طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

کتانباف خبر داد: سفر قریب الوقوع هیات مشترک دولت و مجلس به اهواز
28 دی 1396 00:03:00
نشست مشترک شهردار اهواز با مسئولان کشوری در تهران برگزار شد‌. منصور کتانباف در خصوص جلساتی که طی سفر اخیر خود به تهران داشت، گفت: در  جلسه ای که به همراه  دکتر شریعتی استاندار خوزستان با حضور افشانی معا...
بهسازی و زیرسازی گسترده معابر در منطقه شش
27 دی 1396 10:50:00
  سید صاحب موسوی مدیر منطقه شش از ادامه روند و تکمیل عملیات بهسازی و زیرسازی معابر کوی گلدشت و عملکرد منطقه شش در نیمه دوم دی ماه سال جاری خبر داد . به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش ،مدیر منطقه با اعلام این...
معاون خدمات شهری:برخورد با عرضه کنندگان قلیان مستلزم پشتوانه قانونی محکم است
26 دی 1396 15:29:00
به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری صبح امروز نشست مشترکی به منظورساماندهی و جمع آوری قلیانها ازاماکن عمومی سطح شهر با حضور کرمی کیا مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری،سرهنگ نو...
جمع آوری ضایعات ساختمانی بطور مستمر در منطقه سه انجام می شود
26 دی 1396 11:16:00
شهرداری منطقه سه ،امورخدماتی را به منظور رسیدگی هرچه بیشتر به محلات سطح منطقه با اجرای نخاله برداری و پاکسازی آثار زوائد ساختمانی بطور مستمر به انجام می رساند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه ،مجتبی یوسفی مدیر م...
ارتقاء سیستم روشنایی پارک 42هکتاری
26 دی 1396 08:33:00
وضعیت روشنایی پارک 42هکتاری در حد مطلوب می باشد. سرپرست منطقه دو در این خصوص گفت: با توجه به اینکه پارک 42هکتاری از پارکهای مهم اهوار بشمار می آید، این منطقه به منظور زیباسازی و نیز ارتقای امنیت و آرامش روانی شهروندان، ...
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی: احتمال راه‌اندازی خط BRT و خرید ۵۰ اتوبوس برای اهواز در سال ۹۷
26 دی 1396 08:20:00
  مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز از خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۷ و همچنین راه‌اندازی خط BRT در سال آینده خبر داد. سید کوروش حسینی‌زاده  با بیان اینکه بر اساس فرمول‌های حمل و نقل و نیز تقاضا...

اخبار

دوشنبه 22 آبان 1396
تعداد بازدید: 212
تعداد نظرات: 0

کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد

کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد

جلسه ی بررسی عملکرد شهرداری اهواز در حوزه های عمرانی و خدمات شهری به ریاست منصور کتانباف شهردار اهواز و معاونین و مدیران مناطق برگزار شد.

در این جلسه شهردار اهواز با تسلیت ایام اربعین و مناسبت های دهه پایانی ماه صفر اظهار داشت: امسال بیش از دو میلیون نفر از هموطنانمان برای زیارت اربعین امام حسین(ع) راهی عتبات شدند و امیدواریم زیارت این عزیزان مورد قبول پروردگار متعال بوده که جا دارد از کلیه ی ارگانها و نهادهایی که این مسیر را تسهیل کردند بویژه پرسنل شهرداری اهواز تقدیر و تشکر کنیم.

وی همچینین مناسبتهای آذر ماه را یادآور شد و گفت: پنجم آذر ماه سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین مصادف است که این مناسبت و خدمات این نهاد را به انقلاب و کشور گرامی می داریم.

منصور کتانباف با تاکید بر اهمیت نگهداری از شهر به عنوان اولویت اصلی کار شهرداری افزود: همیشه نباید توسعه مد نظر باشد. اگر صرفاً توسعه را مد نظر قرار دهیم، به زیرساخت ها و امکانات موجود آسیب جدی وارد می شود، کما اینکه در برخی از نقاط این اتفاق افتاده است. پس اولویت اول شهرداری ها باید حفظ شهر باشد و مساله ی بعدی، توسعه است.

وی با تقدیر از زحمات 50 روزه مجموعه خدمات شهری در خصوص رفت و روب و پسماند اظهار داشت: هنوز تا نقطه ی مطلوب فاصله داریم و پس از آن باید به وضعیت ایده آل فکر کنیم که در آن شهروندان پس از نهادینه شدن آموزش های شهروندی، در انجام این خدمات مشارکت تعیین کننده داشته باشند تا علاوه بر ارائه آموزش های شهروندی، متولیان خدمات شهری بر قراردادهای خدمات شهری مسلط بوده و نظارت دقیق را بر اجرای مفاد این قرارداد داشته باشند و با تخلفات به صورت قانونی برخورد کنند.

شهردار اهواز به مقوله ی توسعه  اشاره کرد و گفت: طبق طرح تفضیلی اراضی با کاربری های مختلفی براساس الزامات گوناگون، مشخص شده است و طبق این طرح باید توسعه صورت پذیرد. به عبارت دیگر توسعه با حفظ سرانه ی محلات صورت می گیرد. پس باید پروژه ها به تناسب پروژه های محلی، منطقه ای و شهری تقسیم شوند. اگر پارکهای محله ای فعال باشند، مراجعه به پارک ساحلی کاهش می یابد و بسیاری از مشکلات پارکهای ساحلی بوجود نمی آید. بنابراین همه چیز از محله آغاز می شود و باید تعریف درستی از محله داشته باشیم.

کتانباف، وجود درآمد را برای حفظ و توسعه ضروری خواند و گفت: منابع درآمدی شهرداری اعم از متمرکز، پایدار و عوارض محدود است، پس باید با تمهیدات مناسب از قبیل ممیزی دقیق، صدور فیش عوارض و غیره، این درآمدهای قانونی را وصول کرد.

شهردار اهواز به تفاوت کالبد و روح شهری اشاره کرد و گفت: نگهداری، توسعه ی شهر و کنترل هزینه ها و...جزو کالبد شهر هستند و روح شهر عبارت است از فضای اجتماعی و فرهنگی که برای ارتقای آن باید آموزش های شهروندی را در حوزه های شهری گسترش داد. باید حساسیت روی حفظ محیط زیست و درختان به وجود آید. به مردم باید در این زمینه ها آگاهی بخشی لازم ارائه شود. در امور فرهنگی همه ی ارگان های مسئول باید به میدان بیایند و وظایف خود را انجام دهند.

وی همچنین خواستار استفاده از تجربیات سایر شهرداری های کلانشهرها در حوزه های مختلف عمرانی، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی شد.

در این جلسه همچنین کتانباف خطاب به معاونین و مدیران دستور داد: با توجه به رو به اتمام بودن ظرفیت آرامستان بهشت آباد، تهمیدات لازم برای تشویق مردم جهت دفن اموات خود در آرامستان باغ فردوس، انتقال سازمان آرامستان ها به آنجا و تجهیز و فراهم آوردن امکانات لازم در مکان جدید هر چه سریعتر انجام شود و در اسرع وقت صورتجلسه خدمات شهری بین شهرداری منطقه هشت و شهرداری کوت عبداله جهت انجام خدمات شهری در کوی مهدیس صورت پذیرد.

شهردار اهواز در پایان در خصوص تغییرات جدید در مجموعه ی مدیران گفت: این تغییرات در هر سیستمی امری طبیعی است و از همه ی مدیران سابق تشکر و تقدیر می کنم و مدیران جدید هم باید با استفاده از ظرفیت نیروهای درون مجموعه، شهر را توسعه دهند و کارآمدی مجموعه را اثبات کنند.

 

 

 

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها