اخبار
 انتشار: 27 آذر 1397
   مشاهده: 229

  راه اندازی سامانه پایش عوارض در پایانه های مسافربری

راه اندازی سامانه پایش عوارض در پایانه های مسافربری
  • راه اندازی سامانه پایش عوارض در پایانه های مسافربری

   سازمان پایانه های شهرداری اهواز به منظور شفاف سازی عوارض و اجاره بها در پایانه های چهارگانه مسافربری سامانه پایش الکترونیک عوارض را در هفته حمل و نقل راه اندازی کرد.

به نقل از واحد ارتباطات سازمان پایانه های شهرداری اهواز رئیس این سازمان از راه اندازی سامانه پایش و نظارت هوشمند کنترل عوارض مستقر در پایانه های مسافربری به مناسبت هفته حمل و نقل خبر داد و گفت: به مناسبت هفته حمل و نقل  سامانه پایش و نظارت و کنترل درآمد سازمان از حالت آزمایش و آموزش خارج و به مرحله اجرا درآمد.

فضل احمدی نیا افزود: بر اساس فاز اول سامانه پایش الکترونیک عوارض، دفاتر کنترل درآمد سازمان به صورت آنلاین بر کلیه امور مربوط به مسافر، درآمد، اجاره بها، جرایم پایانه ای، ثبت گزارش آماری، یکپارچه سازی اطلاعات جهت ارسال به سامانه های جامع شهرداری اهواز، دسترسی کاربران به تفکیک اطلاعات مورد نیاز، گزارشات ایمنی مسافران میان راهی به میزان توقف ناوگان حمل و نقل مسافر، گزارشان انلاین درآمدی به منابع بالا دستی سازمان، ثبت اطلاعات خروج مسافر، زمان حرکت ناوگان، اطلاعات عوارض خروجی مسافر شرکتها و موسسات به صورت جداگانه،  و ... که قابل رهگیری، ممیزی و نظارت مستمر هستند را به بصورت انلاین به اجرا نظارت خواهد کرد.

این مقام مسئول از فاز دوم این سامانه که لینک و ارتباط با مراکز معاینه فنی تحت پوشش سازمان است خبر داد و گفت: بررسی سوابق و اطلاعات جامع از سامانه سیم فا در مراکز معاینات فنی در دست رسیدگی و اقدام است تا با لینک شدن به این سامانه بتوان آماری و نمودارهای تحت وب را بصورت لحظه ای از سامانه سیم فای این مراکز جهت گسیل به منابع مورد نیاز دریافت و ارسال کرد.

رییس سازمان پایانه های شهرداری اهواز در خاتمه ضمن تقدیر از  فعالان در بخش حمل و نقل کشور گفت: در جهان امروز بخش حمل و نقل از جمله بخشهای زیربنایی اقتصاد هر جامعه است که عامل تاثیر در فرایند توسعه محسوب می شود که خود در مسیر توسعه دچار تغییر و تحول می شود. حمل و نقل پایه های پلی عظیمی است که کشورها را به سمت توسعه پایدار به حرکت در می آورد.  26 آذر روز ملی حمل و نقل ایران برای آگاه سازی جامعه با نقش و جایگاه این بخش از صنعت کشور بود و همچنین این روز، روز قدر دانی از خدمات ارزشمند رانندگان و سایر دست اندر کاران عرصه حمل و نقل و فرصتی مناسب برای باز نگری نیازها و مشکلات این بخش از ارکان کشور است.

نویسنده خبر: ف. شمعون زاده
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها