طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

گزارش کتانباف از جلسه با رییس جمهور
27 تیر 1397 18:17:00
گزارش کتانباف از جلسه با رییس جمهور شهردار اهواز در جلسه شورای اداری شهرداری، مهم ترین نتایج جلسه چهارشنبه با رییس جمهور را بیان کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف گفت: در این جلسه که به ریاست رییس جمه...
قیرپاشی و آماده سازی خیابان های باقیمانده کوی علی آباد در منطقه سه
27 تیر 1397 10:38:00
پاکسازی، آماده سازی و قیرپاشی خیابان های نور 7،8،9 کوی علی آباد به منظور اجرای عملیات آسفالت ریزی آنها در حال انجام است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه سه ، مجتبی یوسفی مدیر منطقه با بیان این خبرگفت: پس از تلاش...
شهردار اهواز خبر داد: توسعه متوازن مهم‌ترین رویکرد طرح جامع شهری اهواز
26 تیر 1397 07:45:00
   شهردار اهواز گفت: در این طرح، شهر به‌عنوان چند هسته‌ای در نظر گرفته شد و توسعه متوازن مهم‌ترین رویکرد آن است. به گزارش سایت شهرداری اهواز، طرح جامع شهری اهواز، صبح دوشنبه در صحن شورای ...
گزارش مدیر منطقه هشت از خدمات انجام شده در مهدیس
26 تیر 1397 07:39:00
   مدیر منطقه هشت شهرداری اهواز گفت: از ابتدای ورود شورای پنجم و با درایت و مدیریت مهندس کتانباف شهردار اهواز با درآمدی کمتر از ۳۰ میلیون تومان از مهدیس، حدود ۳۰ میلیارد تومان پروژه در کوی مهدیس اجرایی شده است....
لطفعلی زاده: خدمات رسانی یکسان به مناطق از اولویت های این دوره مدیریت شهری است
25 تیر 1397 12:38:00
   در آیین بهره برداری و تکمیل پروژه های زیرسازی و آسفالت صورت گرفته در سطح منطقه سه، اعضای شورای اسلامی بر توزیع عادلانه خدمات در کلیه محلات شهر بویژه مناطق محروم تاکید کردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز، د...
تشکیل ستاد صیانت حقوق شهروندی شهرداری اهواز با هدف تکریم ارباب رجوع
25 تیر 1397 10:06:00
    نخستین جلسه هم اندیشی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرداری اهواز با حضور اعضای جدید و ایزدی عضو شورای اسلامی شهر با هدف تکریم ارباب رجوع تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، حجه الاسلا...

اخبار

شنبه 02 تیر 1397
تعداد بازدید: 121
تعداد نظرات: 0

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

   چهارشنبه هفته گذشته جلسه ای با حضور مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز، دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی استانداری خوزستان، مدیران و کارکنان این سازمان پیرامون همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها برگزار شد.

    حمید امیری فرد در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به دکتر داودی گفت: فضای سبز از دیدگاه اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با مردم جامعه دارد و نقش مردم در نگهداری از آن بسیار مهم است، لذا باید شهروندان را به نگهداری از فضای سبز و اهمیت آن سوق داد.

وی با اشاره به اینکه خانه باغ ها و باغ ویلاها در سنت ایران اسلامی بوده است افزود: از زمان گذشته باغ سازی یکی از سنت های حسنه ایرانیان بوده و این موضوع برگرفته از عقیده و مذهب مردم و نقش فضای سبز در زندگی آنها بوده است، ولی متاسفانه اکنون بعلت رشد عمودی منازل مسکونی نقش فضای سبز در منازل کمتر شده است.

امیری فرد با بیان اینکه فضای سبز در فطرت انسان بوده و با مذهب عجین شده است اظهار کرد: نقش تشکل های مردمی در اشاعه فرهنگ های خوب بسیار موثر است، زیرا انجمن های حمایت از محیط زیست و سمن ها بعنوان نهادهای مردمی نقش بسزایی در نشر فرهنگ ها دارند و در این راه کمک شایان و قابل توجهی می توانند به سازمان های دولتی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز عنوان کرد: ما بعنوان یک همکار دست یاری به سوی شما بلند کردیم و خواهانیم در محورهای اصلی این سازمان که همانا آموزش، توسعه، و نگهداری از فضای سبز و برگزاری مراسمات می باشد در کنار این سازمان حضور داشته باشید و ما را در هر چه بهتر اجرا شدن اهدافمان یاری نموده و ارتباط بین مردم و سازمان ها که خیلی کمرنگ شده است را پررنگ تر نمایید.

در ادامه دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی در استانداری خوزستان ضمن تشکر از دعوت مدیر عامل سازمان پارکها تصریح کرد: 460 انجمن ثبت شده در استان خوزستان وجود دارد که با تعداد مجوزهای سازمان بهزیستی و سازمان ورزش و جوانان، این تعداد به 600 انجمن افزایش پیدا می کند و هر کدام از آنها در شاخه های متفاوت و موضوعات تخصصی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به تشکیل شبکه های هماهنگی بحران و هماهنگی محیط زیست در خانه سمن ها اضافه کرد: ارزیابی از انجمن های ثبت شده در خانه سمن ها شروع شده است و بزودی انجمن های فعال در زمینه های مختلف که شروع به عضو گیری نموده اند معرفی خواهند شد.

داودی با بیان اینکه سمن ها در زمینه های تخصصی می توانند با سازمان پارکها همکاری داشته باشند توضیح داد: به طور مثال می توان به استفاده از میراث فرهنگی در پارکها بوسیله انجمن های حوزه میراث فرهنگی، برگزاری همایش به وسیله انجمن های حوزه فرهنگی، برگزاری دوره های آموزشی بوسیله انجمن های تخصصی و آموزشی و ... اشاره کرد. این انجمن ها کمک معنوی به سازمان های دولتی می کنند و به هیچ وجه کمک مالی آنها را نمی خواهند.

رئیس خانه سمن های مردمی استان تصریح کرد: برگزاری جشنواره ها نقش موثری در اشاعه فرهنگ جاری فضای سبز خواهد داشت و پیشنهاد می گردد یک جشنواره با عنوان از "ایده تا پدیده" برگزار شود و در روش اجرایی آن سمن ها می توانند به سازمان پارکها کمک نمایند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها