Menu

اخبار

مهمترین خبرها

احداث سایت اداری مرکز دفن صفیره کلید خورد
04 اردیبهشت 1398 11:36:00
   عملیات اجرایی احداث ساختمان اداری در محل مرکز دفن پسماندهای شهر اهواز واقع در منطقه صفیره آغاز شد. محمدرضا قنواتی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز با بیان مطلب فوق گفت: مرکز دفن پسماندهای شهر اهو...
آغاز بازسازی بلوارها و پارک های ساحلی در سطح شهر اهواز
03 اردیبهشت 1398 10:03:00
   شهردار اهواز در جلسه با معاونین و مدیران مناطق هشتگانه از بازگشایی مسیرها و آغاز بازسازی بلوارها و پارک های ساحلی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف ضمن قدردانی از مجموعه شهرداری اهواز به د...
کتانباف: برای حفاظت از اهواز در برابر سیل 62/5 کیلومتر دایک حفاظتی احداث شد
02 اردیبهشت 1398 09:41:00
  شهردار اهواز ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سیلاب در اهواز گفت: برای حفاظت از اهواز در برابر سیل 62/5 کیلومتر دایک حفاظتی احداث شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور هاشمی رییس و فراهانی عضو ...
رییس شورای شهر تهران خبر داد:کمک 100 میلیارد ریالی شهرداری تهران به مناطق درگیر سیل
02 اردیبهشت 1398 08:10:00
  رییس شورای اسلامی شهر تهران صبح روز گذشته وارد اهواز شد و در جلسه ای از کمک 100 میلیارد ریالی شهرداری تهران به مناطق درگیر سیل خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، روز یکشنبه هاشمی رییس و فراهانی عضو شورای اسلام...
نماینده مردم تهران در مجلس: استنکاف وزارت نفت از پرداخت عوارض آلایندگی قابل توجیه نیست
02 اردیبهشت 1398 08:05:00
   صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که به عنوان مهمان در این جلسه حضور داشت،گفت: در صورت صدور رای برای پرداخت این حق آلایندگی، استنکاف وزارت نفت قابل توجیه نیست و در مجلس پیگیر این مساله خواهیم بود...
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان: مسئله پیش بینی و پیشگیری در زمینه مدیریت بحران مقدم است
01 اردیبهشت 1398 10:31:00
     در جلسه یکشنبه شورای اسلامی شهر اهواز، حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: در زمینه مدیریت بحران، مقوله های پیش بینی و پیشگیری مقدم است. به گزارش سایت شهرداری اهواز، روز یکشنبه هاش...

اخبار

چهارشنبه 17 بهمن 1397
تعداد بازدید: 194
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز: شرکت برق منطقه ای خوزستان هزار هکتار از توسعه کمربند سبز اهواز را عهده دار شود

شهردار اهواز:  شرکت برق منطقه ای خوزستان هزار هکتار از توسعه کمربند سبز اهواز را عهده دار شود

   شهردار اهواز در آیین کاشت نهال لاله های برق از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ضمن ادای دین به شهدای مجموعه برق خوزستان و تشکر از خدمات این شرکت در خوزستان و اهواز درخواست کرد که کاشت و نگهداشت، هزار هکتار از توسعه کمربند سبز اهواز توسط این شرکت انجام شود.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در آیین کاشت نهال لاله های برق ( یادمان چهل شهید والامقام شرکت برق منطقه ای خوزستان) که با حضور کتانباف شهردار اهواز و دشت بزرگ مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان و تنی چند از فعالین محیط زیست برگزار شد، شهردار اهواز با گرامیداشت دهه فجر و ایام فاطمیه، یاد و خاطره معمار نظام جمهوری اسلامی و شهدا را گرامی داشت و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون مجاهدت های شهدا در مقاطع مختلف از جمله شهدای صنعت برق خوزستان است.

سپس شهردار اهواز با اشاره به تاریخچه شکل گیری کمربند سبز اهواز ادامه داد: زمینی که در آن واقع هستیم، بخشی از کمربند سبز اهواز است. پروژه ی بزرگ و حیاتی به طول 72 کیلومتر و عرض 500 متر از طرفین جاده که از سمت پلیس راه اندیمشک به سمت مسیر حمیدیه منتهی می شود. این کار باید در دهه 70 در بازه زمانی 3-4 سال انجام می شد.

کتانباف افزود:  طبق قانون ارگان های دولتی مکلف به ایجاد این کمربند سبز بوده و شهرداری موظف به نگهداری آن است. اما نظر به اهمیت موضوع و نیاز شدید شهر و اهتمامی که به مقوله محیط زیست داشتیم، در دوره قبلی مسئولیتم در شهرداری اهواز در سالهای 90 تا 92 حدود 1200 هکتار از این پروژه در این نقطه ایجاد شد که بخش مهمی از آن باقی مانده و به ثمر نشسته است. حتی در مقطعی به مساحت 140 هکتار درختانی به ارتفاع 5 متر هم وجود دارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون شهرداری اهواز ماهیانه یک میلیارد تومان و سالیانه 12 میلیارد تومان صرف نگهداشت از این وضعیت موجود کمربند سبز می کند.

کتانباف ضمن تشکر از خدمات این شرکت در خوزستان و اهواز درخواست کرد: به حرمت همین شهدای گرانقدری که ما را امروز در کنار هم قرار داده اند از مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای در خواست می کنم کاشت و نگهداری هزار هکتار از کمربند سبز را در امتداد همین مسیری که امروز به یاد 40 شهید گرانقدر مجموعه برق خوزستان است  به عهده بگیرند.

شهردار اهواز افزود: هزینه این پروژه ،سهم اندکی از سرمایه گذاری های دولت در صنعت برق خوزستان است و این نقطه عطفی در خدمات شرکت توزیع برق خوزستان محسوب خواهد شد و در نهایت رضایتمندی شهروندان را ایجاد می کند.

 وی اظهار امیدواری کرد: در هفته درختکاری، امسال عملیات 200 هکتار از این مجموعه آغاز شود.

منصور کتانباف با بیان اینکه برنامه توسعه کمربند سبز در دستور کار شهرداری اهواز است و به زودی آغاز می شود، اظهار کرد: هر کدام از ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی علاوه بر تکالیف قانونی، مسئولیت های اجتماعی را نیز به عهده دارند. یکی از این مسئولیت ها، توجه به محیط زیست است. در شورای اداری استانداری حدود 70-80 ارگان هستند، اگر هر کدام از این دستگاهها به مسئولیت های اجتماعی و قانونی خود عمل کنند، در یک بازه زمانی 3-4 ساله کمربند سبز اهواز تکمیل می شود.

این مقام مسئول  به دیگر مزایای پروژه کمربند سبز اهواز اشاره و اذعان کرد: در همین فضای موجود کمربند سبز اگر ما در سال 90 این درختان را نکاشته بودیم به سکونت گاههای غیر رسمی تبدیل می شد، پدیده ای  با داشتن عوارض و آسیب های متعدد که هم اکنون بسیاری از ارگانها را درگیر خود ساخته است.

وی گفت: در صورت تکمیل کمربند سبز اهواز، علاوه بر مزایای محیط زیستی، این فضا بستر مناسبی برای ایجاد تفرجگاهها و تولید شغل و ثروت برای مردم اهواز می شود.

در این مراسم همچنین دشت بزرگ مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان با گرامیداشت دهه فجر و ایام فاطمیه یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای مجموعه برق در سخنانی دستاوردهای انقلاب اسلامی را در حوزه صنعت برق در خوزستان تشریح کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها