طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

اعلام زمان افتتاح 9 پروژه شهری توسط شهردار اهواز
04 خرداد 1397 09:20:00
     شهردار اهواز در جلسه شورای معاونین شهردار،Tزمان افتتاح 9 پروژه شهری را اعلام کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور معاونین و مدیران مناطق و سازمان های شهرداری تشکیل شد، منصور کتا...
نشست بررسی طرح توسعه ایستگاه حمل و نقل ریلی در اهواز
03 خرداد 1397 16:55:00
    نشست بررسی طرح توسعه عمران ایستگاه حمل و نقل و ریلی اهواز و سایر ایستگاههای استان در استانداری خوزستان تشکیل شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این نشست که با حضور رسولی عضو هیات مدیره راه آهن کشور، شری...
شهردار اهواز: برای تحقق منابع درآمدی نیازمند کمک دستگاه‌ها هستیم.
02 خرداد 1397 10:50:00
    شهردار اهواز در دیدار با مدیر شرکت مخابرات خوزستان گفت: برای تحقق منابع درآمدی نیازمند مساعدت و همیاری همه ارگان‌ها هستیم. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که روز گذشته با حضور کتانباف شهرد...
گسترش همکاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری و اداره کل مسکن و شهرسازی خوزستان
02 خرداد 1397 10:42:00
    به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری نشست کاری مشترک سرپرست این سازمان و مدیر کل اداره مسکن و شهرسازی استان برگزار شد . در این جلسه که با حضور صولت احمدی سرپرست سازمان ساماندهی مش...
دیدار کتانباف با خانواده شهید شرفه دوایی
01 خرداد 1397 09:04:00
     شهرداری اهواز با حضور در منزل شهید عبدالحسین شرفه دوایی از شهدای شهرداری اهواز با همسر شهید دیدار و گفتگو کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این دیدار که منصور کتانباف شهردار اهواز، عتاب اهواز...
اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر
31 اردیبهشت 1397 13:46:00
حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اجرای عملیات خاکریزی در پارک گوهر واقع در منطقه هشت شهرداری اهواز خبر داد.

اخبار

چهارشنبه 16 دی 1394
تعداد بازدید: 628
تعداد نظرات: 0

نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک و معرفی چمن های جایگزین

نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین
مدیریت مطالعات و پژوهش شهرداری اهواز برگزار کرد:
نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین

در راستای افزایش دانش مدیریت شهری، "نشست تخصصی و کاربردی مدیریت چمن در مناطق گرم و خشک  و معرفی چمن های جایگزین" به همت مدیریت مطالعات و پژوهش با سخنرانی  خانم دکتر چهرازی و حضور مدیران و کارشناسان فضای سبز در سالن کنفرانس شهرداری مرکز برگزار شد.

در این نشست خانم دکتر چهرازی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز،  موضوعات تخصصی چون اثرات فضای سبز در منطقه، اصول یگانگی و وحدت، گیاهان پوششی ، چمن های مقاوم به گرما، شرایط مناسب چمن خوب و چگونگی نحوه نگهداری زمین با پوشش سبز با حداقل تلاش و هزینه را ارائه کرد.
خانم دکتر چهرازی  به بیان اینکه برای نیل به مدیریت چمن بایستی فاکتور های تاثیرگذار بر مقاومت چمن را مورد توجه قرارداد، تصریح کرد: این فاکتورها شامل توانایی سازگاری گونه ها و ارقام، تراکم کاشت، سن و بافت گیاه، ارتفاع کوتاه نمودن چمن و تعداد دفعات آن، رطوبت و تهویه خاک، دمای خاک و هوا، حاصلخیزی و pH خاک، میزان سایه و حرکت هوا، آفت کش ها و نهایتاً تعامل میان همه این فاکتورها و علاوه بر این فاکتورهای دیگری که باید مورد توجه تصمیمات مدیریتی قرار گیرند آنهایی اند که فعالیت عوامل بیماری زا و آفات را متأثر می سازند.
وی اظهار داشت: شرايط متفاوت اقليمي و منابع آب ايران، طلب مي كند كه محققان ، مديران و مراكز علمي و پژوهشي كشورمان در بخش آبياري و زهكشي نيز از ساير كشورهاي جهان كه شرايط طبيعي نسبتاً پايداري دارند، متفاوت تر باشند.
خانم دکتر چهرازی در ادامه به معرفی برخی گیاهان پوششی  همچون چمن دایکوندرا  از خانواده پیچک صحرایی، ترشک، مینا رونده و آلترنانترا Alternanthera sp) ) از خانواده تاج خروس که می توانند در بعضی مناطق بجای چمن استفاده شوند، پرداخت.
خانم زمان پور عضو شورای شهر اهواز، در ادامه نشست به ارتباط تنگاتنگ ایجاد شده بین دانشگاه و شهرداری اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: شهرداری با استفاده از تجربیات، اندوختها و دانسته های علمی می تواند فعالیت ها را عملیاتی و کاربردی کرده، تا شهروندان بعنوان ذینفعان اصلی ، شهری توام با نشاط، شادابی و سرزندگی داشته باشند. 
در پایان این نشست، کارشناسان به طرح سوالات و انتقادات خود در زمينه¬های مرتبط با اين حوزه  پرداختند و خانم دکتر چهرازی پاسخگو بودند.
گفتنی است: هدف  از برگزاری چنین نشست های تخصصی آشنایی با موضوعات و مسائل علمی و تخصصی روز می باشد که مورد استقبال کارشناسان و مدیران قرار گرفت.
گروه: معاونت برنامه ریزی و توسعه, مهمترین خبرها, مدیریت مطالعات و پژوهش
نویسنده خبر: ن. عظیمی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها