اخبار
 انتشار: 14 اسفند 1397
   مشاهده: 112

  بازدید سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز از انجمن خیریه 14 معصوم(ع)

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری صولت احمدی سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز به همراه رئیس و اعضای اتحادیه میوه و تره بار  روز دوشنبه  مورخ 13/12/97 در آستانه روز احسان و نیکوکاری، از انجمن خیریه  14 معصوم بازدید کردند. 

وی در این بازدید با  بخش های مختلف این موسسه خیریه و نحوه کارکرد، اداره و امکانات آن آشنا شدند.

انجمن خیریه 14 معصوم (ع)  سال 1373 در اهواز تاسیس شد که از اهداف و فعالیت های آن می توان به رفع نیازهای معیشتی ایتام، جهیزیه و ازدواج، کمک هزینه درمان،  عمران و توسعه و مسائل آموزشی اشاره کرد .

در این بازدید مدیرعامل انجمن خیریه 14 معصوم ضمن بیان فعالیت ها و نیازهای انجمن خیریه  خواستار توجه هرچه بیشتر مسئولین شد.

در ادامه سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری  ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیرکارکنان انجمن خیریه 14 معصوم  که نشات گرفته از عشق و ایثار است، فضای موجود را محیطی سرشار از عاطفه خواند که هرکسی را تحت تاثیر خود قرارمی دهد.  

صولت احمدی  با اشاره به اهمیت حضور و وجود چنین مرکزی در اهواز و لزوم معرفی و شناخت آن از سوی همه اقشار جامعه بیان کرد: در این مراکز کارهای بزرگی انجام می گیرد که نشان از فرهنگ مسئولیت پذیری دربرابر همنوع بوده و با توجه به اینکه فرهنگ سازی و مشارکت در امور خیریه و عام المنفعه از اولویت های کارکنان سازمان ساماندهی مشاغل شهری  می باشد، مدیریت و کارکنان این سازمان آماده همکاری (خدمت رسانی) با انجمن خیریه است.

وی  در پایان گفت: خیریه ها سازمان های مردم نهادی هستند که تسهیل گر روابط بین دولت ها، شهروندان و جامعه هدف می باشند و از این منظر ما سازمان های خیریه را جدا از ساختار نظام تصمیم گیری کشور نمی دانیم و این ها باری را از دوش جامعه بر میدارند. بنابراین وظیفه ماست که هرگونه کمکی که در توان است را انجام دهیم و این نه تنها وظیفه اخلاقی ماست که دستور دینی ما هم می باشد چرا که  در بسیاری از بزه کاری های اجتماعی استفقر وجود دارد و هدف نهایی همه ساختارها باید رفع فقر و محرومیت باشد. کما اینکه هدف از بعثت پیامبران بسط و گسترش عدالت اجتماعی بوده است  و ترجمه عدالت اجتماعی در جامعه امروز ما محرومیت زدایی و مبارزه با فقر است .

 

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها