Menu

اخبار

مهمترین خبرها

حاتمی کاکش: اسکان مسافران نوروزی در بیش از ۱۲۶۵ چادر شهرداری در سه روز
03 فروردین 1398 13:32:00
  رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد استقبال از بهار شهرداری اهواز، آخرین آمار اسکان مسافران نوروزی توسط شهرداری اهواز را اعلام کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در جلسه امروز ستاد استقبال از بهار که در محل نمایشگاه دائمی...
راه اندازی قطار گردشگری اهواز 
03 فروردین 1398 12:12:00
   قطار گردشگری اهواز ویژه ایام نوروز از ۴ فروردین راه اندازی می شود. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در جلسه شب گذشته ستاد نوروزی که با حضور درویش زاده مدیرکل راه آهن جنوب، عالیپور معاون خدمات شهری و لویمی معاون...
افتتاح سومین پایگاه  امداد آبی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز
02 فروردین 1398 16:29:00
  به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ، آتشپاد تراب پور رئیس سازمان آتش نشانی گفت: جهت پوشش حوادث رودخانه ای و همچنین به منظور تقویت ناوگان امداد، عملیات آبی و نظارت بیشتر بر عملکرد ...
برگزاری جلسه ساماندهی فضاهای آزاد جهت استفاده پارگینگ خودروها و اسکان میهمانان نوروزی
02 فروردین 1398 15:48:00
   جلسه تخصصی ساماندهی فضاهای آزاد جدید در محدوده منطقه دو ، سه و هفت جهت استفاده پارکینگ خودروها و اسکان میهمانان نوروزی صبح امروز به ریاست پور سلیمی معاون دادستان در نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد. ...
نمایشگاه بین المللی و پارک لاله اهواز، پذیرای مهمانان نوروزی
02 فروردین 1398 11:19:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: نمایشگاه بین المللی و پارک لاله اهواز با ظرفیت بیش از ۴ هزار نفر، پذیرای مهمانان نوروزی هستند. علیرضا عالی‌پور، معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه محل ...
شهردار اهواز: برای ایجاد تحول در شهر برنامه ریزی کنید
01 فروردین 1398 17:22:00
شهردار اهواز در نخستین روز از سال 98 بر لزوم برنامه ریزی در راستای ایجاد تحول در شهر تاکید کرد. نخستین جلسه شهردار اهواز در سال 98 در محل ستاد نوروزی شهرداری  با حضور کتانباف شهردار اهواز، عالیپور معاون خدمات شهر...

اخبار

شنبه 02 تیر 1397
تعداد بازدید: 238
تعداد نظرات: 0

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

   چهارشنبه هفته گذشته جلسه ای با حضور مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز، دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی استانداری خوزستان، مدیران و کارکنان این سازمان پیرامون همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها برگزار شد.

    حمید امیری فرد در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به دکتر داودی گفت: فضای سبز از دیدگاه اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با مردم جامعه دارد و نقش مردم در نگهداری از آن بسیار مهم است، لذا باید شهروندان را به نگهداری از فضای سبز و اهمیت آن سوق داد.

وی با اشاره به اینکه خانه باغ ها و باغ ویلاها در سنت ایران اسلامی بوده است افزود: از زمان گذشته باغ سازی یکی از سنت های حسنه ایرانیان بوده و این موضوع برگرفته از عقیده و مذهب مردم و نقش فضای سبز در زندگی آنها بوده است، ولی متاسفانه اکنون بعلت رشد عمودی منازل مسکونی نقش فضای سبز در منازل کمتر شده است.

امیری فرد با بیان اینکه فضای سبز در فطرت انسان بوده و با مذهب عجین شده است اظهار کرد: نقش تشکل های مردمی در اشاعه فرهنگ های خوب بسیار موثر است، زیرا انجمن های حمایت از محیط زیست و سمن ها بعنوان نهادهای مردمی نقش بسزایی در نشر فرهنگ ها دارند و در این راه کمک شایان و قابل توجهی می توانند به سازمان های دولتی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز عنوان کرد: ما بعنوان یک همکار دست یاری به سوی شما بلند کردیم و خواهانیم در محورهای اصلی این سازمان که همانا آموزش، توسعه، و نگهداری از فضای سبز و برگزاری مراسمات می باشد در کنار این سازمان حضور داشته باشید و ما را در هر چه بهتر اجرا شدن اهدافمان یاری نموده و ارتباط بین مردم و سازمان ها که خیلی کمرنگ شده است را پررنگ تر نمایید.

در ادامه دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی در استانداری خوزستان ضمن تشکر از دعوت مدیر عامل سازمان پارکها تصریح کرد: 460 انجمن ثبت شده در استان خوزستان وجود دارد که با تعداد مجوزهای سازمان بهزیستی و سازمان ورزش و جوانان، این تعداد به 600 انجمن افزایش پیدا می کند و هر کدام از آنها در شاخه های متفاوت و موضوعات تخصصی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به تشکیل شبکه های هماهنگی بحران و هماهنگی محیط زیست در خانه سمن ها اضافه کرد: ارزیابی از انجمن های ثبت شده در خانه سمن ها شروع شده است و بزودی انجمن های فعال در زمینه های مختلف که شروع به عضو گیری نموده اند معرفی خواهند شد.

داودی با بیان اینکه سمن ها در زمینه های تخصصی می توانند با سازمان پارکها همکاری داشته باشند توضیح داد: به طور مثال می توان به استفاده از میراث فرهنگی در پارکها بوسیله انجمن های حوزه میراث فرهنگی، برگزاری همایش به وسیله انجمن های حوزه فرهنگی، برگزاری دوره های آموزشی بوسیله انجمن های تخصصی و آموزشی و ... اشاره کرد. این انجمن ها کمک معنوی به سازمان های دولتی می کنند و به هیچ وجه کمک مالی آنها را نمی خواهند.

رئیس خانه سمن های مردمی استان تصریح کرد: برگزاری جشنواره ها نقش موثری در اشاعه فرهنگ جاری فضای سبز خواهد داشت و پیشنهاد می گردد یک جشنواره با عنوان از "ایده تا پدیده" برگزار شود و در روش اجرایی آن سمن ها می توانند به سازمان پارکها کمک نمایند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها