اخبار
 انتشار: 23 شهریور 1397
   مشاهده: 111

  برنامه های جنبی مراسم بین الحرمین اعلام شد

برنامه های جنبی مراسم بین الحرمین اعلام شد
  • برنامه های جنبی مراسم بین الحرمین اعلام شد

  به گزارش امور ارتباطات، سروش بزاز معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز از برگزاری برنامه های جنبی بین الحرمین در راستای تقویت و بهره وری هرچه بیشتر خبر داد.

بزاز در این باره گفت: معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز به عنوان برگزار کننده مراسم بین الحرمین و پیرو نشست های هم اندیشی در نظر دارد در کنار برنامه های مناسبتی، برنامه های جنبی مرتبط را اجرا نماید. این برنامه ها در راستای تعمیق ارزش ها و باورهای مکتب حسینی (علیه السلام) و در جهت بهره وری بیشتر شهروندان از فرصت برنامه های بین الحرمین است.

وی در تشریح برنامه های موردنظر افزود: جنس برنامه بین الحرمین به گونه ای است که خانواده ها همراه با فرزندان خود در آن شرکت می کنند. در این خصوص در محل یادمان یک ایستگاه نقاشی در نظر گرفته شده که کودکان و نوجوانان می توانند با حضور در این ایستگاه هر شب یک موضوع مرتبط با برنامه مناسبتی آن شب را نقاشی کنند. این امر علاوه بر سرگرم کردن کودکان می تواند ارتباط آن ها را با اهل بیت (علیهم السلام) از طریق هنر نقاشی و سرگرمی سالم بیشتر و ماندگارتر کند.

بزاز به مسابقه احادیث امام حسین (علیه السلام) اشاره کرد و اظهار داشت: احادیث و روایاتی که از ائمه اطهار (علیهم السلام) به ما رسیده است، حقیقتا می تواند راهگشای بسیار مناسبی باشند. از سوی دیگر تربیت نسل جدید برای خانواده ها اولویت بسیار مهمی است. در این راستا با برگزاری یک مسابقه با موضوع احادیث امام حسین (علیه السلام)، درنظر داریم آینده سازان جامعه را با بهره گیری از احادیث و روایات با جنبه های مختلف شخصیتی آن امام همام آشنا سازیم.

معاون فرهنگی هنری سازمان از برگزاری برنامه نذر کتاب به عنوان یک برنامه فرهنگی_ ارزشی در کنار اجرای برنامه بین الحرمین نام برد و ادامه داد: از جمله نصایح مشفقانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) تشویق اقشار مختلف مردم به موضوع مطالعه و کتابخوانی است. نقطه قوت این برنامه مشارکت مردمی است. معاونت فرهنگی هنری در سلسله نشست های هم اندیشی چندین عنوان کتاب از محصولات خود را با موضوعات متنوع آموزش شهروندی انتخاب کرد. قصد داریم در طول برنامه تعدادی کتاب را در میان حاضرین پخش کرده و از آن ها بخواهیم پس از مطالعه، کتاب را به افراد دیگری هدیه دهند.

  بزاز هدف از این اقدام را تشویق بیشتر شهروندان به کتاب خوانی اعلام کرد و گفت: موضوع گسترش و رواج بیشتر مطالعه با مشارکت مردم می تواند موفق باشد. مطمئنا این اقدام می تواند یک حرکت روبه جلو و موثر در تشویق سایر خانواده ها به امر مطالعه باشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: شهروندان در این شب ها بتوانند از برگزاری برنامه های با کیفیت و متنوع بین الحرمین نهایت استفاده را ببرند.  

نویسنده خبر: ع. نبوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها