Menu

اخبار

مهمترین خبرها

افتتاح دومین نمایشگاه بزرگ گل و گیاه در اهواز
28 دی 1397 09:47:00
   پنجشنبه عصر دومین نمایشگاه بزرگ گل و گیاه، گیاهان دارویی، نهاده وتجهیزات باغبانی و گردشگری و صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی خوزستان افتتاح شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در مراسم افتتاحیه ...
موسوی نژاد: .ویژگی بارز  نمایشگاه گل و گیاه امسال مشارکت بخش خصوصی است
28 دی 1397 09:35:00
   پنجشنبه عصر دومین نمایشگاه بزرگ گل و گیاه، گیاهان دارویی، نهاده وتجهیزات باغبانی و گردشگری و صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی خوزستان افتتاح شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در مراسم افتتاحیه ...
   برگزاری دومین روز  نشست مشترک کارگرو های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی
27 دی 1397 20:08:00
   دومین روز از دومین نشست مشترک کارگرو های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی  کلانشهرهای کشور به میزبانی سازمان ساماندهی مشاغل شهری فرآورده های کشاورزی شهرداری اهواز برگزار شد. صبح امروز...
رییس شورای شهر: 15 درصد از تولید کل کشور از خوزستان است
26 دی 1397 14:52:00
   صبح امروز دومین نشست مشترک کارگروه‌های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی شهرداری‌های کشور در محل سالن جلسات هتل نیشکر اهواز و به میزبانی شهرداری اهواز برگزار شد. عبدالزهرا سنواتی، رئیس شورا...
 40 درصد مشاغل مزاحم از سطح شهر اهواز جمع‌آوری می‌شود
26 دی 1397 14:45:00
    سرپرست سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری اهواز با اشاره به انتقال خدمات خودرویی به خارج از شهر، گفت: اگر صنایع مربوط به خدمات خودرویی به بیرون از شهر انتقال یابند، 40 درصد از مشاغل مزاحم از سطح شهر جمع&zw...
فراخوان المانهای موقت نوروز 98 توسط سامان زیباسازی شهرداری اهواز منتشر شد
26 دی 1397 09:20:00
   به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز: این سازمان  در راستاي شاداب سازی و ایجاد شور و نشاط عمومی جهت استقبال از بهار سال 98  فراخوان المانهای موقت نوروزی با محوریت بهار و نوروز در شه...

اخبار

چهارشنبه 05 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 249
تعداد نظرات: 0

نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397 برگزار شد.

نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397 برگزار شد.

   نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397، به منظور بررسی و پیگیری اقدامات و مصوبات شاخص شورای هماهنگی ترافیک استان در سال گذشته و تعیین سیاست ها و برنامه های این شورا در سال جاری، برگزار شد.

به گزارش واحد خبر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، فرامند هاشمی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته، اظهار داشت : امید است که در سال جاری شاهد تبلور و ظهور اقدامات مفید و مهم در راستای آسایش و رفاه شهروندان محترم باشیم.

هاشمی زاده گفت: با توجه به اهمیت ارتقاء آموزش فرهنگ ترافیک و نداشتن انضباط شهری، بایستی از طریق صدا و سیما و شبکه های مجازی و تبلیغات محیطی فرهنگ سازی لازم در این زمینه انجام گیرد.    

در ادامه سرهنگ جمشیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان بیان داشت: مهمترین راهکار جهت فرهنگ سازی ترافیکی، احداث و راه اندازی پارک ترافیک است که به همراه آموزش های شهروندی لازم، منجر به کاهش آسیبهای ترافیکی در سطح شهر می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مهمترین حوزه ترافیک، زیرساخت است، می بایست علاوه بر کمیته آرام سازی که از سال گذشته تشکیل گردیده، کمیته اصلاحات هندسی نیز تشکیل شود تا بتوان زیرساختها را به گونه ای اصلاح کرد که آسیبهای جدی کاهش یافته و گره های ترافیکی اصلاح گردد.

در ادامه این نشست محمود لویمی معاون حمل و نقل و ترافیک ضمن ارائه گزارش تصویری از عملکرد شهرداری اهواز در حوزه ترافیک در سال گذشته و تعیین برنامه های آتی، گفت: برای برقراری نظم شهری و کاهش آمار تلفات و رصد کردن لحظه ای وضعیت ترافیکی شهر نیازمند هوشمندسازی و کنترل هوشمند ترافیکی هستیم که اساسی ترین مشکل برای اجرای این مهم، نداشتن زیرساخت فیبر نوری مناسب و کافی است، در همین راستا ،در حال حاضر اقدام به اجرای 80 کیلومتر فیبر نوری کرده ایم که 50 کیلومتر آن انجام شده است و امید داریم بتوانیم این بستر را به 220 کیلومتر افزایش دهیم.

محمود لویمی همچنین در خصوص پارکینگ طبقاتی طالقانی گفت: این پارکینگ تکمیل شده و آماده بهره برداری است و مشکل دسترسی هسته مرکزی به آن می بایست هر چه سریعتر برطرف شود.  

وی در خصوص پارکینگ های خصوصی سطح شهر نیز اظهار داشت : طی جلسات متعدد گذشته مقرر شد این پارکینگ ها به طور کامل شناسایی شده و به بخش خصوصی و سرمایه گذار واگذار گردند.

 محمود لویمی اضافه کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از سال گذشته اقدام به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی کرده است، که در همین راستا 130 خودرو اروندی، 9 دستگاه مینی بوس و 52 دستگاه اتوبوس اسکانیا به ناوگان شهری اضافه شده است.

در پایان ایمان هدایت دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان گزارشی از عملکرد این کمیته در سال گذشته ارائه نمود و ازجمله اقدامات انجام شده به تصویب، پیگیری و اجرای دستور العمل آرام سازی ترافیک در معابر شهری استان و تشکیل جلسات کمیته آرام سازی ترافیک در شهرستان ها به ریاست فرمانداران اشاره کرد.

وی همچنین از تصویب و پیگیری جایگزینی حمل و نقل ریلی یا جاده ای جهت انتقال ورق های عریض فولاد و نیز پیگیری و هماهنگی تامین زیرساخت ها جهت اجرای طرح های ترافیکی و تصویب اجرای طرح حمل و نقل و ترافیک هوشمند اهواز توسط شهرداری خبر داد.

ایمان هدایت اضافه کرد: می بایست طرح مکانیزه پارکبان در شهر اهواز، در اسرع وقت اجرا شده و پارکینگ طبقاتی نیز هرچه سریعتر راه اندازی شود.

وی افزود : در سال جاری بایست مطالعات ترافیکی هسته مرکزی شهر اهواز پیگیری و تکمیل گردد. تدوین دستورالعمل و ساماندهی فعالیت شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری بر خط (تاکسی اینترنتی) در شهرهای مختلف استان خوزستان انجام شود و طرح خط ویژه اتوبوس سریع السیر (BRT) در شهر اهواز نیز آغاز و مورد پیگیری قرار گیرد.

گروه: معاونت حمل و نقل و ترافیک
نویسنده خبر: ل صفی خانی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها