Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انعقاد قراداد ساخت مجموعه بزرگ تفریحی پارک دلفیناریوم اهواز با سرمایه گذاری بخش خصوصی
25 بهمن 1397 12:10:00
   قراداد ساخت  مجموعه بزرگ تفریحی پارک دلفیناریوم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در اهواز منعقد شد . رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کلانشهر اهواز با اشاره به بسته شدن قرارداد ساخت دلفین...
ادامه نهضت آسفالت در منطقه هفت
25 بهمن 1397 10:43:00
   مدیر منطقه هفت شهرداری اهواز از روکش آسفالت در خیابان فاضلی توسط معاونت فنی و عمرانی خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز، رضا ارشادی عنوان کرد: در ادامه نهضت آسفالت در سطح منطقه این بار...
زیرسازی خیابانهای خاکی کوی کریشان در منطقه 5
25 بهمن 1397 10:39:00
   زیرسازی تا حد لایه اساس خیابانهای خاکی کوی کریشان حوزه منطقه5 در دست اجراست . به گزارش امور ارتباطات ، رمضان سواری مدیر منطقه 5 با اعلام این خبر اظهار کرد :در راستای خدمت رسانی فنی و عمرانی در م...
زیر سازی بیش از 56 هزار متر مربع از معابر کوی مهدیس
24 بهمن 1397 10:05:00
  مدیر منطقه 8 شهرداری اهواز از زیر سازی خیابانهای تعاونی نورد لوله در کوی مهدیس با متراژ56 هزار و 540 متر مربع خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه8  ذبیح اله خدامرادی با اعلام این خبر افزود: یکی...
گزارش تصویری حضور شهردار و مدیران و پرسنل شهرداری اهواز در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن
23 بهمن 1397 11:06:00
   روز گذشته همزمان با یوم الله 22 بهمن منصور کتانباف شهردار اهواز به همراه مدیران و پرسنل شهرداری و همگام با سایر اقشار ملت ایران در راهپیمایی بزرگ این روز شرکت کردند. عکاس: منصور زیلایی بوری
شهردار اهواز:  مردم اجازه دخالت در امور داخلی کشور را به دشمنان نمی دهند
22 بهمن 1397 23:28:00
شهردار اهواز گفت: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن اجازه دخالت و فتنه گری در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی را به دشمنان نمی دهند. منصور کتانباف روز دوشنبه در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن ماه اظهار کرد: 22 بهمن روز ع...

اخبار

پنجشنبه 22 شهریور 1397
تعداد بازدید: 262
تعداد نظرات: 0

تولید و تکثیر 250 هزار گیاه پوششی

تولید و تکثیر 250 هزار گیاه پوششی

   صبح روز گذشته جلسه ای با حضور عبدالرحیم کعب عمیر عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز، حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها، حمید هویزه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات کشاورزی و برخی از معاونین و مدیران سازمان در خصوص معرفی و عملکرد اداره تحقیقات، آموزش و ترویج برگزار شد.

   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: حدود یک ماه از تشکیل واحد تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارک ها می گذرد و در این مدت اقداماتی قابل توجهی صورت گرفته که در صورت تامین اعتبار آنها شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این واحد سالانه تأمین اعتبار اختصاصی خود را خواهد داشت اظهار کرد: در این مدت بسیار کم تحقیقاتی در زمینه استفاده از پساب های صنعتی و کشاورزی و تصفیه آن جهت آبیاری فضای سبز، استفاده از میله های جاذب  رطوبت در فضای سبز، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه رامین، سازمان محیط زیست و موسسه تحقیقات خرما و میوه‌های گرمسیری صورت گرفته، که جای دارد از رئیس اداره تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان تقدیر و تشکر نمایم.

امیری فرد در ادامه با اشاره به تولید و تکثیر گیاهان پوششی در سازمان پارکها تصریح کرد: سال گذشته حدود ۵۰ هزار اصله گیاه پوششی در نهالستان سازمان تولید و تکثیر شد، که در نظر داریم این آمار را به ۵ برابر افزایش دهیم.

وی با اشاره به افزایش 5 برابری تعداد گیاهان پوششی و سایه پسند در سال ۹۷ عنوان کرد: گل حاشیه، پیچک آستریا، شمشاد نعناعی، شمشاد مکزیکی، خرفه ساحلی و پیچک نیلوفری از انواع گیاهان پوششی است که در نهالستان سازمان پارکها در مقیاس انبوه تولید و تکثیر می شود.

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: انواع نهال های بزرگ (۵ تا ۶ ساله) مثل ارغوان، برهان گلی، انجیر معابد، انجیر بنگالی و فلوس که تاج بزرگ و سایه دار دارند، جهت کاشت در سطح کلان شهر اهواز برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

عبدالرحیم کعب عمیر عضو شورای شهر اهواز ضمن تقدیر از مهندس امیری فرد گفت: این جلسه دوم است که در خدمت شما هستم و خبرهای خوشحال‌کننده می شنوم، بسیار خرسندم که در این جمع علمی قرار گرفته ام و معتقد هستند که آقای مهندس امیری فرد ظرفیت‌های خفته در این سازمان را بیدار کرده است.

وی با تأکید بر اینکه مطالعات همیشه باید سرلوحه کارهایتان باشد افزود: به مجموعه آقای امیری فرد امیدوارم و انشالله این بحث و مطالعات موضوعی با نتیجه قابل قبول و ملموس در سطح شهر کلانشهر اهواز دیده شود.

حمید هویزه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات کشاورزی نیز ضمن تشکر از آقای امیری فرد به دلیل اهمیت فراوان به محیط زیست و فضای سبز گفت: افزایش دما، تنش کم آبی و تنش شوری از طریق تبخیر آب ها باعث شده تا بحث حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز کانالیزه شود، پس موارد اشاره شده از تغییر اقلیم کلانشهر اهواز خبر می دهند.

ایشان در پایان با اشاره به استفاده از گیاهان بومی در استان خوزستان یادآور شد: شوری خاک اهواز به علت عقب نشینی دریا در گذشته است، لذا با توجه به این موضوع واحد تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارکها باید از گونه های طبیعی و بومی که به وفور در استان موجود هستند و تعداد آنها بیش از هزار اصله می رسد را مورد تحقیق و استفاده قرار دهند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها