طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

گزارش کتانباف از جلسه با رییس جمهور
27 تیر 1397 18:17:00
گزارش کتانباف از جلسه با رییس جمهور شهردار اهواز در جلسه شورای اداری شهرداری، مهم ترین نتایج جلسه چهارشنبه با رییس جمهور را بیان کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف گفت: در این جلسه که به ریاست رییس جمه...
قیرپاشی و آماده سازی خیابان های باقیمانده کوی علی آباد در منطقه سه
27 تیر 1397 10:38:00
پاکسازی، آماده سازی و قیرپاشی خیابان های نور 7،8،9 کوی علی آباد به منظور اجرای عملیات آسفالت ریزی آنها در حال انجام است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه سه ، مجتبی یوسفی مدیر منطقه با بیان این خبرگفت: پس از تلاش...
شهردار اهواز خبر داد: توسعه متوازن مهم‌ترین رویکرد طرح جامع شهری اهواز
26 تیر 1397 07:45:00
   شهردار اهواز گفت: در این طرح، شهر به‌عنوان چند هسته‌ای در نظر گرفته شد و توسعه متوازن مهم‌ترین رویکرد آن است. به گزارش سایت شهرداری اهواز، طرح جامع شهری اهواز، صبح دوشنبه در صحن شورای ...
گزارش مدیر منطقه هشت از خدمات انجام شده در مهدیس
26 تیر 1397 07:39:00
   مدیر منطقه هشت شهرداری اهواز گفت: از ابتدای ورود شورای پنجم و با درایت و مدیریت مهندس کتانباف شهردار اهواز با درآمدی کمتر از ۳۰ میلیون تومان از مهدیس، حدود ۳۰ میلیارد تومان پروژه در کوی مهدیس اجرایی شده است....
لطفعلی زاده: خدمات رسانی یکسان به مناطق از اولویت های این دوره مدیریت شهری است
25 تیر 1397 12:38:00
   در آیین بهره برداری و تکمیل پروژه های زیرسازی و آسفالت صورت گرفته در سطح منطقه سه، اعضای شورای اسلامی بر توزیع عادلانه خدمات در کلیه محلات شهر بویژه مناطق محروم تاکید کردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز، د...
تشکیل ستاد صیانت حقوق شهروندی شهرداری اهواز با هدف تکریم ارباب رجوع
25 تیر 1397 10:06:00
    نخستین جلسه هم اندیشی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرداری اهواز با حضور اعضای جدید و ایزدی عضو شورای اسلامی شهر با هدف تکریم ارباب رجوع تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، حجه الاسلا...

اخبار

ﺳﻪشنبه 28 فروردین 1397
تعداد بازدید: 159
تعداد نظرات: 0

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

تاکید شهردار اهواز بر جریان سازی فرهنگی

   در نشست فرهنگی شهرداری اهواز، کتانباف به ضرورت جریان سازی فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز شهردار اهواز در این جلسه ضمن تقدیر از پرسنل  شهرداری خواستار خدمت رسانی مضاعف به ساکنین شهر شد و گفت : مجموعه امور فرهنگی اجتماعی، هنری ورزشی در شهرداری ها تابع قوانین و دستوالعمل های خاص می باشد و انواع فعالیت ها در این راستا را می توان به دو شکل فعالیت های آموزشی خطی و نقطه ای بیان کرد.

کتانباف فعالیتهای فرهنگی شهرداری را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: بخشی از فعالیتها اقدامات نقطه ای هستند که دربرگیرنده امور مناسبتی اند. اینگونه اقدامات به تنهایی از عهده شهرداری برنمی آیند و جهت اثربخشی سایر ارگانهای مسئول در این زمینه ها وارد عمل می شوند.

شهردار اهواز اقدامات خطی را بخش دیگری از فعالیتهای فرهنگی خواند و گفت: در این حوزه باید شهرداری جریان ساز باشد. باید جریان را براساس اهداف سازمانی تعریف و اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: خدمت جهادی با رویکرد و رفتار انقلابی مورد تاکید مقام معظم رهبری است وطبق فرمایشات ایشان کلید رهایی کشور خدمت جهادی و کار جهادی است و خط مشی ما نیز خارج از این کلام نیست زیرا  شهرداری اهواز در این دوره قصد انجام خدمت جهادی را دارد و این جریان فکری نیز می بایست بر شهرداری حاکم شود؛ بنابراین معاونت فرهنگی باید جریان سازی کند و آن را در قالب آموزش شهروندی نشر دهد که شاخص ما در این راستا شاخص جهادی خواهد شد و در این مسیر باید آموزش دید و آموزش داد  که رکن اساسی شهرداری است زیرا در حوزه های اطلاع رسانی ، فرهنگی اجتماعی و ورزش اصل بر آموزش است .

وی در خصوص وضعیت موجود سرا های محله در اهواز سخنانی را بیان کرد و بهره مندی از امکانات آن را حق مسلم شهروندان دانست و گفت: یکی از فضاهای مناسب برای آموزش شهروندی همین سراهای محله هستند.

کتانباف  در همین خصوص گفت: سرای محله کیانشهر دراردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد و برای آموزش شهروندی و سایر خدمات تعریف شده در سرا های محله از آنها بهره برداری بعمل می آید..

منصور کتانباف ضمن تاکید بر حضور هفتگی و مستمر مدیران بهمراه معاونین خود در تمامی مساجد سطح منطقه، دیدار با مردم و خانواده شهدا را از اولویت ها ی فعالیت های فرهنگی برشمرد و به معاونین و مدیران دستور اکید داد که این امر می بایست جزئی از امورات اجرایی آنها باشد.

شهردار اهواز در ادامه به مسئله ی گردشگری و توریسم اشاره کرد و گفت: توریسم در جهان یک صنعت است و در اهواز نیز پتانسیل این امر وجود دارد تا بتوان از آن بهره برداری کرد که این امر مستلزم برنامه ریزی فرهنگی است و باید به سمتی حرکت کنیم که در شهر تولید ثروت کنیم زیرا هر چه این تولید بالا رود ، منافع بیشتری به همراه خواهد داشت.

وی در بحث توانمند سازی زنان اظهار کرد: ما می توانیم یک جمعیت 10 هزار نفره را ساماندهی کنیم و ضمن تزریق آنان به بازار کارزمینه را برای بقیه افراد نیز فراهم سازیم  تا10 هزار نفر بعدی جایگزین شوند که در این خصوص باید کارآفرینان حاضر در اهواز را جذب کرد.

کتانباف خواستار رسیدگی به زیباسازی شهر و ساخت ، نصب و رنگ آمیزی المان های شهری  شد و با اشاره به اینکه زمان باقیمانده تا عید سعید فطر 63 روز است، ادامه داد: باید از این فرصت استفاده کرد و عید فطر را متفاوت تر از هر سال برگزار کنیم زیرا این عید بزرگترین عید اسلامی است .

وی خطاب به سازمان بهسازی و نوسازی در خصوص تکمیل سرای محلات و فرهنگسرای الغدیر گفت: تا کنون 45 میلیارد ریال برای ساخت و تکمیل سرای محلات و فرهنگسراها ، تحویل  سازمان شده است که می بایست حداکثر تا آخر مرداد ماه تمامی آنها قابل بهره برداری باشند .

این مقام مسئول  اظهار کرد : کار فرهنگی جریانی ، خطی و نقطه ای است که با خدمت جهادی و رفتار انقلابی و با روحیه ایثار تا شهادت در مسیر خدمت به مردم ادامه دارد.

کتانباف افزود: مردم اعتقاداتشان به مسائل ملی و مذهبی کم نیست و اگر با دقت نظر نگاه کنیم خواهیم دید مردم در ایام محرم منتظر دستگاه ها  و ارگانهای دولتی نیستند و خودجوش اقدام می کنند که می بایست با آموزش در سایر ایام ملی مذهبی دیگر هم اینگونه باشند.

شهردار اهواز در پایان خاطرنشان کرد: موضوعات فرهنگی بسیار گسترده تراز موضوعات مطرح شده است و نباید تنها به ساخت فرهنگسرا و سرای محله بسنده کنیم بلکه باید از داشته ها بهره برداری کرد و این امکان پذیر نیست جز آنکه  از متخصصان امر در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی ، فرهنگی و اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش و فرهنگ سازی درجهت برگزاری سخنرانی ، کلاس های آموزشی در مساجد ، فرهنگسرا ها و سراهای محله استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست  احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز  بهمراه معاونین فرهنگی مناطق هشتگانه و  فریده باقری مشاور امور بانوان وخانواده شهرداری اهواز حضور داشتند.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها