طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهردار اهواز: 13 ایستگاه ریل باس در اهواز ایجاد می‌شود
24 آبان 1397 15:09:00
   منصور کتانباف شهردار اهواز اظهار کرد: با صدور مجوز از سوی راه‌آهن کشور، به زودی عملیات اجرایی پروژه‌های تقاطع غیرهمسطح سپنتا و ۱۸ متری چهارم کیان آباد، احداث ١٣ توقفگاه ریل باس درون شهری و تعریض و ...
عضو هیات مدیره راه‌آهن : اهواز، نخستین شهر برخوردار از ریل‌باس شهری
24 آبان 1397 15:06:00
   عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: با توجه به اهتمام ویژه شهردار اهواز به اهمیت خطوط ریلی در رونق و توسعه کلانشهر اهواز، اهواز نخستین شهر ایران در زمینه استفاده از ریل باس بود و امیدوارم با همکار...
همایون یوسفی: درآمد پایدار شهری سبب بهبود کارکرد شهرداری می شود
23 آبان 1397 14:38:00
     جلسه شورای اداری شهرداری اهواز با حضور نمایندگان این شهر در مجلس شورای اسلامی، شهردار اهواز و مدیران شهرداری برگزار شد. در این جلسه همایون یوسفی نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس شور...
حاجتی عضو شورای اسلامی شهر: با اتحاد و همدلی برای حل مشکلات شهر تلاش کنیم
23 آبان 1397 14:27:00
  عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به حمایت نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی از مجموعه شورا و شهرداری اهواز گفت: نمایندگان مجلس و شورای شهر باید با اتحاد و همدلی تا جاییکه امکان دارد برای حل مشکلات شهر و...
دیدار شهردار اهواز با خانواده شهید حزباوی
23 آبان 1397 10:59:00
    شهردار اهواز به همراه مدیر منطقه هشت و مدیرکل اداره ارتباطات و اموربین الملل با خانواده شهید شمخی حزباوی از شهدای شهرداری اهواز در دفاع مقدس دیدار کرد. به گزارش اداره امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 &...
بازدید شهردار اهواز از روند پیشرفت پروژه پارک 11 هکتاری در منطقه یک
22 آبان 1397 11:00:00
   منصور کتانباف شهردار کلانشهر اهواز از روند پیشرفت پروژه پارک 11 هکتاری بین پارک ربیع و خیابان جنّت و پروژه اِلمان و نصب تندیس در میدان جواد الائمه واقع در حوزه استحفاظی منطقه یک شهرداری اهواز بازدید کرد. ...

اخبار

یکشنبه 06 خرداد 1397
تعداد بازدید: 145
تعداد نظرات: 0

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

مشکلات سرویس های مدارس شهر اهواز و شرایط و نحوه ساماندهی آنها با حضور نمایندگان استانداری، فرمانداری، شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان بررسی شد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، دوم خرداد ماه 97 جلسه ای با حضور مدیر کل دفتر فنی،امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استان خوزستان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی، نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان، نماینده فرمانداری اهواز و دیگر مدیران و کارشناسان مربوطه در محل استانداری استان خوزستان برگزار شد. در ابتدا مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با ارائه گزارش تصویری به معرفی اقدامات انجام شده در خصوص سرویس مدارس پرداخت.

محمد رستم منش اظهار داشت: نخستین گام سازمان تاکسیرانی در این خصوص، برون سپاری خدمات بوده است که شامل خرید و فروش تاکسی، صدور و تمدید پروانه های تاکسیرانی، جابجایی خطوط، ثبت خودرو، حق شارژ تاکسیهای بیسیم و غیره است.

وی افزود: سامانه الکترونیک سرویس مدارس برای نخستین بار در کشور توسط سازمان تاکسیرانی افتتاح شد که دانش آموزان، والدین و رانندگان می توانند از آن استفاده کنند. از جمله امکانات این سامانه می توان به ثبت نام شرکت های سرویس مدارس و دریافت پنل توسط آنها، ثبت نام رانندگانی که تمایل به انجام سرویس مدرسه دارند، پرداخت کرایه به صورت آنلاین بر اساس محل مدرسه و آدرس منزل دانش آموز و ثبت الکترونیک شکایات اشاره کرد.

رستم منش اضافه کرد: همچنین آرم (لگو) مربوط به سرویس مدارس طراحی شد و به هر خودرویی که عملیات ثبت نام در سامانه مذکور را انجام دهد اختصاص داده می شود.  تعداد رانندگان ثبت نام کننده در این سامانه تا کنون 1879 نفر و تعداد شرکتهای فعال سرویس مدارس 23 شرکت است.

وی همچنین از راه اندازی اپلیکیشن موبایل گشت و بازرسی خبر داد که مشاهده اطلاعات راننده و خودروی سرویس مدارس با استفاده از کد ملی راننده یا پلاک خودرو، مشاهده مدارک راننده و خودرو، تطبیق اطلاعات ثبت شده در سامانه با راننده و خودرو از جمله قابلیت های این اپلیکیشن است.

در ادامه نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: از مهمترین مشکلات مدارس، سرویس های آزادبر می باشند که عدم نظارت بر رانندگان آنها باعث ایجاد ناهماهنگی بین تاکسی های آزادبر و تاکسی های شرکتی و بوجود آمدن بی نظمی های بسیار در این خصوص شده است.

همچنین وی تأکید کرد: می بایست تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک شماره تلفن گویا در خصوص تماس دانش آموزان و والدین آنها تعیین و در بروشورهای چاپ شده توسط سازمان تاکسیرانی درج شود و نیز برچسب های مربوطه تهیه و بین سرویس های مدارس توزیع شود.

در پایان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز بیان کرد: ساماندهی سرویس های مدارس همواره اصلی ترین دغدغه حوزه ترافیک، پلیس راهور، آموزش و پرورش و اولیا دانش آموزان بوده است که دستیابی به این مهم مستلزم همکاری و هماهنگی کامل بین این حوزه ها است.

 

گروه: معاونت حمل و نقل و ترافیک
نویسنده خبر: ل صفی خانی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها