Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انتشارفراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی اهواز
30 اردیبهشت 1398 11:23:00
   رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری اهواز از انتشار فراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، امیر صفی خانی با اعلام این خبر ادامه...
کاشت بیش از ۶1۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در شهر اهواز
29 اردیبهشت 1398 15:34:00
   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ حمید امیری فرد مدیر عامل این سازمان از کاشت بیش از 6۱۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز خبر داد. حمید امیری فرد مدیر...
  انتصاب مشاور جدید شهردار اهواز
29 اردیبهشت 1398 12:09:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز روز گذشته طی حکمی از سوی شاعری سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز ، وحید معین زاده  بعنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار منصوب شد. در متن حکم آقای معین زاده چنین آمده است: ب...
آسفالت خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در منطقه یک
29 اردیبهشت 1398 10:47:00
   مدیر منطقه یک از عملیات آسفالت در خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در سطح منطقه خبر داد .  به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز مهراب فلسفی زاده مدیر منطقه با بیان اینکه آسفالت مناس...
شهردار جدید اهواز معرفی شد
26 اردیبهشت 1398 13:42:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز موسی شاعری با رای موافق یازده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان سرپرست شهرداری اهواز منصوب شد. برپایه این گزارش وی همچنین به عنوان شهردار جدید اهواز برای دریافت حکم به وزا...
شروع بکار سایت نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد اهواز
25 اردیبهشت 1398 11:47:00
این سایت یکی از کامل‌ترین سایت‌های نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد است

اخبار

یکشنبه 01 اردیبهشت 1398
تعداد بازدید: 127
تعداد نظرات: 0

سنواتي: مشکلات اهواز بايد در اجلاس کلانشهرها به صورت ویژه بررسی و پيگيري شوند

سنواتي: مشکلات اهواز بايد در اجلاس کلانشهرها به صورت ویژه بررسی و پيگيري شوند

  در هفتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز رییس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: مشکلات اهواز در حوزه های مختلف بویژه در موضوع سیل اخیر بايد در اجلاس کلانشهرها به صورت ویژه بررسی و پيگيري شوند.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور هاشمی رفسنجانی رییس و فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، الویری رییس شورای عالی استانها، کتانباف شهردار اهواز، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان و یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران با موضوع آخرین وضعیت سیلاب های اخیر خوزستان و اهواز تشکیل شد، رییس، نایب رییس و چند عضو شورای اسلامی شهر به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

در ابتدا رییس شورای اسلامی شهر اهواز، ورود هیات تهرانی را خیرمقدم گفته و ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان به لزوم بررسی ویژه مشکلات اهواز در شورای عالی کلانشهرها اشاره کرد وگفت: برای پاکسازی مناطق غرب اهواز از آب، اصلاح زیرساخت های جاده ساحلی و دفع فاضلاب از نقاط شهری به کمک دولت و سایر سازمان ها نیاز داریم.

عبدالزهرا سنواتی ادامه داد: زیرساخت های شهری و روستایی خوزستان در سیل اخیر خسارت های جدی دیده است و انتظار می رود دولت به حل سریعتر این مشکلات کمک کند.

وی ادامه داد: استان خوزستان تامین کننده بخش عمده ای از غذا و انرژی کشور است اما نخل ها و کشتزارهای این استان به دلیل فقدان عنصر پیش بینی و برنامه ریزی ، در تابستان خشک می شوند و در زمستان به زیر آب می روند.

سنواتی با اشاره به اینکه سیلاب امید صدهاهزار کشاورز را به یاس تبدیل کرد یادآور شد: کارشناسان هواشناسی از پاییز سال گذشته سال پر بارشی را پیش بینی کرده بودند اما سوال اینجاست که چرا متولیان سازمان آب و برق حجم آب پشت سدها را به تدریج تخلیه نکردند.

رییس شورای اسلامی شهر اهواز با تشکر از فداکاری مردم و اقدامات ارگانها در مقابله با سیلاب خوزستان اظهار کرد: مدیریت استان، نیروهای مردمی، دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح از زمان شروع سیل تاکنون همپای مردم سیل زده بوده اند.

در ادامه جلسه با اشاره به خسارت 6 هزار میلیارد ریالی سیل به خوزستان گفت: اگرچه سیل یک حادثه طبیعی تلقی می شود اما نقش مشکلات مدیریتی در بروز آن را نمی توان نادیده گرفت.

مهران باباپور ادامه داد: مردم خوزستان این بحران را مانند بحران های دیگر پشت سر می گذرانند اما آنچه مهم است همراهی مسئولان و هم افزایی استان های دیگر برای خروج از این شرایط است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای خسارتها درخواست شورای اسلامی شهر اهواز از شهرداری و شورای شهر تهران کمک به بازسازی و اصلاح زیرساختهای تخریب شده است.

باباپور یادآور شد: در اهواز 210 حلقه چاه نفت وجود دارد که روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت تولید می کنند اما تاکنون هیچ منفعتی جز آلایندگی برای مردم این شهر نداشته اند.

 نایب رییس شورای اسلامی شهر اهواز خواستار پرداخت خسارت های وارده به مردم شد و گفت: مردم این استان پای نظام ایستاده اند اما برخی خلف وعده ها ممکن است اعتماد آنها را کاهش دهد.

در ادامه جلسه هفتاد و چهارم شورای اسلامی شهر اهواز، حسین حیدری عضو شورا گفت: سیل اخیر دارای 2 وجه تلخ و زیبا بود اگرچه در این حادثه شاهد همدلی و همکاری تمام مردم بودیم، اما گفته می شود این سیل خسارت زیادی برجای گذاشت.

وی با اشاره به خسارت 6هزار میلیارد ریالی به تاسیسات شهری اهواز ادامه داد: انتظار می رود

این خسارت ها توسط دولت جبران شود تا بخشی از آلام مردم به ویژه روستاییان و کشاورزان کاهش یابد.

حیدری توضیح داد: بیش از 150 هزار نفر از حاشیه نشین های غرب اهواز در معرض سیلاب بودند و خانه های انها دچار آبگرفتگی شده است و برای دفع این آب به تجهیزات و پمپ های قوی نیاز داریم.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به اینکه 85 درصد انرژی های کشور از خوزستان تامین می شود گفت: با این وجود رتبه خوزستان در تمام شاخص ها از جمله آموزش، بهداشت و اشتغال پایین تر از میانگین کشوری است.

رییس کمیسیون حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: حدود 30 تا 35 درصد مردم این استان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند که این امر زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

حیدری خاطر نشان کرد: کلانشهر اهواز با جمعیتی حدود یک میلیون و 300 هزار نفر فاقد مترو می باشد این درحالیست که سایر کلانشهرها با منابع مالی که از انرژی های این استان تامین می شود سال ها پیش صاحب مترو شده اند.

وی ادامه داد: با گذشت بیش از 12 سال از شروع بکار پروژه مترو اهواز تاکنون 12 درصد پیشرفت داشته است، طبق قانون دولت باید 50 درصد هزینه ساخت مترو را پرداخت کند اما تاکنون تنها پنج هزار میلیارد ریال داده است.

این عضو شورای شهر اهواز اظهار کرد: بر مبنای قیمت 10 هزار ریالی دلار این پروژه 30 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز داشت، با این نحوه تزریق اعتبار پروژه متروی اهواز ظرف 60 سال راه اندازی می شود.

حیدری یادآور شد: با این وجود مردم خوزستان همواره وفادار نظام بوده اند در دوران جنگ تحمیلی 23 هزار شهید تقدیم کردند و اکنون نیز بیشترین شهدای مدافع حرم متعلق به خوزستان است.

در ادامه جلسه هفتاد و چهارم شوراي اسلامي شهر اهواز رحیم کعب عمیر رييس كميسيون حمل و نقل و ترافيك شورا خطاب به نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار حضور اساتید و متخصصان حوزه آب خوزستان در کمیته ملی مسائل مربوط به سیل شد و توضیح داد: برخی از اعضای این کمیته دارای تخصص مرتبط با سازه و رودخانه نیستند و از همین رو انتظار می رود از متخصصان خوزستان در این کمیته استفاده شود.

در پایان جلسه هفتاد و چهارم شوراي شهر اهواز محمد جعفر فلسفی رييس كميسيون عمران معماري و شهرسازي شورای شهر اهواز خطاب به رییس شورای شهر تهران خواستار یک مصوبه فوری برای کمک به نقاط درگیر سیل اهواز شد و گفت: درحال حاضر این افراد نیازمند اقدامات ملموس در کوتاه ترین زمان ممکن هستند.

وی ادامه داد: سال گذشته برای اخذ وام از بانک شهر تلاش کردیم که محقق نشد. از شهرداری و شورای شهر تهران توقع داریم با توجه به اینکه از سهام داران این بانک هستند و با توجه به سیل اخیر و نیز مشکلات متعدد کلانشهر اهواز در این خصوص مساعدت لازم را انجام دهند.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها