طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهردار اهواز: برای تحقق منابع درآمدی نیازمند کمک دستگاه‌ها هستیم.
02 خرداد 1397 10:50:00
    شهردار اهواز در دیدار با مدیر شرکت مخابرات خوزستان گفت: برای تحقق منابع درآمدی نیازمند مساعدت و همیاری همه ارگان‌ها هستیم. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که روز گذشته با حضور کتانباف شهرد...
گسترش همکاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری و اداره کل مسکن و شهرسازی خوزستان
02 خرداد 1397 10:42:00
    به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری نشست کاری مشترک سرپرست این سازمان و مدیر کل اداره مسکن و شهرسازی استان برگزار شد . در این جلسه که با حضور صولت احمدی سرپرست سازمان ساماندهی مش...
دیدار کتانباف با خانواده شهید شرفه دوایی
01 خرداد 1397 09:04:00
     شهرداری اهواز با حضور در منزل شهید عبدالحسین شرفه دوایی از شهدای شهرداری اهواز با همسر شهید دیدار و گفتگو کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که منصور کتانباف شهردار اهواز، عتاب اهواز...
اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر
31 اردیبهشت 1397 13:46:00
حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر واقع در منطقه هشت شهرداری اهواز خبر داد.
پارکهای منطقه هفت تجهیز شد
31 اردیبهشت 1397 10:25:00
مدیرمنطقه هفت اهواز از تجهیز پارکهای منطقه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز رضا ارشادی در این خصوص گفت: پارک کوهساران یکی از جاذبه های زیبای شهر اهواز است که در محله منبع آب واقع شده و ...
200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد
31 اردیبهشت 1397 10:12:00
  200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد مدیر شهرداری منطقه شش اهواز گفت: در ادامه فعالیت های خدماتی و به منظور سرزنده کردن فضای سبز ، 200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه های سبز محدوده منطق...

اخبار

چهارشنبه 05 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 102
تعداد نظرات: 0

نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397 برگزار شد.

نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397 برگزار شد.

   نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397، به منظور بررسی و پیگیری اقدامات و مصوبات شاخص شورای هماهنگی ترافیک استان در سال گذشته و تعیین سیاست ها و برنامه های این شورا در سال جاری، برگزار شد.

به گزارش واحد خبر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، فرامند هاشمی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته، اظهار داشت : امید است که در سال جاری شاهد تبلور و ظهور اقدامات مفید و مهم در راستای آسایش و رفاه شهروندان محترم باشیم.

هاشمی زاده گفت: با توجه به اهمیت ارتقاء آموزش فرهنگ ترافیک و نداشتن انضباط شهری، بایستی از طریق صدا و سیما و شبکه های مجازی و تبلیغات محیطی فرهنگ سازی لازم در این زمینه انجام گیرد.    

در ادامه سرهنگ جمشیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان بیان داشت: مهمترین راهکار جهت فرهنگ سازی ترافیکی، احداث و راه اندازی پارک ترافیک است که به همراه آموزش های شهروندی لازم، منجر به کاهش آسیبهای ترافیکی در سطح شهر می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مهمترین حوزه ترافیک، زیرساخت است، می بایست علاوه بر کمیته آرام سازی که از سال گذشته تشکیل گردیده، کمیته اصلاحات هندسی نیز تشکیل شود تا بتوان زیرساختها را به گونه ای اصلاح کرد که آسیبهای جدی کاهش یافته و گره های ترافیکی اصلاح گردد.

در ادامه این نشست محمود لویمی معاون حمل و نقل و ترافیک ضمن ارائه گزارش تصویری از عملکرد شهرداری اهواز در حوزه ترافیک در سال گذشته و تعیین برنامه های آتی، گفت: برای برقراری نظم شهری و کاهش آمار تلفات و رصد کردن لحظه ای وضعیت ترافیکی شهر نیازمند هوشمندسازی و کنترل هوشمند ترافیکی هستیم که اساسی ترین مشکل برای اجرای این مهم، نداشتن زیرساخت فیبر نوری مناسب و کافی است، در همین راستا ،در حال حاضر اقدام به اجرای 80 کیلومتر فیبر نوری کرده ایم که 50 کیلومتر آن انجام شده است و امید داریم بتوانیم این بستر را به 220 کیلومتر افزایش دهیم.

محمود لویمی همچنین در خصوص پارکینگ طبقاتی طالقانی گفت: این پارکینگ تکمیل شده و آماده بهره برداری است و مشکل دسترسی هسته مرکزی به آن می بایست هر چه سریعتر برطرف شود.  

وی در خصوص پارکینگ های خصوصی سطح شهر نیز اظهار داشت : طی جلسات متعدد گذشته مقرر شد این پارکینگ ها به طور کامل شناسایی شده و به بخش خصوصی و سرمایه گذار واگذار گردند.

 محمود لویمی اضافه کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از سال گذشته اقدام به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی کرده است، که در همین راستا 130 خودرو اروندی، 9 دستگاه مینی بوس و 52 دستگاه اتوبوس اسکانیا به ناوگان شهری اضافه شده است.

در پایان ایمان هدایت دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان گزارشی از عملکرد این کمیته در سال گذشته ارائه نمود و ازجمله اقدامات انجام شده به تصویب، پیگیری و اجرای دستور العمل آرام سازی ترافیک در معابر شهری استان و تشکیل جلسات کمیته آرام سازی ترافیک در شهرستان ها به ریاست فرمانداران اشاره کرد.

وی همچنین از تصویب و پیگیری جایگزینی حمل و نقل ریلی یا جاده ای جهت انتقال ورق های عریض فولاد و نیز پیگیری و هماهنگی تامین زیرساخت ها جهت اجرای طرح های ترافیکی و تصویب اجرای طرح حمل و نقل و ترافیک هوشمند اهواز توسط شهرداری خبر داد.

ایمان هدایت اضافه کرد: می بایست طرح مکانیزه پارکبان در شهر اهواز، در اسرع وقت اجرا شده و پارکینگ طبقاتی نیز هرچه سریعتر راه اندازی شود.

وی افزود : در سال جاری بایست مطالعات ترافیکی هسته مرکزی شهر اهواز پیگیری و تکمیل گردد. تدوین دستورالعمل و ساماندهی فعالیت شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری بر خط (تاکسی اینترنتی) در شهرهای مختلف استان خوزستان انجام شود و طرح خط ویژه اتوبوس سریع السیر (BRT) در شهر اهواز نیز آغاز و مورد پیگیری قرار گیرد.

گروه: معاونت حمل و نقل و ترافیک
نویسنده خبر: ل صفی خانی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها