طراحی سایت
Menu

اخبار

مهمترین خبرها

جمع آوری ضایعات ساختمانی بطور مستمر در منطقه سه انجام می شود
26 دی 1396 11:16:00
شهرداری منطقه سه ،امورخدماتی را به منظور رسیدگی هرچه بیشتر به محلات سطح منطقه با اجرای نخاله برداری و پاکسازی آثار زوائد ساختمانی بطور مستمر به انجام می رساند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه ،مجتبی یوسفی مدیر م...
ارتقاء سیستم روشنایی پارک 42هکتاری
26 دی 1396 08:33:00
وضعیت روشنایی پارک 42هکتاری در حد مطلوب می باشد. سرپرست منطقه دو در این خصوص گفت: با توجه به اینکه پارک 42هکتاری از پارکهای مهم اهوار بشمار می آید، این منطقه به منظور زیباسازی و نیز ارتقای امنیت و آرامش روانی شهروندا...
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی: احتمال راه‌اندازی خط BRT و خرید ۵۰ اتوبوس برای اهواز در سال ۹۷
26 دی 1396 08:20:00
  مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز از خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۷ و همچنین راه‌اندازی خط BRT در سال آینده خبر داد. سید کوروش حسینی‌زاده  با بیان اینکه بر اساس فرمول‌های حمل و نقل و نیز تقاضا...
پیام تسلیت شهردار اهواز در پی حادثه دلخراش کشتی سانچی
25 دی 1396 10:08:00
شهردار اهواز در پی حادثه جانکاه و دردناک  غرق شدن کشتی سانچی،  جان باختن جمعی از دریانوردان غیور کشورمان  را تسلیت گفت. متن پیام شهردار اهواز به شرح ذیل است:             &nb...
اکران آثار هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در اهواز
25 دی 1396 08:35:00
هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار با مشارکت معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز بهمن ماه در اهواز برگزار می شود.
تعمیر،تعویض قطعات و سرویس پمپ های آبشار رنگی پل هفتم اهواز آغاز شد
24 دی 1396 12:21:00
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی ، تعمیر،تعویض قطعات و سرویس پمپ های آبشار رنگی پل هفتم توسط این سازمان در حال انجام است. آبشار رنگين‌كمان كارون طولاني‌ترين آبشار مصنوعي در كشور است كه طول آن از يك‌سو...

اخبار

شنبه 26 تیر 1395
تعداد بازدید: 593
تعداد نظرات: 0

آخرين اقدامات ساماندهي نخاله هاي ساختماني شهر اهواز

آخرين اقدامات ساماندهي نخاله هاي ساختماني شهر اهوازنخاله هاي ساختماني به مواد و مصالحي گفته مي شود که در عمليات تخريب بنا توليد مي شود.در مديريت امور هر شهر اين ضايعات جزو اولويت هاي ساماندهي قرار مي گيرند .
سازمان خدمات موتوري شهرداري اهواز جهت مديريت و ساماندهي نخاله هاي ساختماني   در شهر اهواز  اقدام به داير نمودن ستاد ساماندهي ضايعات و نخاله هاي ساختماني  نمود.
در اين گفتار به آخرين اقدامات و فعاليتهاي صورت گرفته توسط اين سازمان به منظور ساماندهي ضايعات ساختماني اشاره مي گردد.

اهداف  اوليه ستاد
1)بهبود سيماي شهري و پاکيزگي معابر
2)جلوگيري از آلودگي محيط شهر
3)جلوگيري از ايجاد سد معبر جهت امنيت و آسايش شهروندان
4)هدايت و نظارت بر حمل پسماندهاي ساختماني از سطح شهر و تخليه در محل هاي مجاز
5)جلوگيري از تخليه نخاله ها در حاشيه و مبادي ورودي هاي شهر
6)مکانيزه نمودن سيستم جمع آوري نخاله ها
7)برنامه ريزي جهت استفاده بهينه از پسماندهاي قابل استفاده

لذا با جديت و پشتکار و برنامه ريزي دقيق و اختصاص وقت ، نيرو و تلاش کافي و با همت نيروهاي اين سازمان فعاليت هاي ذيل در خصوص ساماندهي خاک و نخاله ها انجام گرفت.
فعاليت هاي صورت گرفته:
ساماندهي کليه خودروههاي فعال در اين بخش و صدور برچسب
يکي از راههاي کنترل و جلوگيري از تخلف کاميون داران حمل نخاله ، ساماندهي آنها    مي باشد. که در اين راستا اين سازمان اقدام به دعوت از کاميون داران فعال در اين زمينه نمود و تشکيل پرونده و توجيه نمودن آنها اقدام به صدور مجوز و کد دار نمودن کاميونها نمود. لذا در صورتي که در حين فعاليت يکي از کاميون داران اقدام به تخلف نمايد ، علاوه بر اقدام قانوني عليه متخلف و پرداخت جريمه از ادامه فعاليت جلوگيري مي شود.

بکارگيري اکيپ گشت زني در سطح شهر و حاشيه ها و برخورد با متخلفين برابر مواد قانوني مرتبط
با توجه به وسعت شهر اهواز از نظر مساحت و جمعيت و رو به افزوني بودن ساخت و سازهاي ساختماني در سطح شهر و به تبع آن عمليات هاي تخريب و توليد نخاله ، لازم بود که با سرکشي روزانه و گشت در سطح شهر نسبت به ارشاد و راهنمايي مالکان در خصوص نحوه تخريب و جمع آوري نخاله و شناسايي متخلفين اقدام به راه اندازي دو اکيپ گشت در شرق و غرب اهواز نمود.

تعيين و مشخص نمودن محل هاي ثابت تخليه و دفن خاک و نخاله هاي ساختماني
پس از انجام تحقيقات لازم در خصوص دلايل تخليه و رها سازي نخاله ها در سطح شهر ، معلوم گرديد که به دليل عدم وجود و معرفي محل مناسب جهت تخليه نخاله ها بوده که باعث سوء استقفاده بعضي از مالکين و کاميون داران و تخليه نخاله ها در سطح معابر و مناطق مسکوني گريده است. لذا اين سازمان اقدام به تعيين و تخصيص دو محل مناسب  ) محل تخليه نخاله هاي شرق اهواز واقع در انتهاي بلوار دعبل خزاعي و محل تخليه نخاله هاي غرب اهواز واقع در مسير جاده اهواز)ملاشيه ) و با رعايت قوانين زيست محيطي نمود. 


جمع آوري نخال هاي رها سازي شده در بعضي از مناطق شهر
پس از شناسايي محل هاي تجمع غيرقانوني نخاله ها در محدوه شهر که از سالهاي قبل جمع آوري شده اند. لذا با توجه به وظيفه اي که به آن محول شده و بمنظور آسايش شهروندان و جلوگيري از ايجاد سد معبر و يا حادثه بر اثر برخورد با نخاله ها و ديگر اثرات بهداشتي اين سازمان اقدام به پاک سازي با امکانات و هزينه هاي داخلي نمود. که شامل جمع آوري نخاله هاي روبروي شهرک جديد اکباتان ، جمع آوري نخاله هاي پشت شهرک الهيه ، جمع آوري نخاله هاي اطراف پل ششم )فولاد) و پيگيري جهت جمع آوري نخاله هاي شهرک مهديس

•صدور اخطاريه به شهروندان و اداراتي که اقدام به تخريب يا گودبرداري غير مجاز و رها سازي پسماندهاي ساختماني در معابر يا حاشيه شهر مي نمايند و پيگيري جهت جمع آوري آنها
در بعضي مواقع مشاهده شده است که بعضي از مالکين يا ادارات و سازمان هاي دولتي يا خصوصي اقدام به تخريب يا گودبرداري بدون مجوز قانوني از اين سازمان مي نمايند. که به تبع آن رها سازي نخاله ها در سطح معابر و يا محل هاي ممنوع مي باشد.لذا با تهيه و تنظيم اخطاريه قانوني و توزيع آنها بين متخلفين اقدام نموده تا در صورت عدم همکاري و اخذ مجوز از اين سازمان از طريق مراجع قانوني پيگيري خواهد شد.

•مکانيزه کردن روش تخريب و گودبرداري و جلوگيري از روش سنتي
در سابق تخريب به وسيله سنتي و دستي که تبعاتي از قبيل هزينه هاي زياد تخريب ، احتمال آسيب هاي جسمي و جاني و ... داشته باشد. لذا اين سازمان با مکانيزه کردن روش هاي تخريب و گودبرداري تا در پيشرفت کار و جلوگيري از تبعات ياد شده جلوگيري شود.

•پيگيري خريد يک قطعه زمين جهت تخليه و دفن نخاله ها
با توجه به وسعت و پراکندگي کار در سطح شهر ،محل هاي تخليه موجود جوابگو  نمي باشند. لذا اين سازمان در حال پيگيري و مذاکره جهت خريد يک قطعه زمين و اختصاص آن به محل تخليه و دفن نخاله مي باشد.

•برخورد با شرکتهاي متخلف و جلوگيري از ادامه فعاليت آنها در سطح شهر
چندين شرکت که اقدام به تخلف و سرپيچي از قوانين و مقررات ستاد ساماندهي نخاله هاي ساختماني اين سازمان اقدام نموده اند از ليست شرکتهاي ارائه خدمات در زمينه تخريب و گودبرداري حذف تا از تخلفات بعدي جلوگيري شود.  

•پيگيري جهت برنامه ريزي و راه اندازي مرکز بازيافت نخاله هاي ساختماني
طي تحقيقات انجام شده مشخص شده است که در بعضي از شهرها با راه اندازي محل هاي بازيافت پسماندهاي ساختماني اقدام به توليد مواد اوليه بتن سازي و ... مي نمايند. لذا اين سازمان در حال آماده کردن طرحي جهت احداث مرکز بازيافت نخاله هاي ساختماني در شهر اهواز مي باشد.

•مذاکره با پليس راهور و ناجا جهت بکارگيري و استفاده از پرسنل کادري در حيطه ساماندهي نخاله ها

راه اندازی آژانس خدمات جمع آوری نخاله های ساختمانی
یکی از منابع تولید نخاله های ساختمانی عملیات های ساخت وساز و همچنین تعمیرات داخلی و بیرونی ساختمانها می باشد که در صورت نبود مدیریت لازم می تواند به  منظر شهری آسیب برساند.به این منظور با راه اندازی آژانس خدمات تا حدود زیادی این  مشکل حل می گردد. در این راهکار مالک پس از تولید نخال های ساختمانی با تماس تلفنی  و یا مراجعه  به دفاتر مربوط  درخواست خود جهت جمع آوری  نخاله های ساختمانی را اعلام می نماید و آژانس بعد از برآورد و کارشناسی های لازم اقدام به جمع آوری نخاله های می نماید 

نصب بنر در سطح شهر
به منظور اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه  ساماندهی و مدیریت نخاله های ساختمانی برای شهروندان اهواز ی و راننده گان ماشین الات حمل نخاله  ها ،نصب بنر و تابلوهای راهنمای محل تخلیه نخاله در سطح مناطق شهرداری اهواز  صورت گرفت.

استفاده بهینه از نخاله ها و خاک گودبرداری
با توجه به اینکه  اکثر پروژ ه های عمرانی و ساختمانی نیاز به زیر سازی دارند ، ستاد تامین نخاله ها  و خاک مورد نیاز  پروژه های عمرانی را بر اساس ضوابط تایید شده دستگاه نظارت عمرانی و فنی  را بر عهده گرفته است. 

گروه: سازمان خدمات موتوری
نویسنده خبر: احسان سنجری
تصاویر
  • آخرين اقدامات ساماندهي نخاله هاي ساختماني شهر اهواز
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

دسته‌بندی خبرها