Menu

اخبار

مهمترین خبرها

شهردار اهواز در دیدار با معتمدین محلات: شهروند واقعی در اداره شهر مشارکت دارد
29 مهر 1396 00:10:00
  روز گذشته  در سالن جلسات شهرداری اهواز منصور کتانباف شهردار اهواز میزبان معتمدین محلات کم برخوردار شهر اهواز بود در این جلسه شهرداران مناطق ، مدیرکل اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و نمایندگان محلات...
شهردار اهواز در همایش شوراها و شهرداران: اختصاص عوارض آلایندگی نفت به اهواز در قانون بودجه 97 لحاظ شود
28 مهر 1396 22:48:00
شهردار اهواز با بیان اینکه با وجود فعالیت بیش از 220 حلقه چاه فعال نفت در اهواز، مردم این شهر از عوارض آلایندگی نفت بی‌بهره هستند، گفت: وضعیت آلودگی کنونی در اهواز می‌طلبد تا در قانون بودجه 97 موضوع آلایندگی نف...
هرس بیش از 200 هزار اصله کنوکارپوس تا قبل از نخستین بارش پاییز
28 مهر 1396 22:08:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان این‌که هرس درختان کنوکارپوس تا 20 روز آینده پایان خواهد یافت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پیش از نخستین بارش پاییزی در اهواز بیش از 200 هزار اصله درخت کنوکارپوس هرس ...
شهردار اهواز در دیدار با خانواده شهید کیهانی:  شهدای مدافع حرم ادامه دهنده نهضت امام حسین (ع) هستند
27 مهر 1396 13:39:00
  همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شهردار اهواز با خانواده شهید کیهانی دیدار و گفتگو کرد. منصور کتانباف در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید کیهانی گفت: کسانی که با شهادت...
در بازديد شهردار اهواز از ميدان الغدير مطرح شد:  لزوم ارتقاء كيفي خدمت رساني به شهروندان
27 مهر 1396 13:37:00
   منصور كتانباف شهردار  از ميدان ميوه و تره بار الغدير اهواز بازديد و دستورات لازم جهت بهبود امور و تسهيل خدمت رساني به شهروندان را صادر کرد. شهردار اهواز با اشاره به وضعيت ميدان ميوه و تره بار الغدير اف...
کتانباف:  افزایش درآمدهای پایدار شهرداری گامی در مسیر توسعه و آبادانی شهر است
27 مهر 1396 13:34:00
صبح امروز جلسه کمیته درآمدی شهرداری اهواز برگزار شد. در این جلسه که با هدف بررسی راهکارهای عملیاتی مناسب و اخذ تصمیم گیرهای لازم به منظور تأمین منابع و افزایش درآمدهای پایدار به جهت ارائه خدمات بیشتر و بهتر به شهروندان ...

اخبار

چهارشنبه 19 مهر 1396
تعداد بازدید: 153
تعداد نظرات: 0

تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری

تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری

شهردار اهواز بر ایجاد هرچه بهتر و بیشتر ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری اهواز تاکید کرد.

منصور کتانباف، شامگاه گذشته در جلسه شهر هوشمند، حوزه الکترونیک را با اهمیت خواند و اظهارکرد: تقویت و بهبود زیرساخت های الکترونیک در شهرداری اهواز در ارائه خدمات رسانی به مردم مهم است.

وی تصریح کرد: در روزهای گذشته پیگیری های ویژه ای برای ارتقا و بهبود شرایط نرم افزاری والکترونیکی در شهرداری انجام شد و بر همین اساس می توان امیدوار بود تا بصورت موازی نیازهای شهروندان و شهرداری الکترونیک رفع شود.

شهردار اهواز با تاکید بر ضرورت ایجاد شهر و شهروند و شهرداری هوشمند گفت:  برای اجرایی کردن این طرح باید بر اساس سواد عمومی شهروندان و نیازهای موجود شهری اقدام به برنامه ریزی در بخش های مختلف کنیم.

کتانباف افزود: اجرایی شدن این طرح نیاز به بررسی های دقیق و کارشناسی شده دارد و در همین راستا تفاهم نامه همکاری شهرداری اهواز و شرکت ایرانسل به مخابرات تهران ارسال و مقرر شد این تفاهمنامه در راستای انتفاع شهروندان و نیز ایجاد بسترهای درآمدی برای شهرداری اهواز باشد.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه نیاز به توافقات دیگری دارد که انتظار می رود در آینده ای نزدیک و ظرف مدت کمتر از یکماه جلسات و نشست های تخصصی مشترک ایرانسل، شهرداری اهواز و دانشگاه چمران اهواز برای رسیدن به توافقات مشترک آغاز شود.

شهردار اهواز ادامه داد: امیدواریم در دوهفته آینده پس از اینکه دانشگاه شهیدچمران برنامه سفارش شده در این زمینه را آمده کردند، بتوانیم کارگروه‌های مشترکی را با مشارکت شرکت ایرانسل برگزار کنیم و نحوه اجرا ی  تفاهمنامه‌ها بررسی شود تا بر این اساس کار پیش رود.

منصور کتانباف گفت: هفته گذشته جلسات مفصلی در زمینه بهبود وضعیت الکترونیک شهرداری و زیرساخت‌ها و نرم‌افزارها داشتیم تا کار به خوبی انجام شود.

تمامی این برنامه‌ها نیازمند زیرساخت‌هایی است که خوشبختانه نوید آماده سازی این زیرساخت‌ها وجود دارد تا نیازهای شهر، شهروند ان و شهرداری الکترونیک به موازات یکدیگر برطرف شود.

وی افزود: در مبحث شهروند الکترونیک کار بسیار سخت‌تر است و با توجه به سطح سواد عمومی شهر و شهروندان، متفاوت است.

در درون شهرداری نیز آموزش‌ها و بهبود کیفیت باید مورد پیگیری قرار گیرد. امیدواریم تا پایان ماه جلسات کارشناسی برگزار و اجرای تفاهمنامه در دستور کار قرار گیرد.

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
  • تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری
  • تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری
  • تاکید شهردار اهواز بر ایجاد ظرفیت های الکترونیکی و هوشمند در شهر و شهرداری
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها