طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

نواختن زنگ پسماند با هدف آشنایی دانش آموزان با مدیریت پسماندهای شهری
29 مهر 1397 12:28:00
    با هدف آشنایی دانش آموزان با مباحث علمی و عملی مدیریت پسماندهای شهری زنگ پسماند در مدرسه دخترانه عفت نواخته شد. این مراسم به منظور تشويق دانش آموزان و آشنايي آنها با اهميت تفکيک پسماند از مبدا ساعت 8 ...
برگزاری جلسه توجیهی تدوین بودجه سازمانهای وابسته شهرداری اهواز
29 مهر 1397 07:47:00
   جلسه توجیهی فرآیند تدوین بودجه سال 98 سازمانهای وابسته شهرداری اهواز با حضور نمایندگان حوزه های مالی و برنامه ریزی این سازمانها و کار گروه تدوین بودجه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در محل سالن جلس...
گزارش تصویری چکیده اقدامات شهرداری اهواز در مرز چذابه 
28 مهر 1397 14:40:00
    شهرداری اهواز همچون سالهای گذشته اقدامات گسترده و موثری را در مرز چذابه که یکی از سه مسیر عبور کاروان اربعین حسینی است، را در زمینه های مختلف ارائه می دهد.
تجلیل مدیرقرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از نیروهای مردمی
28 مهر 1397 14:24:00
    مدیر قرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از آمادگی همه ی دستگاهها برای خدمت رسانی به زایرین اباعبداله الحسین(ع) خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، علی حسین حسین زاده با اعلام این خبر افزود: روزانه در مر...
گزارش کار 6 ماهه معاونت فنی و عمرانی منطقه هفت
28 مهر 1397 13:44:00
    مدیر منطقه هفت اهواز از اقدامات جهادی معاونت فنی و عمرانی منطقه در راستای رفاه شهروندان در سال جاری خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز، رضا ارشادی گفت: پروژه ساختمان سرای م...
برگزاری آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت در سطح منطقه سه
28 مهر 1397 11:07:00
    مدیر منطقه سه شهرداری اهواز از برگزاری مراسم آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی در سطح منطقه سه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری ...

اخبار

جمعه 31 فروردین 1397
تعداد بازدید: 279
تعداد نظرات: 0

گسترش همكارى های سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و اتاق اصناف

گسترش همكارى های سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و اتاق اصناف

مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري  از گسترش همكارى ها بين سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و اتاق اصناف خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری نشست كاري مشترك مدير عامل این سازمان و رييس اتاق اصناف اهواز برگزار شد.
در اين جلسه كه با حضور صولت احمدى مدير عامل سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و مهندس سعید ممبينى رييس اتاق اصناف برگزار شد، ساماندهى مشاغل آلاینده(مزاحم) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
صولت احمدى مدير عامل سازمان ساماندهى مشاغل شهرى با تاكيد بر اهميت ساماندهى مشاغل شهرى گفت:  سازمان ساماندهى مشاغل شهرى در راستاى وظايف محوله و قانونى خود در ارتباط با ساماندهى مشاغل اقدامات زيادی انجام داده و يا در دست مطالعه و اجرا دارد البته نكته حائز اهميت اين است كه ارگان هاى ديگرى از جمله اتاق اصناف نیز در ساماندهى مشاغل شهرى دخيل هستند و بايد همگام با يكديگر فعاليت كنند.
احمدى تصريح كرد: اولويت بندى سازمان ساماندهی مشاغل شهری در مواجهه با مشاغل آلاینده (مزاحم) در سه مرحله مشخص شده است كه در مرحله اول بر اساس اولویت جلوگيرى از اعطاى مجوز جديد به متقاضیان در اين مشاغل، در مرحله دوم اقدام در جهت بهينه سازى و اصلاح فرايند كار مشاغل آلاینده (مزاحم) موجود در سطح شهر است به طوري كه از حالت مزاحم خارج شوند و در مرحله پايانی نیز انتقال آن دسته از مشاغل مزاحم كه شرايط اصلاح و بهينه سازى برايشان مقدور نيست به بیرون از محدوده شهری است.
وى ادامه داد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری ضمن هماهنگى با مناطق ٨گانه شهردارى اقدام به تشكيل كارگروه مشترك ساماندهى مشاغل کرده است تا بتوانند با شناسايى و معرفى مشاغل و صنوف آلاینده (مزاحم) در جهت ايجاد محلات عارى از هرگونه صنف مزاحم همكارى کنند و در این راستا از اتاق اصناف دعوت می شود با معرفی نماینده ای جهت حضور در این کمیته در فراهم آوری زمینه همکاری مشترک مساعدت نمایند.
احمدى در ادامه گفت: با توجه به نياز به افزايش سطح آگاهى شهروندان در زمينه شناخت هر چه بیشتر نسبت به ساماندهى مشاغل و تاثيرات آن بر جامعه، هماهنگى هاى لازم با مجموعه هاى مرتبط در جهت بسترسازى مناسب و معرفى هر چه بهتر و بیشتر معايب عدم رعايت اصول ساماندهى صورت گرفته است.
وى خاطر نشان كرد: نظر به اينكه ساماندهى مشاغل شهرى حركتى كلان و حوزه تاثير گذارى آن وسيع است و هر اقدام نادرستی در اين خصوص تبعات گسترده اى را به همراه خواهد داشت. بنابراین این امر همت، عزم و تلاش همگانى را مى طلبد تا در سايه تعامل با كليه اصناف و اتحاديه ها و تمامى ارگان هاى ذينفع و ذي نفوذ و همچنین شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر در اين زمینه، دست یابی به اهداف مورد نظر حاصل شود.
در ادامه اين جلسه ممبينى رييس اتاق اصناف اهواز ضمن اظهار خرسندى از تشكيل چنين جلساتى گفت: جابه جايى مشاغل مزاحم از سطح شهر به خارج از شهر يا به شهرك هاى صنفى نه تنها از بُعد اقتصاد و به لحاظ كاهش هزينه هاى توليد براى اصناف مقرون به صرفه خواهد بود بلكه به لحاظ اجتماعى نيز از آنجا كه برخى مشاغل آلاينده محسوب مى شوند نياز است براى كاهش آلودگى هواى شهر به خارج از شهرها هدايت شوند.
ممبينى در ادامه در خصوص دوره هاى آموزشى گفت: برگزارى دوره هاى آموزشى براى صنوف الزامى است كه اميد است با همكارى سازمان ساماندهى مشاغل شهرى به شكلى بهتر و منسجم تر صورت گيرد.
وى در پايان گفت: اميد است با همكارى سازمان ساماندهى مشاغل شهرى، اتاق اصناف و اتحاديه ميوه و تره بار بتوانيم بازارچه ى محله اى در سطح شهر اهواز به منظور رفاه حال شهروندان احداث کنیم.

گفتنی است در این نشست بابک سپهرى رييس هيىت مديره صنف بارفروشان اهواز و مراد بدرى رييس هيت مديره صنف كيوسكداران نیز حضور داشتند.

گروه: سازمان میادین و ساماندهی
نویسنده خبر: ب. کریمی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها