اخبار
 انتشار: 12 خرداد 1397
   مشاهده: 426

  توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی

توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی
  • توسعه اهواز با اجرای پروژه های عمرانی

مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز گفت: تکمیل پروژه های عمرانی در دست اقدام شهرداری اهواز باعث توسعه بیشتر شهر اهواز می شوند.
علی منصوری با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی شهر اهواز افزود: چهار پروژه بزرگ عمراني اهواز  شامل احداث مسير دوم سيصد دستگاه به شرکت فولاد خوزستان، احداث پارکينگ بزرگ ورزشگاه فولاد خوزستان،  بلوار ساحلي  رودخانه کارون در فاز 4 کوي ملت و احداث پارک جنگلی ورزشگاه غدیر اهواز می باشند.
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری افزود: در کنار اين چهار پروژه بزرگ عمرانی، احداث پارک و فضای سبز روبروی قبرستان ارامنه نیز در حال آماده سازی و انجام  می باشد.
منصوری گفت: سعی سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز  در برنامه ریزی و طراحی پروژه های عمرانی آن است که مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار شهر در نظر گرفته شود.
وی گفت: برای این منظور سطح  پارکینگ ورزشگاه فولاد خوزستان را  به گونه ای طراحی کرده ایم تا از ایجاد جزیره گرمایی جلوگیری شود و همچنین امکان جذب آبهای سطی در زمین و افزایش سفره های زیر زمینی فراهم شود.
منصوری در رابطه با مشخصات کمی این پروژه گفت: اين پارکينگ با  مساحت 18 هکتار، ظرفيت پذيرش 3400 خودرو  را خواهد داشت.
به گفته وی این پروژه تا کنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که شامل نخاله برداري، خاک ریزی ،تسطيح، رگلاژ، کمپکت، تسطیح سرباره و خاک ریزی سطح  می باشد.
این مقام مسئول عنوان کرد: به منظور تسريع در انجام پروژه، روند اجراي آن در شب  نيز در دستور کار قرار گرفته است تا در زمان مقرر تکمیل شود.
 وي در ادامه بیان کرد: اميدواریم با تکميل احداث پارکينگ پیش از آغاز لیگ در سال جدید، ورزشگاه فولاد خوزستان هر چه سريع تر به بهره برداري رسيده و امکانات رفاهی تماشاگران برای پارک خودروها مهیا شود.

 علی منصوری در بخش دیگری از صحبت های خود درباره پروژه احداث مسير دوم سيصد دستگاه-فولاد خوزستان گفت: طول مسير اين  پروژه 2900 متر و عرض آن 15 متر است که در 1000 متر اول و آخر اين مسير، نخاله برداري به طور کامل انجام شد و اجراي لايه زير اساس ، پخش و تسطيح ،کمپکت ، لوله گذاري دفع آب  هاي سطحي و جدول کاري به طول 1000 متر به اتمام رسيده است و اکنون در مرحله لايه اساس و تسطيح آن قرار دارد.
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ضمن اشاره به  پروژه احداث بلوار ساحلي کارون( فاز 4-کوي ملت) افزود: انجام حدود 4500 متر از کل  10 کیلومتر پروژه که در محدوده  خيابان ذوالفقار تا ورودي زرگان قرار دارد بر عهده سازمان خدمات موتوری می باشد .
منصوری بيان کرد: عمليات نخاله برداري و خاک ريزي و  تسطيح  در1500 متر و عرض 70 متر به انجام رسيده است و انتظار مي رود ادامه مسير ساحل سازي  نيز در مدت زمان مشابه به انجام برسد.
وی اظهار امیدواری کرد: با تکميل بلوار10 کيلومتري ساحلي کارون، مسير جديد تردد خودروها از سمت شيبان به اهواز فراهم شود و همچنين مسير دسترسي شهروندان ساکن در ساحل کارون بهبود چشمگيري يابد.

 مدير عامل سازمان خدمات موتوري در بخش پایانی گزارش به تشریح عملیات احداث پارک جنگلی ورزشگاه غدیر اهواز پرداخت و اظهار داشت: در احداث این پارک درخت مورينگا براي اولين بار در اهواز کاشته شد.
کاشت اين درخت در مساحت 12 هکتاری پارک  توسط سازمان خدمات موتوري شهرداري اهواز در حال انجام است که تا کنون کاشت  480 اصله نهال آن به پايان رسيده است.
وي افزود: درخت مورينگا با توجه به شرایط آب و هوایی اهواز و اهمیت تامین  پایدار آب مورد نیاز درختان پارک، برای کاشت انتخاب شد .
منصوری گفت: این درخت با  آب و هواي مناطق گرم و خشک سازگار است و نياز اندکی به آب دارد و همچنین  دارای خواص بسيار مفيدي براي انسان است  که مي توان از اين ويژگي  در کنار ايجاد فضاي سبز و بهبود هواي شهر استفاده کرد.
منصوری  در پایان گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی های سازمانی و کاهش هزینه ها، سازمان خدمات موتوري شهرداري اهواز به شکل فعال در انجام پروژه هاي عمراني و توسعه اي جديد شهر اهواز سهيم شده است .

نویسنده خبر: احسان سنجری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها