Menu

اخبار

مهمترین خبرها

تشریح اقدامات معاونت فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در برگزاری مراسم دهه فجر و ایام فاطمیه
29 دی 1397 13:24:00
به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز، احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی از برنامه های آن معاونت در دهه فجر و ایام فاطمیه خبر داد. احمد سراج با اشاره به فرارسیدن ایا...
افتتاح دومین نمایشگاه بزرگ گل و گیاه در اهواز
28 دی 1397 09:47:00
   پنجشنبه عصر دومین نمایشگاه بزرگ گل و گیاه، گیاهان دارویی، نهاده وتجهیزات باغبانی و گردشگری و صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی خوزستان افتتاح شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در مراسم افتتاحیه ...
موسوی نژاد: .ویژگی بارز  نمایشگاه گل و گیاه امسال مشارکت بخش خصوصی است
28 دی 1397 09:35:00
   پنجشنبه عصر دومین نمایشگاه بزرگ گل و گیاه، گیاهان دارویی، نهاده وتجهیزات باغبانی و گردشگری و صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی خوزستان افتتاح شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در مراسم افتتاحیه ...
   برگزاری دومین روز  نشست مشترک کارگرو های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی
27 دی 1397 20:08:00
   دومین روز از دومین نشست مشترک کارگرو های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی  کلانشهرهای کشور به میزبانی سازمان ساماندهی مشاغل شهری فرآورده های کشاورزی شهرداری اهواز برگزار شد. صبح امروز...
رییس شورای شهر: 15 درصد از تولید کل کشور از خوزستان است
26 دی 1397 14:52:00
   صبح امروز دومین نشست مشترک کارگروه‌های تخصصی ساماندهی مشاغل و محصولات کشاورزی شهرداری‌های کشور در محل سالن جلسات هتل نیشکر اهواز و به میزبانی شهرداری اهواز برگزار شد. عبدالزهرا سنواتی، رئیس شورا...
 40 درصد مشاغل مزاحم از سطح شهر اهواز جمع‌آوری می‌شود
26 دی 1397 14:45:00
    سرپرست سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری اهواز با اشاره به انتقال خدمات خودرویی به خارج از شهر، گفت: اگر صنایع مربوط به خدمات خودرویی به بیرون از شهر انتقال یابند، 40 درصد از مشاغل مزاحم از سطح شهر جمع&zw...

اخبار

شنبه 21 مهر 1397
تعداد بازدید: 134
تعداد نظرات: 0

کارگاه پژوهشی - آموزشی "مبارزه پایدار و کم خطر شیمیایی با شپشک آردآلود پنبه در فضای سبز اهواز " برگزار شد

کارگاه پژوهشی - آموزشی "مبارزه پایدار و کم خطر شیمیایی با شپشک آردآلود پنبه در فضای سبز اهواز "  برگزار شد

   کارگاه پژوهشی - آموزشی "مبارزه پایدار و کم خطر شیمیایی با شپشک آردآلود پنبه در فضای سبز اهواز "  با حضور دکتر یاراحمدی مجری طرح پژوهشی مذکور و کارشناسان سازمان­های ذیربط و مناطق شهرداری در سالن دفتر جلسات شهردار اهواز برگزار شد.

به موازات این کارگاه دکتر یاراحمدی، به ارائه نتایج  طرح پژوهشی  "مبارزه با حشرات آفت و علفهای هرز فضای سبز اهواز " نیز  پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه آگاهی های ما در خصوص حشرات آفت ناچیز است به نحوی که می پنداریم هر حشره ای را باید معدوم کرد، در حالی که برخی از این حشرات مفید و از بین برنده حشرات آفت دیگر هستند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان درباره گیاه کونوکارپوس هشدار داد: هنوز هیچ آفت شته ای در مورد این گیاه یافت نشده است، زیرا وارداتی است و هنوز بومی نشده است اما از آنجا که فضای سبز شهر اهواز "تک کشتی" شده است و بیش از نود و پنج درصد فضای سبز را این گیاه پوشش داده است، در صورتی که آفت این گیاه بومی شده و بروز یابد به یکباره تقریبا تمام فضای سبز اهواز نابود خواهد شد.

وی تنها راهکار نجات فضای سبز در این صورت را کاشت گیاهان سازگار دیگر همچون شیشه شور، برهان، خرزهره و غیره دانست و از شهرداری اهواز خواستار اندیشیدن تمهیدی موثردر این زمینه شد.

وی در خصوص شپشک آردآلود پنبه گفت: این حشره در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان انتشار دارد و بیش از 250 خانواده گیاهی میزبان آن هستند.

وی همچنین به ارائه دستاورد پژوهش خود در خصوص بهترین سم مورد استفاده برای این حشره  پرداخت و استفاده از دو سم حشره کش ایمیداکلوپراید و اسپینوزاد را برای کنترل این آفت موثرتر از سموم دیگر دانست.

در پایان نیز وی تصریح کرد: متاسفانه کشاورزان و باغداران  در خصوص میزان و نحوه استفاده از سموم اطلاع اندکی دارند و در گلخانه های ما این سموم به وفور استفاده می شوند و اغلب محصولات گلخانه ­ای، حاوی باقیمانده سموم  هستند که برای سلامتی بسیار مضر است.

رئیس گروه مطالعات و پژوهش نیز که در این نشست حضور داشت در این خصوص ابراز امیدواری کرد: می توان با استفاده از نتایج و یافته های علمی پژوهشی، محیطی سالم تر برای شهروندان ایجاد نماییم.

خانم فرجی افزود: این پژوهش توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبییعی خوزستان انجام پذیرفته و جلسه ارائه نتایج آن با پیشنهاد دانشگاه و در راستای کاهش هزینه­ های مطالعاتی از طریق استفاده از پژوهش های انجام شده در دانشگاهها برگزار شد.

گروه: معاونت برنامه ریزی و توسعه, مهمترین خبرها, مدیریت مطالعات و پژوهش
نویسنده خبر: ن. عظیمی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها