طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

جمع آوری ضایعات ساختمانی بطور مستمر در منطقه سه انجام می شود
26 دی 1396 11:16:00
شهرداری منطقه سه ،امورخدماتی را به منظور رسیدگی هرچه بیشتر به محلات سطح منطقه با اجرای نخاله برداری و پاکسازی آثار زوائد ساختمانی بطور مستمر به انجام می رساند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه ،مجتبی یوسفی مدیر م...
ارتقاء سیستم روشنایی پارک 42هکتاری
26 دی 1396 08:33:00
وضعیت روشنایی پارک 42هکتاری در حد مطلوب می باشد. سرپرست منطقه دو در این خصوص گفت: با توجه به اینکه پارک 42هکتاری از پارکهای مهم اهوار بشمار می آید، این منطقه به منظور زیباسازی و نیز ارتقای امنیت و آرامش روانی شهروندا...
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی: احتمال راه‌اندازی خط BRT و خرید ۵۰ اتوبوس برای اهواز در سال ۹۷
26 دی 1396 08:20:00
  مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز از خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۷ و همچنین راه‌اندازی خط BRT در سال آینده خبر داد. سید کوروش حسینی‌زاده  با بیان اینکه بر اساس فرمول‌های حمل و نقل و نیز تقاضا...
پیام تسلیت شهردار اهواز در پی حادثه دلخراش کشتی سانچی
25 دی 1396 10:08:00
شهردار اهواز در پی حادثه جانکاه و دردناک  غرق شدن کشتی سانچی،  جان باختن جمعی از دریانوردان غیور کشورمان  را تسلیت گفت. متن پیام شهردار اهواز به شرح ذیل است:             &nb...
اکران آثار هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در اهواز
25 دی 1396 08:35:00
هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار با مشارکت معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز بهمن ماه در اهواز برگزار می شود.
تعمیر،تعویض قطعات و سرویس پمپ های آبشار رنگی پل هفتم اهواز آغاز شد
24 دی 1396 12:21:00
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی ، تعمیر،تعویض قطعات و سرویس پمپ های آبشار رنگی پل هفتم توسط این سازمان در حال انجام است. آبشار رنگين‌كمان كارون طولاني‌ترين آبشار مصنوعي در كشور است كه طول آن از يك‌سو...

اخبار

یکشنبه 03 دی 1396
تعداد بازدید: 75
تعداد نظرات: 0

برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک

برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک با سخنرانی خانم دکتر الهام جعفر زاده متخصص میکروب شناسی و تهیه کننده کودهای بیولوژیک آلی جامد و مایع، با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، مدیران مناطق هشتگانه، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز، مسئولین فضای سبز مناطق و جمعی از اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهرداری اهواز برگزار شد.
 حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: هدف از برگزاری این نشست، بررسی راه کارهای کاهش استفاده از کودهای شیمایی جهت تقویت خاک و افزایش رشد گیاهان می باشد که علاوه بر مزایای آن دارای معایب بسیاری است. 

وی با بیان اینکه بهترین جایگزین کودهای شیمیایی کودهای ارگانیک است افزود: در سال های اخیر استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی باعث آلودگی آب، خاک و حتی هوا گردیده است، لذا بهترین روش برای جلوگیری از آلودگی آب و خاک و تقویت آن، استفاده از تکنولوژی جدید و بهره بردن از کودهای ارگانیک و پیشگیری از آلودگی بیشتر محیط زیست خواهد بود.

امیری فرد اظهار داشت: در صدد هستیم تا با استفاده از تکنولوژی جدید استفاده از کودهای ارگانیک را توسعه و استفاده از کودهای شیمیایی را کاهش دهیم.

امیری فرد در ادامه بیان کرد: تولید کودهای ارگانیک با همکاری بخش خصوصی و بصورت پایلوت توسط سازمان پارکها و فضای سبز در آینده ای نزدیک اجرا خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: طرح تولید کود ارگانیک با همکاری خانم دکتر الهام جعفر زاده مخترع و مبدع ایرانی تولید کودهای آلی جامد و مایع با ثبت جهانی با استفاده از تفاله نیشکر و فضولات حیوانی قابلیت تولید در داخل کشور را داشته و هیچگونه نیازی به واردات مواد اولیه آن از خارج کشور نمی باشد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز در پایان یاد آور شد: برای داشتن محیط زیست پاکیزه و عاری از هر گونه آلودگی بهترین و ثمربخش ترین روشها استفاده از پتانسیل های محیط زیست است. کودهای ارگانیک برگرفته از طبیعت جهت احیای خاک و افزایش محصول و کاهش خرید کودهای شیمیایی تا 50 درصد بیشترین راندمان و کمترین تبعات زیست محیطی را به همراه خواهد داشت.

گروه: سازمان پارک ها و فضای سبز
نویسنده خبر: م. معصومی
تصاویر
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
  • برگزاری نشست تخصصی فضای سبز بیولوژیک
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها