Menu

اخبار

مهمترین خبرها

حاتمی کاکش: اسکان مسافران نوروزی در بیش از ۱۲۶۵ چادر شهرداری در سه روز
03 فروردین 1398 13:32:00
  رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد استقبال از بهار شهرداری اهواز، آخرین آمار اسکان مسافران نوروزی توسط شهرداری اهواز را اعلام کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در جلسه امروز ستاد استقبال از بهار که در محل نمایشگاه دائمی...
راه اندازی قطار گردشگری اهواز 
03 فروردین 1398 12:12:00
   قطار گردشگری اهواز ویژه ایام نوروز از ۴ فروردین راه اندازی می شود. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در جلسه شب گذشته ستاد نوروزی که با حضور درویش زاده مدیرکل راه آهن جنوب، عالیپور معاون خدمات شهری و لویمی معاون...
افتتاح سومین پایگاه  امداد آبی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز
02 فروردین 1398 16:29:00
  به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ، آتشپاد تراب پور رئیس سازمان آتش نشانی گفت: جهت پوشش حوادث رودخانه ای و همچنین به منظور تقویت ناوگان امداد، عملیات آبی و نظارت بیشتر بر عملکرد ...
برگزاری جلسه ساماندهی فضاهای آزاد جهت استفاده پارگینگ خودروها و اسکان میهمانان نوروزی
02 فروردین 1398 15:48:00
   جلسه تخصصی ساماندهی فضاهای آزاد جدید در محدوده منطقه دو ، سه و هفت جهت استفاده پارکینگ خودروها و اسکان میهمانان نوروزی صبح امروز به ریاست پور سلیمی معاون دادستان در نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد. ...
نمایشگاه بین المللی و پارک لاله اهواز، پذیرای مهمانان نوروزی
02 فروردین 1398 11:19:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: نمایشگاه بین المللی و پارک لاله اهواز با ظرفیت بیش از ۴ هزار نفر، پذیرای مهمانان نوروزی هستند. علیرضا عالی‌پور، معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه محل ...
شهردار اهواز: برای ایجاد تحول در شهر برنامه ریزی کنید
01 فروردین 1398 17:22:00
شهردار اهواز در نخستین روز از سال 98 بر لزوم برنامه ریزی در راستای ایجاد تحول در شهر تاکید کرد. نخستین جلسه شهردار اهواز در سال 98 در محل ستاد نوروزی شهرداری  با حضور کتانباف شهردار اهواز، عالیپور معاون خدمات شهر...

اخبار

شنبه 21 مهر 1397
تعداد بازدید: 173
تعداد نظرات: 0

کارگاه پژوهشی - آموزشی "مبارزه پایدار و کم خطر شیمیایی با شپشک آردآلود پنبه در فضای سبز اهواز " برگزار شد

کارگاه پژوهشی - آموزشی "مبارزه پایدار و کم خطر شیمیایی با شپشک آردآلود پنبه در فضای سبز اهواز "  برگزار شد

   کارگاه پژوهشی - آموزشی "مبارزه پایدار و کم خطر شیمیایی با شپشک آردآلود پنبه در فضای سبز اهواز "  با حضور دکتر یاراحمدی مجری طرح پژوهشی مذکور و کارشناسان سازمان­های ذیربط و مناطق شهرداری در سالن دفتر جلسات شهردار اهواز برگزار شد.

به موازات این کارگاه دکتر یاراحمدی، به ارائه نتایج  طرح پژوهشی  "مبارزه با حشرات آفت و علفهای هرز فضای سبز اهواز " نیز  پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه آگاهی های ما در خصوص حشرات آفت ناچیز است به نحوی که می پنداریم هر حشره ای را باید معدوم کرد، در حالی که برخی از این حشرات مفید و از بین برنده حشرات آفت دیگر هستند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان درباره گیاه کونوکارپوس هشدار داد: هنوز هیچ آفت شته ای در مورد این گیاه یافت نشده است، زیرا وارداتی است و هنوز بومی نشده است اما از آنجا که فضای سبز شهر اهواز "تک کشتی" شده است و بیش از نود و پنج درصد فضای سبز را این گیاه پوشش داده است، در صورتی که آفت این گیاه بومی شده و بروز یابد به یکباره تقریبا تمام فضای سبز اهواز نابود خواهد شد.

وی تنها راهکار نجات فضای سبز در این صورت را کاشت گیاهان سازگار دیگر همچون شیشه شور، برهان، خرزهره و غیره دانست و از شهرداری اهواز خواستار اندیشیدن تمهیدی موثردر این زمینه شد.

وی در خصوص شپشک آردآلود پنبه گفت: این حشره در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان انتشار دارد و بیش از 250 خانواده گیاهی میزبان آن هستند.

وی همچنین به ارائه دستاورد پژوهش خود در خصوص بهترین سم مورد استفاده برای این حشره  پرداخت و استفاده از دو سم حشره کش ایمیداکلوپراید و اسپینوزاد را برای کنترل این آفت موثرتر از سموم دیگر دانست.

در پایان نیز وی تصریح کرد: متاسفانه کشاورزان و باغداران  در خصوص میزان و نحوه استفاده از سموم اطلاع اندکی دارند و در گلخانه های ما این سموم به وفور استفاده می شوند و اغلب محصولات گلخانه ­ای، حاوی باقیمانده سموم  هستند که برای سلامتی بسیار مضر است.

رئیس گروه مطالعات و پژوهش نیز که در این نشست حضور داشت در این خصوص ابراز امیدواری کرد: می توان با استفاده از نتایج و یافته های علمی پژوهشی، محیطی سالم تر برای شهروندان ایجاد نماییم.

خانم فرجی افزود: این پژوهش توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبییعی خوزستان انجام پذیرفته و جلسه ارائه نتایج آن با پیشنهاد دانشگاه و در راستای کاهش هزینه­ های مطالعاتی از طریق استفاده از پژوهش های انجام شده در دانشگاهها برگزار شد.

گروه: معاونت برنامه ریزی و توسعه, مهمترین خبرها, مدیریت مطالعات و پژوهش
نویسنده خبر: ن. عظیمی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها