طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

گزارش سامانه ۱۳۷شهرداری از عملکرد معاونین، مناطق و سازمان های شهرداری
05 خرداد 1397 14:38:00
   در آخرین نشست شورای معاونین شهرداری اهواز، گزارشی از عملکرد قسمتهای مختلف شهرداری اهواز در رابطه با نحوه رسیدگی به درخواستهای مردمی ارایه شد. در این نشست فرجی مدیر سامانه 137 شهرداری با تشریح مراحل رسیدگی ب...
اعلام زمان افتتاح 9 پروژه شهری توسط شهردار اهواز
04 خرداد 1397 09:20:00
     شهردار اهواز در جلسه شورای معاونین شهردار، زمان افتتاح 9 پروژه شهری را اعلام کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور معاونین و مدیران مناطق و سازمان های شهرداری تشکیل شد، منصور کتا...
نشست بررسی طرح توسعه ایستگاه حمل و نقل ریلی در اهواز
03 خرداد 1397 16:55:00
    نشست بررسی طرح توسعه عمران ایستگاه حمل و نقل و ریلی اهواز و سایر ایستگاههای استان در استانداری خوزستان تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این نشست که با حضور رسولی عضو هیات مدیره راه آهن کشور، شری...
شهردار اهواز: برای تحقق منابع درآمدی نیازمند کمک دستگاه‌ها هستیم.
02 خرداد 1397 10:50:00
    شهردار اهواز در دیدار با مدیر شرکت مخابرات خوزستان گفت: برای تحقق منابع درآمدی نیازمند مساعدت و همیاری همه ارگان‌ها هستیم. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که روز گذشته با حضور کتانباف شهرد...
گسترش همکاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری و اداره کل مسکن و شهرسازی خوزستان
02 خرداد 1397 10:42:00
    به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری نشست کاری مشترک سرپرست این سازمان و مدیر کل اداره مسکن و شهرسازی استان برگزار شد . در این جلسه که با حضور صولت احمدی سرپرست سازمان ساماندهی مش...
دیدار کتانباف با خانواده شهید شرفه دوایی
01 خرداد 1397 09:04:00
     شهرداری اهواز با حضور در منزل شهید عبدالحسین شرفه دوایی از شهدای شهرداری اهواز با همسر شهید دیدار و گفتگو کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که منصور کتانباف شهردار اهواز، عتاب اهواز...

اخبار

شنبه 22 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 36
تعداد نظرات: 0

نشت و انفجار گاز شهری 7 مجروح در منطقه پردیس اهواز بر جای گذاشت

نشت و انفجار گاز شهری 7 مجروح در منطقه پردیس اهواز بر جای گذاشت

   نشت و انفجار گاز شهری مجتمع مسکونی در منطقه پردیس 7 مجروح بر جای گذاشت که با تلاش آتش نشانان از زیر آوار نجات داده شدند.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، رئیس سازمان آتش نشانی اظهار کرد: بیست ویکم اردیبهشت ماه سال جاری ساعت 15و 36 دقیقه طی تماس تلفنی با سامانه 125 سازمان، خبر نشت و انفجار در مجتمع مسکونی هشت واحدی در منطقه پردیس اطلاع رسانی شد.
آتش پاد تراب پور بیان کرد: ستاد فرماندهی 125 با توجه به اینکه زمان وقوع حادثه در تایم استراحت شهروندان بوده ضمن اعزام همزمان تیم های امداد و نجات سه ایستگاه همجوار ، کلیه ایستگاههای عملیاتی را در حالت آماده باش قرار دادند.
وی بیان کرد: در این حادثه یک مجتمع مسکونی چهار طبقه که دارای سازه بتنی پیش ساخته بود دچار تخریب و ایجاد آوار سنگین شده است به نحوی که طبقات یک، دو و سه کاملا منهدم و بر روی سقف طبقه همکف ریزش کرده بود.
رئیس سازمان آتش نشانی در ادامه گفت: آتش نشانان سریعا همزمان با ایمن سازی محل، اقدام به آوار برداری و نجات محبوسین در طبقات مختلف ساختمان کردند.
وی افزود: در این عملیات سخت و نفس گیر آتش نشانان موفق شدند به لطف خدا هفت نفر از ساکنین را از زیرقطعات بتنی نجات و جهت کنترل وضعیت جسمی و سلامت به آمبولانس اورژانس منتقل کنند.
آتش پاد تراب پور اظهار کرد: در این عملیات با توجه به شرایط آب و هوایی به منظور تسریع در اجرای عملیات نجات از دو دستگاه جرثقیل 50 تن و 25 تن، 2 دستگاه لودر، یک دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه چنگک هیدرولیکی، یک دستگاه بالابر ارتفاع و چند دستگاه کمپرسی حمل نخاله ساختمانی بکارگیری شد.
وی با اشاره به اینکه این ماموریت با حضور 55 آتش نشان به همراه 12 دستگاه انواع خودروهای امداد و نجات و اطفا حریق انجام شد، اذعان کرد: عملیات امدادو نجات، اطفا حریق و آوار برداری سازمان در ساعت چهار و 25 دقیقه بامداد روز شنبه به اتمام رسید.
رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان اظهار کرد: جای دارد از همه سازمان ها و ارگان هایی که در اجرای این ماموریت ما را یاری کردند، تشکر کنیم.

گفتنی است علت حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی نشت و انفجار گاز شهری اعلام شده است.

 

گروه: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
نویسنده خبر: م. حق شناس
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها