Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انعقاد قراداد ساخت مجموعه بزرگ تفریحی پارک دلفیناریوم اهواز با سرمایه گذاری بخش خصوصی
25 بهمن 1397 12:10:00
   قراداد ساخت  مجموعه بزرگ تفریحی پارک دلفیناریوم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در اهواز منعقد شد . رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کلانشهر اهواز با اشاره به بسته شدن قرارداد ساخت دلفین...
ادامه نهضت آسفالت در منطقه هفت
25 بهمن 1397 10:43:00
   مدیر منطقه هفت شهرداری اهواز از روکش آسفالت در خیابان فاضلی توسط معاونت فنی و عمرانی خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز، رضا ارشادی عنوان کرد: در ادامه نهضت آسفالت در سطح منطقه این بار...
زیرسازی خیابانهای خاکی کوی کریشان در منطقه 5
25 بهمن 1397 10:39:00
   زیرسازی تا حد لایه اساس خیابانهای خاکی کوی کریشان حوزه منطقه5 در دست اجراست . به گزارش امور ارتباطات ، رمضان سواری مدیر منطقه 5 با اعلام این خبر اظهار کرد :در راستای خدمت رسانی فنی و عمرانی در م...
زیر سازی بیش از 56 هزار متر مربع از معابر کوی مهدیس
24 بهمن 1397 10:05:00
  مدیر منطقه 8 شهرداری اهواز از زیر سازی خیابانهای تعاونی نورد لوله در کوی مهدیس با متراژ56 هزار و 540 متر مربع خبر داد . به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه8  ذبیح اله خدامرادی با اعلام این خبر افزود: یکی...
گزارش تصویری حضور شهردار و مدیران و پرسنل شهرداری اهواز در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن
23 بهمن 1397 11:06:00
   روز گذشته همزمان با یوم الله 22 بهمن منصور کتانباف شهردار اهواز به همراه مدیران و پرسنل شهرداری و همگام با سایر اقشار ملت ایران در راهپیمایی بزرگ این روز شرکت کردند. عکاس: منصور زیلایی بوری
شهردار اهواز:  مردم اجازه دخالت در امور داخلی کشور را به دشمنان نمی دهند
22 بهمن 1397 23:28:00
شهردار اهواز گفت: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن اجازه دخالت و فتنه گری در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی را به دشمنان نمی دهند. منصور کتانباف روز دوشنبه در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن ماه اظهار کرد: 22 بهمن روز ع...

اخبار

چهارشنبه 17 بهمن 1397
تعداد بازدید: 144
تعداد نظرات: 0

شهردار اهواز: شرکت برق منطقه ای خوزستان هزار هکتار از توسعه کمربند سبز اهواز را عهده دار شود

شهردار اهواز:  شرکت برق منطقه ای خوزستان هزار هکتار از توسعه کمربند سبز اهواز را عهده دار شود

   شهردار اهواز در آیین کاشت نهال لاله های برق از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ضمن ادای دین به شهدای مجموعه برق خوزستان و تشکر از خدمات این شرکت در خوزستان و اهواز درخواست کرد که کاشت و نگهداشت، هزار هکتار از توسعه کمربند سبز اهواز توسط این شرکت انجام شود.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در آیین کاشت نهال لاله های برق ( یادمان چهل شهید والامقام شرکت برق منطقه ای خوزستان) که با حضور کتانباف شهردار اهواز و دشت بزرگ مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان و تنی چند از فعالین محیط زیست برگزار شد، شهردار اهواز با گرامیداشت دهه فجر و ایام فاطمیه، یاد و خاطره معمار نظام جمهوری اسلامی و شهدا را گرامی داشت و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون مجاهدت های شهدا در مقاطع مختلف از جمله شهدای صنعت برق خوزستان است.

سپس شهردار اهواز با اشاره به تاریخچه شکل گیری کمربند سبز اهواز ادامه داد: زمینی که در آن واقع هستیم، بخشی از کمربند سبز اهواز است. پروژه ی بزرگ و حیاتی به طول 72 کیلومتر و عرض 500 متر از طرفین جاده که از سمت پلیس راه اندیمشک به سمت مسیر حمیدیه منتهی می شود. این کار باید در دهه 70 در بازه زمانی 3-4 سال انجام می شد.

کتانباف افزود:  طبق قانون ارگان های دولتی مکلف به ایجاد این کمربند سبز بوده و شهرداری موظف به نگهداری آن است. اما نظر به اهمیت موضوع و نیاز شدید شهر و اهتمامی که به مقوله محیط زیست داشتیم، در دوره قبلی مسئولیتم در شهرداری اهواز در سالهای 90 تا 92 حدود 1200 هکتار از این پروژه در این نقطه ایجاد شد که بخش مهمی از آن باقی مانده و به ثمر نشسته است. حتی در مقطعی به مساحت 140 هکتار درختانی به ارتفاع 5 متر هم وجود دارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون شهرداری اهواز ماهیانه یک میلیارد تومان و سالیانه 12 میلیارد تومان صرف نگهداشت از این وضعیت موجود کمربند سبز می کند.

کتانباف ضمن تشکر از خدمات این شرکت در خوزستان و اهواز درخواست کرد: به حرمت همین شهدای گرانقدری که ما را امروز در کنار هم قرار داده اند از مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای در خواست می کنم کاشت و نگهداری هزار هکتار از کمربند سبز را در امتداد همین مسیری که امروز به یاد 40 شهید گرانقدر مجموعه برق خوزستان است  به عهده بگیرند.

شهردار اهواز افزود: هزینه این پروژه ،سهم اندکی از سرمایه گذاری های دولت در صنعت برق خوزستان است و این نقطه عطفی در خدمات شرکت توزیع برق خوزستان محسوب خواهد شد و در نهایت رضایتمندی شهروندان را ایجاد می کند.

 وی اظهار امیدواری کرد: در هفته درختکاری، امسال عملیات 200 هکتار از این مجموعه آغاز شود.

منصور کتانباف با بیان اینکه برنامه توسعه کمربند سبز در دستور کار شهرداری اهواز است و به زودی آغاز می شود، اظهار کرد: هر کدام از ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی علاوه بر تکالیف قانونی، مسئولیت های اجتماعی را نیز به عهده دارند. یکی از این مسئولیت ها، توجه به محیط زیست است. در شورای اداری استانداری حدود 70-80 ارگان هستند، اگر هر کدام از این دستگاهها به مسئولیت های اجتماعی و قانونی خود عمل کنند، در یک بازه زمانی 3-4 ساله کمربند سبز اهواز تکمیل می شود.

این مقام مسئول  به دیگر مزایای پروژه کمربند سبز اهواز اشاره و اذعان کرد: در همین فضای موجود کمربند سبز اگر ما در سال 90 این درختان را نکاشته بودیم به سکونت گاههای غیر رسمی تبدیل می شد، پدیده ای  با داشتن عوارض و آسیب های متعدد که هم اکنون بسیاری از ارگانها را درگیر خود ساخته است.

وی گفت: در صورت تکمیل کمربند سبز اهواز، علاوه بر مزایای محیط زیستی، این فضا بستر مناسبی برای ایجاد تفرجگاهها و تولید شغل و ثروت برای مردم اهواز می شود.

در این مراسم همچنین دشت بزرگ مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان با گرامیداشت دهه فجر و ایام فاطمیه یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای مجموعه برق در سخنانی دستاوردهای انقلاب اسلامی را در حوزه صنعت برق در خوزستان تشریح کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها