طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

تجهیز و افتتاح سراهای محله توسط سازمان فرهنگی شهرداری اهواز
26 آبان 1397 14:26:00
 به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی، احمد سراج معاون شهردار و رئیس این سازمان از تجهیز و افتتاح چندین سرای محله در آینده ای نزدیک خبر داد. سراج در این زمینه گفت: خوشبختانه ایجاد سرای محله به یک مط...
 قنواتی: طرح تفکیک از مبدا پسماندها با مشارکت همه فعالین این حوزه در اهواز اجرایی می شود
26 آبان 1397 10:50:00
   رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه در طرح تفکیک از مبدا پسماند هیچ یک از زباله گردهای فعلی و سایر کارگاههای بازیافت حذف نمی شود، گفت: این طر...
آغاز پروژه بهسازی خروجی اهواز به سمت مسیر شیبان
26 آبان 1397 09:42:00
  شهرداری منطقه 3 اهواز از شروع عملیات بهسازی و ساماندهی خروجی شهر اهواز در محدوده این منطقه به سمت شیبان خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات منطقه 3 ، مجتبی یوسفی مدیر منطقه در خصوص این خبر گفت: به منظور ساماندهی&nb...
اسيد پاشي به ماموران اجراييات منطقه هفت شهرداري اهواز 
25 آبان 1397 20:09:00
  اسيد پاشي باعث اسيب به نيروهاي اجراييات كه در حين انجام وظيفه و پاكسازي قليان فروشان مسير جاده ساحلي شرقي بودند شد .  به گزارش اداره ارتباطات شهرداري منطقه هفت اهواز ، امروز مورخ ٢٥ ابان ٩٧، نيروهاي اجراييات...
پیام تسلیت معاون خدمات شهری به مناسبت درگذشت مظلومانه كارگر خدوم شهرداری اهواز
25 آبان 1397 11:13:00
... الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ   درگذشت مظلومانه كارگر خدوم خدمات شهري اهواز؛ تلاشگری صديق؛ مرحوم "هاشم جلالي" كه در حين خدمت بر اثر اصابت ...
پیام شهردار اهواز در پی جان باختن کارگر خدمات شهری شهرداری
24 آبان 1397 15:47:00
"انا لله و انا الیه راجعون" حادثه دردناک جان باختن کارگر خدمات شهری شهرداری اهواز در اثر اصابت گلوله  موجب تاثر و تاسف شدید گردید. کارگری که با زحمت فراوان و شرافتمندانه  به انجام وظیفه می پرداخت و ...

اخبار

پنجشنبه 22 شهریور 1397
تعداد بازدید: 206
تعداد نظرات: 0

تولید و تکثیر 250 هزار گیاه پوششی

تولید و تکثیر 250 هزار گیاه پوششی

   صبح روز گذشته جلسه ای با حضور عبدالرحیم کعب عمیر عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز، حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها، حمید هویزه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات کشاورزی و برخی از معاونین و مدیران سازمان در خصوص معرفی و عملکرد اداره تحقیقات، آموزش و ترویج برگزار شد.

   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: حدود یک ماه از تشکیل واحد تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارک ها می گذرد و در این مدت اقداماتی قابل توجهی صورت گرفته که در صورت تامین اعتبار آنها شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این واحد سالانه تأمین اعتبار اختصاصی خود را خواهد داشت اظهار کرد: در این مدت بسیار کم تحقیقاتی در زمینه استفاده از پساب های صنعتی و کشاورزی و تصفیه آن جهت آبیاری فضای سبز، استفاده از میله های جاذب  رطوبت در فضای سبز، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه رامین، سازمان محیط زیست و موسسه تحقیقات خرما و میوه‌های گرمسیری صورت گرفته، که جای دارد از رئیس اداره تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان تقدیر و تشکر نمایم.

امیری فرد در ادامه با اشاره به تولید و تکثیر گیاهان پوششی در سازمان پارکها تصریح کرد: سال گذشته حدود ۵۰ هزار اصله گیاه پوششی در نهالستان سازمان تولید و تکثیر شد، که در نظر داریم این آمار را به ۵ برابر افزایش دهیم.

وی با اشاره به افزایش 5 برابری تعداد گیاهان پوششی و سایه پسند در سال ۹۷ عنوان کرد: گل حاشیه، پیچک آستریا، شمشاد نعناعی، شمشاد مکزیکی، خرفه ساحلی و پیچک نیلوفری از انواع گیاهان پوششی است که در نهالستان سازمان پارکها در مقیاس انبوه تولید و تکثیر می شود.

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: انواع نهال های بزرگ (۵ تا ۶ ساله) مثل ارغوان، برهان گلی، انجیر معابد، انجیر بنگالی و فلوس که تاج بزرگ و سایه دار دارند، جهت کاشت در سطح کلان شهر اهواز برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

عبدالرحیم کعب عمیر عضو شورای شهر اهواز ضمن تقدیر از مهندس امیری فرد گفت: این جلسه دوم است که در خدمت شما هستم و خبرهای خوشحال‌کننده می شنوم، بسیار خرسندم که در این جمع علمی قرار گرفته ام و معتقد هستند که آقای مهندس امیری فرد ظرفیت‌های خفته در این سازمان را بیدار کرده است.

وی با تأکید بر اینکه مطالعات همیشه باید سرلوحه کارهایتان باشد افزود: به مجموعه آقای امیری فرد امیدوارم و انشالله این بحث و مطالعات موضوعی با نتیجه قابل قبول و ملموس در سطح شهر کلانشهر اهواز دیده شود.

حمید هویزه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات کشاورزی نیز ضمن تشکر از آقای امیری فرد به دلیل اهمیت فراوان به محیط زیست و فضای سبز گفت: افزایش دما، تنش کم آبی و تنش شوری از طریق تبخیر آب ها باعث شده تا بحث حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز کانالیزه شود، پس موارد اشاره شده از تغییر اقلیم کلانشهر اهواز خبر می دهند.

ایشان در پایان با اشاره به استفاده از گیاهان بومی در استان خوزستان یادآور شد: شوری خاک اهواز به علت عقب نشینی دریا در گذشته است، لذا با توجه به این موضوع واحد تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارکها باید از گونه های طبیعی و بومی که به وفور در استان موجود هستند و تعداد آنها بیش از هزار اصله می رسد را مورد تحقیق و استفاده قرار دهند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها