طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر
31 اردیبهشت 1397 13:46:00
حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر واقع در منطقه هشت شهرداری اهواز خبر داد.
پارکهای منطقه هفت تجهیز شد
31 اردیبهشت 1397 10:25:00
مدیرمنطقه هفت اهواز از تجهیز پارکهای منطقه خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز رضا ارشادی در این خصوص گفت: پارک کوهساران یکی از جاذبه های زیبای شهر اهواز است که در محله منبع آب واقع شده و ...
200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد
31 اردیبهشت 1397 10:12:00
  200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه سبز محدوده منطقه شش تعمیر شد مدیر شهرداری منطقه شش اهواز گفت: در ادامه فعالیت های خدماتی و به منظور سرزنده کردن فضای سبز ، 200 هزار متر از شبکه آبرسانی عرصه های سبز محدوده منطق...
شهردار اهواز خواستار پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد
30 اردیبهشت 1397 09:50:00
   شهردار اهواز در نشست مشترک مدیران شهرداری و آبفای اهواز خواستار هماهنگی بیشتر دو مجموعه در راستای پیشگیری از آسیب دیدگی معابر در هنگام اجرای پروژه های فاضلاب شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار ...
تاکید شهردار اهواز بر تقویت وجوه مردمی در مناسبت های دینی انقلابی
29 اردیبهشت 1397 13:46:00
  شهردار اهواز درجلسه با مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان بر پررنگ تر کردن وجوه مردمی مراسمات در مناسبت های دینی و انقلابی تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز در این جلسه با حضور منصور کتانباف شهردار...
تشریح برنامه های فرهنگی شهرداری اهواز در ماه رمضان
29 اردیبهشت 1397 08:39:00
   معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی را جهت اجرا تدارک دیده است. احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهوا...

اخبار

یکشنبه 10 آبان 1394
تعداد بازدید: 632
تعداد نظرات: 0

کارگاه علمی – کاربردی تکنیک های نوین بسترسازی و دیواره گودبرداری

کارگاه علمی – کاربردی تکنیک های نوین  بسترسازی و دیواره گودبرداری
مدیریت مطالعات و پژوهش شهرداری اهواز برگزار کرد:
کارگاه تخصصی علمی – کاربردی تکنیک های نوین و اجرایی در بسترسازی و پایداری دیواره گودبرداری توسط مدیریت مطالعات و پژوهش در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد.
 در این کارگاه  دکتر حسام دهقان خلیلی و دکتر مرتضی بخشی اعضاء هیئت علمی دانشگاه ، به ارائه آخرین دستاوردها و روش های متداول و رایج شمع کوبی جهت پایداری بستر ها و روش های جایگزین در گود برداری ها پرداختند.
دکتر دهقان خلیلی ، با بررسی برخی مسائل زمین شناسی شهر اهواز و گودبرداری های نوین و لزوم انجام عملیات تحکیم بستر (شمع کوبی) گفت: در اکثر پروژه های شهری اهواز روش های جایگزین از جمله روش DSM ،جت کروتینگ و میکروپایل قابلیت اجرایی دارد.
همچنین وی در ادامه به مزایای فنی و اجرایی و اقتصادی  تکنیکهای نوین گود برداری  از جمله کنترل و کاهش نشست خاک بر اثر بارهای وارده ، افزایش مقاومت خاک ، جلوگیری از روانگرایی و اجرا به عنوان سازه های نگهبان و آب بند ، عدم نیاز به ماشین آلات سنگین ، کاهش وزن میلگرد مصرفی به میزان 30 درصد و به تبع آن کاهش حجم فونداسیون و سرعت بالای اجرای این روش اشاره نمودند و در ادامه این کارگاه نیز جلسه پرسش و پاسخ مدیران وکارشناسان برگزار شد .
دکتر بخشی با اشاره به روش های نوین گود برداری در سازه های شهری و صنعتی افزود: امروز استفاده از تکنیک های نوین و اجرایی در بسترسازی و پایداری دیواره گودبرداری می تواند موجب کاهش هزینه و افزایش بهره وری از زمین و زیرزمین برای ساختمان های فشرده شهری و صنعت شود.
شحیطاوی مدیر مطالعات و پژوهش شهرداری با اشاره به موانع و محدودیت های موجود گودبرداری و کمبود فضای شهری مناسب و تراکم های موجود در برخی نقاط شهر اهواز، می طلبد از روش های جدید و مقاوم گودبرداری به منظور بهینه سازی از کاربری زمین و پارکینگ ها برای مجتمع ها استفاده شود.
امین شحیطاوی هدف برگزاری از کارگاه های تخصصی مذکور را آشنایی علمی و عملی کارشناسان شهرداری از آخرین دستاوردهای موجود و شرکت های دانش بنیان برشمرد و ابراز امیدواری کرد در آینده بتوانیم از مباحث علمی و کاربردی در این زمینه، بهره وری بیشتری را در شهر اهواز داشته باشیم.
گفتنی است در این کارگاه تخصصی دکتر علاسوند رئیس شورای اسلامی شهر اهواز ، دکتر سلحشور رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر، ناصری عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر و ناجی سواری نائب رئیس شورای اسلامی شهر، معاون فنی و عمرانی شهرداری ، مدیر عامل سازمان خدمات موتوری و سایر مسئولین شهرداری حضور داشتند.
گروه: مدیریت مطالعات و پژوهش
نویسنده خبر: ن. عظیمی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها