طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

تجهیز و باز سازی پایانه های چهارگانه مسافربری شهرداری اهواز
27 شهریور 1397 10:00:00
به دستور کتانباف شهردار اهواز  عملیات تجهیز و باز سازی پایانه های چهارگانه مسافربری شهرداری اهواز کلید خورد.
لایروبی بيش از 2000 متر جوی روباز در منطقه یک شهرداری
27 شهریور 1397 09:52:00
2000 متر لایروبی جوی های روباز و کانالهای سرپوشیده درهسته مرکزی شهر انجام شد. بنابر گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک ، با هدف توسعه  بهداشت عمومي در  معابر  هسته مركزي شهر عملیات لایروبی و آهک پاشی...
فضاسازی استقبال و تشییع پیکر ۹ شهید گمنام ۸سال دفاع مقدس
26 شهریور 1397 14:31:00
   مدیرکل ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اهواز از  استقبال و تشییع پیکر پاک ۹شهید گمنام ۸سال دفاع مقدس خبر داد. فرزین حاتمی کاکش با اعلام این خبر افزود: این شهدا با حضور مسئولین و بر دستان مردم ولایتم...
اجرای پیاده روسازی و مناسب سازی معابر کوی نهضت آباد
26 شهریور 1397 11:42:00
  مدیر شهرداری منطقه چهار اهواز از زیرسازی و پیاده رو سازی معابر کوی نهضت آباد به طول 830 متر و عرض 2 متر و 10 سانت خبر داد. به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه چهار اهواز، علیرضا سعادت گفت: افزایش جمعیت شهرها و...
تمهیدات سازمان آتش نشانی ویژه برگزاری ایمن مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی
26 شهریور 1397 08:44:00
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از تمهیدات ویژه برگزاری ایمن مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  اهواز آتش پاد علی تراب پور رئیس س...
احداث سکوی ایستگاه اتوبوس در کوی مهدیس
25 شهریور 1397 12:28:00
مدیر شهرداری منطقه هشت اهواز از احداث سکوی ایستگاه اتوبوس در  کوی مهدیس و کوی امام در سطح منطقه خبر داد. به گزارش اداره امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 ذبیح اله خدامرادی با اعلام این خبر گفت: با هدف تکریم ارباب رجوع ...

اخبار

پنجشنبه 22 شهریور 1397
تعداد بازدید: 168
تعداد نظرات: 0

تولید و تکثیر 250 هزار گیاه پوششی

تولید و تکثیر 250 هزار گیاه پوششی

   صبح روز گذشته جلسه ای با حضور عبدالرحیم کعب عمیر عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز، حمید امیری فرد مدیرعامل سازمان پارکها، حمید هویزه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات کشاورزی و برخی از معاونین و مدیران سازمان در خصوص معرفی و عملکرد اداره تحقیقات، آموزش و ترویج برگزار شد.

   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: حدود یک ماه از تشکیل واحد تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارک ها می گذرد و در این مدت اقداماتی قابل توجهی صورت گرفته که در صورت تامین اعتبار آنها شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این واحد سالانه تأمین اعتبار اختصاصی خود را خواهد داشت اظهار کرد: در این مدت بسیار کم تحقیقاتی در زمینه استفاده از پساب های صنعتی و کشاورزی و تصفیه آن جهت آبیاری فضای سبز، استفاده از میله های جاذب  رطوبت در فضای سبز، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه رامین، سازمان محیط زیست و موسسه تحقیقات خرما و میوه‌های گرمسیری صورت گرفته، که جای دارد از رئیس اداره تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان تقدیر و تشکر نمایم.

امیری فرد در ادامه با اشاره به تولید و تکثیر گیاهان پوششی در سازمان پارکها تصریح کرد: سال گذشته حدود ۵۰ هزار اصله گیاه پوششی در نهالستان سازمان تولید و تکثیر شد، که در نظر داریم این آمار را به ۵ برابر افزایش دهیم.

وی با اشاره به افزایش 5 برابری تعداد گیاهان پوششی و سایه پسند در سال ۹۷ عنوان کرد: گل حاشیه، پیچک آستریا، شمشاد نعناعی، شمشاد مکزیکی، خرفه ساحلی و پیچک نیلوفری از انواع گیاهان پوششی است که در نهالستان سازمان پارکها در مقیاس انبوه تولید و تکثیر می شود.

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: انواع نهال های بزرگ (۵ تا ۶ ساله) مثل ارغوان، برهان گلی، انجیر معابد، انجیر بنگالی و فلوس که تاج بزرگ و سایه دار دارند، جهت کاشت در سطح کلان شهر اهواز برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

عبدالرحیم کعب عمیر عضو شورای شهر اهواز ضمن تقدیر از مهندس امیری فرد گفت: این جلسه دوم است که در خدمت شما هستم و خبرهای خوشحال‌کننده می شنوم، بسیار خرسندم که در این جمع علمی قرار گرفته ام و معتقد هستند که آقای مهندس امیری فرد ظرفیت‌های خفته در این سازمان را بیدار کرده است.

وی با تأکید بر اینکه مطالعات همیشه باید سرلوحه کارهایتان باشد افزود: به مجموعه آقای امیری فرد امیدوارم و انشالله این بحث و مطالعات موضوعی با نتیجه قابل قبول و ملموس در سطح شهر کلانشهر اهواز دیده شود.

حمید هویزه عضو هیات علمی موسسه تحقیقات کشاورزی نیز ضمن تشکر از آقای امیری فرد به دلیل اهمیت فراوان به محیط زیست و فضای سبز گفت: افزایش دما، تنش کم آبی و تنش شوری از طریق تبخیر آب ها باعث شده تا بحث حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز کانالیزه شود، پس موارد اشاره شده از تغییر اقلیم کلانشهر اهواز خبر می دهند.

ایشان در پایان با اشاره به استفاده از گیاهان بومی در استان خوزستان یادآور شد: شوری خاک اهواز به علت عقب نشینی دریا در گذشته است، لذا با توجه به این موضوع واحد تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان پارکها باید از گونه های طبیعی و بومی که به وفور در استان موجود هستند و تعداد آنها بیش از هزار اصله می رسد را مورد تحقیق و استفاده قرار دهند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها