Menu

اخبار

مهمترین خبرها

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز : 40 منزل مسکونی نا امن در اهواز تخلیه و تخریب شد
28 آبان 1396 17:17:00
 معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: تاکنون بیش از 40 واحد مسکونی در خیابان چهار خالدی این کلانشهر تخلیه شده که از صبح امروز عملیات تخریب آنها نیز آغاز شده است. علیرضا عالیپور درخصوص وظایف شهرداری در مواجهه با سکون...
عالیپور در بازدید از باغ گیاه شناسی بوتانیک خبر داد: آغاز بکار طرح تنوع بخشی به فضای سبز شهر اهواز
27 آبان 1396 09:39:00
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز از باغ گیاه شناسی بوتانیک بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری علیرضا عالیپور در حاشیه این بازدید با بیان این مطلب که هدف از ایجاد باغ گیاهشناسی بوتانیک ایجاد یک نمایشگاه دائ...
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز: منازل "تپه‌های کارون" اهواز، یک قتلگاه انسانی بالقوه‌اند
25 آبان 1396 00:33:00
   معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ضمن هشدار نسبت به وضعیت خطرناک منازل در محدوده حادثه شب گذشته ریزش کوه در بلوار نواب گفت: در واقع منازل مشرف به تپه‌های کارون در منطقه 7 شهرداری اهواز، یک قتلگاه انسانی با...
معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز: تکمیل رینگ پل ششم نقش چشمگیری در کاهش ترافیک شهر دارد
24 آبان 1396 15:24:00
    معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز در خصوص اجرای پروژه های شهری و احداث مسیر محدوده ورزشگاه برق منطقه ای گفت: این پروژه به دلیل عبور از اراضی سازمان آب و برق و اراضی کشاورزی برای مدتی متوقف شده بود که با...
عالیپور:  اعزام گروه مدیریت بحران به همراه 9 تن خرما و آذوقه به کرمانشاه
24 آبان 1396 11:16:00
   گروه مدیریت بحران شهرداری اهواز به کرمانشاه اعزام شد. معاون خدمات شهری شهرداری و جانشین ستاد مدیریت بحران اهواز با اشاره به این مطلب، از ارسال محموله ای حاوی 9 تن خرما و سایر مواد غذایی به زلزله زدگان غرب...
سقوط سنگ از کوه در منبع آب حادثه آفرید.
23 آبان 1396 22:21:00
سقوط سنگ از کوه در منبع آب حادثه آفرید. به گزارش سایت شهرداری اهواز سقوط سنگ از کوه در خیابان یک طباطبایی واقع در کوی منبع آب به خانه ای مسکونی آسیب رساند .  برپایه این گزارش پس از این حادثه با حضور سریع و به...

اخبار

دوشنبه 22 آبان 1396
تعداد بازدید: 157
تعداد نظرات: 0

کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد

کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد

جلسه ی بررسی عملکرد شهرداری اهواز در حوزه های عمرانی و خدمات شهری به ریاست منصور کتانباف شهردار اهواز و معاونین و مدیران مناطق برگزار شد.

در این جلسه شهردار اهواز با تسلیت ایام اربعین و مناسبت های دهه پایانی ماه صفر اظهار داشت: امسال بیش از دو میلیون نفر از هموطنانمان برای زیارت اربعین امام حسین(ع) راهی عتبات شدند و امیدواریم زیارت این عزیزان مورد قبول پروردگار متعال بوده که جا دارد از کلیه ی ارگانها و نهادهایی که این مسیر را تسهیل کردند بویژه پرسنل شهرداری اهواز تقدیر و تشکر کنیم.

وی همچینین مناسبتهای آذر ماه را یادآور شد و گفت: پنجم آذر ماه سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین مصادف است که این مناسبت و خدمات این نهاد را به انقلاب و کشور گرامی می داریم.

منصور کتانباف با تاکید بر اهمیت نگهداری از شهر به عنوان اولویت اصلی کار شهرداری افزود: همیشه نباید توسعه مد نظر باشد. اگر صرفاً توسعه را مد نظر قرار دهیم، به زیرساخت ها و امکانات موجود آسیب جدی وارد می شود، کما اینکه در برخی از نقاط این اتفاق افتاده است. پس اولویت اول شهرداری ها باید حفظ شهر باشد و مساله ی بعدی، توسعه است.

وی با تقدیر از زحمات 50 روزه مجموعه خدمات شهری در خصوص رفت و روب و پسماند اظهار داشت: هنوز تا نقطه ی مطلوب فاصله داریم و پس از آن باید به وضعیت ایده آل فکر کنیم که در آن شهروندان پس از نهادینه شدن آموزش های شهروندی، در انجام این خدمات مشارکت تعیین کننده داشته باشند تا علاوه بر ارائه آموزش های شهروندی، متولیان خدمات شهری بر قراردادهای خدمات شهری مسلط بوده و نظارت دقیق را بر اجرای مفاد این قرارداد داشته باشند و با تخلفات به صورت قانونی برخورد کنند.

شهردار اهواز به مقوله ی توسعه  اشاره کرد و گفت: طبق طرح تفضیلی اراضی با کاربری های مختلفی براساس الزامات گوناگون، مشخص شده است و طبق این طرح باید توسعه صورت پذیرد. به عبارت دیگر توسعه با حفظ سرانه ی محلات صورت می گیرد. پس باید پروژه ها به تناسب پروژه های محلی، منطقه ای و شهری تقسیم شوند. اگر پارکهای محله ای فعال باشند، مراجعه به پارک ساحلی کاهش می یابد و بسیاری از مشکلات پارکهای ساحلی بوجود نمی آید. بنابراین همه چیز از محله آغاز می شود و باید تعریف درستی از محله داشته باشیم.

کتانباف، وجود درآمد را برای حفظ و توسعه ضروری خواند و گفت: منابع درآمدی شهرداری اعم از متمرکز، پایدار و عوارض محدود است، پس باید با تمهیدات مناسب از قبیل ممیزی دقیق، صدور فیش عوارض و غیره، این درآمدهای قانونی را وصول کرد.

شهردار اهواز به تفاوت کالبد و روح شهری اشاره کرد و گفت: نگهداری، توسعه ی شهر و کنترل هزینه ها و...جزو کالبد شهر هستند و روح شهر عبارت است از فضای اجتماعی و فرهنگی که برای ارتقای آن باید آموزش های شهروندی را در حوزه های شهری گسترش داد. باید حساسیت روی حفظ محیط زیست و درختان به وجود آید. به مردم باید در این زمینه ها آگاهی بخشی لازم ارائه شود. در امور فرهنگی همه ی ارگان های مسئول باید به میدان بیایند و وظایف خود را انجام دهند.

وی همچنین خواستار استفاده از تجربیات سایر شهرداری های کلانشهرها در حوزه های مختلف عمرانی، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی شد.

در این جلسه همچنین کتانباف خطاب به معاونین و مدیران دستور داد: با توجه به رو به اتمام بودن ظرفیت آرامستان بهشت آباد، تهمیدات لازم برای تشویق مردم جهت دفن اموات خود در آرامستان باغ فردوس، انتقال سازمان آرامستان ها به آنجا و تجهیز و فراهم آوردن امکانات لازم در مکان جدید هر چه سریعتر انجام شود و در اسرع وقت صورتجلسه خدمات شهری بین شهرداری منطقه هشت و شهرداری کوت عبداله جهت انجام خدمات شهری در کوی مهدیس صورت پذیرد.

شهردار اهواز در پایان در خصوص تغییرات جدید در مجموعه ی مدیران گفت: این تغییرات در هر سیستمی امری طبیعی است و از همه ی مدیران سابق تشکر و تقدیر می کنم و مدیران جدید هم باید با استفاده از ظرفیت نیروهای درون مجموعه، شهر را توسعه دهند و کارآمدی مجموعه را اثبات کنند.

 

 

 

گروه: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
نویسنده خبر: روابط عمومی
تصاویر
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
 • کتانباف شهردار اهواز: اولویت اول شهرداری باید حفظ شهر باشد
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها