طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

گزارش کتانباف از جلسه با رییس جمهور
27 تیر 1397 18:17:00
گزارش کتانباف از جلسه با رییس جمهور شهردار اهواز در جلسه شورای اداری شهرداری، مهم ترین نتایج جلسه چهارشنبه با رییس جمهور را بیان کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف گفت: در این جلسه که به ریاست رییس جمه...
قیرپاشی و آماده سازی خیابان های باقیمانده کوی علی آباد در منطقه سه
27 تیر 1397 10:38:00
پاکسازی، آماده سازی و قیرپاشی خیابان های نور 7،8،9 کوی علی آباد به منظور اجرای عملیات آسفالت ریزی آنها در حال انجام است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه سه ، مجتبی یوسفی مدیر منطقه با بیان این خبرگفت: پس از تلاش...
شهردار اهواز خبر داد: توسعه متوازن مهم‌ترین رویکرد طرح جامع شهری اهواز
26 تیر 1397 07:45:00
   شهردار اهواز گفت: در این طرح، شهر به‌عنوان چند هسته‌ای در نظر گرفته شد و توسعه متوازن مهم‌ترین رویکرد آن است. به گزارش سایت شهرداری اهواز، طرح جامع شهری اهواز، صبح دوشنبه در صحن شورای ...
گزارش مدیر منطقه هشت از خدمات انجام شده در مهدیس
26 تیر 1397 07:39:00
   مدیر منطقه هشت شهرداری اهواز گفت: از ابتدای ورود شورای پنجم و با درایت و مدیریت مهندس کتانباف شهردار اهواز با درآمدی کمتر از ۳۰ میلیون تومان از مهدیس، حدود ۳۰ میلیارد تومان پروژه در کوی مهدیس اجرایی شده است....
لطفعلی زاده: خدمات رسانی یکسان به مناطق از اولویت های این دوره مدیریت شهری است
25 تیر 1397 12:38:00
   در آیین بهره برداری و تکمیل پروژه های زیرسازی و آسفالت صورت گرفته در سطح منطقه سه، اعضای شورای اسلامی بر توزیع عادلانه خدمات در کلیه محلات شهر بویژه مناطق محروم تاکید کردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز، د...
تشکیل ستاد صیانت حقوق شهروندی شهرداری اهواز با هدف تکریم ارباب رجوع
25 تیر 1397 10:06:00
    نخستین جلسه هم اندیشی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرداری اهواز با حضور اعضای جدید و ایزدی عضو شورای اسلامی شهر با هدف تکریم ارباب رجوع تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، حجه الاسلا...

اخبار

یکشنبه 06 خرداد 1397
تعداد بازدید: 109
تعداد نظرات: 0

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

مشکلات سرویس های مدارس شهر اهواز و شرایط و نحوه ساماندهی آنها با حضور نمایندگان استانداری، فرمانداری، شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان بررسی شد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، دوم خرداد ماه 97 جلسه ای با حضور مدیر کل دفتر فنی،امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استان خوزستان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی، نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان، نماینده فرمانداری اهواز و دیگر مدیران و کارشناسان مربوطه در محل استانداری استان خوزستان برگزار شد. در ابتدا مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با ارائه گزارش تصویری به معرفی اقدامات انجام شده در خصوص سرویس مدارس پرداخت.

محمد رستم منش اظهار داشت: نخستین گام سازمان تاکسیرانی در این خصوص، برون سپاری خدمات بوده است که شامل خرید و فروش تاکسی، صدور و تمدید پروانه های تاکسیرانی، جابجایی خطوط، ثبت خودرو، حق شارژ تاکسیهای بیسیم و غیره است.

وی افزود: سامانه الکترونیک سرویس مدارس برای نخستین بار در کشور توسط سازمان تاکسیرانی افتتاح شد که دانش آموزان، والدین و رانندگان می توانند از آن استفاده کنند. از جمله امکانات این سامانه می توان به ثبت نام شرکت های سرویس مدارس و دریافت پنل توسط آنها، ثبت نام رانندگانی که تمایل به انجام سرویس مدرسه دارند، پرداخت کرایه به صورت آنلاین بر اساس محل مدرسه و آدرس منزل دانش آموز و ثبت الکترونیک شکایات اشاره کرد.

رستم منش اضافه کرد: همچنین آرم (لگو) مربوط به سرویس مدارس طراحی شد و به هر خودرویی که عملیات ثبت نام در سامانه مذکور را انجام دهد اختصاص داده می شود.  تعداد رانندگان ثبت نام کننده در این سامانه تا کنون 1879 نفر و تعداد شرکتهای فعال سرویس مدارس 23 شرکت است.

وی همچنین از راه اندازی اپلیکیشن موبایل گشت و بازرسی خبر داد که مشاهده اطلاعات راننده و خودروی سرویس مدارس با استفاده از کد ملی راننده یا پلاک خودرو، مشاهده مدارک راننده و خودرو، تطبیق اطلاعات ثبت شده در سامانه با راننده و خودرو از جمله قابلیت های این اپلیکیشن است.

در ادامه نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: از مهمترین مشکلات مدارس، سرویس های آزادبر می باشند که عدم نظارت بر رانندگان آنها باعث ایجاد ناهماهنگی بین تاکسی های آزادبر و تاکسی های شرکتی و بوجود آمدن بی نظمی های بسیار در این خصوص شده است.

همچنین وی تأکید کرد: می بایست تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک شماره تلفن گویا در خصوص تماس دانش آموزان و والدین آنها تعیین و در بروشورهای چاپ شده توسط سازمان تاکسیرانی درج شود و نیز برچسب های مربوطه تهیه و بین سرویس های مدارس توزیع شود.

در پایان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز بیان کرد: ساماندهی سرویس های مدارس همواره اصلی ترین دغدغه حوزه ترافیک، پلیس راهور، آموزش و پرورش و اولیا دانش آموزان بوده است که دستیابی به این مهم مستلزم همکاری و هماهنگی کامل بین این حوزه ها است.

 

گروه: معاونت حمل و نقل و ترافیک
نویسنده خبر: ل صفی خانی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها