Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انتشارفراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی اهواز
30 اردیبهشت 1398 11:23:00
   رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری اهواز از انتشار فراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی تجاری قطار شهری سلمان فارسی خبر داد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، امیر صفی خانی با اعلام این خبر ادامه...
کاشت بیش از ۶1۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در شهر اهواز
29 اردیبهشت 1398 15:34:00
   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ حمید امیری فرد مدیر عامل این سازمان از کاشت بیش از 6۱۰ هزار اصله نهال و گیاه پوششی در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز خبر داد. حمید امیری فرد مدیر...
  انتصاب مشاور جدید شهردار اهواز
29 اردیبهشت 1398 12:09:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز روز گذشته طی حکمی از سوی شاعری سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اهواز ، وحید معین زاده  بعنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار منصوب شد. در متن حکم آقای معین زاده چنین آمده است: ب...
آسفالت خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در منطقه یک
29 اردیبهشت 1398 10:47:00
   مدیر منطقه یک از عملیات آسفالت در خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در سطح منطقه خبر داد .  به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز مهراب فلسفی زاده مدیر منطقه با بیان اینکه آسفالت مناس...
شهردار جدید اهواز معرفی شد
26 اردیبهشت 1398 13:42:00
   به گزارش سایت شهرداری اهواز موسی شاعری با رای موافق یازده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان سرپرست شهرداری اهواز منصوب شد. برپایه این گزارش وی همچنین به عنوان شهردار جدید اهواز برای دریافت حکم به وزا...
شروع بکار سایت نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد اهواز
25 اردیبهشت 1398 11:47:00
این سایت یکی از کامل‌ترین سایت‌های نگهداری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد است

اخبار

یکشنبه 01 اردیبهشت 1398
تعداد بازدید: 115
تعداد نظرات: 0

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان: مسئله پیش بینی و پیشگیری در زمینه مدیریت بحران مقدم است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان: مسئله پیش بینی و پیشگیری در زمینه مدیریت بحران مقدم است

     در جلسه یکشنبه شورای اسلامی شهر اهواز، حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: در زمینه مدیریت بحران، مقوله های پیش بینی و پیشگیری مقدم است.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، روز یکشنبه هاشمی رییس و فراهانی عضو شورای اسلامی تهران، صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، الویری رییس شورای عالی استانها، کتانباف شهردار اهواز، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان و یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن بازدید از اقدامات انجام شده جهت مقابله با پیشروی کارون به داخل شهر در جلسه مشترک با موضوع آخرین وضعیت سیلاب های اخیر خوزستان و اهواز در شورای اسلامی شهر اهواز شرکت کردند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به مهمانان یاد و خاطره آیت اله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت و گفت: قطعاً حسن تدبیر ایشان در سد سازی ها در خوزستان، باعث نجات استان از خسارات بیشتر سیلاب شد.
کیامرث حاجی زاده با اشاره به بحران سیلاب اخیر اذعان کرد: در زمینه مدیریت بحران، مقوله های پیش بینی و پیشگیری مقدم است. از این رو سال گذشته پس از اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب، جلسات متعدد با حضور اعضای شورای مدیریت بحران تشکیل و تصمیمات کاربردی مهمی اتخاذ شد که شاهدکاهش خسارات ناشی از سیلاب بودیم.اما در نهایت بارش ها و سیلاب به وقوع پیوسته به گفته کارشناسان در صد ساله اخیر بی سابقه بود و متاسفانه 248 روستا زیرآب رفت.
وی افزود: پس از آغاز بحران اولویت نخست ما پیشگیری از تلفات انسانی بود که خوشبختانه تاکنون تلفات انسانی چندانی در این سیل نداشته ایم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: پس از شروع بحران کلیه دستگاههای اجرایی اعم از استانداری خوزستان، فرمانداری ها، شهرداری ها و شورای شهر، سپاه، ارتش، بسیج، سازمان آب و برق، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری، فولاد خوزستان، جهاد نصر، نهادهای زیرنظر رهبری شامل بنیاد برکت وبنیاد مستضعفان... و مهمتر از آن آحاد مردم و جوانان برای حفاظت از شهرهای استان با هم بسیج شدند و جلوه های زیبایی از ایثارگری را به نمایش گذاشتند.
حاجی زاده با بیان اینکه خوزستان خانه همه ایرانیان است، ادامه داد: استان های معین نیز با آوردن امکانات و نیروی انسانی نقش مهمی را در این بحران ایفا کردند، استان تهران در شهرهای بستان، هویزه و دشت آزادگان و..استان اصفهان در اهواز، استان کرمان در حمیدیه، وزارت دفاع در کارون، استان البرز در باوی، استان فارس در شوش و شوشتر و ....  با کمک های خود چه در زمینه استحکام سازی و چه در زمینه امداد و اسکان زحمات بیشماری را متحمل شدند که جا دارد از ملت شریف ایران تشکر و قدردانی کنیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان به آسیب شناسی بحران های اخیر در استان پرداخت و گفت: پس از وقوع ابربحران ریزگردها در سال 95 دولت اعتبارات خوبی را به استان تخصیص داد که از آن جمله می توان به طرح آبرسانی غدیر در کمترین زمان، مهار برخی کانون های ریزگرد و...اشاره کرد اما با این وجود یکی از دلایل اصلی فقر زیرساخت ها و بی توجهی به اقداماتی همچون رسوب زدایی از سدها و لایروبی رودخانه ها در استان است.
وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که باعث شد حوزه رودخانه کارون بهتر مدیریت شود وجود پکیج کامل سدها در این حوزه بود در حالیکه در حوزه کرخه به دلیل تکمیل نبودن مجموعه سدها به مشکلات بیشتری برخورد کردیم
کیامرث حاجی زاده در پایان گفت: با توجه به حجم بالای خسارتها در استان، قطعاً دولت به تنهایی از جبران آن بر نمی آید و امیدوارم شهرداری تهران در مسیر جبران این خسارت ها بویژه در شهر اهواز به شهرداری کمک کند.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها