Menu

اخبار

مهمترین خبرها

چهارمین هفته از طرح خدمت رسانی ویژه به محلات شهر اجرا شد
23 آذر 1396 14:39:00
  صبح امروز چهارمین هفته از طرح خدمت رسانی به محلات شهر اهواز تحت شعار خدمت جهادی با نظارت کتانباف شهردار اهواز اجرا شد. شهردار اهواز در خصوص فعالیتهای صورت گرفته در چهارمین هفته اجرای طرح در محلات مختلف شهر گفت: &...
بازدید شهردار اهواز از پروژه پارکینگ طبقاتی طالقانی و پروژه پل کوی گلف
22 آذر 1396 13:50:00
منصور کتانباف شهردار اهواز به همراه تنی چند از مدیران شهرداری از پروژه پارکینگ طبقاتی طالقانی  و  پروژه پل کوی گلف و مسیر کوی ولایت به کوی رمضان بازدید و درجریان آخرین وضعیت این  پروژه ها قرار گرفت. در حا...
بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر ومعاون شهردار از مراکز فرهنگی شهرداری تبریز
22 آذر 1396 12:56:00
اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اهواز به همراه امیر آهن جان معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهردار اهواز از مراکز فرهنگی شهر تبریز بازدید به عمل آوردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز سه شنبه 21 آذرماه اعضای کمیسیون فره...
شهردار اهواز: ایجاد بازارچه ها موجب رونق اقتصادی شهر می شود
22 آذر 1396 08:44:00
صبح امروز شهردار اهواز از به همراه معاون خدمات شهری و شهردار منطقه 5 از پروژه ساماندهی بازار روز و پارک خیابان گلبهار پردیس دیدن کرد. کتانباف در این بازدید گفت: یکی از راهکارهای برون رفت از پدیده دستفروشی، ایجاد بازار...
شهردار اهواز در شورای اداری شهرستان اهواز: با همکاری همه دستگاه ها می توانیم مشکلات اهواز را حل کنیم
21 آذر 1396 15:18:00
شورای اداری شهرستان اهواز با حضور خون میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز، کتانباف شهردار اهواز و فلسفی رییس شورای اسلامی شهر و مسئولین شهری و استانی برگزار شد. در این جلسه شهردار اهواز طی گزارشی به تبیین وضعیت موجود...
دستگاه TBM قطار شهری در ایستگاه ساعت به کار افتاد
21 آذر 1396 15:00:00
شهردار اهواز در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی  پروژه قطار شهری  گزارشی ارائه داد. منصور کتانباف ضمن اشاره به این مطلب که دستگاه TBM پس از یکسال عدم فعالیت آغاز بکار کرده در خصوص پیشرفت فیزیکی این پروژه طی روز...

اخبار

چهارشنبه 22 شهریور 1396
تعداد بازدید: 307
تعداد نظرات: 0

عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است

عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است

    محمد عتاب اهوازی، سرپرست شهرداری اهواز به همراه مهران باباپور نایب رییس شورای اسلامی شهر، سید ناصر موسوی نژاد، عبدالزهرا سنواتی و فتح اله حاجتی از اعضای شورای شهر به همراه تنی چند از معاونین و مدیران شهرداری از کوی منبع آب بازدید کردند و در جلسه ای با حضور نمایندگان محل در مسجد انقلاب مهدی(عج) به بررسی مشکلات کوی منبع آب پرداختند.

سرپرست شهرداری اهواز به دیدارهای اخیر خود از مناطق کمتر برخوردار اشاره کرد و گفت: یکی از اولویتهای اصلی این دوره مدیریت شهری، تمرکز بر مناطق کمتر برخوردار است و بر این اساس امروز به میان شما آمده ایم تا به شما خدمت کنیم.

محمد عتاب اهوازی با تاکید بر کاربردی و تخصصی بودن جلسات اخیر خود در محلات حاشیه نشین اظهار داشت: به این منظور جلسات خود را در مسجد محلات و با هماهنگی ائمه جماعات برگزار می کنیم و در هر محله انتظار داریم تیمی از معتمدین و کارشناسان محل تشکیل و مشکلات محل را جمع بندی، اولویت بندی و به شهرداری منطقه اعلام کنند تا پس از جلسات مشترک اقدامات خود را شروع کنیم.

وی تاکید کرد: بنده به عنوان سرپرست شهرداری و شورای اسلامی شهر، ضامن اجرای این تصمیمات مشترک هستیم و قطعا هر مدیری در اجرای مصوبات همکاری نکند با وی برخورد می شود.

سرپرست شهرداری اهواز به مشکلات کوی منبع آب اشاره کرد و افزود: برخی از این معضلات در محدوده ی وظایف شهرداری است و برخی دیگر مربوط به ارگانهای دیگر است. به عنوان مثال روشنایی پارک ها به عهده ی شهرداری است و روشنایی معابر آن در حیطه ی وظایف شرکت توزیع نیروی برق است. مشکلات سند اراضی بر دو بخش است: در تعدادی از این اراضی، سازه ها به صورت غیرمجاز ساخته شده اند که ما طبق قانون موظف هستیم به کمیسیون ماده پنج معرفی کنیم و بخشی دیگر نیز سند دارند و جزء بافت فرسوده هستند که ما آنها را به بانک جهت اخذ وام برای بازسازی معرفی می کنیم.  

عتاب اهوازی در پایان گفت: حل پاره ای از مشکلات، زمان بر بوده و قطعاً مردم ما فهیم هستند و محدودیتهای ما را درک می کنند. پس وظیفه ی ماست که با کار جهادی و با یک برنامه ی زمان بندی و هدف دار به این مردم فهیم خدمت کنیم.

سپس سیدناصرموسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر، انقلاب اسلامی را از الطاف بزرگ الهی به کشور خواند و گفت: این انقلاب و نظام که نتیجه و ثمره ی خون شهدا و زحمات رزمندگان، ایثارگران و مردم صبور و فهیم است برکات زیادی داشته و دارد که شکل گیری شورای اسلامی شهر یکی از این برکات است.

منتخب مردم اهواز در شورای پنجم اظهار داشت: شما مردم با رای خود، بنده و امثال بنده را به سمت خادمی خود انتخاب کردید و ما باید از این امانتی که شما در اختیارمان گذاشتید به خوبی محافظت کنیم و در راستای خدمت رسانی به مردم شریف اهواز از آن بهره برداری کنیم. اگر ما بتوانیم در این چهار سال کار کنیم شهروندان به ما اعتماد خواهند کرد.

موسوی نژاد مطالبه گری مردم را یک حسن بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: هرگاه شهروندان از مسئولین خواسته های به حق خود را مطالبه کنند و بر این امر پافشاری کنند مسئولین ناچار هستند که ترتیب اثر بدهند.

عضو شورای اسلامی شهر به موضوع انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری اشاره کرد و گفت: براساس سوگندی که یاد کردیم، آقایان کتانباف و عتاب اهوازی تا هنگامی که خادم مردم هستند مورد حمایت ما هستند و خوشبختانه در این چند روزه آقای اهوازی با رویکردی جهادی و البته کارشناسی به مناطق محروم سرکشی می کند و وعده ی بیهوده نمی دهد و به قولهایش عمل می کند.

در ادامه مهران باباپور نائب رییس شورای اسلامی شهر در سخنانی گفت: از جنس مردم هستیم و بر سر منافع شهروندان با هیچ کس تبانی نمی کنیم و در روزهای اولیه خدمتمان به کوی منبع آب پر افتخار آمده ایم تا اعلام کنیم که خادم شما مردم هستیم. محله ای که همواره در راه انقلاب،اسلام و کشور در عرصه های مختلف شامل جنگ و انتخابات از جان و مال خود گذشتند.

وی با استقبال از انتقادات مطرح شده گفت: اگر انتقادی نباشد اصلاحی انجام نمی شود.

منتخب مردم در شورای پنجم به ریشه ی مشکلات مناطق کمتر برخوردار اشاره کرد و خاطرنشان کرد: استان خوزستان به عنوان یکی از برخوردارترین استانهای کشور است. ولی متاسفانه پس از هشت سال جنگ، منابع لازم برای بازسازی و توسعه به استان اختصاص داده نشد و از آن وقت بذر بسیاری از این محرومیتها کاشته شد. محرومیت در حق مردمی که به فرموده ی امام خمینی(ره) دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرد و مردم این استان نیز بدلیل نجابت خود، مطالبه گر نبودند.

باباپور افزود: باید با اتحاد مشکلات را پیگیری و تا حصول نتیجه مطالبه گر باشیم و برای حل مشکل سندهای اراضی باید به بالاترین مراجع استان مراجعه کنیم.

نایب رییس شورای شهر خطاب به سرپرست شهرداری اهواز گفت: باید حداقل امکانات و خدمات شهری در این منطقه لحاظ شود و در صورتیکه در بودجه لحاظ نشده باشد، لایحه اصلاحیه را ارائه کنید.

 فتح الله حاجتی عضو شورای اسلامی شهردر سخنانی یاد و خاطره شهدای منبع آب را گرامی داشت و گفت: با توجه به اینکه بنده در کمیسیون های خدمات شهری و سلامت عضویت دارم اعلام می کنم برنامه های ویژه ای در حوزه سلامت برای کلیه ی مناطق تدارک دیده ایم که با هماهنگی سایر اعضای شورای شهر و همچنین شهرداری اهواز آن را به اجرا خواهیم گذاشت. همچنین در این زمینه برای نخستین بار تسهیلات ویژه ای را برای پرسنل زحمتکش شهرداری اجرا خواهیم کرد.

وی به مشکلات کوی آل صافی اشاره کرد و گفت: معتقدم مشکل اسناد املاک منبع آب حل شدنی است و به موضوع بافت فرسوده عنایت ویژه ای خواهیم داشت.

 

 

   

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
 • عتاب اهوازی: یکی از اولویت های مدیریت شهری تمرکز بر مناطق کم برخوردار است
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها