اخبار
 انتشار: 02 مرداد 1397
   مشاهده: 229

  معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست
  • معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست
  • معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست
  • معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی: جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در اولویت برنامه های ماست

    به گزارش امور ارتباطات معاونت فرهنگی، احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اهواز در جلسه شورای اجتماعی استانداری خوزستان به ارائه گزارش و بیان مطالبی در خصوص جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر پرداخت.

سراج با اشاره به قانون مصوب سال 78 گفت: جمع آوری متکدیان و معتادین متجاهر در شهرداری اهواز بر عهده معاونت فرهنگی اجتماعی گذاشته شده است.

هم چنین طبق قانون برخی ارگان ها از جمله سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، دادگستری و کمیته امداد نیز موظف هستند در این زمینه یاریگر شهرداری باشند.

وی در خصوص متکدیان، اظهار کرد: بیشتر متکدیان از اهواز یا خوزستان نیستند. اکثرا افرادی هستند که از خارج استان می آیند و یا اتباع بیگانه خصوصا پاکستان و بنگلادش هستند. البته در این زمینه بایستی نگاه شهروندان اصلاح شود. به کرات مشاهده شده شهروندان کمک های فراوانی به اینگونه افراد پرداخت می شود.

سراج در ادامه به بیان گزارشی از متکدیان جمع آوری شده پرداخت و گفت: متکدی با نیازمند واقعی تفاوت دارد. برخی متکدیان جمع آوری شده چندین گوشی همراه داشتند. یا مبالغ نقدی بسیار بالایی با خود حمل  می کردند.

وی هزینه های اردوگاه جمع آوری متکدیان و متجاهر را یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در هر ماه عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی بسیار خوبی در خصوص اردوگاه صورت گرفته است. اخیرا اردوگاه جهت تغییر روحیه و افزایش نشاط رنگ آمیزی شده است. هم چنین برنامه های ورزشی جهت متکدیان در حال اجرا است.

در خصوص اردوگاه بحث بهداشت نفرات از موضوعات حائز اهمیت است که به خوبی در حال اجراست.

سراج در ادامه به کودکان کار اشاره کرد و گفت: اکثر کودکان کار جمع آوری شده دارای خانواده  هستند. مشکل اصلی حمایت اجتماعی و پذیرش از سوی جامعه است که در این زمینه نیاز است آموزشهایی به شهروندان داده شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز افزود: در ایام نوروز امسال همکاری بسیار بهتری از سایر ارگان های ذیربط شاهد بودیم. در نتیجه جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر با کیفیت بهتری صورت پذیرفت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی به مشکلات پیش روی اردوگاه پرداخت و تصریح کرد: افراد بسیار زیادی جمع آوری می شوند. به عنوان مثال فردی با بیماری سل به اردوگاه منتقل شد. در این زمینه خواهان همکاری بهتری از سوی مراکز درمانی هستیم. در زمینه جمع آوری نیز هرچند تلاشهای فراوانی صورت می گیرد با اینحال به کرات دیده شده به علت عدم رسیدگی مناسب مراجع ذیربط به این افراد، مجددا به تکدی گری روی می آورند.

به گزارش امور ارتباطات سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی در ابتدای گزارش خود یک کلیپ در خصوص وضعیت سامان سرای شکوفا پخش کرد و سپس آمار دقیقی از فعالیت های اردوگاه در پنج ماهه اول سال ارائه داد.

هم چنین استاندار محترم خوزستان طی سخنانی با تشکر و قدر دانی از برنامه های اجرایی شهرداری اهواز در زمینه ی جمع آوری متکدیان متجاهر، خواستار همکاری هرچه بیشتر ارگان های ذیربط جهت جمع آوری و خاتمه بحث متکدیان و معتادان متجاهر شد.

 

 

نویسنده خبر: ع. نبوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها