Menu

اخبار

مهمترین خبرها

برای اولین بار دراهواز; آغاز دوره آموزشهای تخصصی ویژه رانندگان تاکسی اهواز
01 اسفند 1397 14:45:00
  دوره های آموزشهای تخصصی رانندگان تاکسی شهری اهواز با حضور استادان جهاد دانشگاهی خوزستان برگزارشد. به گزارش امور ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز، کلاسهای آموزشی تخصصی رانندگان تاکسی شهری با تدریس استادان جه...
برگزاری هفته پاکسازی ونظافت عمومی باعنوان شهرروبی
01 اسفند 1397 14:32:00
   جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد و سازمان مدیریت پسماند با هدف هم بستگی و ارتقاء همکاری بین سمن ها در اجرای برنامه ها ومناسبتهای زیست محیطی برگزار شده است.. محمدرضا قنواتی با بیان اینکه انجمن ها و سازمان...
روکش آسفالت خیابان اصلی کوی سعدی در منطقه چهار
01 اسفند 1397 12:51:00
   مدیر منطقه چهار اهواز از روکش آسفالت خیابان اصلی کوی سعدی خبر داد. به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه چهار اهواز، آرش دُر گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی و فرسایش آسفالت، خیابان سعدی در حال روکش آسفا...
دیدار شهردار اهواز با سفیر اتریش
30 بهمن 1397 13:28:00
   شهردار اهواز به همراه رییس و نایب رییس شورای شهر شب گذشته میزبان سفیر اتریش بودند. به گزارش سایت شهرداری اهواز در این دیدار که با حضور کتانباف شهردار اهواز، اشتفان شلتس سفیر اتریش، سنواتی و باباپور رییس و...
  سایت نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب اهواز ایجاد می‌شود
30 بهمن 1397 11:33:00
  معاون خدمات شهری شهرداری اهواز از بهره‌برداری سایت نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب در نیمه اسفند ماه خبر داد. علیرضا عالیپور اظهار کرد: سایت زنده‌گیری به منظور نگهداری و عقیم‌...
تشکیل جلسه هماهنگی پروژه 14 کیلومتر ساحل سازی در استانداری خوزستان
29 بهمن 1397 14:14:00
   جلسه هماهنگی پروژه 14 کیلومتر ساحل سازی از پارک شهروند تا ورودی شیبان در استانداری خوزستان تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که شریعتی استاندار خوزستان، کتانباف شهردار اهواز، عالمی نیسی ف...

اخبار

یکشنبه 06 خرداد 1397
تعداد بازدید: 181
تعداد نظرات: 0

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

مشکلات سرویس های مدارس شهر اهواز و شرایط و نحوه ساماندهی آنها با حضور نمایندگان استانداری، فرمانداری، شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان بررسی شد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، دوم خرداد ماه 97 جلسه ای با حضور مدیر کل دفتر فنی،امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استان خوزستان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی، نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان، نماینده فرمانداری اهواز و دیگر مدیران و کارشناسان مربوطه در محل استانداری استان خوزستان برگزار شد. در ابتدا مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با ارائه گزارش تصویری به معرفی اقدامات انجام شده در خصوص سرویس مدارس پرداخت.

محمد رستم منش اظهار داشت: نخستین گام سازمان تاکسیرانی در این خصوص، برون سپاری خدمات بوده است که شامل خرید و فروش تاکسی، صدور و تمدید پروانه های تاکسیرانی، جابجایی خطوط، ثبت خودرو، حق شارژ تاکسیهای بیسیم و غیره است.

وی افزود: سامانه الکترونیک سرویس مدارس برای نخستین بار در کشور توسط سازمان تاکسیرانی افتتاح شد که دانش آموزان، والدین و رانندگان می توانند از آن استفاده کنند. از جمله امکانات این سامانه می توان به ثبت نام شرکت های سرویس مدارس و دریافت پنل توسط آنها، ثبت نام رانندگانی که تمایل به انجام سرویس مدرسه دارند، پرداخت کرایه به صورت آنلاین بر اساس محل مدرسه و آدرس منزل دانش آموز و ثبت الکترونیک شکایات اشاره کرد.

رستم منش اضافه کرد: همچنین آرم (لگو) مربوط به سرویس مدارس طراحی شد و به هر خودرویی که عملیات ثبت نام در سامانه مذکور را انجام دهد اختصاص داده می شود.  تعداد رانندگان ثبت نام کننده در این سامانه تا کنون 1879 نفر و تعداد شرکتهای فعال سرویس مدارس 23 شرکت است.

وی همچنین از راه اندازی اپلیکیشن موبایل گشت و بازرسی خبر داد که مشاهده اطلاعات راننده و خودروی سرویس مدارس با استفاده از کد ملی راننده یا پلاک خودرو، مشاهده مدارک راننده و خودرو، تطبیق اطلاعات ثبت شده در سامانه با راننده و خودرو از جمله قابلیت های این اپلیکیشن است.

در ادامه نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: از مهمترین مشکلات مدارس، سرویس های آزادبر می باشند که عدم نظارت بر رانندگان آنها باعث ایجاد ناهماهنگی بین تاکسی های آزادبر و تاکسی های شرکتی و بوجود آمدن بی نظمی های بسیار در این خصوص شده است.

همچنین وی تأکید کرد: می بایست تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک شماره تلفن گویا در خصوص تماس دانش آموزان و والدین آنها تعیین و در بروشورهای چاپ شده توسط سازمان تاکسیرانی درج شود و نیز برچسب های مربوطه تهیه و بین سرویس های مدارس توزیع شود.

در پایان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز بیان کرد: ساماندهی سرویس های مدارس همواره اصلی ترین دغدغه حوزه ترافیک، پلیس راهور، آموزش و پرورش و اولیا دانش آموزان بوده است که دستیابی به این مهم مستلزم همکاری و هماهنگی کامل بین این حوزه ها است.

 

گروه: معاونت حمل و نقل و ترافیک
نویسنده خبر: ل صفی خانی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها