طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

کرایه تاکسی شهری اهواز افزایش یافت
29 شهریور 1397 08:58:00
   نرخ کرایه تاکسی شهری در اهواز 10درصد افزایش یافت . به گزارش واحد ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز، نرخ کرایه تاکسی  شهری 10درصد افزایش پیدا کرد. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی اهواز اعلام کرد: بات...
چمن زنی 20 هزار متر مربع از فضای سبز منطقه 5 شهرداری اهواز
29 شهریور 1397 08:49:00
  20هزار مترمربع از فضای سبز منطقه 5 شهرداری اهواز چمن زنی شد . به گزارش امور ارتباطات ، مدیر منطقه 5 شهرداری اهواز در تشریح عملکرد فضای سبز سطح حوزه عنوان کرد: با تلاش نیروهای پاکبان فضای سبز منطقه عملیات چ...
موزه حیات وحش به شهرداری اهواز واگذار می شود
28 شهریور 1397 10:28:00
  مدیر عامل  سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت:  بزودی تفاهم‌نامه‌ای  با سازمان محیط زیست استان خوزستان در خصوص واگذاری ساختمان موزه حیات وحش به شهرداری اهواز  امضا می شود.
 نواختن زنگ پسماند همزمان با بازگشايي مدارس در اهواز
28 شهریور 1397 09:48:00
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اهواز خبرداد: همزمان با بازگشايي مدارس زنگ پسماند و آموزش شهروندي نواخته مي شود. محمدرضا قنواتي گفت: براساس برنامه ريزي صورت گرفته با شروع مدارس همانند سالهاي گذشته سازمان م...
برگزاری هشتمین شب سوگواری امام حسین(ع) در یادمان بین الحرمین
28 شهریور 1397 08:24:00
   شب هشتم سوگواری امام حسین (ع) در یادمان بین الحرمین با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد. به گزارش امور ارتباطات معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز شب هشتم سوگواری امام حسین (ع) و یاران با وفایش در ...
ترمیم نوار حفاری و روکش آسفالت در منطقه هفت
28 شهریور 1397 08:00:00
   مدیر منطقه هفت اهواز از ترمیم نوار حفاری و روکش آسفالت خیابان صباحی منتهی به بلوار پاسداران خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت  رضا ارشادی در این راستا گفت: عملیات اجرایی روکش آسفالت ب...

اخبار

شنبه 02 تیر 1397
تعداد بازدید: 159
تعداد نظرات: 0

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها هدفمند می شود

   چهارشنبه هفته گذشته جلسه ای با حضور مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز، دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی استانداری خوزستان، مدیران و کارکنان این سازمان پیرامون همکاری تشکل های مردمی با سازمان پارکها برگزار شد.

    حمید امیری فرد در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به دکتر داودی گفت: فضای سبز از دیدگاه اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با مردم جامعه دارد و نقش مردم در نگهداری از آن بسیار مهم است، لذا باید شهروندان را به نگهداری از فضای سبز و اهمیت آن سوق داد.

وی با اشاره به اینکه خانه باغ ها و باغ ویلاها در سنت ایران اسلامی بوده است افزود: از زمان گذشته باغ سازی یکی از سنت های حسنه ایرانیان بوده و این موضوع برگرفته از عقیده و مذهب مردم و نقش فضای سبز در زندگی آنها بوده است، ولی متاسفانه اکنون بعلت رشد عمودی منازل مسکونی نقش فضای سبز در منازل کمتر شده است.

امیری فرد با بیان اینکه فضای سبز در فطرت انسان بوده و با مذهب عجین شده است اظهار کرد: نقش تشکل های مردمی در اشاعه فرهنگ های خوب بسیار موثر است، زیرا انجمن های حمایت از محیط زیست و سمن ها بعنوان نهادهای مردمی نقش بسزایی در نشر فرهنگ ها دارند و در این راه کمک شایان و قابل توجهی می توانند به سازمان های دولتی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز عنوان کرد: ما بعنوان یک همکار دست یاری به سوی شما بلند کردیم و خواهانیم در محورهای اصلی این سازمان که همانا آموزش، توسعه، و نگهداری از فضای سبز و برگزاری مراسمات می باشد در کنار این سازمان حضور داشته باشید و ما را در هر چه بهتر اجرا شدن اهدافمان یاری نموده و ارتباط بین مردم و سازمان ها که خیلی کمرنگ شده است را پررنگ تر نمایید.

در ادامه دکتر سیروس داودی نماینده سمن های مردمی در استانداری خوزستان ضمن تشکر از دعوت مدیر عامل سازمان پارکها تصریح کرد: 460 انجمن ثبت شده در استان خوزستان وجود دارد که با تعداد مجوزهای سازمان بهزیستی و سازمان ورزش و جوانان، این تعداد به 600 انجمن افزایش پیدا می کند و هر کدام از آنها در شاخه های متفاوت و موضوعات تخصصی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به تشکیل شبکه های هماهنگی بحران و هماهنگی محیط زیست در خانه سمن ها اضافه کرد: ارزیابی از انجمن های ثبت شده در خانه سمن ها شروع شده است و بزودی انجمن های فعال در زمینه های مختلف که شروع به عضو گیری نموده اند معرفی خواهند شد.

داودی با بیان اینکه سمن ها در زمینه های تخصصی می توانند با سازمان پارکها همکاری داشته باشند توضیح داد: به طور مثال می توان به استفاده از میراث فرهنگی در پارکها بوسیله انجمن های حوزه میراث فرهنگی، برگزاری همایش به وسیله انجمن های حوزه فرهنگی، برگزاری دوره های آموزشی بوسیله انجمن های تخصصی و آموزشی و ... اشاره کرد. این انجمن ها کمک معنوی به سازمان های دولتی می کنند و به هیچ وجه کمک مالی آنها را نمی خواهند.

رئیس خانه سمن های مردمی استان تصریح کرد: برگزاری جشنواره ها نقش موثری در اشاعه فرهنگ جاری فضای سبز خواهد داشت و پیشنهاد می گردد یک جشنواره با عنوان از "ایده تا پدیده" برگزار شود و در روش اجرایی آن سمن ها می توانند به سازمان پارکها کمک نمایند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها