Menu

اخبار

مهمترین خبرها

تکمیل عملیات احداث آبنمای موزیکال  پارک 16 هکتاری اهواز
29 اسفند 1397 15:31:00
به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادر کعب عمیر مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز، از پایان عملیات آبنمای موزیکال  در پارک 16 هکتاری بلوار ساحلی شرقی به منظور ایجاد فضایی جذاب و دلنشین خبر د...
گزارش تصویری تبلیغات محیطی شهرداری اهواز به مناسبت فرارسیدن سال نو و بهار علوی
28 اسفند 1397 14:57:00
طبق تاکید شهردار اهواز جهت استقبال هرچه باشکوه تر از بهار 98، اقدامات مطلوبی در زمینه تبلیغات محیطی در سطح شهر صورت گرفته که نصب بنرهای اطلاع رسانی ستاد نوروزی شهرداری اهواز در سطح شهر، نصب  بنر با شعار نماز او...
اهواز آماده میزبانی از مسافران نوروزی است
28 اسفند 1397 13:05:00
    معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به آماده سازی اهواز برای مسافران نوروزی گفت: محل اصلی اسکان میهمانان نوروزی با ظرفیت 500 چادر در محل نمایشگاه بین المللی اهواز است که به صورت سرپوشیده در سه سالن...
نصب گلدان های طبقاتی در مناطق هشتگانه
28 اسفند 1397 09:09:00
  اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از نصب گلدان های طبقاتی در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز خبر داد. رئیس اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اعلام کرد: روز گذشته گلدان های ط...
نوروز بر بیلبوردهای شهر نشست
27 اسفند 1397 11:00:00
  فرزین حاتمی کاکش اقدامات شهرداری اهواز در زمینه تبلیغاتی محیطی به مناسبت فرا رسیدن سال جدید را تشریح کرد. مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهوازگفت: طبق تاکید شهردار اهواز جهت استقبال هرچه باشکوه ت...
آخرین جلسه هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری اهواز در سال 97
27 اسفند 1397 09:49:00
   آخرین جلسه هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری اهواز در سال 97 با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، این جلسه با حضور کتانباف شهردار اهواز، سنواتی، قنوات، موسوی زاده و لطفعلی زاده رییس و اعض...

اخبار

ﺳﻪشنبه 02 مرداد 1397
تعداد بازدید: 185
تعداد نظرات: 0

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست

    به گزارش امور ارتباطات معاونت فرهنگی، احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اهواز در جلسه شورای اجتماعی استانداری خوزستان به ارائه گزارش و بیان مطالبی در خصوص جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر پرداخت.

سراج با اشاره به قانون مصوب سال 78 گفت: جمع آوری متکدیان و معتادین متجاهر در شهرداری اهواز بر عهده معاونت فرهنگی اجتماعی گذاشته شده است.

هم چنین طبق قانون برخی ارگان ها از جمله سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، دادگستری و کمیته امداد نیز موظف هستند در این زمینه یاریگر شهرداری باشند.

وی در خصوص متکدیان، اظهار کرد: بیشتر متکدیان از اهواز یا خوزستان نیستند. اکثرا افرادی هستند که از خارج استان می آیند و یا اتباع بیگانه خصوصا پاکستان و بنگلادش هستند. البته در این زمینه بایستی نگاه شهروندان اصلاح شود. به کرات مشاهده شده شهروندان کمک های فراوانی به اینگونه افراد پرداخت می شود.

سراج در ادامه به بیان گزارشی از متکدیان جمع آوری شده پرداخت و گفت: متکدی با نیازمند واقعی تفاوت دارد. برخی متکدیان جمع آوری شده چندین گوشی همراه داشتند. یا مبالغ نقدی بسیار بالایی با خود حمل  می کردند.

وی هزینه های اردوگاه جمع آوری متکدیان و متجاهر را یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در هر ماه عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی بسیار خوبی در خصوص اردوگاه صورت گرفته است. اخیرا اردوگاه جهت تغییر روحیه و افزایش نشاط رنگ آمیزی شده است. هم چنین برنامه های ورزشی جهت متکدیان در حال اجرا است.

در خصوص اردوگاه بحث بهداشت نفرات از موضوعات حائز اهمیت است که به خوبی در حال اجراست.

سراج در ادامه به کودکان کار اشاره کرد و گفت: اکثر کودکان کار جمع آوری شده دارای خانواده  هستند. مشکل اصلی حمایت اجتماعی و پذیرش از سوی جامعه است که در این زمینه نیاز است آموزشهایی به شهروندان داده شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز افزود: در ایام نوروز امسال همکاری بسیار بهتری از سایر ارگان های ذیربط شاهد بودیم. در نتیجه جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر با کیفیت بهتری صورت پذیرفت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی به مشکلات پیش روی اردوگاه پرداخت و تصریح کرد: افراد بسیار زیادی جمع آوری می شوند. به عنوان مثال فردی با بیماری سل به اردوگاه منتقل شد. در این زمینه خواهان همکاری بهتری از سوی مراکز درمانی هستیم. در زمینه جمع آوری نیز هرچند تلاشهای فراوانی صورت می گیرد با اینحال به کرات دیده شده به علت عدم رسیدگی مناسب مراجع ذیربط به این افراد، مجددا به تکدی گری روی می آورند.

به گزارش امور ارتباطات سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی در ابتدای گزارش خود یک کلیپ در خصوص وضعیت سامان سرای شکوفا پخش کرد و سپس آمار دقیقی از فعالیت های اردوگاه در پنج ماهه اول سال ارائه داد.

هم چنین استاندار محترم خوزستان طی سخنانی با تشکر و قدر دانی از برنامه های اجرایی شهرداری اهواز در زمینه ی جمع آوری متکدیان متجاهر، خواستار همکاری هرچه بیشتر ارگان های ذیربط جهت جمع آوری و خاتمه بحث متکدیان و معتادان متجاهر شد.

 

 

گروه: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی, سازمان فرهنگی ورزشی
نویسنده خبر: ع. نبوی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها