طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اقدامات شهرداری اهواز در مراسم تدفین شهدای گمنام
30 بهمن 1396 10:21:00
    مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز بخشی از اقدامات شهرداری را در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام تشریح کرد. به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز فرزین حاتمی کاکش با بی...
فراخوان نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی اهواز منتشر شد
29 بهمن 1396 15:12:00
   به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری اهواز قادرکعب عمیر مدیرعامل این سازمان ازبرگزاری نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر اهواز خبر داد. مهندس کعب عمیر گفت: اولین سمپوزیوم بین المللی م...
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز در بین چهار کاندیدای برتر جشنواره وب و موبایل ایران
28 بهمن 1396 12:09:00
     پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز در دهمین جشنواره وب و موبایل ایران، از میان 17 هزار سایت شرکت کننده کلی در بخش شهری در  بین چهار کاندیدای برتر قرار گرفت. به گزارش سایت شهرداری اهواز، داوران این...
پروژه های در دست اقدام سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز
28 بهمن 1396 12:00:00
   علی منصوری ، مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ، پروژه های عمرانی در حال انجام سازمان را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ، مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری ا...
کاشت نهال در ساحل شرقی رودخانه کارون
28 بهمن 1396 12:00:00
صبح پنجشنبه مراسم کاشت نهال با حضور شهردار منطقه سه شهرداری اهواز، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز و سمن های مردمی در ساحل شرقی رودخانه کارون حد فاصل پل پنجم تا پل نهم برگزار شد.
تاکید شهردار اهواز بر بهسازی سواحل کارون تا نوروز
27 بهمن 1396 10:15:00
   شهردار اهواز در بازدید پنجشنبه از پروژه تکمیل ساحل سازی غربی و پل طبیعت بر آماده سازی پارکهای ساحلی برای نوروز تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این بازدید منصور کتانباف با اشاره به اهمیت پارک...

اخبار

چهارشنبه 16 دی 1394
تعداد بازدید: 544
تعداد نظرات: 0

نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک و معرفی چمن های جایگزین

نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین
مدیریت مطالعات و پژوهش شهرداری اهواز برگزار کرد:
نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین

در راستای افزایش دانش مدیریت شهری، "نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین" به همت مدیریت مطالعات و پژوهش با سخنرانی  خانم دکتر چهرازی و حضور مدیران و کارشناسان فضای سبز در سالن کنفرانس شهرداری مرکز برگزار شد.

در این نشست خانم دکتر چهرازی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز،  موضوعات تخصصی چون اثرات فضای سبز در منطقه، اصول یگانگی و وحدت، گیاهان پوششی ، چمن های مقاوم به گرما، شرایط مناسب چمن خوب و چگونگی نحوه نگهداری زمین با پوشش سبز با حداقل تلاش و هزینه را ارائه کرد.
خانم دکتر چهرازی  به بیان اینکه برای نیل به مدیریت چمن بایستی فاکتور های تاثیرگذار بر مقاومت چمن را مورد توجه قرارداد، تصریح کرد: این فاکتورها شامل توانایی سازگاری گونه ها و ارقام، تراکم کاشت، سن و بافت گیاه، ارتفاع کوتاه نمودن چمن و تعداد دفعات آن، رطوبت و تهویه خاک، دمای خاک و هوا، حاصلخیزی و pH خاک، میزان سایه و حرکت هوا، آفت کش ها و نهایتاً تعامل میان همه این فاکتورها و علاوه بر این فاکتورهای دیگری که باید مورد توجه تصمیمات مدیریتی قرار گیرند آنهایی اند که فعالیت عوامل بیماری زا و آفات را متأثر می سازند.
وی اظهار داشت: شرايط متفاوت اقليمي و منابع آب ايران، طلب مي كند كه محققان ، مديران و مراكز علمي و پژوهشي كشورمان در بخش آبياري و زهكشي نيز از ساير كشورهاي جهان كه شرايط طبيعي نسبتاً پايداري دارند، متفاوت تر باشند.
خانم دکتر چهرازی در ادامه به معرفی برخی گیاهان پوششی  همچون چمن دایکوندرا  از خانواده پیچک صحرایی، ترشک، مینا رونده و آلترنانترا Alternanthera sp) ) از خانواده تاج خروس که می توانند در بعضی مناطق بجای چمن استفاده شوند، پرداخت.
خانم زمان پور عضو شورای شهر اهواز، در ادامه نشست به ارتباط تنگاتنگ ایجاد شده بین دانشگاه و شهرداری اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: شهرداری با استفاده از تجربیات، اندوختها و دانسته های علمی می تواند فعالیت ها را عملیاتی و کاربردی کرده، تا شهروندان بعنوان ذینفعان اصلی ، شهری توام با نشاط، شادابی و سرزندگی داشته باشند. 
در پایان این نشست، کارشناسان به طرح سوالات و انتقادات خود در زمينه¬های مرتبط با اين حوزه  پرداختند و خانم دکتر چهرازی پاسخگو بودند.
گفتنی است: هدف  از برگزاری چنین نشست های تخصصی آشنایی با موضوعات و مسائل علمی و تخصصی روز می باشد که مورد استقبال کارشناسان و مدیران قرار گرفت.
گروه: معاونت برنامه ریزی و توسعه, مهمترین خبرها, مدیریت مطالعات و پژوهش
نویسنده خبر: ن. عظیمی
تصاویر
  • نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین
  • نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها