Menu

اخبار

مهمترین خبرها

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز: به ساکنان منطقه پرخطر "کوی رمضان" قبلا اخطار داده شده بود
30 مهر 1396 11:16:00
  معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به حادثه ریزش کوه در کوی رمضان اهواز گفت: قبلا اخطارهای لازم به ساکنان منازل این منطقه داده شده بود که مورد بی‌توجهی آن‌ها قرار گرفت.  علیرضا عالی‌پو...
 شهردار اهواز برنامه زمان بندی تکمیل بوستان مالیات را ابلاغ کرد
30 مهر 1396 09:51:00
جلسه هماهنگی در خصوص تکمیل و بهره برداری از بوستان بزرگ مالیات به ریاست منصور کتانباف شهردار اهواز و تنی چند از معاونین و مدیران شهرداری اهواز برگزار شد. در این جلسه شهردار اهواز با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه بوستان ...
تاکید کتانباف بر بازسازی سواحل کارون تا پایان سال
30 مهر 1396 09:48:00
 جلسه ی حفظ، بازسازی و توسعه ساحل سازی رودخانه ی کارون به ریاست منصور کتانباف شهردار اهواز و تنی چند از معاونین و مدیران مناطق مجاور رودخانه کارون تشکیل شد. در ابتدای این جلسه شهردار اهواز با اشاره به اهمیت و ظرفیت...
شهردار اهواز در دیدار با معتمدین محلات: شهروند واقعی در اداره شهر مشارکت دارد
29 مهر 1396 00:10:00
  روز گذشته  در سالن جلسات شهرداری اهواز منصور کتانباف شهردار اهواز میزبان معتمدین محلات کم برخوردار شهر اهواز بود در این جلسه شهرداران مناطق ، مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و نمایندگان محلات...
شهردار اهواز در همایش شوراها و شهرداران: اختصاص عوارض آلایندگی نفت به اهواز در قانون بودجه 97 لحاظ شود
28 مهر 1396 22:48:00
شهردار اهواز با بیان اینکه با وجود فعالیت بیش از 220 حلقه چاه فعال نفت در اهواز، مردم این شهر از عوارض آلایندگی نفت بی‌بهره هستند، گفت: وضعیت آلودگی کنونی در اهواز می‌طلبد تا در قانون بودجه 97 موضوع آلایندگی نف...
هرس بیش از 200 هزار اصله کنوکارپوس تا قبل از نخستین بارش پاییز
28 مهر 1396 22:08:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان این‌که هرس درختان کنوکارپوس تا 20 روز آینده پایان خواهد یافت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پیش از نخستین بارش پاییزی در اهواز بیش از 200 هزار اصله درخت کنوکارپوس هرس ...

اخبار

دوشنبه 17 مهر 1396
تعداد بازدید: 151
تعداد نظرات: 0

با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود

 با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود

   جلسه ی هماهنگی  شهرداری وشرکت آب و فاضلاب اهواز با حضور منصور کتانباف شهردار اهواز و فردوس کریمی مدیرعامل شرکت آبفای اهواز  به همراه معاونین دو مجموعه در خصوص معضلات فاضلاب شهر اهواز برگزار شد.

🔹منصور کتانباف در این جلسه اظهار داشت:
 برای نخستین بار بوده که جلسه ای با حضور همه مدیران سطح اول شرکت آبفا و شهرداری  در شهرداری تشکیل گردیده که این امر نشان از عزم و انگیزه طرفین برای رفع مشکلات موجود در زمینه ی فاضلاب و دفع آبهای سطحی و سایر موضوعات مرتبط مورد بررسی میباشد.
که بجاست در مرتبه نخست از اهتمام مدیریت شرکت آبفا  و حضور معاونین و‌مدیران آنها تقدیر شود.

🔹وی با تاکید بر اینکه انتظارات و توقعات شهروندان در خصوص آبگرفتگی ها و گرفتگی مجاری فاضلاب و سایر معضلاب به حق است، گفت: با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد که هم شهرداری اهواز و هم شرکت آبفا، علاوه بر وظایف ذاتی خود ، در جهت رفع مشکلات تعامل داشته و بصورت مشترک اقدام کنند.

🔹شهردار اهواز با اشاره به مسائل مطرح شده در این جلسه اذعان داشت: اولویت نخست مطرح شده در این جلسه، شناسایی نقاط آبگیر در سطح شهر اهواز در هنگام بارندگی بود، ولی فوریت دار ترین مساله، ایمن سازی شبکه ی فاضلاب، منهول ها و جوی های روباز برای جلوگیری از سقوط و آسیب دیدگی شهروندان و نیز ایجاد پوشش مناسب برای جلوگیری از افتادن اشیای ریز و درشت و گرفتگی مجاری فاضلاب است.

🔹کتانباف در تشریح این موضوع گفت: بنا به اعلام مدیران شرکت آب و فاضلاب اهواز سالیانه بالغ بر 1000 درب منهول آسیب دیده یا به سرقت می رود که مقرر شد این نقص هر چه سریعتر برطرف شود.

🔹وی به دیگر مصوبات این جلسه اشاره کرد و گفت: مقرر شد شهرداری اهواز و شرکت آبفا در هر منطقه سه نقطه و جمعاً 24 نقطه ی آبگیر در سطح شهر شناسایی و اقدامات لازم را در راستای برطرف کردن نقاط ی آبگرفتگی این مناطق انجام دهند. ضمن آنکه مقرر شد به منظور تفکیک آب خام از آب شرب، تجهیزات لازم نصب شود و ایستگاههای پمپاژ برای مقابله با آبگرفتگی ناشی از بارندگی، سرویس شده و آماده به کار باشند.

🔹شهردار اهواز وعده داد: با مشارکت شهرداری و شرکت آب و فاضلاب اهواز بزودی کل شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز پس از مدتها لایروبی خواهد شد.

🔹 وی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از واحدهای صنعتی، تولیدی و آشپزخانه ها با رهاسازی پسماندها و چربی ها در فاضلاب باعث تشدید گرفتگی خطوط می شوند، اخطاریه های لازم به این واحدها توسط شهرداری ابلاغ می شود .

🔹کتانباف افزود: در این جلسه  مقرر شد آسفالت نوارهای حفاری که برای اصلاح شبکه فاضلاب انجام شده، هر چه سریعتر ترمیم شود. ضمن آنکه رفع بوی بد ایستگاههای پمپاژ فاضلاب و زیباسازی ایستگاهها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

🔹شهردار اهواز در پایان اظهار امیدواری کرد با تعامل صورت پذیرفته میان شهرداری و شرکت آب و فاضلاب اهواز مشکلات سالهای پیش در خصوص بارندگی  در اهواز بمیزان قابل توجهی کاهش یابد.
گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
 • با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود
 • با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود
 • با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود
 • با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود
 • با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود
 • با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود
 • با مشارکت شهرداری و آبفا شبکه ی فاضلاب کلانشهر اهواز لایروبی می شود
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها