اخبار
 انتشار: 20 آذر 1397
   مشاهده: 227

  برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز

برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز
  • برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز
  • برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز
  • برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز
  • برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز
  • برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز

   نشست مشترکی با حضور سرپرست انجمن های مردم نهاد استانداری خوزستان و رئیس خانه سمن های استان، مدیرعامل سازمان پارکها، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی و رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر اهواز در محل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز برگزار شد.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: کلانشهر اهواز وارث یک فضای سبز سنتی است. وقتی می‌گوییم سنتی یعنی فضای سبز این شهر بر مبنای مطالعات دقیق و علمی احداث نشده است.

حمید امیری فردبا بیان اینکه اکنون رشته مهندسی فضای سبز بعد از انقلاب اسلامی در دانشگاه تدریس می‌شود، افزود: خوشبختانه رشته فضای سبز بعد از انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها تاسیس و به مدت ۱۵ سال است که به صورت جدی تدریس می‌شود و خوشبختانه این رشته در استان خوزستان در دانشگاه رامین نیز وجود دارد.

امیری فرد با اشاره به اینکه پنج شنبه ها و جمعه ها با مشارکت سمن ها مراسم درختکاری صورت می‌گیرد ادامه داد:  مانند هر سال با شروع فصل کشت، مراسم کاشت نهال هر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه با هماهنگی این سازمان و انجمن های حامی فضای سبز و با همکاری مناطق هشتگانه تا هفته درختکاری ادامه خواهد داشت.

وی توضیح داد: معمولاً مردم فضای سبز شکل گرفته را می بینند و تحقیقات علمی و پژوهشی که پشتوانه نگهداری و تولید این گیاهان است را به صورت ملموس احساس نمی‌کنند. سرانه پارکی اهواز، کمتر از سرانه پارکی دیگر کلانشهرها نیست و با بهتر شدن شرایط آب و هوایی، شهروندان هر روز هفته به پارک ها مراجعه می کنند که در بقیه کلانشهرها شمالی به این شکل نیست.

حمید امیری فرد در پایان خاطرنشان کرد: بزودی چهارمین نمایشگاه گل و گیاه با مشارکت بخش خصوصی در نمایشگاه بین المللی اهواز شروع خواهد شد و ما در این نمایشگاه غرفه ای به صورت رایگان و اختصاصی در اختیار سازمان های مردم نهاد برای ارائه عملکرد آنها قرار داده ایم تا از نزدیک عملکرد خود را به شهروندان ارائه دهند.

 داوودی رئیس خانه سمن های استان خوزستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: سمن ها از ابتدا فعال و در کنار شما بودند و فعالیت خود را به شما اثبات کرده‌اند. بارها گفته‌ایم که یک پارک و یا یک محله را به صورت امانی به ما بدهید تا بصورت پایلوت از آن نگهداری کنیم.

نماینده سمن ها در استانداری خوزستان با بیان اینکه در بحث درختکاری بود، هستیم و خواهیم بود، پیشنهاد داد: کاری کنیم که مردم مساله فرهنگی را بهتر درک کنند. ارتباط مسئولین با مردم باید بیشتر شود و این ارتباط از طریق همین سمن ها اتفاق میافتد. اگر این نمایشگاه به صورت دائمی برگزار شود بهتر جواب می دهد و در پایان پیشنهاد بنده برای این نمایشگاه طراحی بهترین گل آرایی ماشین عروس و گل آرایی اتوبوس های شهری به عنوان نماد شهرداری است.

موسوی‌نژاد نماینده رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرداری اهواز نیز ضمن خیرمقدم به سمن های مردمی گفت: ضمن تقدیر و تشکر از امیری فرد بدلیل همکاری و همفکری وی با دانشگاه ها و سمن ها و استفاده از آنها در پیشبرد اهداف سازمان پارکها، حضور سرپرستان سازمان های مردم نهاد را به فال نیک می گیریم و برگزاری اینگونه جلسات بیش از پیش احساس می شود.

وی در پایان ذکر کرد: بازدیدهای شبانه ای به همراه امیری فرد از پارک ها صورت می‌گیرد و شاهد اتفاقات خوبی در زمینه فضای سبز هستیم. الان اگر شاخ و برگی از درختی شکسته شود، دل ما نیز میشکند. اگر این روند را ادامه دهیم و به فکرهای سمن ها اهمیت بدهیم انشالله نتایج خوبی حاصل و نصیب مردم شود.

 موسوی زاده رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر اهواز نیز در ادامه گفت: مدیرعامل سازمان پارکهای شهرداری اهواز حرکت خیلی خوبی را آغاز کرده ولی هنوز رضایت بنده کسب نشده ولی وی و تیمش به جهت خوبی حرکت میکنند.

وی عنوان کرد: سمن ها مانند گروه های جهادی می‌مانند و در واقع نیروهای جان بر کفی هستند که می‌خواهند به فضای سبز کمک کنند، از این فرصت باید بهره جست.

امیری فرد در پایان افزود: فلسفه نباید فقط تولید، تکثیر و کاشت فضای سبز باشد، اگر این فضای سبز موجود را حفظ کنیم کافی است. در پارک ها به سمن ها برای ارتباط با شهروندان و آموزش فضا بدهید این می تواند در جهت مشارکت آموزش شهروندی نیز مثمر ثمر باشد.

نویسنده خبر: م. معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها