طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

جمع آوری ضایعات ساختمانی بطور مستمر در منطقه سه انجام می شود
26 دی 1396 11:16:00
شهرداری منطقه سه ،امورخدماتی را به منظور رسیدگی هرچه بیشتر به محلات سطح منطقه با اجرای نخاله برداری و پاکسازی آثار زوائد ساختمانی بطور مستمر به انجام می رساند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه ،مجتبی یوسفی مدیر م...
ارتقاء سیستم روشنایی پارک 42هکتاری
26 دی 1396 08:33:00
وضعیت روشنایی پارک 42هکتاری در حد مطلوب می باشد. سرپرست منطقه دو در این خصوص گفت: با توجه به اینکه پارک 42هکتاری از پارکهای مهم اهوار بشمار می آید، این منطقه به منظور زیباسازی و نیز ارتقای امنیت و آرامش روانی شهروندان، ...
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی: احتمال راه‌اندازی خط BRT و خرید ۵۰ اتوبوس برای اهواز در سال ۹۷
26 دی 1396 08:20:00
  مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز از خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۷ و همچنین راه‌اندازی خط BRT در سال آینده خبر داد. سید کوروش حسینی‌زاده  با بیان اینکه بر اساس فرمول‌های حمل و نقل و نیز تقاضا...
پیام تسلیت شهردار اهواز در پی حادثه دلخراش کشتی سانچی
25 دی 1396 10:08:00
شهردار اهواز در پی حادثه جانکاه و دردناک  غرق شدن کشتی سانچی،  جان باختن جمعی از دریانوردان غیور کشورمان  را تسلیت گفت. متن پیام شهردار اهواز به شرح ذیل است:             &nb...
اکران آثار هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در اهواز
25 دی 1396 08:35:00
هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار با مشارکت معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز بهمن ماه در اهواز برگزار می شود.
تعمیر،تعویض قطعات و سرویس پمپ های آبشار رنگی پل هفتم اهواز آغاز شد
24 دی 1396 12:21:00
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی ، تعمیر،تعویض قطعات و سرویس پمپ های آبشار رنگی پل هفتم توسط این سازمان در حال انجام است. آبشار رنگين‌كمان كارون طولاني‌ترين آبشار مصنوعي در كشور است كه طول آن از يك‌سو...

اخبار

چهارشنبه 20 دی 1396
تعداد بازدید: 138
تعداد نظرات: 0

گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه

گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه

   مدیر منطقه سه شهرداری اهواز گفت : شهروندان می توانند نتیجه عملکرد و اقدامات سه ماهه گذشته شهرداری حوزه منطقه سه را در سطح منطقه مشاهده کنند .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه ، مجتبی یوسفی با بیان این مطلب افزود: از زمان آغاز به کار شورای پنجم مجموعه شهرداری اهواز بنا به وظیفه ذاتی خود و با حمایت های شهردار اهواز و پیگیری های مستمر و حضور روزانه در بطن امور برای رسیدگی به درخواست ها و مشکلات محلات و شهروندان و ایجاد التزام در برطرف کردن آنها در کوتاهترین زمان ممکن ، تمام تلاش خود را در حوزه های مختلف کاری بکار بسته است .

مدیر منطقه سه افزود: با توجه به ضرورت واهمیت جایگاه ارائه گزارش جامع از اقدامات شهرداری با هدف آشنایی هرچه بیشتر شهروندان که بطور ویژه در طول روز با جامعه شهری، شهر و اقدامات شهرداری ها در ارتباطند، این منطقه نیز علاوه بر انجام رساندن اقدامات عمرانی و خدماتی در سطح شهر ،به ارائه گزارش صد روزه می پردازد

وی با بیان این مطلب که به عملکرد حوزه معاونت خدمات شهری که قلب تپنده هر شهرداری است گفت: جهت رفع مشکلات اساسی محلات و رضایت شهروندان در نحوه ارائه خدمات شهری، اقدامات گسترده ای در زمینه های مختلف از جمله رسیدگی ویژه و گسترده به فضای سبز محلات، روشنایی پارک های محله ای، نظافت شهری و محلات، رنگ آمیزی جداول، رسیدگی به سیمای ظاهری معابر، روشنایی المان و آبنماها و ... انجام شد.
یوسفی در همین خصوص در تشریح این اقدامات ادامه داد: شهرداری منطقه سه به منظور ارائه بهتر خدمات رسانی به محلات همزمان با سایر مناطق شهرداری و طبق دستور شهردار اهواز ، طی هفت هفته رسیدگی به محلاتی از جمله کوی آزادی ( زویه ) ، کوی نیرو ، منازل بیمه ، منازل سپاه ،شهرک بهلول ،کوی فدک ،کوی منابع طبیعی و کوی ولایت بصورت طرح ویژه خدمت جهادی را به اجرا درآورده است که پنجشنبه هر هفته در یک محله و بسته به نیاز هر محله دو هفته در یک محله به اجرا در می آید، و در خلال آن اقداماتی از جمله رفت و روب و پاکسازی گسترده محلات، نخاله برداری و تسطیح اراضی خالی ، جدولکاری و ایجاد حریم معابر ، کاشت درختچه و انبوه کاری فضای سبز ،هرس سنگین درختان ،پارک های محله ای و رسیدگی به وضعیت فضای سبز آنها ، رنگ آمیزی جداول و در هرمحله و با حضور کلیه نیروهای انسانی و بکارگیری امکانات ووسایل خدماتی صورت می پذیرد. وی ادامه داد: همچنین به منظور بهبود عملکرد خدماتی و رسیدگی بهتر به وضعیت محلات ،ماشین آلات ،تجهیزات و ادوات حوزه خدمات شهری با افزایش تعداد10 دستگاه ماشین حمل و پرس زباله ،یک دستگاه جدول شوی ،یک دستگاه مخزن شوی و 180 عدد سطل زباله پلی اتیلینی چرخ دار دستی تجهیز و نوسازی شد تا خدمات رسانی به شهروندان با کیفیت و سرعت بیشتری صورت پذیرد.
مدیر منطقه سه ادامه داد:در بحث روشنایی و زیباسازی معابر ، میادین و پارک ها ،طی سه ماهه گذشته روشنایی تعداد ده عدد پارک محله ای و فضای سبز سطح منطقه از جمله پارک ملی حفاری ، پارک شهرک آغاجاری ،پارک رودکی ،پارک شماره 1و2 کوی نیرو ، پارک مینا،پارک زیتون کارمندی و پارک کوی ملت ، مسیر ساحلی شرقی به سمت بازار شب کوی ملت ،بخشی از پارک ولایت و انبوه کاری های فضای سبز خیابان دانیال و مسیر آب پخش تأمین و روشن شدند.
یوسفی اقدامات عمرانی و اجرای آسفالت و بهسازی سطوح آسفالتی معابر را یکی از مهمترین اقدامات سه ماهه گذشته در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان عنوان کرد و گفت: مقدار کل اجرای آسفالت صورت گرفته در این منطقه از شهرداری طی سه ماه گذشته 26 هزار 419 مترمربع است که در نقاطی ازجمله خیابان های 1 و 5 شهداء زرگان و اجرای آسفالت فرعی های منتهی به این دو معبر ، روکش آسفالت خیابان های فرعی منازل اتوبوسرانی ،زیرسازی و آسفالت بلوار شهداء برون کوی جواهری ،خیابان مهران یک کوی بهزادشهر ،مسیر باند جنوبی ارتباطی میدان سید عبدالله ... تا بلوار شهیدصبحی فاز 4 ،بهسازی و مرمت آسفالت خیابان 13کوی ملت و خیابان شهید نبهان ،بن بست خیابان قیصر امین پور با همکاری گسترده سازمان عمران شهری اهواز به انجام رسیده است و همچنان ادامه دارد.

وی همچنین به بهسازی آسفالت اطراف دریچه های فاضلاب و همسطح سازی 280درب منهول در سطح محدوده منطقه اشاره کرد و گفت این اقدام تا ایجاد سطوحی مناسب جهت تردد ایمن تر وسایط نقلیه ادامه خواهد داشت .
همچنین عملیات بهسازی وترمیم و رنگ آمیزی 70 ایستگاه اتوبوس و اجرای خط کشی های عابر پیاده و رفع فرسودگی تجهیزات ایمنی و هشدار دهنده سطح معابر اصلی و فرعی را از اقدامات در دست اجرای حوزه حمل و نقل و ترافیک منطقه یاد کرد.
یوسفی با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و اهمیت موضوع همیاری و همراهی مردم با شهرداری برای رسیدن به شهری سالم ،آباد و ایده ال شهروندان ادامه داد:آگاهی رساندن به شهروندان در خصوص حقوق شهروندی خود و سایر افراد و آموزش های لازم در زمینه قوانین و مقررات شهری از جمله موضوعاتی مانند نگهداری فضای سبز ،رعایت قوانین و مقررات شهری ، آپارتمان نشینی ، قوانین پسماند و پرداخت عوارض و...می تواند کمک موثری به نگهداری شهر و همکاری با مجموعه مدیریت شهری داشته باشد که به همین جهت این منطقه از شهرداری در کنار کلیه اقدامات خدماتی و عمرانی در بحث آموزش چهره به چهره شهروندان از رده های سنی مختلف کودکان تا بزرگسالان وارد عمل شده است و با برگزاری کارگاههای آموزشی سعی در ایجاد هرچه بیشتر حس تعلق و مالکیت افراد به شهر را دارد.

لازم بذکراست شهرداری منطقه سه با تلاش کلیه مجموعه مالی و اداری و شهرسازی و معماری خود طی چند روز اخیر اقدامات قابل توجهی در صدور پروانه ساختمانی ، تشکیل کمیته وصول مطالبات و پیگیری مطالبات جهت افزایش درآمدهای منطقه برای ارتقاء سطح اجرایی پروژه های عمرانی و خدماتی و صیانت از حریم و حدود شهری و اراضی با جلوگیری از تخلفات ساختمانی و مقابله با ساخت و ساز های غیرمجاز را نیز در دستور کاری خود قرارداده است .

 

 

 

گروه: شهرداری منطقه سه
نویسنده خبر: س. دیلمی
تصاویر
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
 • گزارش 100 روزه از اقدامات شهرداری منطقه سه
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها