اخبار
 انتشار: 05 مرداد 1397
   مشاهده: 229

  حذف انشعابات آب شرب از شبکه آبیاری فضای سبز

حذف انشعابات آب شرب از شبکه آبیاری فضای سبز
  • حذف انشعابات آب شرب از شبکه آبیاری فضای سبز

معاون خدمات شهری از حذف و کاهش انشعابات آب شرب از شبکه آبیاری فضای سبز شهر اهواز خبر داد .

به گزارش امور ارتباطات معاونت خدمات شهری علیرضا عالیپور با اعلام این خبر گفت: این اقدام در راستای تاکید دولت در زمینه اتخاذ  راهکارها و تصمیمات لازم در بحث مقابله با بحران آب و خشکسالی در شهرداری اهواز درحال اجراست.

وی افزود: تا کنون بر اساس هماهنگی هایی که در سطح مناطق میان شهرداری و آبفا صورت گرفته است بیش از 70 انشعاب آب شرب از سیستم آبیاری فضای سبز حذف و بجای آن انشعاب آب خام جایگزین شده است.

علیرضا عالیپور در همین رابطه افزود: قطع انشعابات با هماهنگی شرکت آبفا صورت می گیرد تا کنترل  های لازم با هدف کم کردن هزینه آب بهاء از مجموع هزینه های شهرداری در بخش آبیاری محاسبه و از سوی آبفا اعمال شود.

وی همچنین از لایروبی کلیه ایستگاه های پمپاژ آب خام و همچنین ایجاد 3 شیفت کاری آبیاری با آب خام در مناطق هشتگانه به عنوان بخش دیگری از اقدامات مجموعه تحت امرش در مقابله با بحران آب و کاهش استفاده از آب شرب در آبیاری فضای سبز عنوان کرد و افزود: هدف از این اقدامات استفاده حداکثری از ظرفیت ایستگاه های پمپاژ آب خام به عنوان اقدامات عملیاتی در کاهش استفاده از آب شرب می باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز نظارت بر روشهای آبیاری توسط ناظرین غرب و شرق مناطق، ترمیم و تعویض لوله های شکسته شبکه آبرسانی به فضای سبز و آموزش نیروهای کارگری در زمینه استفاده از روشهای نوین آبیاری را از دیگر اقدامات موثر بر صرفه در مصرف آب عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در حال حاضر کنترل و نظارت دقیق در پستهای آبیاری توسط کارشناسان سازمان پارکها در حال اجرا است.  

نویسنده خبر: و. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها