طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهردار اهواز در جلسه سیاستگذاری سمپوزیوم مجسمه های فلزی: خروجی سمپوزیوم ها باید آگاهی بخشی به شهروندان باشد
21 آذر 1397 08:33:00
  کتانباف شهردار اهواز در جلسه شورای سیاستگذاری سمپوزیوم مجسمه های فلزی که  با حضور  حجت الاسلام موسی پور عضو شورای اسلامی شهر و جمعی از اساتید دانشگاه و معاونین ومدیران شهرداری برگزار شد، گفت: خروجی چنین ...
عضو شورای اسلامی شهر اهواز: مردم باید احساس کنند شهرداری متعلق به آنهاست
21 آذر 1397 08:10:00
  جلسه شورای سیاستگذاری سمپوزیوم مجسمه های فلزی با حضور شهردار اهواز، حجت الاسلام موسی پور عضو شورای اسلامی شهر اهواز، مدیران شهرداری و تعدادی از اساتید دانشگاه برگزار شد. در این جلسه،حجت الاسلام موسی پور عضو شور...
معاون شهردار اهواز: مسابقات دارت کلانشهر های کشور در سطح بالا برگزار شد
20 آذر 1397 15:46:00
   معاون شهردار اهواز و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز در مراسم اختتامیه مسابقات دارت  بانوان و آقایان کلانشهر های کشور گفت: در این دوره از مسابقات جدیت و رقابت سالمی بین ورزشکاران ...
عضو شورای اسلامی شهر اهواز: خوزستان جزو چهار نقطه طلایی کشاورزی جهان است
20 آذر 1397 15:42:00
   مراسم پایانی پنجمین دوره مسابقات دارت کارکنان کلانشهرهای کشور با حضور سید محسن موسوی زاده، محمد جعفر فلسفی، اسکندر لطفعلی زاده، محمد رضا ایزدی، سید ناصر موسوی نژاد، فتح الله حاجتی، بشیری قائم مقام شهردار اهو...
برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز
20 آذر 1397 08:18:00
نشست مشترک سمن ها با مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در خصوص برگزاری نمایشگاه گل و گیاه با حضور رئیس کمیسیون خدمات شهری و رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.
شهردار اهواز: 91 درصد شهروندان اهواز هزینه عوارض پسماند را پرداخت نمی‌کنند
19 آذر 1397 14:02:00
   شهردار اهواز با بیان اینکه تنها 9 درصد در پرداخت عوارض پسماند مشارکت می‌کنند، گفت: 91 درصد شهروندان این هزینه را پرداخت نمی‌کنند. منصور کتانباف اظهار کرد: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است که م...

اخبار

ﺳﻪشنبه 19 تیر 1397
تعداد بازدید: 194
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز : شهرداری را روی ریل خدمتگزاری قرار دادیم

شهردار اهواز :  شهرداری را روی ریل خدمتگزاری قرار دادیم

   شهردار اهواز در  جلسه شورای معاونین که صبح امروز با حضور معاونین و مدیران شهرداری برگزار شد، گفت: در این مدت کمتر از یکسال که از روی کار آمدن شورای شهر می گذرد ، شهرداری را روی ریل خدمتگذاری قرار دادیم.

وی اظهار کرد:  آنچه سازمان را به حرکت وا می دارد پیش از هرچیز داشتن انگیزه است و انگیزه موتور محرکه یک سازمان است.

وی خطاب به مدیران خود عنوان کرد:  انتظاری که از این جمع حاضر است این است که موتور محرک برای کل شهرداری باشند و کل شهرداری را به حرکت وادارند. ما باید این حس را در خود پرورش دهیم  که انگیزه ای برای کار داشته باشیم. وقتی انگیزه خدمت درونمان باشد و آن را به فعلیت دربیاوریم، کارها به خوبی و سهولت انجام می شود.

کتانباف با تاکید بر این نکته که باید روحیه امید را در سازمان و مردم منتشر کنیم، ادامه داد: انتشار روحیه امید و انگیزه در دوجبهه است یکی درون سازمان ، یکی بیرون سازمان یعنی بین پرسنل و کارکنان و بین شهروندان و معاونین هم باید این انگیزه را داشته باشند و آن را به مجموعه منتقل کنند

وی در خصوص انتقال روحیه جهادی میان تمامی عوامل یک مجموعه افزود: باید شهردار به معاونین، معاونین به مدیران، مدیران به کارشناسان، کارشناسان به عوامل و همینطور به شکل شبکه ای و درخت وار انگیزه  خدمت را به همه انتقال دهیم و این    حرکت هم باید از بالا به پایین و از پایین به بالا باشد و تمام سازمان در حال تحرک باشندزیرا سازمانی موفق است که  از قالب اداره بیرون بیاید و همفکری و همگرایی در آن موج بزند، سازمانهای موفق هم انگیزه دارند هم برنامه . مطمئنا  در محیط یاس و نومیدی اتفاق خوبی نمی افتد.

شهردار اهواز گفت: البته شهرداری اهواز تابعی از کل کشور و استان است و نمی تواند خارج از این باشدواگر درون سازمان را همدل و همگرا کنیم بیرون سازمان را هم می توان با این همدلی همراه کرد.

وی افزود:  بنا به فرمایش امام راحل(ره) این مردمند که ولینعمت ما هستند، مردم صاحب و مالک شهر هستند و بدون  مشارکت آنها شهر معنا ندارد. مردم همواره  حامی نظام و انقلاب هستند اما  نارضایتی آنان از دستگاههای خدمات رسان و ما مسئولین است.

کتانباف اظهار کرد: در جلسه ای که روز گذشته با معتمدین شهر داشتم شکایتهای زیادی در خصوص آب و فاضلاب ، وضعیت درمان و بهداشت  و وضعیت رود کارون شد  که هیچکدام ارتباطی با شهرداری ندارند ولی وقتی به مردم می گوییم جوابشان این است که ما فقط شهرداری را می شناسیم و همه این انتظارها را از شهرداری دارند. در چنین شرایطی ما باید هماهنگ کننده باشیم ودر جلسات خارج سازمانی که حاضر می شویم، مسائل را باسازمانها در میان بگذاریدم و مشکلات مردم را به گوش سازمانهای مرتبط برسانیم و تمام اینها برمی گردد به انگیزه درونی خودمان، انتقال به زیرمجموعه مان و همگرا کردن دستگاههای دیگر شهر .

این مقام مسئول ادامه داد: در صورتی باید از  پیشرفت در جوامع دیگر یا شهرهای دیگر سخن به میان آورد و مقایسه کرد  که خودمان هم روحیه ای مثل آنها داشته باشیم و آدمهای منظم و هدفمندی باشیم.

شهردار اهواز خطاب به مدیران و معاونین گفت: هفتگی برنامه ریزی کنید و به مساجد بروید و با مشکلات مردم از نزدیک آشنا شوید

وی در خصوص مسئله درآمدزایی در شهرداری اهواز افزود: موضوع بعدی شرایط شهرداری است شهرداری یک سازمان درآمد و هزینه است نباید منتظر درآمدهای حاصل از حق آلایندگی و ... باشیم باید خودمان نیز در جهت درآمدزایی تلاش کنیم.

کتانباف در این جلسه  بر تسریع امور در حوزه مالی اقتصادی تاکید کردو ادامه داد:  همایش سرمایه گذاری با تمام نقاط ضعف و قوتش یک شروع و یک نقطه امید است و بازتاب آن درحوزه مالی اقتصادی است و معاون مالی اقتصادی باید به دنبال تفاهم نامه ها و تحقق آنها برود. باید سرمایه گذاری را باور کنیم زیرا  این کارها برای مردم و برای شهر است. باید ظرفیتهای شهر و جاذبه شهر را افزایش دهیم و در این حوزه تلاش کرده، کار انجام دهیم و نسبت به وظایف خود پاسخگو باشیم. در واقع باید هم پاسخگو باشیم هم سوال کننده از زیرمجموعه خودمان.

شهردار اهواز گفت: در این مدت کمتر از یکسال که از روی کارآمدن شورای شهر می گذرد، اقدامات خوبی صورت گرفته  در حالیکه قرارداد فضای سبز نداشتیم، قراردادهای خدمات شهری، اجرائیات، قراردادهای عمرانی همه بلاتکلیف بود که همگی را راه اندازی کرده و قرارداد بستیم ، چند درصد آسفالت ایجاد کردیم، راههای شریانی را همسطح سازی کردیم، بسیاری از گره های ترافیکی را حل کردیم ،  اتوبوسرانی را ساماندهی کردیم و در این یکسال شهرداری را روی ریل خدمتگذاری قرار دادیم.

منصور کتانباف به معاونین و مدیران دستور داد: پروژه در مقیاس ناحیه و محله باید تعریف شود و بازه زمانی هرکدام از این پروژه های نیز باید تعیین شود. در هر حوزه پروژه های منطقه ای و ناحیه ای را مطالبه کنید وانجام آنها را تسهیل کنید

وی در خصوص احداث پارکهای محله ای گفت: محل های انباشت زباله، نخاله، سگ های ولگرد، معتادین و محل های انجام بزه  را به پارک تبدیل کنید و به این قبیل امور تسریع ببخشید. زیرا خوشبختانه هر ظرفیت مثبتی در شهر ایجاد شد مردم از آن استفاده کردند

شهردار اهواز  در زمینه های مختلف شهری دستوراتی را به شرح ذیل صادر کرد و گفت:  اگر در منطقه ای 20 محله است 20 بازارچه باید در آن منطقه ایجاد شود و حداقل باید 5 پارک در آنجا احداث گردد. برای پروژه ها زمانبندی تعریف کنید تا سریعتر به مرحله بهره برداری برسند، آسفالت شبکه معابر و همسطح سازی هرطور شده و با همه مشکلات صورت بگیرد، در حوزه حمل و نقل عمومی هم باید سالانه ناوگان اتوبوسرانی افزایش بیابد، نظافت و پاکسازی معابر در اولویت باشد و در مناطق کم برخوردار نیز مانند دیگر مناطق نظافت و پاکسازی هفتگی انجام شود، شهرداری های نواحی باید راه بیفتد، مناطق ، نواحی را تقویت کنند، قراردادهای خدمات شهری و فضای سبز به فعلیت برسند، در خصوص میزان رضایت مردم از اقدامات انجام شده نظرسنجی صورت بگیرد. شهرسازی برای درآمد زایی به سمت پروژه های بزرگ برود و افقی را برای خود مشخص کند و از طریق فروش املاک، حق آلایندگی، دریافت عوارض و صدور پروانه به سمت افزایش درآمدها پیش رود.

شهردار اهواز همچنین از رییس سازمان محیط زیست خواست:  مشکلات زیست محیطی پیش آمده را در شهر رفع کند و با اطلاع رسانی و شفاف سازی مردم را در جریان  منشا این آلودگی ها و دودهای حاصل ازآن قرار دهند.

منصور کتانباف در پایان به مدیران خود یادآور شد: از انتقادها و تخریب ها هراس نداشته باشید و با کار صحیح و انجام پروژه ها به آنها پاسخ دهید که اگر همه با هم حرکت نکنیم اتفاق مبارکی در شهر رخ نمی دهد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها