اخبار
 انتشار: 19 آذر 1397
   مشاهده: 171

  آموزش مراحل بازیافت زباله به دانش آموزان در سرای محله کیانشهر

  آموزش مراحل بازیافت زباله به دانش آموزان در سرای محله کیانشهر
  •   آموزش مراحل بازیافت زباله به دانش آموزان در سرای محله کیانشهر
  •   آموزش مراحل بازیافت زباله به دانش آموزان در سرای محله کیانشهر
  •   آموزش مراحل بازیافت زباله به دانش آموزان در سرای محله کیانشهر

محمدرضا قنواتی از بازدید علمی دانش آموزان از خانه بازیافت سرای محله کیانشهر به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز خبر داد.


مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز گفت: دانش آموزان دوره متوسطه اول دخترانه شایستگان به همراه مربی مدرسه جهت آشنایی با روش‌های طرح تفکیک زباله خشک از تر از خانه بازیافت سرای محله کیانشهر اهواز دیدن کردند و در بازدید دانش آموزان از خانه بازیافت،با روش‌های تفکیک و کالاهای بازیافتی آشنا شدند و روش بازیافت از مواد دورریختنی را به صورت عملی و از نزدیک تجربه و فراگرفتند.

وی اظهار کرد: آگاهی‌رسانی و آموزش به کودکان و دانش‌آموزان از اولویت‌های کاری این سازمان است تا با آموزش و راهنمایی فرزندانمان به امر پاکیزگی شهر، برخورد صحیح آنها با پسماندها، کاهش تولید زباله، تفکیک و تغییر نگرش و نهادینه کردن آن در بین خانواده‌ها دست یابیم.
این مقام مسئول انجام برنامه ها و مراسم آموزشی در مراکز عمومی از قبیل فرهنگ سراها، پارک ها و… از جمله برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی این سازمان برشمرد.
 قنواتی تصریح کرد: در این محل آموزش های لازم در خصوص نحوه تفکیک پسماند خشک و ساخت کاردستی از این مواد دور ریختنی توسط کارشناسان به بازدیدکنندگان ارائه    می شود.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندافزود: آموزش فرهنگ تفکیک مواد بازیافتی و پسماند‌‌های خشک و تر از مبدا به شهروندان باید به یکی از اولویت های اصلی مدیریت شهری تبدیل شود چرا که با آموزش تفکیک پسماند از مبدأ می توان از هدر رفتن بخش عمده ای از منابع و ثروت های ملّی جلوگیری کرد و حجم زباله های شهری را با جداسازی به میزان قابل توجهی کاهش داد.

گفتنی است خانه بازيافت با به نمايش گذاردن کارهاي دستي از مواد دور ريختني، در راستاي نهادينه شدن فرهنگ تفکيک پسماند خشک از مبداء راه اندازی شده است.

 

 

نویسنده خبر: فرشته موسوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها