Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری اهواز و شهرداری مشهد
25 دی 1397 09:25:00
تفاهم نامه همکاری­های علمی و پژوهشی بین شهرداری اهواز و شهرداری مشهد در زمینه های تحقیقاتی منعقد شد. ابراهیم نوشادی، معاون برنامه­ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با بیان ضرورت بهره گیری از امکانات با...
فراخوان سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت منتشر شد
25 دی 1397 09:15:00
به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادرکعب عمیر مدیرعامل این سازمان از برگزاری سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت مجسمه سازی شهر اهواز خبر داد. مهندس کعب عمیر گفت: دومین سمپوزیوم مجسمه سازی اهواز در سطح...
باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت آسفالت شد
24 دی 1397 10:36:00
مدیر عامل سازمان عمران گفت: باند کندرو در ضلع شمالی پل ولایت قیرپاشی و آسفالت شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان عمران ، عباس دغاغله در ادامه افزود : باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت از ابتدای عرشه بسمت تقاطع شهید بندر (...
حضور شهرداری اهواز در نخستین نمایشگاه بازآفرینی شهری کشور
24 دی 1397 07:51:00
   مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز از برپایی نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز فرزین حاتمی کاکش عنوان کرد: &...
کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات دارت توسط شهرداری اهواز
24 دی 1397 07:35:00
  به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز، احمد سراج، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری از کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات دارت سازمان های استان خوزستان در رشته بانوان خبر دا...
تمدید  فراخوان نقاشی دیواری شهر اهواز
23 دی 1397 14:30:00
   به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادر کعب عمیر مدیر عامل این سازمان ازتمدید  10 روزه  و انتشار نخستین فراخوان نقاشی دیواری شهر اهواز در و بسایت http://urbandesign.ahvaz.ir ...

اخبار

ﺳﻪشنبه 02 مرداد 1397
تعداد بازدید: 149
تعداد نظرات: 0

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست

    به گزارش امور ارتباطات معاونت فرهنگی، احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اهواز در جلسه شورای اجتماعی استانداری خوزستان به ارائه گزارش و بیان مطالبی در خصوص جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر پرداخت.

سراج با اشاره به قانون مصوب سال 78 گفت: جمع آوری متکدیان و معتادین متجاهر در شهرداری اهواز بر عهده معاونت فرهنگی اجتماعی گذاشته شده است.

هم چنین طبق قانون برخی ارگان ها از جمله سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، دادگستری و کمیته امداد نیز موظف هستند در این زمینه یاریگر شهرداری باشند.

وی در خصوص متکدیان، اظهار کرد: بیشتر متکدیان از اهواز یا خوزستان نیستند. اکثرا افرادی هستند که از خارج استان می آیند و یا اتباع بیگانه خصوصا پاکستان و بنگلادش هستند. البته در این زمینه بایستی نگاه شهروندان اصلاح شود. به کرات مشاهده شده شهروندان کمک های فراوانی به اینگونه افراد پرداخت می شود.

سراج در ادامه به بیان گزارشی از متکدیان جمع آوری شده پرداخت و گفت: متکدی با نیازمند واقعی تفاوت دارد. برخی متکدیان جمع آوری شده چندین گوشی همراه داشتند. یا مبالغ نقدی بسیار بالایی با خود حمل  می کردند.

وی هزینه های اردوگاه جمع آوری متکدیان و متجاهر را یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در هر ماه عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی بسیار خوبی در خصوص اردوگاه صورت گرفته است. اخیرا اردوگاه جهت تغییر روحیه و افزایش نشاط رنگ آمیزی شده است. هم چنین برنامه های ورزشی جهت متکدیان در حال اجرا است.

در خصوص اردوگاه بحث بهداشت نفرات از موضوعات حائز اهمیت است که به خوبی در حال اجراست.

سراج در ادامه به کودکان کار اشاره کرد و گفت: اکثر کودکان کار جمع آوری شده دارای خانواده  هستند. مشکل اصلی حمایت اجتماعی و پذیرش از سوی جامعه است که در این زمینه نیاز است آموزشهایی به شهروندان داده شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز افزود: در ایام نوروز امسال همکاری بسیار بهتری از سایر ارگان های ذیربط شاهد بودیم. در نتیجه جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر با کیفیت بهتری صورت پذیرفت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی به مشکلات پیش روی اردوگاه پرداخت و تصریح کرد: افراد بسیار زیادی جمع آوری می شوند. به عنوان مثال فردی با بیماری سل به اردوگاه منتقل شد. در این زمینه خواهان همکاری بهتری از سوی مراکز درمانی هستیم. در زمینه جمع آوری نیز هرچند تلاشهای فراوانی صورت می گیرد با اینحال به کرات دیده شده به علت عدم رسیدگی مناسب مراجع ذیربط به این افراد، مجددا به تکدی گری روی می آورند.

به گزارش امور ارتباطات سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی در ابتدای گزارش خود یک کلیپ در خصوص وضعیت سامان سرای شکوفا پخش کرد و سپس آمار دقیقی از فعالیت های اردوگاه در پنج ماهه اول سال ارائه داد.

هم چنین استاندار محترم خوزستان طی سخنانی با تشکر و قدر دانی از برنامه های اجرایی شهرداری اهواز در زمینه ی جمع آوری متکدیان متجاهر، خواستار همکاری هرچه بیشتر ارگان های ذیربط جهت جمع آوری و خاتمه بحث متکدیان و معتادان متجاهر شد.

 

 

گروه: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی, سازمان فرهنگی ورزشی
نویسنده خبر: ع. نبوی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها