Menu

اخبار

مهمترین خبرها

رییس شورای شهر: 15 درصد از تولید کل کشور از خوزستان است
26 دی 1397 14:52:00
   صبح امروز دومین نشست مشترک کارگروه‌های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی شهرداری‌های کشور در محل سالن جلسات هتل نیشکر اهواز و به میزبانی شهرداری اهواز برگزار شد. عبدالزهرا سنواتی، رئیس شورا...
 40 درصد مشاغل مزاحم از سطح شهر اهواز جمع‌آوری می‌شود
26 دی 1397 14:45:00
    سرپرست سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری اهواز با اشاره به انتقال خدمات خودرویی به خارج از شهر، گفت: اگر صنایع مربوط به خدمات خودرویی به بیرون از شهر انتقال یابند، 40 درصد از مشاغل مزاحم از سطح شهر جمع&zw...
فراخوان المانهای موقت نوروز 98 توسط سامان زیباسازی شهرداری اهواز منتشر شد
26 دی 1397 09:20:00
   به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز: این سازمان  در راستاي شاداب سازی و ایجاد شور و نشاط عمومی جهت استقبال از بهار سال 98  فراخوان المانهای موقت نوروزی با محوریت بهار و نوروز در شه...
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری اهواز و شهرداری مشهد
25 دی 1397 09:25:00
تفاهم نامه همکاری­های علمی و پژوهشی بین شهرداری اهواز و شهرداری مشهد در زمینه های تحقیقاتی منعقد شد. ابراهیم نوشادی، معاون برنامه­ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با بیان ضرورت بهره گیری از امکانات با...
فراخوان سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت منتشر شد
25 دی 1397 09:15:00
به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادرکعب عمیر مدیرعامل این سازمان از برگزاری سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت مجسمه سازی شهر اهواز خبر داد. مهندس کعب عمیر گفت: دومین سمپوزیوم مجسمه سازی اهواز در سطح...
باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت آسفالت شد
24 دی 1397 10:36:00
مدیر عامل سازمان عمران گفت: باند کندرو در ضلع شمالی پل ولایت قیرپاشی و آسفالت شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان عمران ، عباس دغاغله در ادامه افزود : باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت از ابتدای عرشه بسمت تقاطع شهید بندر (...

اخبار

جمعه 31 فروردین 1397
تعداد بازدید: 360
تعداد نظرات: 0

گسترش همكارى های سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و اتاق اصناف

گسترش همكارى های سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و اتاق اصناف

مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري  از گسترش همكارى ها بين سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و اتاق اصناف خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری نشست كاري مشترك مدير عامل این سازمان و رييس اتاق اصناف اهواز برگزار شد.
در اين جلسه كه با حضور صولت احمدى مدير عامل سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و مهندس سعید ممبينى رييس اتاق اصناف برگزار شد، ساماندهى مشاغل آلاینده(مزاحم) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
صولت احمدى مدير عامل سازمان ساماندهى مشاغل شهرى با تاكيد بر اهميت ساماندهى مشاغل شهرى گفت:  سازمان ساماندهى مشاغل شهرى در راستاى وظايف محوله و قانونى خود در ارتباط با ساماندهى مشاغل اقدامات زيادی انجام داده و يا در دست مطالعه و اجرا دارد البته نكته حائز اهميت اين است كه ارگان هاى ديگرى از جمله اتاق اصناف نیز در ساماندهى مشاغل شهرى دخيل هستند و بايد همگام با يكديگر فعاليت كنند.
احمدى تصريح كرد: اولويت بندى سازمان ساماندهی مشاغل شهری در مواجهه با مشاغل آلاینده (مزاحم) در سه مرحله مشخص شده است كه در مرحله اول بر اساس اولویت جلوگيرى از اعطاى مجوز جديد به متقاضیان در اين مشاغل، در مرحله دوم اقدام در جهت بهينه سازى و اصلاح فرايند كار مشاغل آلاینده (مزاحم) موجود در سطح شهر است به طوري كه از حالت مزاحم خارج شوند و در مرحله پايانی نیز انتقال آن دسته از مشاغل مزاحم كه شرايط اصلاح و بهينه سازى برايشان مقدور نيست به بیرون از محدوده شهری است.
وى ادامه داد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری ضمن هماهنگى با مناطق ٨گانه شهردارى اقدام به تشكيل كارگروه مشترك ساماندهى مشاغل کرده است تا بتوانند با شناسايى و معرفى مشاغل و صنوف آلاینده (مزاحم) در جهت ايجاد محلات عارى از هرگونه صنف مزاحم همكارى کنند و در این راستا از اتاق اصناف دعوت می شود با معرفی نماینده ای جهت حضور در این کمیته در فراهم آوری زمینه همکاری مشترک مساعدت نمایند.
احمدى در ادامه گفت: با توجه به نياز به افزايش سطح آگاهى شهروندان در زمينه شناخت هر چه بیشتر نسبت به ساماندهى مشاغل و تاثيرات آن بر جامعه، هماهنگى هاى لازم با مجموعه هاى مرتبط در جهت بسترسازى مناسب و معرفى هر چه بهتر و بیشتر معايب عدم رعايت اصول ساماندهى صورت گرفته است.
وى خاطر نشان كرد: نظر به اينكه ساماندهى مشاغل شهرى حركتى كلان و حوزه تاثير گذارى آن وسيع است و هر اقدام نادرستی در اين خصوص تبعات گسترده اى را به همراه خواهد داشت. بنابراین این امر همت، عزم و تلاش همگانى را مى طلبد تا در سايه تعامل با كليه اصناف و اتحاديه ها و تمامى ارگان هاى ذينفع و ذي نفوذ و همچنین شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر در اين زمینه، دست یابی به اهداف مورد نظر حاصل شود.
در ادامه اين جلسه ممبينى رييس اتاق اصناف اهواز ضمن اظهار خرسندى از تشكيل چنين جلساتى گفت: جابه جايى مشاغل مزاحم از سطح شهر به خارج از شهر يا به شهرك هاى صنفى نه تنها از بُعد اقتصاد و به لحاظ كاهش هزينه هاى توليد براى اصناف مقرون به صرفه خواهد بود بلكه به لحاظ اجتماعى نيز از آنجا كه برخى مشاغل آلاينده محسوب مى شوند نياز است براى كاهش آلودگى هواى شهر به خارج از شهرها هدايت شوند.
ممبينى در ادامه در خصوص دوره هاى آموزشى گفت: برگزارى دوره هاى آموزشى براى صنوف الزامى است كه اميد است با همكارى سازمان ساماندهى مشاغل شهرى به شكلى بهتر و منسجم تر صورت گيرد.
وى در پايان گفت: اميد است با همكارى سازمان ساماندهى مشاغل شهرى، اتاق اصناف و اتحاديه ميوه و تره بار بتوانيم بازارچه ى محله اى در سطح شهر اهواز به منظور رفاه حال شهروندان احداث کنیم.

گفتنی است در این نشست بابک سپهرى رييس هيىت مديره صنف بارفروشان اهواز و مراد بدرى رييس هيت مديره صنف كيوسكداران نیز حضور داشتند.

گروه: سازمان میادین و ساماندهی
نویسنده خبر: ب. کریمی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها