طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز در بین چهار کاندیدای برتر جشنواره وب و موبایل ایران
28 بهمن 1396 12:09:00
     پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز در دهمین جشنواره وب و موبایل ایران، از میان 17 هزار سایت شرکت کننده کلی در بخش شهری در  بین چهار کاندیدای برتر قرار گرفت. به گزارش سایت شهرداری اهواز، داوران این...
پروژه های در دست اقدام سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز
28 بهمن 1396 12:00:00
   علی منصوری ، مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ، پروژه های عمرانی در حال انجام سازمان را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ، مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری ا...
کاشت نهال در ساحل شرقی رودخانه کارون
28 بهمن 1396 12:00:00
صبح پنجشنبه مراسم کاشت نهال با حضور شهردار منطقه سه شهرداری اهواز، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز و سمن های مردمی در ساحل شرقی رودخانه کارون حد فاصل پل پنجم تا پل نهم برگزار شد.
تاکید شهردار اهواز بر بهسازی سواحل کارون تا نوروز
27 بهمن 1396 10:15:00
   شهردار اهواز در بازدید پنجشنبه از پروژه تکمیل ساحل سازی غربی و پل طبیعت بر آماده سازی پارکهای ساحلی برای نوروز تاکید کرد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این بازدید منصور کتانباف با اشاره به اهمیت پارک...
ایستگاه های پمپاژ آب خام لایروبی می شوند
27 بهمن 1396 09:15:00
معاون خدمات شهری از لایروبی ایستگاه های پمپاژ آب خام خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری علیرضا عالیپور با بیان این مطلب گفت: پس از بازدید های میدانی بعمل آمده توسط کارشناسان حوزه خدمات شهری از تمامی ...
شهردار اهواز در ادامه طرح جهادی خدمت رسانی: محلات، خط مقدم خدمت رسانی هستند
26 بهمن 1396 10:58:00
    طرح خدمت رسانی ویژه به محلات شهر با نزدیکی به ایام پایانی سال با مشارکت مردم و  سرعت و کیفیت بیشتری در حال اجراست کتانباف گفت : امروزه شهرداری ضرورت اهمیت مشارکت مردمی در اداره امور شهر را درک کرده ...

اخبار

چهارشنبه 26 آبان 1395
تعداد بازدید: 816
تعداد نظرات: 0

دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود

دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود

   

مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اهواز گفت: دوره های آموزشی کمک های اولیه  با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان اهواز جهت استفاده کارکنان و شاغلین شهرداری برگزار می شود.
مهدی مکارمی با اشاره به اهمیت آماده سازی شهروندان در مقابل حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی افزود: : هدف از برگزاری این دوره، توسعه آموزش کمک های اولیه در راستای آمادگی خانواده‌ها در برابر حوادث و بلایا است.
 وی افزود: در سال های اخیر شهرداری اهواز با هدف توانمند سازی شهروندان و کارکنان برنامه های منسجم و کاربردی را پیش بینی و اجرا  کرده است  و این آموزشها  قطعاً در ارتقا سطح زندگی شهروندان بی تاثیر نیست. 
مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی در ادامه گفت: این دوره های آموزشی که با مشارکت جمعیت هلال احمر برگزار می شود، مرحله اول این دوره ها جهت استفاده و آموزش کلیه کارکنان شهرداری اهواز پیش بینی شده است که در حال حاضر در مناطق شش و هفت شهرداری اهواز در حال اجرا است. 
وی تاکید کرد: مدت زمان این دوره ها 22 ساعت است که به منظور رفاه حال کارکنان و حضور موثر آنها در این کارگاه های آموزشی، دوره ها در ساختمان اداری مناطق برگزار میشود. 
مکارمی افزود: سر فصل‌های آموزشی در این دوره شامل  کمک‌های اولیه و اهداف آن، اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ها، احیای قلبی، ریوی، خونریزی، پانسمان، آسیب‌های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت‌ها، نیش و گزش، و گاز گرفتگی، سوختگی ها، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یک سازمان متولی اقدامات ارزنده ای در جهت تربیت و آموزش جوانان به منظور آماده ساختن آنها در انجام خدمات امدادی و عام المنفعه و توسعه فضاهای مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان انجام داده که در همین راستا از ابتدای سال جاری تفاهم نامه ای بین سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اهواز و جمعیت هلال احمر اهواز منعقد گردید که برگزاری این کارگاههای آموزشی کمک های اولیه در ادامه این همکاری و مشارکت می باشد.
وی افزود: در این تفاهم نامه خدمات هدفمندی در راستای ارتقای آگاهی های مردم، توانمندسازی و جلب مشارکت آنان جهت تامين و ارتقاء سلامت فردی و عمومی شهروندان و انتقال پیام ها و آموخته های بهداشتی در راستای اصلاح روش زندگی از قبیل برگزاری کارگاه آموزشی، ایستگاههای مشاوره غربالگری و ویزیت رایگان بیماران در محلات کم برخوردار، ایجاد زمینه های مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان، برگزاری جشنواره های خیریه غذا، و.... پیش بینی شده است . 
مکارمی یادآور شد : به شرکت کنندگان در این دوره گواهی رسمی بین المللی از طرف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعطا می شود.
گروه: سازمان فرهنگی ورزشی
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
  • دوره های آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات ویژه کارکنان شهرداری اهواز برگزار می شود
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها