طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهروندان اهوازی پرشورتر از گذشته عید سعید غدیر را جشن خواهند گرفت
27 مرداد 1397 09:44:00
به گزارش امور ارتباطات احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی از آمادگی آن معاونت برای برگزاری جشن های عید سعید غدیر در اهواز خبر داد. سراج گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از 50 جشن و ساما...
جزییات طرح ممیزی املاک شهر اهواز
26 مرداد 1397 20:37:00
     مجری طرح ممیزی املاک شهر اهواز طی گزارشی جزییاتی از این طرح را ارائه کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، هاشم بالدی که خرداد ماه سال جاری با حکم شهردار اهواز به عنوان مجری طرح ممیزی املاک شهر اهواز معر...
دیدار شهردار و اعضای شورای شهر اهواز با آزادگان
26 مرداد 1397 02:00:00
   کتانباف شهردار اهواز و فلسفی رییس و ایزدی، سنواتی و حاجتی اعضای شورای اسلامی شهر به همراه میررضاییان مسئول بسیج شهرداری اهواز، در آستانه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن، با تنی چند از آزادگان سرافراز د...
بررسی وضعیت قطار شهری اهواز با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
26 مرداد 1397 01:58:00
   دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی با حضور مسئولین استانی و شهری در استانداری خوزستان، آخرین وضعیت پروژه قطار شهری اهواز را بررسی کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز؛ در این نشست که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص...
سوختگی شدید عوامل اجرائیات شهرداری اهواز در پی حمله زمین‌خواران
26 مرداد 1397 01:00:00
مدیر پیشگیری از تخلفات شهری شهرداری اهواز از سوختگی شدید عوامل اجرائیات شهرداری اهواز در پی حمله زمین‌خواران خبر داد. وی گفت: یک فرد زمین خوار با حمله به لودر اجرائیات شهرداری و آتش زدن آن به دو نفر از عوامل اجرا...
شهردار اهواز: برای خانواده های ساکن منبع آب نیاز به ساخت 800 واحد مسکونی داریم
25 مرداد 1397 13:44:00
منصور کتانباف چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت ساکنان کوی منبع آب و حصیرآباد در شورای شهر اهواز ادامه داد: از سال 90 بحث ساخت یکهزار واحد برای جابجایی برخی ساکنان منبع آب که در نقطه پر حادثه بودند مطرح بود و مجوز ساخت 500 خا...

اخبار

شنبه 12 خرداد 1397
تعداد بازدید: 181
تعداد نظرات: 0

توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی

توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی

مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز گفت: تکمیل پروژه های عمرانی در دست اقدام شهرداری اهواز باعث توسعه بیشتر شهر اهواز می شوند.
علی منصوری با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی شهر اهواز افزود: چهار پروژه بزرگ عمراني اهواز  شامل احداث مسير دوم سيصد دستگاه به شرکت فولاد خوزستان، احداث پارکينگ بزرگ ورزشگاه فولاد خوزستان،  بلوار ساحلي  رودخانه کارون در فاز 4 کوي ملت و احداث پارک جنگلی ورزشگاه غدیر اهواز می باشند.
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری افزود: در کنار اين چهار پروژه بزرگ عمرانی، احداث پارک و فضای سبز روبروی قبرستان ارامنه نیز در حال آماده سازی و انجام  می باشد.
منصوری گفت: سعی سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز  در برنامه ریزی و طراحی پروژه های عمرانی آن است که مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار شهر در نظر گرفته شود.
وی گفت: برای این منظور سطح  پارکینگ ورزشگاه فولاد خوزستان را  به گونه ای طراحی کرده ایم تا از ایجاد جزیره گرمایی جلوگیری شود و همچنین امکان جذب آبهای سطی در زمین و افزایش سفره های زیر زمینی فراهم شود.
منصوری در رابطه با مشخصات کمی این پروژه گفت: اين پارکينگ با  مساحت 18 هکتار، ظرفيت پذيرش 3400 خودرو  را خواهد داشت.
به گفته وی این پروژه تا کنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که شامل نخاله برداري، خاک ریزی ،تسطيح، رگلاژ، کمپکت، تسطیح سرباره و خاک ریزی سطح  می باشد.
این مقام مسئول عنوان کرد: به منظور تسريع در انجام پروژه، روند اجراي آن در شب  نيز در دستور کار قرار گرفته است تا در زمان مقرر تکمیل شود.
 وي در ادامه بیان کرد: اميدواریم با تکميل احداث پارکينگ پیش از آغاز لیگ در سال جدید، ورزشگاه فولاد خوزستان هر چه سريع تر به بهره برداري رسيده و امکانات رفاهی تماشاگران برای پارک خودروها مهیا شود.

 علی منصوری در بخش دیگری از صحبت های خود درباره پروژه احداث مسير دوم سيصد دستگاه-فولاد خوزستان گفت: طول مسير اين  پروژه 2900 متر و عرض آن 15 متر است که در 1000 متر اول و آخر اين مسير، نخاله برداري به طور کامل انجام شد و اجراي لايه زير اساس ، پخش و تسطيح ،کمپکت ، لوله گذاري دفع آب  هاي سطحي و جدول کاري به طول 1000 متر به اتمام رسيده است و اکنون در مرحله لايه اساس و تسطيح آن قرار دارد.
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ضمن اشاره به  پروژه احداث بلوار ساحلي کارون( فاز 4-کوي ملت) افزود: انجام حدود 4500 متر از کل  10 کیلومتر پروژه که در محدوده  خيابان ذوالفقار تا ورودي زرگان قرار دارد بر عهده سازمان خدمات موتوری می باشد .
منصوری بيان کرد: عمليات نخاله برداري و خاک ريزي و  تسطيح  در1500 متر و عرض 70 متر به انجام رسيده است و انتظار مي رود ادامه مسير ساحل سازي  نيز در مدت زمان مشابه به انجام برسد.
وی اظهار امیدواری کرد: با تکميل بلوار10 کيلومتري ساحلي کارون، مسير جديد تردد خودروها از سمت شيبان به اهواز فراهم شود و همچنين مسير دسترسي شهروندان ساکن در ساحل کارون بهبود چشمگيري يابد.

 مدير عامل سازمان خدمات موتوري در بخش پایانی گزارش به تشریح عملیات احداث پارک جنگلی ورزشگاه غدیر اهواز پرداخت و اظهار داشت: در احداث این پارک درخت مورينگا براي اولين بار در اهواز کاشته شد.
کاشت اين درخت در مساحت 12 هکتاری پارک  توسط سازمان خدمات موتوري شهرداري اهواز در حال انجام است که تا کنون کاشت  480 اصله نهال آن به پايان رسيده است.
وي افزود: درخت مورينگا با توجه به شرایط آب و هوایی اهواز و اهمیت تامین  پایدار آب مورد نیاز درختان پارک، برای کاشت انتخاب شد .
منصوری گفت: این درخت با  آب و هواي مناطق گرم و خشک سازگار است و نياز اندکی به آب دارد و همچنین  دارای خواص بسيار مفيدي براي انسان است  که مي توان از اين ويژگي  در کنار ايجاد فضاي سبز و بهبود هواي شهر استفاده کرد.
منصوری  در پایان گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی های سازمانی و کاهش هزینه ها، سازمان خدمات موتوري شهرداري اهواز به شکل فعال در انجام پروژه هاي عمراني و توسعه اي جديد شهر اهواز سهيم شده است .

گروه: سازمان خدمات موتوری
نویسنده خبر: احسان سنجری
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها