اخبار
 انتشار: 24 آذر 1397
   مشاهده: 150

  تشکیل سه ضلع سازمان پارکها، تشکل های مردم نهاد و دانشگاه در اتاق فکر

تشکیل سه ضلع سازمان پارکها، تشکل های مردم نهاد و دانشگاه در اتاق فکر
  • تشکیل سه ضلع سازمان پارکها، تشکل های مردم نهاد و دانشگاه در اتاق فکر

   مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در مراسم هفته پژوهش و افتتاح سایت تحقیقات و آموزش سازمان پارکها گفت: سه ضلع سازمان پارکها، تشکل های مردم نهاد و دانشگاه در اتاق فکر در جهت توسعه فضای سبز اهواز در کنار هم خواهند بود.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، مراسم هفته پژوهش و افتتاح سایت تحقیقات و آموزش سازمان پارکها و فضای سبز با حضور کتانباف شهردار اهواز، سنواتی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز، سید ناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز، لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست استان خوزستان و امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز و تنی چند از نمایندگان تشکل های مردم نهاد محیط زیست در محل سایت جدیدالتاسیس تحقیقات و آموزش و تنی چند از نمایندگان سازمان های مردم نهاد و سمن ها در سازمان پارکها برگزار شد.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز مدتها بود که مقوله آموزش و تحقیقات مدتها بود که در سازمان پارکها مغفول مانده بود که با رویکرد مثبت این دوره مدیریت شهری و آغاز همکاری ها با تشکل های مردم نهاد و حامی محیط زیست و انعقاد تفاهم نامه با مرکز علوم و تحقیقات و دانشگاه کشاورزی ضرورت ایجاد چنین مکانی ضروری بود.

حمید امیری فرد ادامه داد: مکانی که در آن سه ضلع سازمان پارکها، تشکل های مردم نهاد و دانشگاه در کنار هم اتاق فکری را تشکیل می دهند با شناخت وضعیت موجود، نسبت به تهیه و تدوین طرح جامع فضای سبز و سایر موارد مورد نیاز اهتمام داشته باشند. مساله بعدی گسترش آموزش های فضای سبز در دو حوزه هماهنگی و تخصصی در رشته های مختلف است.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گوشه ای از عملکرد خود را تشریح کرد و گفت: در دوره جدید با حمایت های شهردار اهواز و شورای شهر توانستیم طرح های خوبی را راه اندازی کنیم که از جمله آن می توان به کاشت 140 هزار انواع نهال، درختچه و نخل در سال گذشته و تداوم این طرح در سال جاری، ایجاد نهالستان های بذری در مناطق هشتگانه، افزایش نهالستان بزرگ به سه نهالستان در پارک شهروند، 18هکتاری و محدوده سازمان و ....اشاره کرد.

این مقام مسئول افزود: با سمن ها و سازمان های مردم نهاد نیز همکاری های خوبی آغاز شد و هم برنامه های مشترک خوبی را اجرا یا در حال انجام هستیم.

امیری فرد وعده داد: تا پایان دوره پنجم، چهره شهر از نظر فضای سبز متحول خواهد شد.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان گفت: مدیرکل سازمان محیط زیست خوزستان نیز در این مدت همکاری های گسترده ای با ما داشت که می توان به پیگیری برای تصویب اعتبار لازم برای پروژه کمربند سبز اهواز از ابتدا تا انتها و اهدای 10 هزار نفر نخل برای کاشت اشاره کرد. ضمن آنکه بزودی تفاهم نامه هایی برای همکاری گسترده تر با اداره کل محیط زیست خوزستان منعقد می شود.

 

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها