اخبار
 انتشار: 09 شهریور 1397
   مشاهده: 262

  کعب عمیر خبر داد: برگزاری 50 جشن به مناسبت عید غدیرخم

کعب عمیر خبر داد: برگزاری 50 جشن به مناسبت عید غدیرخم
  • کعب عمیر خبر داد: برگزاری 50 جشن به مناسبت عید غدیرخم

رحیم کعب عمیر، عضو شورای اسلامی شهر اهواز از برگزاری 50 جشن به مناسبت عید غدیر خم در سطح شهر اهواز خبر داد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، کعب عمیر با اشاره به برنامه های گسترده شهرداری اهواز به مناسبت عید غدیرخم اذعان کرد: خوشبختانه امسال برای نخستین بار به همت شهرداری اهواز، شورای اسلامی شهر، مساجد، حسینیه ها و سایر نهادهای انقلابی و مردم متدین، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری توانست 50 مراسم جشن غدیر را در اغلب محلات شهر اهواز برگزار کند.

وی افزود: همچنین به همین مناسبت در هشت نقطه شهر، نورافشانی به زیبایی هر چه تمام تر انجام شد و رضایتمندی شهروندان را در پی داشت و جشن بادبادک ها در پارک کوهساران منبع آب برگزار شد. ضمن آنکه در زندان سپیدار به همین عید غدیر مراسمی ویژه ی زندانیان برگزار شد.

عضو شورای اسلامی شهر به محتوای جشن ها اشاره کرد و گفت: در این جشن ها، برنامه های متنوع معنوی همچون مولودی خوانی و شعرخوانی در وصف مقام والای حضرت علی(ع)، اجرای نمایش طنز، سخنرانی مذهبی، مسابقه های مفرح و.... به دو زبان فارسی و عربی با کیفیت مطلوب برگزار شد.

کعب عمیر با اشاره به سرکشی های خود از این مراسمات اظهار کرد: آنچه بیش از پیش در جشن های غدیر بارز بود، حضور پررنگ و ویژه نوجوانان و جوانان در این جشن ها بود. نوجوانان و جوانانی که آینده سازان کشور اسلامی هستند و دشمنان برای آنها خواب های شومی دیده اند. بنابراین توجه ویژه به مسایل فرهنگی در خصوص این قشر بسیار ضروری است.

وی تشریح کرد: باید به آینده سازان خود، هویت اسلامی شان را یادآور شویم که بخش مهمی از این هویت اسلامی، موضوع ولایت مداری است. چرا که الفت جوانان با ارزشها و ائمه اطهار ما را در برابر توطئه های دشمنان اسلام و نظام بیمه خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: کار فرهنگی، کاری ظریف، حساس و زمان بر است و این قبیل مراسمات و جشن ها بی شک گام مهمی در راستای آشنایی نسل جوان با ارزش های دینی و انقلابی است.

کعب عمیر در پایان ضمن تشکر از شهردار اهواز بیان کرد: از آقای کتانباف بابت حمایت هایشان از این حرکات فرهنگی تشکر می کنم و امیدوارم این حمایت بویژه در زمینه اعتبارات از سازمان فرهنگی ادامه داشته باشد تا این جریان مثبت و فراگیر فرهنگی تداوم یابد.

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها