طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهردار اهواز: طرح بازآفرینی شهری رافع مشکلات شهری است
01 آبان 1397 18:21:00
    شهردار اهواز در جلسه شورای اداری شهرداری با اشاره به مزایای طرح بازآفرینی شهری اظهار کرد: طرح بازآفرینی شهری رافع بسیاری از مشکلات شهری است به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور قائم م...
کتانباف: فضاهای تفریحی گردشگری یکی از نیازهای اساسی اهواز است
01 آبان 1397 10:46:00
    شهردار اهواز در نشست با تنی چند از سرمایه‌گذاران و اساتید دانشگاه گفت: ایجاد فضای تفریحی _ گردشگری، یکی از نیازهای اساسی اهواز است. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف با تشکر از استقبال و حضور...
400 نقطه دچار بالازدگی فاضلاب در اهواز شناسایی شده است
01 آبان 1397 07:54:00
  معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: مناطق شهرداری اهواز در تابستان که هیچگونه بارشی هم وجود ندارد بیش از 400 نقطه دارای بالازدگی فاضلاب را شناسایی و به فرمانداری و شرکت آبفا اهواز منعکس کردند که این نقاط در فصل با...
فضاسازی گسترده شهرداری اهواز در اربعین ٩٧
30 مهر 1397 14:34:00
   مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اهواز در جریان بازدید از مرز چذابه از فضاسازی گسترده در آستانه اربعین حسینی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، فرزین حاتمی کاکش در جریان بازدید از پایانه م...
 نشست گروه مطالعاتی دانشگاه روستوک آلمان با شهردار اهواز
30 مهر 1397 12:04:00
    نشست مشترک شهردار اهواز و مدیرکل سازمان محیط زیست خوزستان با گروه مطالعاتی دانشگاه روستوک آلمان تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف ضمن خیرمقدم به مهمانان آلمانی به معرفی اجمالی شهر پردا...
انتصاب مدیر عملیات حمل و نقل در مرز چذابه
30 مهر 1397 09:27:00
مدیر عملیات حمل و نقل در مرز چذابه منصوب شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز در راستای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات مناسب جهت جابجایی زوار حسینی، از سوی نماینده معاون عمرانی وزیر کشور، کورش حسینی زاده مدیرعامل سازمان اتوب...

اخبار

شنبه 12 خرداد 1397
تعداد بازدید: 212
تعداد نظرات: 0

توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی

توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی

مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز گفت: تکمیل پروژه های عمرانی در دست اقدام شهرداری اهواز باعث توسعه بیشتر شهر اهواز می شوند.
علی منصوری با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی شهر اهواز افزود: چهار پروژه بزرگ عمراني اهواز  شامل احداث مسير دوم سيصد دستگاه به شرکت فولاد خوزستان، احداث پارکينگ بزرگ ورزشگاه فولاد خوزستان،  بلوار ساحلي  رودخانه کارون در فاز 4 کوي ملت و احداث پارک جنگلی ورزشگاه غدیر اهواز می باشند.
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری افزود: در کنار اين چهار پروژه بزرگ عمرانی، احداث پارک و فضای سبز روبروی قبرستان ارامنه نیز در حال آماده سازی و انجام  می باشد.
منصوری گفت: سعی سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز  در برنامه ریزی و طراحی پروژه های عمرانی آن است که مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار شهر در نظر گرفته شود.
وی گفت: برای این منظور سطح  پارکینگ ورزشگاه فولاد خوزستان را  به گونه ای طراحی کرده ایم تا از ایجاد جزیره گرمایی جلوگیری شود و همچنین امکان جذب آبهای سطی در زمین و افزایش سفره های زیر زمینی فراهم شود.
منصوری در رابطه با مشخصات کمی این پروژه گفت: اين پارکينگ با  مساحت 18 هکتار، ظرفيت پذيرش 3400 خودرو  را خواهد داشت.
به گفته وی این پروژه تا کنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که شامل نخاله برداري، خاک ریزی ،تسطيح، رگلاژ، کمپکت، تسطیح سرباره و خاک ریزی سطح  می باشد.
این مقام مسئول عنوان کرد: به منظور تسريع در انجام پروژه، روند اجراي آن در شب  نيز در دستور کار قرار گرفته است تا در زمان مقرر تکمیل شود.
 وي در ادامه بیان کرد: اميدواریم با تکميل احداث پارکينگ پیش از آغاز لیگ در سال جدید، ورزشگاه فولاد خوزستان هر چه سريع تر به بهره برداري رسيده و امکانات رفاهی تماشاگران برای پارک خودروها مهیا شود.

 علی منصوری در بخش دیگری از صحبت های خود درباره پروژه احداث مسير دوم سيصد دستگاه-فولاد خوزستان گفت: طول مسير اين  پروژه 2900 متر و عرض آن 15 متر است که در 1000 متر اول و آخر اين مسير، نخاله برداري به طور کامل انجام شد و اجراي لايه زير اساس ، پخش و تسطيح ،کمپکت ، لوله گذاري دفع آب  هاي سطحي و جدول کاري به طول 1000 متر به اتمام رسيده است و اکنون در مرحله لايه اساس و تسطيح آن قرار دارد.
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ضمن اشاره به  پروژه احداث بلوار ساحلي کارون( فاز 4-کوي ملت) افزود: انجام حدود 4500 متر از کل  10 کیلومتر پروژه که در محدوده  خيابان ذوالفقار تا ورودي زرگان قرار دارد بر عهده سازمان خدمات موتوری می باشد .
منصوری بيان کرد: عمليات نخاله برداري و خاک ريزي و  تسطيح  در1500 متر و عرض 70 متر به انجام رسيده است و انتظار مي رود ادامه مسير ساحل سازي  نيز در مدت زمان مشابه به انجام برسد.
وی اظهار امیدواری کرد: با تکميل بلوار10 کيلومتري ساحلي کارون، مسير جديد تردد خودروها از سمت شيبان به اهواز فراهم شود و همچنين مسير دسترسي شهروندان ساکن در ساحل کارون بهبود چشمگيري يابد.

 مدير عامل سازمان خدمات موتوري در بخش پایانی گزارش به تشریح عملیات احداث پارک جنگلی ورزشگاه غدیر اهواز پرداخت و اظهار داشت: در احداث این پارک درخت مورينگا براي اولين بار در اهواز کاشته شد.
کاشت اين درخت در مساحت 12 هکتاری پارک  توسط سازمان خدمات موتوري شهرداري اهواز در حال انجام است که تا کنون کاشت  480 اصله نهال آن به پايان رسيده است.
وي افزود: درخت مورينگا با توجه به شرایط آب و هوایی اهواز و اهمیت تامین  پایدار آب مورد نیاز درختان پارک، برای کاشت انتخاب شد .
منصوری گفت: این درخت با  آب و هواي مناطق گرم و خشک سازگار است و نياز اندکی به آب دارد و همچنین  دارای خواص بسيار مفيدي براي انسان است  که مي توان از اين ويژگي  در کنار ايجاد فضاي سبز و بهبود هواي شهر استفاده کرد.
منصوری  در پایان گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی های سازمانی و کاهش هزینه ها، سازمان خدمات موتوري شهرداري اهواز به شکل فعال در انجام پروژه هاي عمراني و توسعه اي جديد شهر اهواز سهيم شده است .

گروه: سازمان خدمات موتوری
نویسنده خبر: احسان سنجری
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها