Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری اهواز و شهرداری مشهد
25 دی 1397 09:25:00
تفاهم نامه همکاری­های علمی و پژوهشی بین شهرداری اهواز و شهرداری مشهد در زمینه های تحقیقاتی منعقد شد. ابراهیم نوشادی، معاون برنامه­ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با بیان ضرورت بهره گیری از امکانات با...
فراخوان سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت منتشر شد
25 دی 1397 09:15:00
به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادرکعب عمیر مدیرعامل این سازمان از برگزاری سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت مجسمه سازی شهر اهواز خبر داد. مهندس کعب عمیر گفت: دومین سمپوزیوم مجسمه سازی اهواز در سطح...
باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت آسفالت شد
24 دی 1397 10:36:00
مدیر عامل سازمان عمران گفت: باند کندرو در ضلع شمالی پل ولایت قیرپاشی و آسفالت شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان عمران ، عباس دغاغله در ادامه افزود : باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت از ابتدای عرشه بسمت تقاطع شهید بندر (...
حضور شهرداری اهواز در نخستین نمایشگاه بازآفرینی شهری کشور
24 دی 1397 07:51:00
   مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز از برپایی نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز فرزین حاتمی کاکش عنوان کرد: &...
کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات دارت توسط شهرداری اهواز
24 دی 1397 07:35:00
  به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز، احمد سراج، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری از کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات دارت سازمان های استان خوزستان در رشته بانوان خبر دا...
تمدید  فراخوان نقاشی دیواری شهر اهواز
23 دی 1397 14:30:00
   به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادر کعب عمیر مدیر عامل این سازمان ازتمدید  10 روزه  و انتشار نخستین فراخوان نقاشی دیواری شهر اهواز در و بسایت http://urbandesign.ahvaz.ir ...

اخبار

ﺳﻪشنبه 20 آذر 1397
تعداد بازدید: 139
تعداد نظرات: 0

برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز

برپایی غرفه اختصاصی سمن ها در نمایشگاه گل و گیاه اهواز

نشست مشترک سمن ها با مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در خصوص برگزاری نمایشگاه گل و گیاه با حضور رئیس کمیسیون خدمات شهری و رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.

   نشست مشترکی با حضور سرپرست انجمن های مردم نهاد استانداری خوزستان و رئیس خانه سمن های استان، مدیرعامل سازمان پارکها، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی و رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر اهواز در محل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز برگزار شد.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: کلانشهر اهواز وارث یک فضای سبز سنتی است. وقتی می‌گوییم سنتی یعنی فضای سبز این شهر بر مبنای مطالعات دقیق و علمی احداث نشده است.

حمید امیری فردبا بیان اینکه اکنون رشته مهندسی فضای سبز بعد از انقلاب اسلامی در دانشگاه تدریس می‌شود، افزود: خوشبختانه رشته فضای سبز بعد از انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها تاسیس و به مدت ۱۵ سال است که به صورت جدی تدریس می‌شود و خوشبختانه این رشته در استان خوزستان در دانشگاه رامین نیز وجود دارد.

امیری فرد با اشاره به اینکه پنج شنبه ها و جمعه ها با مشارکت سمن ها مراسم درختکاری صورت می‌گیرد ادامه داد:  مانند هر سال با شروع فصل کشت، مراسم کاشت نهال هر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه با هماهنگی این سازمان و انجمن های حامی فضای سبز و با همکاری مناطق هشتگانه تا هفته درختکاری ادامه خواهد داشت.

وی توضیح داد: معمولاً مردم فضای سبز شکل گرفته را می بینند و تحقیقات علمی و پژوهشی که پشتوانه نگهداری و تولید این گیاهان است را به صورت ملموس احساس نمی‌کنند. سرانه پارکی اهواز، کمتر از سرانه پارکی دیگر کلانشهرها نیست و با بهتر شدن شرایط آب و هوایی، شهروندان هر روز هفته به پارک ها مراجعه می کنند که در بقیه کلانشهرها شمالی به این شکل نیست.

حمید امیری فرد در پایان خاطرنشان کرد: بزودی چهارمین نمایشگاه گل و گیاه با مشارکت بخش خصوصی در نمایشگاه بین المللی اهواز شروع خواهد شد و ما در این نمایشگاه غرفه ای به صورت رایگان و اختصاصی در اختیار سازمان های مردم نهاد برای ارائه عملکرد آنها قرار داده ایم تا از نزدیک عملکرد خود را به شهروندان ارائه دهند.

 داوودی رئیس خانه سمن های استان خوزستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: سمن ها از ابتدا فعال و در کنار شما بودند و فعالیت خود را به شما اثبات کرده‌اند. بارها گفته‌ایم که یک پارک و یا یک محله را به صورت امانی به ما بدهید تا بصورت پایلوت از آن نگهداری کنیم.

نماینده سمن ها در استانداری خوزستان با بیان اینکه در بحث درختکاری بود، هستیم و خواهیم بود، پیشنهاد داد: کاری کنیم که مردم مساله فرهنگی را بهتر درک کنند. ارتباط مسئولین با مردم باید بیشتر شود و این ارتباط از طریق همین سمن ها اتفاق میافتد. اگر این نمایشگاه به صورت دائمی برگزار شود بهتر جواب می دهد و در پایان پیشنهاد بنده برای این نمایشگاه طراحی بهترین گل آرایی ماشین عروس و گل آرایی اتوبوس های شهری به عنوان نماد شهرداری است.

موسوی‌نژاد نماینده رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرداری اهواز نیز ضمن خیرمقدم به سمن های مردمی گفت: ضمن تقدیر و تشکر از امیری فرد بدلیل همکاری و همفکری وی با دانشگاه ها و سمن ها و استفاده از آنها در پیشبرد اهداف سازمان پارکها، حضور سرپرستان سازمان های مردم نهاد را به فال نیک می گیریم و برگزاری اینگونه جلسات بیش از پیش احساس می شود.

وی در پایان ذکر کرد: بازدیدهای شبانه ای به همراه امیری فرد از پارک ها صورت می‌گیرد و شاهد اتفاقات خوبی در زمینه فضای سبز هستیم. الان اگر شاخ و برگی از درختی شکسته شود، دل ما نیز میشکند. اگر این روند را ادامه دهیم و به فکرهای سمن ها اهمیت بدهیم انشالله نتایج خوبی حاصل و نصیب مردم شود.

 موسوی زاده رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر اهواز نیز در ادامه گفت: مدیرعامل سازمان پارکهای شهرداری اهواز حرکت خیلی خوبی را آغاز کرده ولی هنوز رضایت بنده کسب نشده ولی وی و تیمش به جهت خوبی حرکت میکنند.

وی عنوان کرد: سمن ها مانند گروه های جهادی می‌مانند و در واقع نیروهای جان بر کفی هستند که می‌خواهند به فضای سبز کمک کنند، از این فرصت باید بهره جست.

امیری فرد در پایان افزود: فلسفه نباید فقط تولید، تکثیر و کاشت فضای سبز باشد، اگر این فضای سبز موجود را حفظ کنیم کافی است. در پارک ها به سمن ها برای ارتباط با شهروندان و آموزش فضا بدهید این می تواند در جهت مشارکت آموزش شهروندی نیز مثمر ثمر باشد.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها