طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

نواختن زنگ پسماند با هدف آشنایی دانش آموزان با مدیریت پسماندهای شهری
29 مهر 1397 12:28:00
    با هدف آشنایی دانش آموزان با مباحث علمی و عملی مدیریت پسماندهای شهری زنگ پسماند در مدرسه دخترانه عفت نواخته شد. این مراسم به منظور تشويق دانش آموزان و آشنايي آنها با اهميت تفکيک پسماند از مبدا ساعت 8 ...
برگزاری جلسه توجیهی تدوین بودجه سازمانهای وابسته شهرداری اهواز
29 مهر 1397 07:47:00
   جلسه توجیهی فرآیند تدوین بودجه سال 98 سازمانهای وابسته شهرداری اهواز با حضور نمایندگان حوزه های مالی و برنامه ریزی این سازمانها و کار گروه تدوین بودجه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در محل سالن جلس...
گزارش تصویری چکیده اقدامات شهرداری اهواز در مرز چذابه 
28 مهر 1397 14:40:00
    شهرداری اهواز همچون سالهای گذشته اقدامات گسترده و موثری را در مرز چذابه که یکی از سه مسیر عبور کاروان اربعین حسینی است، را در زمینه های مختلف ارائه می دهد.
تجلیل مدیرقرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از نیروهای مردمی
28 مهر 1397 14:24:00
    مدیر قرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه از آمادگی همه ی دستگاهها برای خدمت رسانی به زایرین اباعبداله الحسین(ع) خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، علی حسین حسین زاده با اعلام این خبر افزود: روزانه در مر...
گزارش کار 6 ماهه معاونت فنی و عمرانی منطقه هفت
28 مهر 1397 13:44:00
    مدیر منطقه هفت اهواز از اقدامات جهادی معاونت فنی و عمرانی منطقه در راستای رفاه شهروندان در سال جاری خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز، رضا ارشادی گفت: پروژه ساختمان سرای م...
برگزاری آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت در سطح منطقه سه
28 مهر 1397 11:07:00
    مدیر منطقه سه شهرداری اهواز از برگزاری مراسم آیین رونمایی از اولین یادمان شهدای گمنام کوی ملت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی در سطح منطقه سه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری ...

اخبار

پنجشنبه 24 خرداد 1397
تعداد بازدید: 215
تعداد نظرات: 0

بهره برداری از خط اصلی تقاطع شهید بندر 

بهره برداری از خط اصلی تقاطع شهید بندر 

    پل اصلی روگذر تقاطع چندسطحی شهید بندر(فازاول) در آستانه عید سعید فطر با حضور مسئولین استانی و شهری به بهره برداری رسید.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، آیین افتتاح پل اصلی روگذر چندسطحی شهید بندر (فاز اول) با حضور شریعتی استاندار خوزستان، حضرت آیت اله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز ، حضرت آیت اله فرحانی، حضرت آیت اله حیدری و حضرت آیت اله کعبی نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی،کتانباف شهرداراهواز، خون میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز و جمع کثیری از مسئولان استانی، نظامی، شهری به همراه فلسفی، باباپور، حجه الاسلام موسی پور، حاجتی، حیدری، جهانبخشی، ایزدی، موسوی زاده، لطفعلی زاده، قنوات، کعب عمیر رئیس، نایب رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد.
در این مراسم کتانباف، با بیان ویژگی های این پروژه اضافه کرد: با بهره برداری از پل اصلی این تقاطع، حجم انبوهی از خودروهایی که پشت ترافیک می ماندند، به راحتی و با سرعت تردد می کنند. سرمایه گذاری انجام شده با کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا به مسیر خود باز می گردد. با تکمیل تقاطع شهروندان با ایمنی و سرعت بالا تردد خواهند کرد.
شهردار اهواز ترافیک را از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری در کلیه شهرها و کلانشهرها دانست و گفت: بر همین اساس احداث تقاطع های غیر همسطح در کلانشهرها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هم اکنون چند تقاطع غیرهمسطح در شهر فعال است، پروژه پل نهم نیز با دستور و پیگیری استاندار خوزستان فعال شده است. سه تقاطع غیر همسطح دیگر در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است و دو تقاطع دیگر نیز در مرحله طراحی است. 
وی تشریح کرد: تکمیل رینگ ترافیکی از مبدا اتوبان گلستان به مسیر پل فولاد و به کارخانجات فولاد تا خروجی به سمت ماهشهر در این دوره مدیریت شهری درحال انجام است. پل روگذر از ریل راه آهن در خیابان انتهای امام شرقی با مشارکت کارخانه های فولاد خوزستان و فولاد اکسین توسط استاندار محترم و اعضای شورای شهر کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن در حال اجرا است. توسعه و تعریض پل دغاغله و زیرگذر زردشت-جانباز در حال اجراست.
این مقام مسئول از افتتاح پل ولایت و مسیر اتصال آن به کوی رمضان در آینده ای نزدیک خبر داد وگفت: از ابتدای شروع این دوره مدیریت شهری، حدود یک میلیون مترمربع زیرسازی و آسفالت در نقاط مختلف شهر بویژه مناطقی که بیشتر مورد نیاز بود، انجام شد که عدد قابل توجهی است. 52 دستگاه اتوبوس و 9 دستگاه مینی بوس خریداری و در حال واگذاری به بخش خصوصی جهت ناوگان حمل و نقل شهری است، هرچند نیاز شهر بیش ازینهاست. تلاش در جهت ارتقا کیفیت خدمات شهری و فضای سبز به صورت مستمر در حال انجام است.
منصور کتانباف اضافه کرد: با اتمام مطالعات پروژه ساماندهی ورودی های شهر در ابعاد ترافیکی، زیباسازی و... از سه مسیر شیبان، خرمشهر و حمیدیه، این پروژه مراحل مقدماتی اجرا را می گذارند. ساختمان های اداری مناطق 2و8، تکمیل سراهای محله و فرهنگسرا با کاربری آموزش شهروندی و فرهنگی، تکمیل و احداث ساختمان های آتش نشانی با هدف ارتقا و ایمنی شهر، بازسازی بوستان 18 هکتاری مهدیس (با تلاش همه دستگاهها) گوشه ای اقدامات این دوره مدیریت شهری ظرف چند ماهه گذشته است.
وی وظایف سنگین شهرداری ها را یادآور شد و گفت: شهرداری اهواز به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی کهبه عنوان پیشانی دولت ها شناخته می شود چون محل خدمت به مردم است. خدمتی
که باید روزانه و دایمی انجام شود. اخلال در خدمات رسانی به شهروندان از سوی شهرداری می تواند مشکلات بزرگی را به همراه داشته باشد عوامل شهرداری 24 ساعته در ساعات مختلف هر کدام به نوعی در خدمت مردم هستند.
این مقام مسئول بیان کرد: با تقاضای بنیاد شهید انقلاب اسلامی مبنی بر نامگذاری این تقاطع به نام شهید مدافع حرم، شهید هادی کجباف موضوع در شورای نامگذاری مطرح و به تصویب رسید و امیدوارم در مبادی بعدی نیز این امر مورد تصویب قرار بگیرد تا ادای دینی به مقام والای این شهدا کرده باشیم. 
منصورکتانباف با تشکر از مدیران قبلی افزود: این پروژه را استاندار وقت_آقای مقتدایی- شهردار سابق اهواز-آقای موسوی- و شورای چهارم آغاز شد و ما نیز ادامه دهنده ی راه ایشان بودیم. در همه ارگان ها افرادی کاری را شروع و افراد دیگری آن را به اتمام می رسانند. همه هم برای رضای خدا و خدمت به مردم هستند، پس نباید پروژه ها به نام خاصی مصادره شود. 
شهردار اهواز در پایان گفت: لازم می دانم از مساعدت و تلاش های استاندار خوزستان، مجموعه استانداری، فرماندار اهواز، اعضای شورای اسلامی پنجم، نمایندگان محترم مردم در مجلس خبرگان و شورای اسلامی، شرکت های آبفا، برق، مخابرات و گاز، عزیزان در سپاه پاسداران، ناجا و پلیس راهور و با تلاش و پیگیری خودشان توانستند ما را در جهت فعال نگه داشتن پروژه ها کمک کنند و همچنین همه ی شهروندانی که با صبر و بردباری ما را یاری می کنند، تشکر کنم. امیدوارم در آینده ی بسیار نزدیک همچنین جلسه ای را برای افتتاح پل ولایت و مسیر دسترسی آن به کوی رمضان داشته باشیم و مابقی پروژه ها نیز در مسیر فعالیت و افتتاح قرار گیرند.
وی همچنین از تلاش های مجموعه شرکت سابیر به عنوان پیمانکار پروژه تشکر کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها