Menu

اخبار

مهمترین خبرها

چهارمین هفته از طرح خدمت رسانی ویژه به محلات شهر  اجرا شد
23 آذر 1396 14:39:00
  صبح امروز چهارمین هفته از طرح خدمت رسانی به محلات شهر اهواز تحت شعار خدمت جهادی با نظارت کتانباف شهردار اهواز اجرا شد. شهردار اهواز در خصوص فعالیتهای صورت گرفته در چهارمین هفته اجرای طرح در محلات مختلف شهر گفت: &...
بازدید شهردار اهواز از پروژه پارکینگ طبقاتی طالقانی و  پروژه پل کوی گلف
22 آذر 1396 13:50:00
منصور کتانباف شهردار اهواز به همراه تنی چند از مدیران شهرداری از پروژه پارکینگ طبقاتی طالقانی  و  پروژه پل کوی گلف و مسیر کوی ولایت به کوی رمضان بازدید و درجریان آخرین وضعیت این  پروژه ها قرار گرفت. در حا...
بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر ومعاون شهردار از مراکز فرهنگی شهرداری تبریز
22 آذر 1396 12:56:00
اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اهواز به همراه امیر آهن جان معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهردار اهواز از مراکز فرهنگی شهر تبریز بازدید به عمل آوردند. به گزارش سایت شهرداری اهواز سه شنبه 21 آذرماه اعضای کمیسیون فره...
شهردار اهواز: ایجاد بازارچه ها موجب رونق اقتصادی شهر می شود
22 آذر 1396 08:44:00
صبح امروز شهردار اهواز از به همراه معاون خدمات شهری و شهردار منطقه 5 از پروژه ساماندهی بازار روز و پارک خیابان گلبهار پردیس دیدن کرد. کتانباف در این بازدید گفت: یکی از راهکارهای برون رفت از پدیده دستفروشی، ایجاد بازار...
شهردار اهواز در شورای اداری شهرستان اهواز:  با همکاری همه دستگاه ها می توانیم مشکلات اهواز را حل کنیم
21 آذر 1396 15:18:00
شورای اداری شهرستان اهواز با حضور خون میرزایی سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز، کتانباف شهردار اهواز و فلسفی رییس شورای اسلامی شهر و مسئولین شهری و استانی برگزار شد. در این جلسه شهردار اهواز طی گزارشی به تبیین وضعیت موجود...
دستگاه TBM قطار شهری در ایستگاه ساعت به کار افتاد
21 آذر 1396 15:00:00
شهردار اهواز در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی  پروژه قطار شهری  گزارشی ارائه داد. منصور کتانباف ضمن اشاره به این مطلب که دستگاه TBM پس از یکسال عدم فعالیت آغاز بکار کرده در خصوص پیشرفت فیزیکی این پروژه طی روز...

اخبار

چهارشنبه 19 مهر 1396
تعداد بازدید: 182
تعداد نظرات: 0

تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری

تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری

شهردار اهواز بر ایجاد هرچه بهتر و بیشتر ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری اهواز تاکید کرد.

منصور کتانباف، شامگاه گذشته در جلسه شهر هوشمند، حوزه الکترونیک را با اهمیت خواند و اظهارکرد: تقویت و بهبود زیرساخت های الکترونیک در شهرداری اهواز در ارائه خدمات رسانی به مردم مهم است.

وی تصریح کرد: در روزهای گذشته پیگیری های ویژه ای برای ارتقا و بهبود شرایط نرم افزاری والکترونیکی در شهرداری انجام شد و بر همین اساس می توان امیدوار بود تا بصورت موازی نیازهای شهروندان و شهرداری الکترونیک رفع شود.

شهردار اهواز با تاکید بر ضرورت ایجاد شهر و شهروند و شهرداری هوشمند گفت:  برای اجرایی کردن این طرح باید بر اساس سواد عمومی شهروندان و نیازهای موجود شهری اقدام به برنامه ریزی در بخش های مختلف کنیم.

کتانباف افزود: اجرایی شدن این طرح نیاز به بررسی های دقیق و کارشناسی شده دارد و در همین راستا تفاهم نامه همکاری شهرداری اهواز و شرکت ایرانسل به مخابرات تهران ارسال و مقرر شد این تفاهمنامه در راستای انتفاع شهروندان و نیز ایجاد بسترهای درآمدی برای شهرداری اهواز باشد.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه نیاز به توافقات دیگری دارد که انتظار می رود در آینده ای نزدیک و ظرف مدت کمتر از یکماه جلسات و نشست های تخصصی مشترک ایرانسل، شهرداری اهواز و دانشگاه چمران اهواز برای رسیدن به توافقات مشترک آغاز شود.

شهردار اهواز ادامه داد: امیدواریم در دوهفته آینده پس از اینکه دانشگاه شهیدچمران برنامه سفارش شده در این زمینه را آمده کردند، بتوانیم کارگروه‌های مشترکی را با مشارکت شرکت ایرانسل برگزار کنیم و نحوه اجرا ی  تفاهمنامه‌ها بررسی شود تا بر این اساس کار پیش رود.

منصور کتانباف گفت: هفته گذشته جلسات مفصلی در زمینه بهبود وضعیت الکترونیک شهرداری و زیرساخت‌ها و نرم‌افزارها داشتیم تا کار به خوبی انجام شود.

تمامی این برنامه‌ها نیازمند زیرساخت‌هایی است که خوشبختانه نوید آماده سازی این زیرساخت‌ها وجود دارد تا نیازهای شهر، شهروند ان و شهرداری الکترونیک به موازات یکدیگر برطرف شود.

وی افزود: در مبحث شهروند الکترونیک کار بسیار سخت‌تر است و با توجه به سطح سواد عمومی شهر و شهروندان، متفاوت است.

در درون شهرداری نیز آموزش‌ها و بهبود کیفیت باید مورد پیگیری قرار گیرد. امیدواریم تا پایان ماه جلسات کارشناسی برگزار و اجرای تفاهمنامه در دستور کار قرار گیرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
  • تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری
  • تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری
  • تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها