Menu

اخبار

مهمترین خبرها

طبق دستور ضرب الاجلی سرپرست شهرداری اهواز; طرح بهسازی پسا سیل ساحل کارون انجام می‌شود
30 اردیبهشت 1398 16:40:00
  موسی شاعری سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز بر ضرورت بازسازی و بهسازی جاده ها پس از سیلاب تاکید کرد و طی دستور ی ضرب الاجلی تمامی مدیران شهری را موظف کرد که احیا و پاکسازی هرچه سریعتر مسیرهای تخریب شده از ...
انتشارفراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی اهواز
30 اردیبهشت 1398 11:23:00
   رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری اهواز از انتشار فراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، امیر صفی خانی با اعلام این خبر ادامه...
کاشت بیش از ۶1۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در شهر اهواز
29 اردیبهشت 1398 15:34:00
   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ حمید امیری فرد مدیر عامل این سازمان از کاشت بیش از 6۱۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز خبر داد. حمید امیری فرد مدیر...
  انتصاب مشاور جدید شهردار اهواز
29 اردیبهشت 1398 12:09:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز روز گذشته طی حکمی از سوی شاعری سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز ، وحید معین زاده  بعنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار منصوب شد. در متن حکم آقای معین زاده چنین آمده است: ب...
آسفالت خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در منطقه یک
29 اردیبهشت 1398 10:47:00
   مدیر منطقه یک از عملیات آسفالت در خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در سطح منطقه خبر داد .  به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز مهراب فلسفی زاده مدیر منطقه با بیان اینکه آسفالت مناس...
شهردار جدید اهواز معرفی شد
26 اردیبهشت 1398 13:42:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز موسی شاعری با رای موافق یازده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان سرپرست شهرداری اهواز منصوب شد. برپایه این گزارش وی همچنین به عنوان شهردار جدید اهواز برای دریافت حکم به وزا...

اخبار

دوشنبه 20 اسفند 1397
تعداد بازدید: 204
تعداد نظرات: 0

کتانباف: برنامه های نوروزی شهرداری به شعار بهار علوی مزین می شود

کتانباف: برنامه های نوروزی شهرداری به شعار بهار علوی مزین می شود

   شهردار اهواز در جلسه هماهنگی با سازمان فرهنگی و اداره ارتباطات، شعار برنامه های نوروزی را بهار علوی اعلام کرد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز در این جلسه که با حضور معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و مدیران اداره ارتباطات در مرکز و مناطق هشتگانه با محوریت هماهنگی تشکیل شد، منصور کتانباف گفت: با توجه به تقارن آغاز بهار با ماه رجب و مناسبت های این ماه بویژه سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(ع) برنامه های نوروزی با عنوان بهار علوی مزین شود.

وی ادامه داد: در فضاسازی ها و زیباسازی ها این موضوع مد نظر قرار گیرد زیرا  الصاق پرچم های جمهوری اسلامی در کنار پرچم های علوی تقارن زیبای این دو مناسبت ملی و مذهبی را تداعی می کند.

شهردار اهواز با اشاره به اقدامات ویژه استقبال از بهار از حوزه های مختلف اذعان کرد: برنامه های متنوعی در حوزه های مختلف فرهنگی، تفریحی و زیباسازی تدارک دیده شده که امیدواریم مورد توجه عموم قرار گیرد. تلاش شده تنوع و نشاط به همراه محتوا و نحوهی ارائه مناسب پیش بینی شود. برنامه های هنری با استفاده از هنرمندان بومی اجرا شود.

کتانباف با تاکید بر لزوم نکات ایمنی در برنامه های تفریحی ساحلی بیان کرد: در برنامه های قایق سواری هماهنگی لازم با سازمان آتش نشانی و ایمنی صورت گیرد. مسایل ایمنی از قبیل جلیقه نجات، مسیرهای مناسب تردد، رعایت ظرفیت سوار شدن، عدم تردد در شب و.... مورد توجه قرار گیرد و با هیات قایقرانی نیز هماهنگی انجام شود.

شهردار اهواز افزود: اماکن فرهنگی همچون سراهای محله، پارک شهروند و فرهنگسرای نجوم ابن هیثم اهوازی نیز فعال باشند. لازم است در تورهای اهواز گردی از ظرفیت ریل باس نیز  استفاده شود.

وی دستور داد: سامانه های نشاط در محل های برگزاری نماز جماعت پیش بینی و اجرا شود. توزیع برنامه ها در مناطق مختلف شهر باشد.

منصور کتانباف ادامه داد: در حوزه آسیب های اجتماعی نیز سازمان فرهنگی اجتماعی به صورت ویژه نسبت به جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر و... اقدام کند.

شهردار اهواز ادامه داد: به جز پارکهای ساحلی که مرکز عمده تفریح و تفرج شهروندان است، سایر بوستان ها و پارکها بویژه میدان هجرت نیز مورد توجه قرار گیرد. روزانه صدها مسافر قطار در اولین مواجهه با شهر با پارک هجرت روبرو می شوند.

وی خطاب به دو مجموعه فرهنگی و ارتباطات گفت: بر وضعیت پارکها نظارت داشته باشد و ضمن انتقال کاستی ها برای رفع آنان پیگیری لازم را انجام دهید. خوشبختانه قلیان ها در پارکهای ساحلی در حال جمع آوری است، هر چند برای رفع این معضل نیاز به کار فرهنگی داریم.

کتانباف با بیان اینکه در ظرفیت این ایام می توان برای فرهنگسازی هم استفاده کرد، خاطرنشان کرد: مثلا می توان به هر خانواده در پارک دو کیسه زباله داد و از آنها خواست که تفکیک از مبدا پسماند خود را از همان مبدا آغاز کنند. از ظرفیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد هم در این موارد استفاده شود.

شهردار اهواز با اشاره به برنامه های متنوع سازمان زیباسازی ویژه ایام نوروز اظهار کرد: بیلبوردها و پرتابل ها و... خالی نباشند و حتما با شعارهای آموزش شهروندی یا مناسبتی پوشیده شوند.

کتانباف افزود: اطلاع رسانی قبل و بعد از برنامه ها با هدف استفاده بهتر شهروندان از برنامه و مستندسازی نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم آمادگی مجموعه شهرداری برای حوادث غیرمترقبه گفت: پیش بینی هایی برای سیلاب های بهاره انجام شده و لازم است مجموعه شهرداری بویژه مجموعه های اداره ارتباطات و فرهنگی همچون گذشته آمادگی لازم را داشته باشند.

شهردار اهواز ادامه داد: در برنامه ها هماهنگی و تعامل با سایر دستگاهها ضروری است. همه دستگاهها و ارگان ها قصد خدمت به مردم را دارند و جزیره ای کار کردن، مانع از به ثمر نشستن کار به صورت کامل می شود.

کتانباف در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش و زحمات همکاران گرامی در بخش های مختلف، امسال بتوانیم حس تغییر را در شهر بوجود بیاوریم و محیطی سرشار از معنویت و نشاط را به شهروندان و مسافران نوروزی فراهم آوریم.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها