Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شهرداری اهواز و شهرداری مشهد
25 دی 1397 09:25:00
تفاهم نامه همکاری­های علمی و پژوهشی بین شهرداری اهواز و شهرداری مشهد در زمینه های تحقیقاتی منعقد شد. ابراهیم نوشادی، معاون برنامه­ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با بیان ضرورت بهره گیری از امکانات با...
فراخوان سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت منتشر شد
25 دی 1397 09:15:00
به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادرکعب عمیر مدیرعامل این سازمان از برگزاری سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت مجسمه سازی شهر اهواز خبر داد. مهندس کعب عمیر گفت: دومین سمپوزیوم مجسمه سازی اهواز در سطح...
باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت آسفالت شد
24 دی 1397 10:36:00
مدیر عامل سازمان عمران گفت: باند کندرو در ضلع شمالی پل ولایت قیرپاشی و آسفالت شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان عمران ، عباس دغاغله در ادامه افزود : باند کندرو ضلع شمالی پل ولایت از ابتدای عرشه بسمت تقاطع شهید بندر (...
حضور شهرداری اهواز در نخستین نمایشگاه بازآفرینی شهری کشور
24 دی 1397 07:51:00
   مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز از برپایی نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز فرزین حاتمی کاکش عنوان کرد: &...
کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات دارت توسط شهرداری اهواز
24 دی 1397 07:35:00
  به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز، احمد سراج، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری از کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات دارت سازمان های استان خوزستان در رشته بانوان خبر دا...
تمدید  فراخوان نقاشی دیواری شهر اهواز
23 دی 1397 14:30:00
   به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادر کعب عمیر مدیر عامل این سازمان ازتمدید  10 روزه  و انتشار نخستین فراخوان نقاشی دیواری شهر اهواز در و بسایت http://urbandesign.ahvaz.ir ...

اخبار

جمعه 23 آذر 1397
تعداد بازدید: 201
تعداد نظرات: 0

هشدار کتانباف: دلالان و قاچاقچیان چوب، در حال نابودی درختان اهواز هستند

هشدار کتانباف: دلالان و قاچاقچیان چوب، در حال نابودی درختان اهواز هستند

   شهردار اهواز در مراسم افتتاح سایت تحقیقات و آموزش سازمان پارکها و فضای سبز هشدار داد: دلالان و قاچاقچیان چوب به بهانه هرس، در حال نابودی درختان اهواز هستند.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این مراسم که با حضور کتانباف شهردار اهواز، سنواتی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز، سید ناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز، لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست استان خوزستان و امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز و تنی چند از نمایندگان سازمان های مردم نهاد و سمن ها در محل سایت جدیدالتاسیس تحقیقات و آموزش سازمان پارکها برگزار شد، کتانباف ضمن هشدار در خصوص نابودی فضای سبز و درختان اهواز گفت: متاسفانه همه روزه به بهانه های مختلف شاهد تخریب درختان و فضای سبز در اهواز هستیم. دلالان و قاچاقچیان چوب به بهانه هرس، در حال نابودی درختان اهواز هستند.

شهردار اهواز ادامه داد: شهروندان مسن اهوازی به خوبی فضای سبز و درختان گسترده و متنوع را به یاد می آورند، انبوه نخلستان ها و باغ هایی که در آنها گیاهان و درختانی همچون کنار، زیتون، انجیر معابد، انواع توت و...که متاسفانه امروزه کمتر اثری از آنها موجود است.

وی دلیل اصلی این مشکل را نبود حساسیت نسبت به درخت و فضای سبز عنوان کرد و گفت: در شهرهای دیگر بی تفاوتی نسبت به تخریب درختان وجود ندارد.

منصور کتانباف تشریح کرد: وقتی درختان به موقع  و به صورت صحیح و علمی هرس نشوند، عوامل دیگر نظیر  سودجویان و... به بهانه های مختلف درختان را نابود می کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: این حساسیت و توجه باید ابتدا در تک تک پرسنل و مدیران شهرداری ایجاد شود، سپس آموزش های لازم به شهروندان داده شود.در این مسیر سمن ها و سازمان های مردم نهاد نقش مهم و تعیین کننده ای را برعهده دارند. باید پویش های مدنی و مردمی گسترده ای از طرف مردم اهواز در خصوص اهتمام به درختان ایجاد شود.

شهردار اهواز با اشاره به لزوم حفظ و نگهداری از فضای سبز موجود به شیوه صحیح آن اذعان کرد: در این دوره کلاس های متعددی در دانشگاه شهرداری مخصوص کارگران خدمات شهری بویژه کارگران فضای سبز انجام شده و باید تداوم پیدا کند. کلیه عوامل فضای سبز اعم از نیروهای اجرایی و ناظرین باید با مبانی علم محیط زیست آشنا باشند. در غیر اینصورت نمی توانند حافظ خوبی برای محیط زیست باشند.

کتانباف از شروع دوباره پروژه کمربند سبز اهواز در آینده ی نزدیک خبر داد و گفت: خوشبختانه با تلاش ها و حمایت های مدیرکل محیط زیست خوزستان و استاندار خوزستان از محل اعتبارات مبارزه با ریزگردها 15 میلیارد تومان  برای ادامه مسیر کمربند سبز در نظر گرفته شده و امیدواریم که هر چه سریعتر تخصیص لازم انجام شود.

شهردار اهواز هدف از افتتاح سایت تحقیقات و آموزش سازمان پارکها و فضای سبز را فعالیت های مطالعاتی و پژوهشی عنوان کرد وگفت: باید ابتدا از وضعیت موجود و وضعیت ایده آل فضای سبز اهواز آگاهی پیدا کنیم و سپس برای رسیدن به مقصد یک نقشه راه تعریف کنیم. اگر این نقشه راه براساس واقعیت ها و علمی و کاربردی نباشد، نه تنها ما را به هدف نمی رساند، بلکه ما را از مسیر منحرف می کند. باید شاخص تعریف کرد و به سمت آن حرکت کرد. این نقشه راه همان طرح جامع فضای سبز است.

وی با اشاره به هفته پژوهش ادامه داد: برای تدوین این نقشه راه و شناخت وضعیت موجود و ایده آل نیاز به یک پژوهش جامع داریم. پژوهشی علمی که براساس اقلیم بوده و اجرایی نیز باشد. سرانه ها باید به صورت کارشناسی تعریف شود. این اعداد و ارقام تعیین کننده وضعیت یک کلانشهر و بر اساس برنامه ریزی ها و اقدامات باید انجام شود.پس باید نهایت دقت را در تدوین آن به عمل آورد.

منصور کتانباف دستور داد: موضوع تفاهم نامه با دانشگاه کشاورزی پیگیری شود. باید حداقل در هر یک از مناطق هشتگانه یک کلینیک گل و گیاه داشته باشیم. فضایی که در آن انواع فعالیت های آموزشی به شهروندان، فعالیت های آزمایشگاهی و تحقیقاتی در زمینه گل و گیاه و ارتباط با سمن ها و سازمان های مردم نهاد مرتبط انجام می شود. نمونه موفق این کلینیک ها در تهران موجود است.

شهردار اهواز ضمن تشکر از زحمات مجموعه سازمان پارکها و فضای سبز عنوان کرد: از مدیرعامل، مدیران، پرسنل و کارگران تلاش گر فضای سبز در مناطق هشتگانه تشکر می کنم که در شرایط بحران آب در تابستان امسال ، حداکثر تلاش خود را برای حفظ فضای سبز شهری موجود داشتند.

در پایان این مراسم لوح تقدیری از سوی شهردار اهواز به لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست خوزستان به دلیل حمایت و همکاری با شهرداری اهواز در موضوع فضای سبز و درختکاری اهدا شد.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز , اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها