشکلات فعلی برنامه ریزی قوی و مدیریت جهادی است فرمانده لشکر ولیعصر (عج) سپاه خوزستان  ...
شهردار اهواز  در دیدار با سردار سرتیپ حسن شاهوارپور: برای اجرای فرامین رهبری در حوزه مدیریت شهری اعلام آمادگی  می کنیم
02 اردیبهشت 1397 16:10:00
   اعضای شورای شهر، شهرداراهواز و مدیران شهرداری با سردار سرتیپ حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) دیدار کردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور ...

اخبار

ﺳﻪشنبه 28 فروردین 1397
تعداد بازدید: 93
تعداد نظرات: 0

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

   در نشست فرهنگی شهرداری اهواز، کتانباف به ضرورت جریان سازی فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز شهردار اهواز در این جلسه ضمن تقدیر از پرسنل  شهرداری خواستار خدمت رسانی مضاعف به ساکنین شهر شد و گفت : مجموعه امور فرهنگی اجتماعی، هنری ورزشی در شهرداری ها تابع قوانین و دستوالعمل های خاص می باشد و انواع فعالیت ها در این راستا را می توان به دو شکل فعالیت های آموزشی خطی و نقطه ای بیان کرد.

کتانباف فعالیتهای فرهنگی شهرداری را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: بخشی از فعالیتها اقدامات نقطه ای هستند که دربرگیرنده امور مناسبتی اند. اینگونه اقدامات به تنهایی از عهده شهرداری برنمی آیند و جهت اثربخشی سایر ارگانهای مسئول در این زمینه ها وارد عمل می شوند.

شهردار اهواز اقدامات خطی را بخش دیگری از فعالیتهای فرهنگی خواند و گفت: در این حوزه باید شهرداری جریان ساز باشد. باید جریان را براساس اهداف سازمانی تعریف و اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: خدمت جهادی با رویکرد و رفتار انقلابی مورد تاکید مقام معظم رهبری است وطبق فرمایشات ایشان کلید رهایی کشور خدمت جهادی و کار جهادی است و خط مشی ما نیز خارج از این کلام نیست زیرا  شهرداری اهواز در این دوره قصد انجام خدمت جهادی را دارد و این جریان فکری نیز می بایست بر شهرداری حاکم شود؛ بنابراین معاونت فرهنگی باید جریان سازی کند و آن را در قالب آموزش شهروندی نشر دهد که شاخص ما در این راستا شاخص جهادی خواهد شد و در این مسیر باید آموزش دید و آموزش داد  که رکن اساسی شهرداری است زیرا در حوزه های اطلاع رسانی ، فرهنگی اجتماعی و ورزش اصل بر آموزش است .

وی در خصوص وضعیت موجود سرا های محله در اهواز سخنانی را بیان کرد و بهره مندی از امکانات آن را حق مسلم شهروندان دانست و گفت: یکی از فضاهای مناسب برای آموزش شهروندی همین سراهای محله هستند.

کتانباف  در همین خصوص گفت: سرای محله کیانشهر دراردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد و برای آموزش شهروندی و سایر خدمات تعریف شده در سرا های محله از آنها بهره برداری بعمل می آید..

منصور کتانباف ضمن تاکید بر حضور هفتگی و مستمر مدیران بهمراه معاونین خود در تمامی مساجد سطح منطقه، دیدار با مردم و خانواده شهدا را از اولویت ها ی فعالیت های فرهنگی برشمرد و به معاونین و مدیران دستور اکید داد که این امر می بایست جزئی از امورات اجرایی آنها باشد.

شهردار اهواز در ادامه به مسئله ی گردشگری و توریسم اشاره کرد و گفت: توریسم در جهان یک صنعت است و در اهواز نیز پتانسیل این امر وجود دارد تا بتوان از آن بهره برداری کرد که این امر مستلزم برنامه ریزی فرهنگی است و باید به سمتی حرکت کنیم که در شهر تولید ثروت کنیم زیرا هر چه این تولید بالا رود ، منافع بیشتری به همراه خواهد داشت.

وی در بحث توانمند سازی زنان اظهار کرد: ما می توانیم یک جمعیت 10 هزار نفره را ساماندهی کنیم و ضمن تزریق آنان به بازار کارزمینه را برای بقیه افراد نیز فراهم سازیم  تا10 هزار نفر بعدی جایگزین شوند که در این خصوص باید کارآفرینان حاضر در اهواز را جذب کرد.

کتانباف خواستار رسیدگی به زیباسازی شهر و ساخت ، نصب و رنگ آمیزی المان های شهری  شد و با اشاره به اینکه زمان باقیمانده تا عید سعید فطر 63 روز است، ادامه داد: باید از این فرصت استفاده کرد و عید فطر را متفاوت تر از هر سال برگزار کنیم زیرا این عید بزرگترین عید اسلامی است .

وی خطاب به سازمان بهسازی و نوسازی در خصوص تکمیل سرای محلات و فرهنگسرای الغدیر گفت: تا کنون 45 میلیارد ریال برای ساخت و تکمیل سرای محلات و فرهنگسراها ، تحویل  سازمان شده است که می بایست حداکثر تا آخر مرداد ماه تمامی آنها قابل بهره برداری باشند .

این مقام مسئول  اظهار کرد : کار فرهنگی جریانی ، خطی و نقطه ای است که با خدمت جهادی و رفتار انقلابی و با روحیه ایثار تا شهادت در مسیر خدمت به مردم ادامه دارد.

کتانباف افزود: مردم اعتقاداتشان به مسائل ملی و مذهبی کم نیست و اگر با دقت نظر نگاه کنیم خواهیم دید مردم در ایام محرم منتظر دستگاه ها  و ارگانهای دولتی نیستند و خودجوش اقدام می کنند که می بایست با آموزش در سایر ایام ملی مذهبی دیگر هم اینگونه باشند.

شهردار اهواز در پایان خاطرنشان کرد: موضوعات فرهنگی بسیار گسترده تراز موضوعات مطرح شده است و نباید تنها به ساخت فرهنگسرا و سرای محله بسنده کنیم بلکه باید از داشته ها بهره برداری کرد و این امکان پذیر نیست جز آنکه  از متخصصان امر در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی ، فرهنگی و اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش و فرهنگ سازی درجهت برگزاری سخنرانی ، کلاس های آموزشی در مساجد ، فرهنگسرا ها و سراهای محله استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست  احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز  بهمراه معاونین فرهنگی مناطق هشتگانه و  فریده باقری مشاور امور بانوان وخانواده شهرداری اهواز حضور داشتند.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
 • تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها