اخبار
 انتشار: 14 شهریور 1397
   مشاهده: 526

  افتتاح اتوبوس ریلی (ریل باس) شهری ایستگاه قدس، اهواز، کارون

افتتاح اتوبوس ریلی (ریل باس) شهری ایستگاه قدس، اهواز، کارون
  • افتتاح اتوبوس ریلی (ریل باس) شهری ایستگاه قدس، اهواز، کارون
  • افتتاح اتوبوس ریلی (ریل باس) شهری ایستگاه قدس، اهواز، کارون

   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از جابجایی مسافران در مسیر ایستگاه قدس، اهواز، کارون توسط یک دستگاه اتوبوس ریلی (قطار ریل باس) با ظرفیت 320 نفر در مسیرهای پرتردد شهری اهواز خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز در این خصوص اظهار داشت : این ریل باس جدید به ارزش 500میلیارد ریال و با ظرفیت ۳۲۰ نفر در مسیرهای پر تردد شهری اهواز به کار جابجایی مسافران می پردازد، که در مرحله نخست، حرکت این اتوبوس ریلی به صورت رفت و برگشت از ایستگاه قدس، اهواز، کارون و پس از آن با ایجاد توقفگاه هایی در مسیر، شرایط برای سوار و پیاده شدن مسافران فراهم می شود. همچنین از مسیر ایستگاه قدس تا اهواز سه توقفگاه پیش بینی شده است. 

محمود لویمی اضافه کرد: برای ریل باس اهواز ۱۳ ایستگاه در نظر گرفته شده است که شامل ایستگاه دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، کوی علوی، فلکه ساعت (راه آهن)، هجده متری چهارم کیان آباد، برج کیانپارس (پل سیاه)، علی بن مهزیار(ع)، کارون و سه راه باهنر می باشد که از این تعداد در حال حاضر چهار مسیر توسط مشاور پروژه طراحی شده است. هر چند با راه‌اندازی این اتوبوس ریلی ظرفیت خوبی در حوزه جابه‌جایی مسافر ایجاد می‌شود، اما با توجه به مشکلات اهواز در زمینه حمل و نقل عمومی، علاوه بر سیستم ریلی، باید با راه اندازی خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی، جهت دسترسی شهروندان به سیستم حمل و نقل شهری اقدام کرد.

 

نویسنده خبر: ل صفی خانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها