طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

گزارش تصویری چکیده اقدامات شهرداری اهواز در مرز چذابه 
28 مهر 1397 14:40:00
    شهرداری اهواز همچون سالهای گذشته اقدامات گسترده و موثری را در مرز چذابه که یکی از سه مسیر عبور کاروان اربعین حسینی است، را در زمینه های مختلف ارائه می دهد.
تجلیل مدیرقرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از نیروهای مردمی
28 مهر 1397 14:24:00
    مدیر قرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از آمادگی همه ی دستگاهها برای خدمت رسانی به زایرین اباعبداله الحسین(ع) خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، علی حسین حسین زاده با اعلام این خبر افزود: روزانه در مر...
برگزاری آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت در سطح منطقه سه
28 مهر 1397 11:07:00
    مدیر منطقه سه شهرداری اهواز از برگزاری مراسم آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی در سطح منطقه سه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری ...
نخستین فراخوان ایده های خلاقانه شهروندی با موضوع مدیریت شهری اهواز
28 مهر 1397 09:02:00
   مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز  در نظر دارد نخستین فراخوان ایده های خلاقانه شهروندی با موضوع مدیریت شهری را ویژه عموم نخبگان، صاحب نظران و پژوهشگران جوان برگزار نماید. از جمله اهداف برگزاری ای...
تشریح اقدامات معاونت فرهنگی شهرداری در مرز چذابه
27 مهر 1397 18:59:00
     به گزارش امور ارتباطات، احمد سراج، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز از تمهیدات ویژه آن معاونت در مرز بین المللی چذابه و در راستای خدمات دهی به زائرین اربعین خبر داد. سر...
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اهواز خبر داد: آغاز اقدامات مقدماتی برای ساخت 2 اَبَر پروژه در اهواز
27 مهر 1397 08:00:00
    رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اهواز از آغاز اقدامات مقدماتی برای ساخت 2 اَبَر پروژه در اهواز خبر داد. امیر صفی‌خانی  اظهار کرد: اقدامات خوبی از ابتدای امسال در حوزه سرمایه‌گذا...

اخبار

ﺳﻪشنبه 22 خرداد 1397
تعداد بازدید: 242
تعداد نظرات: 0

دستورات شهردار اهواز برای رفع مشکلات کوی مجاهد

دستورات شهردار اهواز برای رفع مشکلات کوی مجاهد

    شهردار اهواز در نشست با معتمدین محله کوی مجاهد، دستورات لازم را برای رفع مشکلات منطقه صادر کرد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این نشست که با حضورکتانباف شهردار اهواز ، معاون حمل و نقل ترافیک، مدیران مناطق چهار و پنج، رئیس سازمان پارکها و مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل با امام جماعت و نمازگزاران مسجد چهارده معصوم (ع) در کوی مجاهد پیرامون مشکلات منطقه برگزار شد، ابتدا امام جماعت مسجد به بیان مشکلات این محله پرداخت و شهردار نیز دستورات لازم را ابلاغ کرد.

در این نشست منصور کتانباف با اشاره به کمبودهای آموزشی، درمانی این منطقه اظهار کرد: در طرح تفضیلی، مهندسین شهرسازی همه ی فضای مورد نیاز اعم از درمانگاه، مسجد، پارک، بازارچه، مدرسه و ... را دیده اند و بر این اساس اداره راه و شهرسازی، زمین های هر کاربری را به متولی همان حوزه تحویل می دهد، به عنوان مثال زمین هایی با کاربری مذهبی، درمانی و...به شهرداری تحویل نمی دهند.

وی افزود:  برای همکاری در رفع مشکل، می توانیم زمین های مربوط با کاربری های مشخص شده را به اهالی اعلام کنیم تا از طریق مراجع ذیربط نسبت به احداث فضاهای مورد نیاز اقدام شود.

شهردار اهواز به لزوم احداث یک بازارچه در هر محله اشاره کرد و گفت: شهرداری منطقه چهار سریعاً با بررسی طرح تفضیلی، نسبت به اعلام زمین با کاربری بازارچه اقدام کند، اگر زمین خالی با کاربری بازارچه موجود است، حتماً نسبت به احداث بازارچه اقدام خواهیم کرد تا علاوه بر تامین نیازهای اهالی منطقه، امکان اشتغال زایی و ساماندهی مشاغل غیر رسمی نیز حاصل شود.

این مقام مسئول جهت رفع سایر مشکلات محله دستور داد: ایجاد پارک محله ای و بهسازی فضای سبز، لکه گیری آسفالت و اصلاح معابر، تجهیز و روشنایی پارک، مبلمان شهری، احداث یا تعمیر چمن مصنوعی، اصلاح هندسی و ترافیکی در محل مورد نظر در دستور کار قرار خواهد گرفت. از اتوبوس های جدید خریداری شده، تعدادی هنوز واگذار نشده است که معاون حمل و نقل و ترافیک باید به این امر رسیدگی کند تا خدمات بهتری را در زمینه حمل و نقل عمومی به مردم این منطقه ارائه دهند.

کتانباف در پاسخ به درخواست احداث ایستگاه آتش نشانی در کوی مجاهد اذعان کرد: برخی از فضاهای خدماتی از جمله بازارچه محلی و برخی دیگر مانند ایستگاه آتش نشانی منطقه ای هستند. فضاهای خدماتی منطقه ای بر اساس استانداردهایی تعریف می شوند، مثلا ایستگاه آتش نشانی در فواصل معینی از شهر باید وجود داشته باشد. بنابراین لازم است شهرداری منطقه چهار نسبت به بررسی این موضوع اقدام کرده و در صورت نیاز به احداث ایستگاه جدید در این محله، موضوع در دستور کار قرار گیرد.

شهردار اهواز ادامه داد: در خصوص ایجاد شعبه بانک، ظاهرا سیاست بانک مرکزی عدم گسترش و چه بسا کاهش شعب است، اما می توان با پیگیری با استقرار گیشه بانک یا اتوبانک و...مشکل مردم را حل کرد. احداث جایگاه سوخت از سوی شهرداری امکان پذیر نیست، اما اگر بخش خصوصی و دولتی قصد ایجاد را داشته باشد، همکاری انجام می شود.

وی در پایان شهرداری منطقه چهار و سازمان پارکها را مامور اجرای مصوبات این جلسه در زمان بندی مشخص کرد.

 

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها