طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اقدامات گسترده شهرداری اهواز در پایانه مرزی چذابه
24 مهر 1397 15:35:00
   شهردار معنوی چذابه، مهم ترین اقدامات شهرداری اهواز را در این پایانه مرزی تشریح کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، محمد رستم منش گفت: از روز ۱۵ مهرماه نیروها و ماشین آلات شهرداری اهواز در پایانه مرزی چذابه ...
آغاز آسفالت تقاطع غیر همسطح ولایت و مسیر شهیدان خادم سید الشهدا
24 مهر 1397 15:10:00
         صبح امروز آسفالت مسیر تقاطع غیر همسطح ولایت و مسیر شهیدان خادم سید الشهدا (برش کوی گلف) آغاز شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز پروژه مسیر تقاطع غیر همسطح پل ولایت با 95 درصد پیشرفت فیزی...
فرماندار اهواز:  شهرداری اهواز بیش از حد توان در محلات کم برخوردار کار می کند
24 مهر 1397 14:32:00
   جلسه ستاد بازآفرینی شهری اهواز تشکیل شد. نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهری اهواز روز دوشنبه به ریاست سرپرست فرمانداری اهواز و با حضور شهردار اهواز و مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در سالن جل...
با مشارکت بخش خصوصی در ۸ منطقه کلانشهر اهواز ساماندهی دستفروشان صورت می گیرد
24 مهر 1397 09:19:00
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز از مشارکت بخش خصوصی در ۸ منطقه کلانشهر اهواز جهت ساماندهی دستفروشان خبر داد. صولت احمدی گفت: بر اساس برنامه های مدون و کارشناسی شده به زودی اسناد احداث بازارچه های م...
آغاز گلکاری های پائیزه در منطقه سه
23 مهر 1397 14:00:00
    حوزه فضای سبز شهرداری منطقه سه ، رسیدگی گسترده به فضای سبز شهری و گلکاری های پائیزه را آغاز کرده است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه سه ، مجتبی یوسفی مدیر منطقه با اشاره به این موضوع گفت: به منظور ا...
همکاری همه جانبه سازمان پارکها با مناطق هشتگانه
23 مهر 1397 10:19:00
روز گذشته نشست مشترکی با حضور مدیر منطقه سه، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز، معاونین و مدیران این دو مجموعه در خصوص بررسی فضای سبز منطقه سه و مشکلات پیرامون آن در محل این شهرداری برگزار شد.

اخبار

چهارشنبه 05 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 188
تعداد نظرات: 0

نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397 برگزار شد.

نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397 برگزار شد.

   نخستین نشست کمیته شورای هماهنگی ترافیک استان خوزستان در سال 1397، به منظور بررسی و پیگیری اقدامات و مصوبات شاخص شورای هماهنگی ترافیک استان در سال گذشته و تعیین سیاست ها و برنامه های این شورا در سال جاری، برگزار شد.

به گزارش واحد خبر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، فرامند هاشمی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته، اظهار داشت : امید است که در سال جاری شاهد تبلور و ظهور اقدامات مفید و مهم در راستای آسایش و رفاه شهروندان محترم باشیم.

هاشمی زاده گفت: با توجه به اهمیت ارتقاء آموزش فرهنگ ترافیک و نداشتن انضباط شهری، بایستی از طریق صدا و سیما و شبکه های مجازی و تبلیغات محیطی فرهنگ سازی لازم در این زمینه انجام گیرد.    

در ادامه سرهنگ جمشیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان بیان داشت: مهمترین راهکار جهت فرهنگ سازی ترافیکی، احداث و راه اندازی پارک ترافیک است که به همراه آموزش های شهروندی لازم، منجر به کاهش آسیبهای ترافیکی در سطح شهر می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مهمترین حوزه ترافیک، زیرساخت است، می بایست علاوه بر کمیته آرام سازی که از سال گذشته تشکیل گردیده، کمیته اصلاحات هندسی نیز تشکیل شود تا بتوان زیرساختها را به گونه ای اصلاح کرد که آسیبهای جدی کاهش یافته و گره های ترافیکی اصلاح گردد.

در ادامه این نشست محمود لویمی معاون حمل و نقل و ترافیک ضمن ارائه گزارش تصویری از عملکرد شهرداری اهواز در حوزه ترافیک در سال گذشته و تعیین برنامه های آتی، گفت: برای برقراری نظم شهری و کاهش آمار تلفات و رصد کردن لحظه ای وضعیت ترافیکی شهر نیازمند هوشمندسازی و کنترل هوشمند ترافیکی هستیم که اساسی ترین مشکل برای اجرای این مهم، نداشتن زیرساخت فیبر نوری مناسب و کافی است، در همین راستا ،در حال حاضر اقدام به اجرای 80 کیلومتر فیبر نوری کرده ایم که 50 کیلومتر آن انجام شده است و امید داریم بتوانیم این بستر را به 220 کیلومتر افزایش دهیم.

محمود لویمی همچنین در خصوص پارکینگ طبقاتی طالقانی گفت: این پارکینگ تکمیل شده و آماده بهره برداری است و مشکل دسترسی هسته مرکزی به آن می بایست هر چه سریعتر برطرف شود.  

وی در خصوص پارکینگ های خصوصی سطح شهر نیز اظهار داشت : طی جلسات متعدد گذشته مقرر شد این پارکینگ ها به طور کامل شناسایی شده و به بخش خصوصی و سرمایه گذار واگذار گردند.

 محمود لویمی اضافه کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از سال گذشته اقدام به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی کرده است، که در همین راستا 130 خودرو اروندی، 9 دستگاه مینی بوس و 52 دستگاه اتوبوس اسکانیا به ناوگان شهری اضافه شده است.

در پایان ایمان هدایت دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان گزارشی از عملکرد این کمیته در سال گذشته ارائه نمود و ازجمله اقدامات انجام شده به تصویب، پیگیری و اجرای دستور العمل آرام سازی ترافیک در معابر شهری استان و تشکیل جلسات کمیته آرام سازی ترافیک در شهرستان ها به ریاست فرمانداران اشاره کرد.

وی همچنین از تصویب و پیگیری جایگزینی حمل و نقل ریلی یا جاده ای جهت انتقال ورق های عریض فولاد و نیز پیگیری و هماهنگی تامین زیرساخت ها جهت اجرای طرح های ترافیکی و تصویب اجرای طرح حمل و نقل و ترافیک هوشمند اهواز توسط شهرداری خبر داد.

ایمان هدایت اضافه کرد: می بایست طرح مکانیزه پارکبان در شهر اهواز، در اسرع وقت اجرا شده و پارکینگ طبقاتی نیز هرچه سریعتر راه اندازی شود.

وی افزود : در سال جاری بایست مطالعات ترافیکی هسته مرکزی شهر اهواز پیگیری و تکمیل گردد. تدوین دستورالعمل و ساماندهی فعالیت شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری بر خط (تاکسی اینترنتی) در شهرهای مختلف استان خوزستان انجام شود و طرح خط ویژه اتوبوس سریع السیر (BRT) در شهر اهواز نیز آغاز و مورد پیگیری قرار گیرد.

گروه: معاونت حمل و نقل و ترافیک
نویسنده خبر: ل صفی خانی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها