Menu

اخبار

مهمترین خبرها

آغاز عملیات آسفالت ریزی  ورودی اهواز از سمت شیبان در منطقه 3
04 اسفند 1397 14:01:00
   ترمیم و بهسازی آسفالت ورودی اهواز از سمت شیبان در محدوده منطقه 3 با انجام عملیات آسفالت ریزی در حال پیشرفت و تکمیل است. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه 3، مجتبی یوسفی مدیر منطقه با بیان این مطلب گفت: ...
کاشت ۴۸ نهال به یاد خبرنگار خوزستانی
04 اسفند 1397 07:37:00
 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از کاشت ۴۸ اصله نهال در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار فقید خوزستانی سوزان بختیاری زاده از سوی انجمن مهرورزان زمین پاک خوزستان با همکاری سازمان پارکها و فضا...
آغاز عملیات ترمیم و بازسازی بازار سرپوشیده امام (ره)
03 اسفند 1397 12:52:00
   با نزدیک شدن به ایام نوروز و به منظور ایجاد نمائی زیبا و چشم نواز، عملیات ترمیم و بازسازی بازار سرپوشیده امام (ره) توسط منطقه یک شهرداری اهواز آغاز شد.  مهراب فلسفی زاده مدیر منطقه یک شهرداری اهواز ب...
پاکسازی 32 هزارو 500 مترمربع از پارکها و فضای سبز محدوده منطقه شش
02 اسفند 1397 10:21:00
   32 هزارو 500 مترمربع از فضای سبز محدوده منطقه شش شهرداری اهواز توسط واحد فضای سبز حوزه خدمات شهری منطقه پاکسازی شد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه شش اهواز محمد عتاب اهوازی مدیر منطقه گفت: در...
برای اولین بار دراهواز; آغاز دوره آموزشهای تخصصی ویژه رانندگان تاکسی اهواز
01 اسفند 1397 14:45:00
  دوره های آموزشهای تخصصی رانندگان تاکسی شهری اهواز با حضور استادان جهاد دانشگاهی خوزستان برگزارشد. به گزارش امور ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز، کلاسهای آموزشی تخصصی رانندگان تاکسی شهری با تدریس استادان جه...
برگزاری هفته پاکسازی ونظافت عمومی باعنوان شهرروبی
01 اسفند 1397 14:32:00
   جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد و سازمان مدیریت پسماند با هدف هم بستگی و ارتقاء همکاری بین سمن ها در اجرای برنامه ها ومناسبتهای زیست محیطی برگزار شده است.. محمدرضا قنواتی با بیان اینکه انجمن ها و سازمان...

اخبار

دوشنبه 01 بهمن 1397
تعداد بازدید: 121
تعداد نظرات: 0

برگزاری سمینار فضای سبز شهری در نمایشگاه گل و گیاه اهواز

برگزاری سمینار فضای سبز شهری در نمایشگاه گل و گیاه اهواز

   روز گذشته همزمان با بازگشایی روز دوم نمایشگاه گل و گیاه اهواز، سمینار تخصصی فضای سبز شهری با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز روز گذشته سمینار تخصصی فضای سبز شهری با حضور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، مدیرکل حفاظت و محیط زیست استان خوزستان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان و مراکز علمی و تحقیقاتی در سالن همایش های نمایشگاه گل و گیاه برگزار شد.
علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در این سمینار ضمن خیرمقدم به مهمانان عنوان کرد: خوشبختانه بعد از سه ماه پیگیری مستمر مدیریت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز و همچنین همکاری چند جانبه مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی اهواز، اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و با مشارکت بخش خصوصی شاهد برپایی این نمایشگاه بزرگ هستیم.
عالی پور در ادامه گفت: این روز در تقویم نمایشگاهی اهواز به نام نمایشگاه گل و گیاه نوشته شده است و به امید خدا در سال های آینده این نمایشگاه در ابعاد وسیع تر اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به علمی بودن این نمایشگاه افزود: نکته قابل توجه در این نمایشگاه وجود کارگاه های آموزشی ویژه شهروندان علاقمند در حوزه فضای سبز است که از سوی سازمان پارکها و فضای سبز برنامه ریزی شده و یکی دیگر از مزایای نمایشگاه برگزاری سمینار تخصصی فضای سبز با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه می‌باشد.
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در پایان ضمن قدردانی از حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز خاطر نشان شد: از کلیه پرسنل سازمان پارک ها و اساتید دانشگاه برای برگزاری سمینار تقدیر و تشکر می نمایم.
احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت و محیط زیست استان خوزستان نیز ضمن تشکر از مدیرعامل سازمان پارکها اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه با این وسعت بسیار ارزشمند است که از سوی آقای امیری فرد و همکارانشان صورت گرفته و استقبال گسترده شهروندان گواه این موضوع است.
لاهیجان زاده تصریح کرد: در زمان مدیریت آقای امیری فرد اقدامات موثری در فضای سبز اهواز صورت گرفته است که جای تقدیر و تشکر دارد، پیگیری توسعه کمربند سبز، کاشت درختان مثمر و درختچه های گلدار از جمله کارهای ارزشمند مدیر عامل سازمان پارک ها می باشد.
در پایان اساتید دانشگاه مقاله هایی در خصوص نقش فضای سبز شهری در مقابله با ریزگردها، نقش پرندگان در فضای سبز شهری، ریز جلبک ها و کاشت نخل و جا به جایی آن ارائه دادند.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
تصاویر
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها