طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

کرایه تاکسی شهری اهواز افزایش یافت
29 شهریور 1397 08:58:00
   نرخ کرایه تاکسی شهری در اهواز 10درصد افزایش یافت . به گزارش واحد ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز، نرخ کرایه تاکسی  شهری 10درصد افزایش پیدا کرد. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی اهواز اعلام کرد: بات...
چمن زنی 20 هزار متر مربع از فضای سبز منطقه 5 شهرداری اهواز
29 شهریور 1397 08:49:00
  20هزار مترمربع از فضای سبز منطقه 5 شهرداری اهواز چمن زنی شد . به گزارش امور ارتباطات ، مدیر منطقه 5 شهرداری اهواز در تشریح عملکرد فضای سبز سطح حوزه عنوان کرد: با تلاش نیروهای پاکبان فضای سبز منطقه عملیات چ...
موزه حیات وحش به شهرداری اهواز واگذار می شود
28 شهریور 1397 10:28:00
  مدیر عامل  سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت:  بزودی تفاهم‌نامه‌ای  با سازمان محیط زیست استان خوزستان در خصوص واگذاری ساختمان موزه حیات وحش به شهرداری اهواز  امضا می شود.
 نواختن زنگ پسماند همزمان با بازگشايي مدارس در اهواز
28 شهریور 1397 09:48:00
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اهواز خبرداد: همزمان با بازگشايي مدارس زنگ پسماند و آموزش شهروندي نواخته مي شود. محمدرضا قنواتي گفت: براساس برنامه ريزي صورت گرفته با شروع مدارس همانند سالهاي گذشته سازمان م...
برگزاری هشتمین شب سوگواری امام حسین(ع) در یادمان بین الحرمین
28 شهریور 1397 08:24:00
   شب هشتم سوگواری امام حسین (ع) در یادمان بین الحرمین با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد. به گزارش امور ارتباطات معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز شب هشتم سوگواری امام حسین (ع) و یاران با وفایش در ...
ترمیم نوار حفاری و روکش آسفالت در منطقه هفت
28 شهریور 1397 08:00:00
   مدیر منطقه هفت اهواز از ترمیم نوار حفاری و روکش آسفالت خیابان صباحی منتهی به بلوار پاسداران خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت  رضا ارشادی در این راستا گفت: عملیات اجرایی روکش آسفالت ب...

اخبار

یکشنبه 06 خرداد 1397
تعداد بازدید: 123
تعداد نظرات: 0

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

بررسی مشکلات و شرایط ساماندهی سرویس های مدارس شهر اهواز

مشکلات سرویس های مدارس شهر اهواز و شرایط و نحوه ساماندهی آنها با حضور نمایندگان استانداری، فرمانداری، شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان بررسی شد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، دوم خرداد ماه 97 جلسه ای با حضور مدیر کل دفتر فنی،امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استان خوزستان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی، نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان، نماینده فرمانداری اهواز و دیگر مدیران و کارشناسان مربوطه در محل استانداری استان خوزستان برگزار شد. در ابتدا مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با ارائه گزارش تصویری به معرفی اقدامات انجام شده در خصوص سرویس مدارس پرداخت.

محمد رستم منش اظهار داشت: نخستین گام سازمان تاکسیرانی در این خصوص، برون سپاری خدمات بوده است که شامل خرید و فروش تاکسی، صدور و تمدید پروانه های تاکسیرانی، جابجایی خطوط، ثبت خودرو، حق شارژ تاکسیهای بیسیم و غیره است.

وی افزود: سامانه الکترونیک سرویس مدارس برای نخستین بار در کشور توسط سازمان تاکسیرانی افتتاح شد که دانش آموزان، والدین و رانندگان می توانند از آن استفاده کنند. از جمله امکانات این سامانه می توان به ثبت نام شرکت های سرویس مدارس و دریافت پنل توسط آنها، ثبت نام رانندگانی که تمایل به انجام سرویس مدرسه دارند، پرداخت کرایه به صورت آنلاین بر اساس محل مدرسه و آدرس منزل دانش آموز و ثبت الکترونیک شکایات اشاره کرد.

رستم منش اضافه کرد: همچنین آرم (لگو) مربوط به سرویس مدارس طراحی شد و به هر خودرویی که عملیات ثبت نام در سامانه مذکور را انجام دهد اختصاص داده می شود.  تعداد رانندگان ثبت نام کننده در این سامانه تا کنون 1879 نفر و تعداد شرکتهای فعال سرویس مدارس 23 شرکت است.

وی همچنین از راه اندازی اپلیکیشن موبایل گشت و بازرسی خبر داد که مشاهده اطلاعات راننده و خودروی سرویس مدارس با استفاده از کد ملی راننده یا پلاک خودرو، مشاهده مدارک راننده و خودرو، تطبیق اطلاعات ثبت شده در سامانه با راننده و خودرو از جمله قابلیت های این اپلیکیشن است.

در ادامه نماینده آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: از مهمترین مشکلات مدارس، سرویس های آزادبر می باشند که عدم نظارت بر رانندگان آنها باعث ایجاد ناهماهنگی بین تاکسی های آزادبر و تاکسی های شرکتی و بوجود آمدن بی نظمی های بسیار در این خصوص شده است.

همچنین وی تأکید کرد: می بایست تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک شماره تلفن گویا در خصوص تماس دانش آموزان و والدین آنها تعیین و در بروشورهای چاپ شده توسط سازمان تاکسیرانی درج شود و نیز برچسب های مربوطه تهیه و بین سرویس های مدارس توزیع شود.

در پایان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز بیان کرد: ساماندهی سرویس های مدارس همواره اصلی ترین دغدغه حوزه ترافیک، پلیس راهور، آموزش و پرورش و اولیا دانش آموزان بوده است که دستیابی به این مهم مستلزم همکاری و هماهنگی کامل بین این حوزه ها است.

 

گروه: معاونت حمل و نقل و ترافیک
نویسنده خبر: ل صفی خانی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها