Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انتشارفراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی اهواز
30 اردیبهشت 1398 11:23:00
   رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری اهواز از انتشار فراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، امیر صفی خانی با اعلام این خبر ادامه...
کاشت بیش از ۶1۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در شهر اهواز
29 اردیبهشت 1398 15:34:00
   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ حمید امیری فرد مدیر عامل این سازمان از کاشت بیش از 6۱۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز خبر داد. حمید امیری فرد مدیر...
  انتصاب مشاور جدید شهردار اهواز
29 اردیبهشت 1398 12:09:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز روز گذشته طی حکمی از سوی شاعری سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز ، وحید معین زاده  بعنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار منصوب شد. در متن حکم آقای معین زاده چنین آمده است: ب...
آسفالت خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در منطقه یک
29 اردیبهشت 1398 10:47:00
   مدیر منطقه یک از عملیات آسفالت در خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در سطح منطقه خبر داد .  به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز مهراب فلسفی زاده مدیر منطقه با بیان اینکه آسفالت مناس...
شهردار جدید اهواز معرفی شد
26 اردیبهشت 1398 13:42:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز موسی شاعری با رای موافق یازده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان سرپرست شهرداری اهواز منصوب شد. برپایه این گزارش وی همچنین به عنوان شهردار جدید اهواز برای دریافت حکم به وزا...
شروع بکار سایت نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد اهواز
25 اردیبهشت 1398 11:47:00
این سایت یکی از کامل‌ترین سایت‌های نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد است

اخبار

دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
تعداد بازدید: 331
تعداد نظرات: 0

کتانباف: برای حفاظت از اهواز در برابر سیل 62/5 کیلومتر دایک حفاظتی احداث شد

کتانباف: برای حفاظت از اهواز در برابر سیل 62/5 کیلومتر دایک حفاظتی احداث شد

  شهردار اهواز ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سیلاب در اهواز گفت: برای حفاظت از اهواز در برابر سیل 62/5 کیلومتر دایک حفاظتی احداث شد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور هاشمی رییس و فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، الویری رییس شورای عالی استانها، کتانباف شهردار اهواز، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان و یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران با موضوع آخرین وضعیت سیلاب های اخیر خوزستان و اهواز تشکیل شد، حاضرین به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

شهردار اهواز با اشاره به محلات آسیب پذیر در برابر سیلاب گفت: هفت منطقه غرب اهواز شامل عین 2، گلدشت، کوی سیاحی، کوی سادات، مندلی، سلیم آباد و ملاشیه با جمعیت بیش از 118 هزار نفر درگیر سیلاب هستند و مشکلات بهداشتی همچون پس ماندگی آب و فاضلاب آنها را تهدید می کند.

 

منصور کتانباف عنوان کرد: از دوم فروردین ماه امسال پس از اخطاریه های ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان بالغ بر 5/62 کیلومتر دایک حفاظتی در اطراف جاده ساحلی احداث شد.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای اول تصور می شد این شهر برای دبی 2هزار و 500 متر مکعب بر ثانیه رودخانه کارون تاب آوری ندارد اما به دلیل اقدامات انجام شده با افزایش دبی رودخانه کارون در اهواز به سه هزار و 300 متر مکعب بر ثانیه نیز مشکلی ایجاد نشد.

شهردار اهواز تصریح کرد: بیش از 95 درصد بوستان های ساحلی اهواز شامل تاسیسات برق، روشنایی، مبلمان شهری، آسفالت، سیستم های آبیاری و چمن از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه 300 هکتار از بلوار ساحلی به دلیل بالا آمدن دبی رودخانه کارون تخریب شده است افزود: بلوار ساحلی اهواز تفرجگاه اصلی مردم این شهر محسوب می شود و باید هر چه سریعتر بازسازی شود.

به گفته کتانباف از دیگر مشکلات پیش آمده در اثر افزایش دبی رودخانه کارون در اهواز مسدود شدن جاده ساحلی و ایجاد گره های ترافیکی در سطح شهر است.

وی ادامه داد: از سویی دیگر بیشتر فاضلاب شهر در رودخانه کارون تخلیه می شود که درحال حاضر به دلیل بالا آمدن سطح آب شبکه های دفع فاضلاب تحت فشار هستند، نتیجه این شرایط پس زدگی فاضلاب در برخی مناطق است اگرچه شرکت آبفا درحال تخلیه فاضلاب است اما به پمپ های بیشتری برای پاکسازی مناطق از فاضلاب نیاز دارد.

شهردار اهواز با انتقاد از عدم پرداخت حق آلایندگی شرکت نفت به شهرداری اهواز گفت: باوجود حکم دادستانی سازمان امور مالیاتی اما تاکنون این حق آلایندگی پرداخت نشده است که انتظار می رود مجلس شورای اسلامی در این خصوص ورود کند.

منصورکتانباف خاطر نشان کرد: مردم ایران به ویژه استان خوزستان در مقابله با سیل خوزستان حماسه آفرینی کردند مردم غرب اهواز به دلیل عدم امکان ورود تجهیزات و ماشین آلات سنگین مقابل سیلاب سیل بندهای انسانی تشکیل دادند.

به گفته وی در یک دهه گذشته حداکثر بارندگی در اهواز 132 میلیمتر و متوسط بارندگی این شهر در دوره های ترسالی 250 میلیمتر بوده است اما در سال آبی جاری 500 میلیمتر بارندگی در اهواز ثبت شده است.

شهردار اهواز ادامه داد: در آمار کلانشهر اهواز یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد اما این شهر به شهروندان سه شهرستان باوی، حمیدیه و کارون نیز خدمات رسانی می کند و از این رو باید توجه ویژه ای به اهواز شود.

کتانباف در پایان از حماسه مردم خوزستان، یاری هموطنان و بسیج کلیه ارگانهای استان نظیر بسیج و سپاه جهت مقابله با سیلاب تجلیل کرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها