طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهردار اهواز در جلسه سیاستگذاری سمپوزیوم مجسمه های فلزی: خروجی سمپوزیوم ها باید آگاهی بخشی به شهروندان باشد
21 آذر 1397 08:33:00
  کتانباف شهردار اهواز در جلسه شورای سیاستگذاری سمپوزیوم مجسمه های فلزی که  با حضور  حجت الاسلام موسی پور عضو شورای اسلامی شهر و جمعی از اساتید دانشگاه و معاونین ومدیران شهرداری برگزار شد، گفت: خروجی چنین ...
عضو شورای اسلامی شهر اهواز: مردم باید احساس کنند شهرداری متعلق به آنهاست
21 آذر 1397 08:10:00
  جلسه شورای سیاستگذاری سمپوزیوم مجسمه های فلزی با حضور شهردار اهواز، حجت الاسلام موسی پور عضو شورای اسلامی شهر اهواز، مدیران شهرداری و تعدادی از اساتید دانشگاه برگزار شد. در این جلسه،حجت الاسلام موسی پور عضو شور...
معاون شهردار اهواز: مسابقات دارت کلانشهر های کشور در سطح بالا برگزار شد
20 آذر 1397 15:46:00
   معاون شهردار اهواز و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز در مراسم اختتامیه مسابقات دارت  بانوان و آقایان کلانشهر های کشور گفت: در این دوره از مسابقات جدیت و رقابت سالمی بین ورزشکاران ...
عضو شورای اسلامی شهر اهواز: خوزستان جزو چهار نقطه طلایی کشاورزی جهان است
20 آذر 1397 15:42:00
   مراسم پایانی پنجمین دوره مسابقات دارت کارکنان کلانشهرهای کشور با حضور سید محسن موسوی زاده، محمد جعفر فلسفی، اسکندر لطفعلی زاده، محمد رضا ایزدی، سید ناصر موسوی نژاد، فتح الله حاجتی، بشیری قائم مقام شهردار اهو...
برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز
20 آذر 1397 08:18:00
نشست مشترک سمن ها با مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در خصوص برگزاری نمایشگاه گل و گیاه با حضور رئیس کمیسیون خدمات شهری و رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.
شهردار اهواز: 91 درصد شهروندان اهواز هزینه عوارض پسماند را پرداخت نمی‌کنند
19 آذر 1397 14:02:00
   شهردار اهواز با بیان اینکه تنها 9 درصد در پرداخت عوارض پسماند مشارکت می‌کنند، گفت: 91 درصد شهروندان این هزینه را پرداخت نمی‌کنند. منصور کتانباف اظهار کرد: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است که م...

اخبار

شنبه 02 تیر 1397
تعداد بازدید: 197
تعداد نظرات: 0

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

   چهارشنبه هفته گذشته جلسه ای با حضور مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز، دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی استانداری خوزستان، مدیران و کارکنان این سازمان پیرامون همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها برگزار شد.

    حمید امیری فرد در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به دکتر داودی گفت: فضای سبز از دیدگاه اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با مردم جامعه دارد و نقش مردم در نگهداری از آن بسیار مهم است، لذا باید شهروندان را به نگهداری از فضای سبز و اهمیت آن سوق داد.

وی با اشاره به اینکه خانه باغ ها و باغ ویلاها در سنت ایران اسلامی بوده است افزود: از زمان گذشته باغ سازی یکی از سنت های حسنه ایرانیان بوده و این موضوع برگرفته از عقیده و مذهب مردم و نقش فضای سبز در زندگی آنها بوده است، ولی متاسفانه اکنون بعلت رشد عمودی منازل مسکونی نقش فضای سبز در منازل کمتر شده است.

امیری فرد با بیان اینکه فضای سبز در فطرت انسان بوده و با مذهب عجین شده است اظهار کرد: نقش تشکل های مردمی در اشاعه فرهنگ های خوب بسیار موثر است، زیرا انجمن های حمایت از محیط زیست و سمن ها بعنوان نهادهای مردمی نقش بسزایی در نشر فرهنگ ها دارند و در این راه کمک شایان و قابل توجهی می توانند به سازمان های دولتی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز عنوان کرد: ما بعنوان یک همکار دست یاری به سوی شما بلند کردیم و خواهانیم در محورهای اصلی این سازمان که همانا آموزش، توسعه، و نگهداری از فضای سبز و برگزاری مراسمات می باشد در کنار این سازمان حضور داشته باشید و ما را در هر چه بهتر اجرا شدن اهدافمان یاری نموده و ارتباط بین مردم و سازمان ها که خیلی کمرنگ شده است را پررنگ تر نمایید.

در ادامه دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی در استانداری خوزستان ضمن تشکر از دعوت مدیر عامل سازمان پارکها تصریح کرد: 460 انجمن ثبت شده در استان خوزستان وجود دارد که با تعداد مجوزهای سازمان بهزیستی و سازمان ورزش و جوانان، این تعداد به 600 انجمن افزایش پیدا می کند و هر کدام از آنها در شاخه های متفاوت و موضوعات تخصصی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به تشکیل شبکه های هماهنگی بحران و هماهنگی محیط زیست در خانه سمن ها اضافه کرد: ارزیابی از انجمن های ثبت شده در خانه سمن ها شروع شده است و بزودی انجمن های فعال در زمینه های مختلف که شروع به عضو گیری نموده اند معرفی خواهند شد.

داودی با بیان اینکه سمن ها در زمینه های تخصصی می توانند با سازمان پارکها همکاری داشته باشند توضیح داد: به طور مثال می توان به استفاده از میراث فرهنگی در پارکها بوسیله انجمن های حوزه میراث فرهنگی، برگزاری همایش به وسیله انجمن های حوزه فرهنگی، برگزاری دوره های آموزشی بوسیله انجمن های تخصصی و آموزشی و ... اشاره کرد. این انجمن ها کمک معنوی به سازمان های دولتی می کنند و به هیچ وجه کمک مالی آنها را نمی خواهند.

رئیس خانه سمن های مردمی استان تصریح کرد: برگزاری جشنواره ها نقش موثری در اشاعه فرهنگ جاری فضای سبز خواهد داشت و پیشنهاد می گردد یک جشنواره با عنوان از "ایده تا پدیده" برگزار شود و در روش اجرایی آن سمن ها می توانند به سازمان پارکها کمک نمایند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها