Menu

اخبار

مهمترین خبرها

انتصابات جدید در شهرداری اهواز
29 شهریور 1396 01:00:00
     طی احکامی جداگانه از سوی محمد عتاب اهوازی سرپرست شهرداری اهواز،  آقایان علیرضا عالیپور به عنوان سرپرست معاونت خدمات شهری، محمد صفری بعنوان سرپرست معاونت مالی و اقتصادی، مجتبی یوسفی بعنوان سرپرست ...
فعالیتهای شهرداری اهواز همزمان با فرارسیدن ایام محرم و هفته دفاع مقدس
28 شهریور 1396 14:48:00
  شهرداری اهواز همزمان با فرارسیدن ایام محرم و عاشورای حسینی و هفته دفاع مقدس  تبلیغات محیطی خود را در سطح شهر اهواز آغاز کرد.   مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز با اعلام این مطلب ...
 سرپرست شهرداری اهواز در دیدار با خانواده شهید مراداسکندری: برای حل مشکلات، چاره ای جز کار جهادی نداریم
27 شهریور 1396 22:56:00
   محمد عتاب اهوازی سرپرست شهرداری اهواز به همراه جمعی از مدیران شهرداری اهواز در منزل شهید محمود مراد اسکندری از شهدای مدافع حرم حضور یافت و به مقام شامخ این شهید ادای احترام کرد. در این دیدار سرپرست شهرداری ...
طرح پاکسازی شهری در منطقه سه در حال اجراست.
25 شهریور 1396 10:12:00
شهرداری منطقه سه اهواز از پاکسازی و جمع آوری گسترده زباله و نخاله در سطح معابر و محلات منطقه خبرداد.
اجرای عملیات  لوله گذاری آب های سطحی در منطقه یک
25 شهریور 1396 10:05:00
عملیات لوله گذاری آب های سطحی در هسته مرکزی شهر در حال اجرا است.  بنابر گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه يك بابک محمدی اوندی مدیر منطقه گفت: در این پروژه تمامی جوی های رو باز خیابان  طالقانی  شرقی لوله گذا...
عملیات طراحی و اجرای فضای سبز در ساحل کارون
25 شهریور 1396 08:42:00
محمد رضا فکوریان مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از اجرای 20 هزار متر مربع فضای سبز در سطح منطقه 2 شهرداری اهواز خبر داد.

اخبار

دوشنبه 19 تیر 1396
تعداد بازدید: 275
تعداد نظرات: 0

دیدار مدیران فرهنگی شهرداری اهواز با آیت الله شفیعی

دیدار مدیران فرهنگی شهرداری اهواز با آیت الله شفیعی

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری: در عین حالی که برنامه های تبلیغی ضروری است ولی از برنامه های فرهنگی نباید غفلت شود


   مديران وفعالان فرهنگي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري اهواز با آيت ا... شفيعي نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري ديدار كردند.در اين ديدار آيت ا... شفيعي نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري پس از شنيدن گزارش معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري اهواز از برنامه هاي اجتماعي و فرهنگي شهرداري اهواز گفت: اين گزارش حاصل بشارت ها و ثمرهايي بود كه در تصور بنده نبود كه به اين گستردگي كارها انجام شده باشد.

وي افزود: كثرت برنامه ها و كارها و مسئوليت ها حاكي از آن است كه در زمان گذشته و در رژيم شاهنشاهي خيلي به صورت خزنده عليه ملت ما و فاصله دادن جوانان از مباني اخلاقي كار شده است. دليلش هم اين است كه اكنون كه نزديك به 40 سال از پيروزي انقلاب اسلامي مي گذرد همه دست اندركاران برنامه هاي متنوعي داشته اند و كارهاي بسياري انجام شده ولي هنوز مي بينيم كه خيلي كارها مانده است.اين نشان مي دهد كه در گذشته عليه مباني معنوي و اخلاقي كار زيادي انجام شده است و زيربنا را هدف قرار داده اند.

وي در ادامه گفت: نكته ديگر اين است كه برنامه ها دو قسمت است. بخشي برنامه هاي تبليغي و بخشي برنامه هاي فرهنگي. اين ها نبايد با هم اشتباه گرفته شوند.برنامه هاي تبليغي روضه خواني و سينه زني و مداحي است و در چهارچوب دعا خواندن است كه تبليغ دين و مذهب بوده و اجر و ثواب دارد ، ولي اصل كار ما برنامه هاي فرهنگي است كه عبارت است از اينكه سطح فرهنگ و فكر مردم و بينش ها بالا برود ما بايد سطح فرهنگ مردم را بالا برده و مردم را صحيح الفكر بار بياوريم تا صحيح العمل شوند. در عين حالي كه برنامه هاي تبليغي لازم و ضروري است از برنامه هاي فرهنگي هم نبايد غفلت شوند.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اينكه به دستورالعمل ها در انجام كار نبايد اكتفا كرد گفت: بايد برنامه هايي كه اجرا مي شود و هزينه هايي كه صورت مي گيرد بازده داشته باشد. ما تنها به اين اكتفا نكنيم كه بعد از يكسال چه كرده ايم؟ اينها مقدمه است. بايد ببينيم چه بدست آورده ايم؟ مردم چه قدر به تدین رو آورده اند؟ كارمندان خودمان چه ميزان به تقوا و تشرع نزديكتر شده اند؟ تحول فكري و بينشي و ديد مذهبي صحيح چه مقدار بالا رفته است؟ اين ها را بايد از هزينه هايي كه صرف شده آمار بگيريم تا احساس آرامش وجدان كنيم.

وي در پايان از زحماتي كه در حوزه معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري كشيده شده است تقدير و تشكر نمود و گفت: اميدوارم خداوند همه ما را در برابر امام زمان(عج)، رهبر انقلاب و امام راحل رو سفيد کنند.

شایان ذکر است ابتدای این نشست که در منزل آیت ا... شفیعی برگزار شد امیر آهن جان معاون اموراجتماعی فرهنگی شهرداری اهواز گزارشی از برنامه ها و اقدامات این معاونت در حوزه های مختلف ارائه نمود. وی گفت: در حوزه معاونت اموراجتماعی وفرهنگی چه در مناطق و چه در مدیریتهای چهارگانه این معاونت در زمینه اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی و آموزش شهروندی با شعار توسعه اجتماعی اقدامات بسیاری انجام شده که مختصری از این اقدامات بیان می شود.

آهن جان گفت : در سال گذشته آسیب شناسی و نیاز سنجی در مناطق کم برخوردار انجام شد و توانستیم نیاز سنجی و کارشناسی کنیم که در مناطق کم برخوردار چگونه در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت کنیم. در این زمینه قراردادی با دانشگاه تهران نوشته شده که در حال انجام است و قول داده شده که تا 31 شهریور این نیاز سنجی انجام شود که مبنای کار ما باشد.همچنین در سال 95 نیز قرارداد برنامه پنج سال معاونت فرهنگی و شهرداری اهواز با دانشگاه شهید چمران اهواز بسته شدکه خط مشی ها در برنامه های فرهنگی ، اجتماعی ، ورزشی و شهروندی برای شهر اهواز مشخص گردد.

معاون فرهنگی شهردار اهواز افزود: با توجه به شرایط کلانشهر اهواز ، کاهش آسیب های اجتماعی را نیز بررسی کردیم ودر حوزه جمع آوری متکدیان شهر اهواز فعالیت نمودیم تا چهره شهر را از وجود این معضل پاک کنیم. این متکدیان از سطح شهر جمع آوری شده و غربالگری شدند. در زمینه  کاهش آسیب های اجتماعی طلاق نیز کارگاههای مختلفی در سراهای محله برگزار کردیم.

وی با اشاره به ایجاد 72 خانه بازی و واگذاری به بخش خصوصی و افزایش زمینهای ورزشی چمن مصنوعی به 72 زمین در محلات مختلف گفت: در حوزه ورزش ارتباط خوبی با ورزشکاران شهر اهواز داشتیم و در 119 محله شهر اهواز شورای ورزش محلات را تشکیل دادیم . در سال گذشته نیز 250 میلیون تومان لباس و وسایل ورزشی به محلات اختصاص دادیم که امسال این رقم به 280 میلیون تومان می رسد.

آهن جان در پایان اذعان داشت: در مسائل فرهنگی نیز ارتباط خوبی با مساجد و چهره های مذهبی برقرار کردیم و 700 میلیون تومان به برنامه های مشارکتی در مساجد اختصاص دادیم زیرا مساجد در مسائل فرهنگی و مذهبی می توانند به ما کمک کنند.

شایان ذکر است ، این قبیل نشست ها به منظوره بهره مندی از راهنمایی ها و خط مشی های علمای شهر اهواز در اجرای برنامه های فرهنگی انجام می شود

گروه: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی
نویسنده خبر: م. زین العبادی
تصاویر
  • دیدار مدیران فرهنگی شهرداری اهواز با آیت الله شفیعی
  • دیدار مدیران فرهنگی شهرداری اهواز با آیت الله شفیعی
  • دیدار مدیران فرهنگی شهرداری اهواز با آیت الله شفیعی
  • دیدار مدیران فرهنگی شهرداری اهواز با آیت الله شفیعی
  • دیدار مدیران فرهنگی شهرداری اهواز با آیت الله شفیعی
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها